Studentské diáře | tipy z českých e-shopů

Studentské diáře 2020
 

Škola se  blíží a možná přemýšlíte, jak si letos organizovat všechny své studijní povinnosti, abyste je v klidu zvládli. Pokud už jste zvyklí používat diář a našli jste si svůj styl plánování, máte vyhráno. Ale třeba vám chybí, anebo vám stávající plánovač úplně tak nevyhovuje. Po čem tedy sáhnout? Kromě nedatovaných diářů, které můžete začít využívat kdykoliv, se nabízí i speciální studentské diáře.

 

Našla jsem pro vás pár takových  diářů, které by se vám mohly zalíbil a usnadnit vám plánování všech aktivit, úkolů, radostí i povinností, které vás čekají. A dejte mi vědět, zda si nakonec některý z nich vyberete! 😊


 

Studentský diář Lepikaro

Studentský diář Lepikaro

Studentské diáře Lepikaro jsou k dostání ve dvou vzorech – Mozaika a Tropy. Je na vás, jakou velikost desek zvolíte - buď kapesní formát A6, nebo standardní velikost A5, která se hodí pro ty, kteří nechtějí s místem šetřit.

 

V diářích najdete rozvrh hodin na lichý i sudý týden pro obě pololetí, také měsíční kalendář, týdenní diář spolu s originální „TO DO“ stránkou. Hodit se může i 5 volných stran na vaše poznámky. Celý diář je svázaný do kroužkové vazby s pevnou průhlednou plastovou folií, která chrání desky před poškozením. Nechybí ani gumička, která diář ochrání před samovolným otevřením.

 

Formát A5 zakoupíte za 449,- a menší A6 je k dostání od 349,-

A pokud už máte kroužkový diář, můžete si tyto plánovače koupit jako nesvázanou náplň. 


Studenský diář Ročenkomat

Studentský diář Ročenkomat

U diářů značky Ročenkomat si můžete vybrat  z 8 různých vzorů desek. K mání jsou většinou ve formátu A6, ale najdete i jeden ve větší velikosti A5. Kromě přehledu roku, kde si můžete zaznamenávat všechny důležité termíny, máte v diáři i prostor pro psaní pozitivních zážitků - k tomu slouží sekce Pozitiv Flow. 

 

Originální je i rozdělení jednotlivých dnů do tří kolonek – jedna může sloužit pro studijní věci, druhá třeba pro volný čas a v té třetí si můžete zapisovat jídelníček, zajímavou myšlenku nebo třeba krátký denní TO DO list. Zaujmout mohou i odlišné designy na jednotlivé měsíce. Prázdné stránky na konci diáře na jakékoliv poznámky nechybí ani tady.

 

Diáře Ročenkomat jsou tištěny na matný grafický papír s vyšší gramáží, desky jsou pružné a potažené matným laminem pro vyšší odolnost. Všechny listy drží kovová kroužková vazba. Malý formát A6 je k sehnání za 219,- a větší ve velikosti A5 seženete za 450,-.


A pokud jste už mámou školáka, může se vám hodit tohle

Studentský diář Clever Minds

Česká značka Clever Minds nabízí speciální kapesní diář pro žáky ZŠ s názvem Školák. V tomto notýsku najdete přehled školního roku, seznam předmětů a vyučujících, rozvrh hodin a kroužků, přehled tipů na knihy či filmy i týdenní kalendáriům pro úkoly a poznámky. Nechybí ani pár stran na poznámky. Diář Školák je datovaný od září 2020 do června 2021, prodává se ve formátu S (9 x 14 cm) a seženete ho za 150 Kč.

Studentský diář Clever Minds

Studentský diář Clever Minds

Datovaný (září 2020 – srpen 2021) studentský diář značky Clever Minds je speciálně navržen a vytvořen pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. Klade si za cíl pomoci v procesu postupného přijímání zodpovědnosti.

 

V tomto diáři je k mání přehled plánů, cílů, přání a úspěchů na celý školní rok, rozvrh hodin, přehled knížek k přečtení a filmů ke zhlédnutí i důležité termíny celého školního roku včetně prázdnin. Taky nechybí místo na týdenní přehled aktivit s místem na úkoly, poznámky či zajímavosti a samozřejmě volné stránky na cokoliv. Seženete ho ve formátu L (13 x 21 cm) a zaplatíte za něj 380,-.

 

Vysokoškolský diář Student`s Assistant

Studentský diář Clever Minds

Značka Clever Minds nabízí diář Student`s Assistant, který je určený přímo pro studenty vysokých škol. Najdete v něm spoustu vychytávek pro snazší organizaci studia. Diář obsahuje rozvrh hodin, samozřejmě i měsíční a týdenní přehled. Ten je zajímavý tím, že je rozdělen na část dopolední a odpolední a nechybí v něm i týdenní zhodnocení. Můžete tak sami popřemýšlet, jak se vám daný týden povedl a co by šlo udělat lépe. 

 

Hodit se bude i plán zkoušek, důležité termíny obou semestrů, poznámky k předmětům a místo pro cíle a úspěchy, které vás během studia potkají. A protože každý občas potřebuje vypnout hlavu, doplnili tvůrci diář o plánování cest a výletů.

 

Diář Student's Assistant seženete ve formátu L (13,5 x 21 cm), takže nebude chybět místo na všechny poznámky. Datovaná verze (říjen 2020 - září 2021) je k mání za 380,- a nedatovaná varianta diáře stojí 365,-.

