Podnikavé mámy | #MAMACRAFTING


O tom, že se chystá nový seriál o podnikavých maminkách, jsem vám už psala v tomto článku. A protože v dnešní době potřebují malí lokální tvůrci naši obrovskou podporu, první rozhovor je online! :) Celou sérii otevírají Alča a Míša z #MAMACRAFTING, které sleduju už od jejich vzniku. Dvě mámy, co se rozhodly tvořit DIY hračky a dekorace pro děti. I když ony je vlastně tak úplně netvoří, ale to už trochu předbíhám. Pojďte si na chvíli odpočinout a přečíst o tom, jak si mámy umí plnit sny!Kde se vzal prvotní impuls k tomu založit značku #MAMACRAFTING?
  Celý nápad vznikl, jak už to bývá, náhodou. Já jsem vždycky ráda tvořila a když se nám narodil prcek, hledala jsem inspiraci na DIY hračky pro miminka. Vyrobila jsem kolotoč nad postýlku a hrazdičku. Mám ráda jednoduchý design a všem se to hrozně líbilo. Ale neuměla jsem si moc představit, že bych to doma stavěla a prodávala dál. A manžel říká :”Víš co, tak zabal materiál, návod a ať si to maminky sestaví samy. Prostě IKEA style.” Postupně myšlenka dostávala jasnější podobu a na jednu z prvních sad jsem ulovila Alču, když přišla na návštěvu s malým miminkem. Sama se považuje za nekreativní typ a byla z dárku tak nadšená, že navrhla, že mi pomůže založit e-shop. A o rok později se tak opravdu stalo.

  Naším cílem je, abychom maminky inspirovaly ke tvoření a dopřály jim tu obrovskou radost z vlastnoručně vyrobené hračky nebo doplňku. A víme, jak je náročné shánět ten správný materiál. Díky naším sadám můžou být maminky jednoduše kreativní.

  Co pro vás bylo na samotném startu nejsložitější?
   Skloubení mateřství a snahy založit vlastní projekt. Nechtěly jsme zakládat e-shop na úkor našich dětí ani spánku, takže jsme ho tvořily takovým tempem, jak nám to děti dovolily. Dneska si říkáme, díky bohu, že jsme začaly, když jim byly asi 4 měsíce. To jsme na to měly tolik času v porovnání s dneškem. A taky bylo náročné najít spolehlivé dodavatele.

   Co vás na podnikání baví ze všeho nejvíc?
    Je to dobrodružství. Jsme obě na mateřské dovolené, takže pro nás je to forma zábavy a seberealizace. Nejvíc nás na tom baví, že to děláme spolu.


    Co vás naopak hodně překvapilo?
     Že logistika skladových zásob je náročná disciplína. A taky si zvykáme na tu anonymnost online prodeje. Občas nám nějaká zákaznice napíše, nebo zasdílí výrobky na sociálních sítích, ale vlastně člověk se s nimi osobně nepotká, nepokecá jako v kamenné prodejně.

     Podle čeho se rozhodujete, jaké produkty zařadíte do e-shopu?
      Sledujeme trendy, testujeme na vlastních dětech a věříme intuici. A taky to nesmí být složité na výrobu. Chceme, aby byl #MAMACRAFTING dostupný pro kreativce i nekreativce. Momentálně nabízíme hračky a doplňky pro miminka. Jak naše děti rostou a my pro ně pořád něco vymýšlíme, tak v blízké době plánujeme rozšířit portfolio o produkty určené pro maminky s batolaty.


      Máte nějaké osvědčené rady, jak podnikání skloubit s rodinou?

      To je opravdu náročná disciplína a my se pořád učíme. Zatím jsme přišly na to, že:

      1. Je potřeba se smířit s tím, že všechno jde pomaleji, než by člověk chtěl. Nemůžeme podnikáním trávit 8-10 hodin jako jiní pracující. Jen spuštění projektu nám trvalo rok. Ale na druhou stranu, není kam spěchat. Když pracujete na sebe, můžete věci odložit na zítra.
      2. je důležité rozdělit svůj čas rovnoměrně mezi péči o prcka, o manžela a o sebe. Říkáme tomu "trojnožka". Jakmile jednu nohu přetěžujete, židle nevydrží a spadne.
      3. je skvělé, že jsme na #MAMACRAFTING dvě. Je to větší legrace, můžeme se zastupovat a navzájem si pomáhat.

      Pracujeme, když děti spí, nebo občas večer. O víkendu nám pomáhají tatínkové a babičky. Vlastně jsme rády, že děti tak tráví čas i s jinými členy rodiny. A taky věříme, že prcky učíme, že maminka může mít i jiné zájmy, než je jenom péče o ně. Doufáme, že na nás budou jednou pyšné.


      Co byste doporučily další mámě, která by si také chtěla vytvořit vlastní značku?
       Určitě to stojí za vyzkoušení. My jsme si celou dobu s Alčou říkaly, že i kdyby se náš nápad neprodával, už jen to společné kočárkování a debaty nad #MAMACRAFTINGEM měly svůj význam. Vždy nám to zvedlo náladu. Člověk je na sebe pyšný, když něco vymýšlí. A další rada nad zlato. Začněte co nejdřív. Čím jsou starší děti, tím máte méně času.

       Podpořte podnikavé mámy a získejte slevu 10 %

       Znáte iniciativu #podporsvehotvurce? Podpořit můžete i Míšu s Alčou. 💛 Získáte vkusné a nápadité kreativní sady (které se hodí i jako dárek), zažijete radost z tvoření a navíc pomůžete dvěma maminkám i nadále dělat něco, co je pro ně relax, zábava, ale i obživa. A abych vás třeba trochu pobídla, mám pro vás slevu 10 % na celou objednávku na e-shopu #MAMACRAFTING.  Stačí zadat kód silvi10 do poznámky a holky vám vystaví novou fakturu se slevou a odešlou ji na e-mail. Kód platí do 19. dubna 2020.


       3 komentáře