Filofax Notebook A4 jako pracovní nástroj | Obstál?Když se ke mně v rámci dlouhodobé spolupráce dostal Filofax Notebook ve formátu A4, hned jsem věděla, že ho otestuju jako pomocníka do práce. A protože už ho používám několik týdnů, podělím se s vámi o své dojmy. :)

Notebooky od značky Filofax mají jednu specialitu, o které jsem se zmiňovala – mají speciální konstrukci, díky níž můžete listy volně vytahovat, znovu vkládat nebo přesunovat, jak se vám zlíbí. Je to vlastně taková chytrá kombinace spirálového bloku a zápisníku s kroužkovým mechanismem. A to mám na něm úplně nejraději!Přesně tato chytrá konstrukce mi intuitivně při psaní poznámek v práci chyběla. Vzpomínám si, jak jsem používala spirálový blok a všechno měla v něm. Poznámky k článkům, poradám či větším projektům. Všechno bez ladu a skladu. Samozřejmě jsem mohla mít více sešitů, rozčleňovat si oddíly pomocí post-it štítků anebo používat blok s kroužkovou vazbou, ale ani jedno mi při dlouhodobém používání nesedělo.

Konečně v tom mám přehled

Oproti tomu mám ve Filofax Notebooku pořádek. Jednotlivé části si člením pomocí pastelových rozřazovačů, které v zápisníku najdete automaticky. Jsou pevné a ráda si na ně lepím post-it štítky s různými úkoly či poznámkami, které mě třeba aktuálně napadnou. Tyto štítky je navíc možné barevně odlišit, takže hned více, o jaký typ poznámky či úkolu se jedná. Je to drobnost, ale může vám ulehčit práci.


Kdyby vrchní část rozřazovačů byla trochu větší, určitě bych si tam pro lepší přehlednost vytvořila i popisky. Tohle je jedna z mála drobností, které bych změnila. V diáři totiž takové štítky mám a rozhodně mi to pomáhá!

Poznámky se mi zapisují pohodlně

Tento zápisník mi v praktickém používání vyhovuje ve dvou věcech. Mohu do něj psát, aniž bych musela list vytahovat – to jsem třeba u bloků s kroužkovou vazbou úplně pohodlně nemohla. Kroužky mi tam vždycky zavazely a rozčilovalo mě to! A taky se mi líbí, že mohu do jednotlivých oddílů papíry přidávat, což je naopak problém u spirálových bloků, které mají předem určený počet listů. Nabízí mi to velkou svobodu při tvoření. 


Formát tak akorát na pracovní stůl

Formát A4 jsem v případě zápisníku neměla pěknou řádku let, proto jsem byla sama zvědavá, jak se s ním popasuju. A dobrý! Líbí se mi, že mi většinou postačí dvoustránka na poznámky k článku, takže všechno okamžitě vidím na jednom místě. Samozřejmě ale záleží na oboru, kterému věnujete. Jsem si jistá, že někomu bohatě postačí i menší formát. A5 je docela univerzální a navíc se s ním i pohodlně cestuje.Co ale stojí za zmínku je to, že zápisník nikde s sebou nenosím. Leží mi stále na stole, proto jeho velikost nevnímám možná v plném rozsahu. Dovedu si ale docela představit, že kdybych pracovala v kanceláři a ne doma, nemám problém ho nosit s sebou v kabelce či batohu. Sám o sobě totiž až tak těžký není. Ale to už jsme v rovině teoretizování a kdo ví, jak by to vlastně ve skutečnosti bylo.


Takže resumé je takové, že mně při práci vyhovuje a určitě ho nemíním v dohledné době měnit. V budoucnu by se mi do něj hodilo i nějaké kalendárium a možná i předtištěný TO DO list (nějak lépe se mi do nich zapisuje než jen na prázdný list papíru), ovšem to jsou spíše takové milé doplňky než nezbytnosti.

A kam si vy zapisujete své poznámky? Vyhrává papír, nebo vám stačí počítač? Budu ráda za diskuzi! ↓

Děkuji značce Filofax za to, že mě zásobuje tak krásnými produkty, které vám mohu s radostí představovat.
Pevně doufám, že vás tyhle recenze baví stejně tak jako mě a jsou pro vás přínosné!

2 komentáře

  1. Pořídila jsem si ho také, mám ho v modro-fialové barvě a musím uznat že oceňuji kvalitu stránek, možnost dokoupení. Koupila jsem si ho do školy, ale sama už jsem musela otestovat jaký vlastně je, na první stránce mám sny, další poté na školu, oceňuji i možnost, když si dokoupím drahou děrovačku tvorbu vlastní listů a že po čase můžu jen vyměnit a používat dál, také že má pravítko, přijde mi to roztomilý detail. Věčný zápisník.

    OdpovědětVymazat