 

Studentský diář Albi

Studentský diář Albi

Pokud nejste nároční, určitě vám přijde vhod i notoricky známý (a v běžné síti papírnictví dostupný) diář Albi, který lze sehnat i ve „studentské“ edici od září 2020 do července 2021. Najdete v něm rozvrh hodin, přehledný kalendář, měsíční plánovač, adresář i místo na poznámky. Diář má navíc i tkaničku jako záložku pro snadnou a rychlou orientaci. K mání je studentský diář Albi v kapesní podobě (15,5 x 9,5 cm) za 89,-. Pokud si vyberete studentskou edici s gumičkou proti otevření a praktickou kapsičkou na zadní straně desek, zaplatíte 119,-.

 

Akademický datovaný deník

Studentske diáře

Na tento diář jsem dostala tip od jedné z vás v komentářích. Nadčasový deník s elegantní zalaminovanou obálkou mě zaujal i díky své dvojité zlaté spirále a knihařským růžkům – právě to ve mně vyvolává dojem luxusních zahraničních diářů.

 

Datovaný akademický deník (srpen 2020 – červenec 2021) ve formátu A5 obsahuje tipy pro plánování, měsíční TO DO list, týdenní kalendárium, přípravu na každý měsíc, přehled výdajů, rozvrhy hodin, volné listy na vlastní nápady či seznam významných dnů a státních svátků. To vše (a ještě daleko víc) na papíru vysoké gramáže.

 

Součástí akademického deníku je i plastová kapsa a 2 sady matných popisovacích barevných etiket (kolečka a vlaječky). Vybrat si můžete z horizontálního či vertikálního rozložení kalendária. Ať už zvolíte jakýkoliv, připravte si 479,-.


Happy Planner

Studentský diář Happy Planner

Na Yuppi.cz jsem narazila i na studentské diáře Happy Planner (od 729,-). Nicméně v den vydání tohoto článku (24. 8.) nejsou k mání, takže je jen letmo zmíním, kdyby někoho zaujaly a rád si počkal na jejich doskladnění.


Další studentské diáře, na které jsem narazila:

 

Pokud vás ani jeden nezaujal a přesto toužíte po datovaném diáři, můžete se podívat i na 18měsíční diáře. Nabízí je například značka Moleskine, Paperblanks, Petito nebo již výše zmíněné Albi. Tyto diáře začínají od července letošního roku a pokračují až do konce roku 2021.


 

Zapomněla jsem ve výčtu na nějaký studentský diář?
Dejte mi o něm vědět do komentáře a ráda ho doplním! 😊

16 komentářů

 1. Ty vypadají úžasné! Slintám! *Q* Ted mi malinko líto, že jsem už přešla na klasické roční diáře. Ta Mozaika od Lepikaro vypadá skvěle. *w*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karin, Lepikaro je taky můj favorit! :) Děkuji za komentář!! :)

   Vymazat
 2. To je něco úžasného. Na tento článek jsem se ani neměla dívat. :-D Nejvíce se mi líbí ty od Happy planner, tak škoda, že už nejsou k mání.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, moc děkuji za komentář. A souhlasím, že HP jsou krásné. Budu sledovat skladové zásoby! :)

   Vymazat
 3. Ještě Vám tam chybí ten od nás na www.planovacideniky.cz
  Díky. H. Šottlová

  OdpovědětVymazat
 4. Nádhera, už se poměrně těším na další rok, kdy kalendář budu vybírat i já! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Hey dear! I loved your post and already followed you! I want invite you to visit and follow my blog if you want <3

  www.pimentamaisdoce.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 6. Samé krásné tipy!! :) Já mám doma Doller, vyhovuje mi, že se může začít kdykoliv a dá se hodně přizpůsobit :)

  OdpovědětVymazat
 7. Silvie dlouho jsem u tebe nebyla. Zase jsi nám nabídla krásné diáře 😊 Já na poslední chvíli po zavření obchodů nesehnala skoro žádný a koupila aspoň klasiku v Bille a ještě že tak, teď už není k sehnání vůbec 😊

  OdpovědětVymazat
 8. Miluju designové nebo prostě jen chytré diáře. Nelituju peněz, protože je to knížka, kterou mám v ruce každý den. :)
  Chtěla bych tě pozvat na giveaway, která probíhá do neděle a jeden z čtenářů získá spoustu dobrot. :)
  https://corculum.blogspot.com/2020/12/novorocni-giveaway-2021.html

  OdpovědětVymazat
 9. Webdesign Firma
  Wir sehen Markendesign als wesentlichen Treiber für einen nachhaltigen Markterfolg. Für eine starke und erfolgreiche Marke im digitalen Zeitalter.

  Website: https://artapix.ch/webdesign/

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj, diáře jsou vážně krásné a celkove tvůj blog je super. Promiň jestli to sem nepatří, ale potřebovala bych trochu poradit s blogem. Psala jsem ti e-mail ;) K

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, diáře jsou vážně krásné a celkove tvůj blog je super. Promiň jestli to sem nepatří, ale potřebovala bych trochu poradit s blogem. Psala jsem ti e-mail ;) K

  OdpovědětVymazat
 12. Pardon, vložit dvakrát byl omyl :)

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj, diáře jsou vážně krásné a celkove tvůj blog je super. Promiň jestli to sem nepatří, ale potřebovala bych trochu poradit s blogem. Psala jsem ti e-mail ;) K

  OdpovědětVymazat