Malé papírenské radosti | Filofax

Filofax Confetti, Filofax Garden 2021

Pokud jste milovník papírnictví, udělat si radost je vlastně docela jednoduché. Těch možností, které se vám v dnešní době otevírají, je! Velké množství drobných českých tvůrců dává na odiv svůj neskonalý talent, stejně tak světoznámé značky se předhání, která se vytasí s krásnější kolekcí. 

Značka Filofax letos zaválela a začínají si jí všímat i ti, kteří o její existenci sice věděli, ale nějak je míjela. Tak rok 2021 přetočil všechno naruby a představit několik mimořádně vydařených kolekcí. Nejednoho plánovacího nadšence to přesvědčilo dát této značce šanci. Mezi námi - nedivím se.

Kolekce Filofax 2021

Filofax 2021

 

U všech těchto kolekcí máte k mání diáře, zápisníky a mnoho doplňků, které dotváří dokonalou skládanku. Já si v rámci spolupráce vybrala pár drobností, které by mohly ve světle krásných plánovačů zapadnout. Pojďme se na ně podívat blíže. Třeba vás některý z nich také učaruje.

 

Rozdělovače z kolekce Garden

Rozdělovače jsou pro mě vedle listů s vyšší gramáži základ každého kroužkového diáře. Pomáhají mi udržet jednotlivé části plánovače pod kontrolou. Nemusím listovat jako zběsilá, než něco najdu. Naštěstí bývají základní součástí téměř všech diářů, takže věřím, že i pro vás (pokud kroužkový diář používáte) jsou velkým pomocníkem.

 

Filofax rozdělovač, rozřazovač - Garden

Ráda jsem proto využila možnost otestovat rozdělovače z letošní kolekce Garden. Pro svůj diář jsem zvolila velikost Personal. Celkem šest listů je z odolného plastu s příjemnou strukturou. Radost pohladit. Tento materiál velmi oceňuji, protože moje původní pastelové rozdělovače, které jsem měla také od Filofaxu, byly „jen“ z pevného papíru. A u něj se každodenní používání po nějaké době projeví. Takže jsem je musela zalaminovat, aby něco vydržely. Tady mi tato práce odpadá. 

 

Filofax rozdělovač, rozřazovač - Garden

Vzhled celé letošní kolekce Garden je mimořádně povedený. Není  divu, že jsou jednotlivé produkty doslova na roztrhání a častokrát i vyprodané. Je to nadčasový design, ve kterém tvůrci zvolili příjemné tlumené barvy.

 

Penál do diáře z kolekce Confetti

Filofax penál - Confetti

Tak tohle je, prosím, krásný doplněk do diáře pro všechny, kteří milují pořádek. Navíc úplná novinka, kterou jsem já osobně ještě nikde jinde neviděla a o to víc jsem měla chuť ji vyzkoušet. Sáhla jsem po pouzdru z kolekce Confetti, do kterého se mi vejde propiska, zvýrazňovače, malé pravítko a další drobnosti do diáře. V diáři formátu Personal sedí výborně, použít ho ale můžete i do diářů A5.

 

Filofax penál, pouzdro - Confetti

Zlaté tečky na starorůžové kožence se na světle krásně třpytí. Je to takový ideální společník pro romantické straky, které jsou na ty blýskající cetky. Materiál je dvouvstvý – uvnitř pouzdra je ještě další vrstva z pevné odolné látky. Ta zpevňuje celý penál a navíc zvyšuje životnost. Pokud necháte omylem otevřený zvýrazňovač, snižuje se šance, že by se vám inkoust propil skrz. Část s kroužky je vyztužená, takže se jen tak neroztrhne. A zlatý zip? Ten klouže sem a tam skoro sám.

 

Filofax pouzdro, penál Confetti

Za mě je to povedený kousek a hodí se i jako dárek pro podobně naladěnou kamarádku. Pokud věčně hledáte propisky po kabelce (anebo je rovnou zapomínáte), možná bude pro vás tohle řešení.

Washi pásky z kolekce Garden

Filofax washi pásky Garden

Washi pásky znám už bezmála deset roků. Taky jich mám už pěknou sbírku v malém kufříku (na který mi pravidelně chodí děti). Tyto samolepící dekorační pásky nejčastěji používám na obálky či balíčky k odeslání poštou, zdobím s nimi dárky, vytvářím přáníčka a občas využiju i k nějakému malému DIY nápadu. Udrží mi i poznámky na lednici a vůbec mají spoustu využití – schválně se podívejte sami na washi inspiraci na Pinterestu.

 

Filofax washi pásky Garden

Mám tedy už ozkoušeno, která páska je fajn a která mi doma spíše jen zahálí. Washi pásky od Filofax patří k těm nejkvalitnějším, které ve své sbírce mám. Jsou zosobněním toho, co má správná washi páska představovat. Jsou z kvalitního povoskovaného papíru, který se skvěle trhá a dá se zase snadno odlepit, aniž by vám po nich zůstala stopa od lepidla. Vzor je vydařený, kontury ostré a barvy příjemné. Ideální pro náročné milovníky washi pásek, ale i pro úplné nováčky, kteří by je chtěli vyzkoušet.

 

A čím jste si naposledy udělali radost vy?

Budu se těšit na vaše komentáře! ♡

Článek vznikl ve spolupráci se značkou Filofax.

1 komentář