Vzpomínková alba pro miminka | Výběr toho nejlepšího!Už je to nějaký pátek od chvíle, kdy jsem sháněla pro naši holčičku vzpomínkové album. Trvalo mi to dlouho! Nějak jsem se nedokázala ztotožnit s kýčovitými fotografiemi, barevnými stránkami či kreslenými postavičkami. Pořád to nebylo ono a já několikrát odešla z knihkupectví zklamaně s prázdnou.

Must have pro všechny rodiče

Nakonec jsem zvolila Moje první krůčky – Holčička, o které jsem se trochu zmínila v tomto baby článku. A vlastně jsem byla nakonec spokojená, ne že ne, a fotky cizích miminek mi ani nevadily. Holčička má teď 2,5 roku a přiznám se, že musím ještě některé fotografie dolepit (uf, většinu?) a některá data už z hlavy bohužel nevylovím. Ale jsem za ni hrozně ráda a doporučuji něco takového všem rodičům, je to poklad!

TIP pro maminky

Pokud si nestíháte zapisovat data velkých milníků přímo do těchto alb, zkuste si to v rychlosti alespoň zaznamenat do diáře či stolního kalendáře. Pak se k tomu můžete kdykoliv vrátit a dopsat do knihy!

Konečně je z čeho vybírat!

Hle, uběhly necelé tři roky a  český trh se rozrostl o pěkných pár kousků, ze kterých je radost si vybírat. Vkusné, nadčasové, bez rušivých fotografií a ilustrací. Téměř designové skvosty, které budete hrdě vystavovat na poličce a které mění zaznamenávání milníků v posvátnou chvíli. Mám z toho velkou radost!

A protože je mezi vámi hodně nastávajících či čerstvých maminek, nebo se z vás třeba brzy stanou tetičky či babičky, rozhodla jsem se, že vám tato krásná vzpomínková alba a knihy více představím. Můžete je pořídit svému děťátku anebo udělat rodičům velkou radost. Rozhodně to bude dárek, na který nikdy nezapomenou!

Sedm alb plných vzpomínek na miminko

Mámho


Mámho od Vandy Scheierové je deník, který zachycuje tři roky života s vaším děťátkem. Má podobu knihy s pevnými deskami, vlastně je to docela bichle. Nabízí místo v podobě kalendária na vaše vzpomínky, zkušenosti a pokroky. Každý den má tři rámečky – dostatečně velké na všechny vaše zápisky i fotografii. Začít můžete prakticky kdykoliv, stačí jen nalistovat příslušné datum a dopsat letopočet.


V deníku Mámho na vás čekají i tematické články a doplňovačky o vašem miminku (třeba prostor pro otisk nožičky). Každé tři měsíce navíc nechybí stránka na fotografie s podnadpisem „takhle nám rosteš před očima“. Papír je vysokogramážní, nepropíše se a desky jsou matně sametové. Deník je vyroben v ČR.Mámho

Rozměr:  17,3 × 25 cm | Cena: 399 Kč
Více informací o knize Mámho včetně PDF ukázky najdete na webu Vaničkování.

Mimibooks.eu


Další originálně a velmi vkusně zpracované album, které můžete sehnat ve třech variantách. Mimibooks zachycují vaši společnou životní cestu od těhotenství až po 5. narozeniny (u edice Little man pak do 3. narozenin). V  albu máte dostatek místa na zaznamenání těch nejdůležitějších momentů a samozřejmě nechybí i prostor na fotografie vašeho drobečka. Vše je laděné do příjemných tónů.Alba značky Mimibooks jsou zpracované na kvalitním papíru a desky jsou precizně potaženy italskou ECO kůží. Obsahuje 60 stran, milé ilustrace a nechybí ani prostor na uchování prvních vlásků.Mimibooks

60 stran | Rozměr:  22,5 × 29 cm | Cena: od 1 100 Kč
Více informací o albech včetně PDF ukázek celých alb (!) najdete na e-shopu Mimibooks.eu

Moje první album


Moje první album je mezi ostatními trochu unikát. Dárkové balení totiž obsahuje kromě ručně šitého alba také integrovaný USB Flash Disk s kapacitou 16 GB pro zachycení digitálních vzpomínek a speciální šperk pro otisk prstu vašeho miminka. Do alba, které skrývá kvalitní ekologický papír, můžete kreslit, vkládat fotky, schovat první vlásek či zaznamenat první slova. A mnoho dalšího.Desky něco vydrží, jsou z italské koženky. Ty je navíc možné si nově ještě více personifikovat, a to díky možnosti zvolit monogram na přední straně z krystalů Swarovski.

Album nabízí (i díky USB Flash Disku) prostor na tisíce vzpomínek na vyrůstání vašeho miminka. A velmi trefně ho vystihuje motto: „Všichni jsme jednou byli děti, ale málokdo si na to pamatuje.“ A právě takové vzpomínkové knihy pomohou zase se do dětství tak trochu vrátit.

Moje první album

102 stran | Rozměr: 23,5 × 20 cm | Cena: 1 599 Kč včetně šperku a USB Flash Disku.
Více informací
o albu najdete na oficiálních stránkách Moje první album.

Příběh malé velké ratolesti


Jedno album je hezčí než to druhé. A Příběh malé velké ratolesti od fotografky Inny Guby patří mezi ty nejkrásnější. Na kvalitním papíru s vysokou gramáží se vám rozprostírá místo na všechny vaše vzpomínky a fotografie od narození miminka až po jeho školní léta. Předtištěné texty nezapomínají na ty nejdůležitější momenty a snadné otáčení stránek umožňuje chytře zvolená kroužková vazba.

 
Na výběr máte ze dvou variant – přírodně hnědý či bílý papír – a dvou formátů. Větší fotoalbum má 48 stran, menší bráška pak 33 stran. Oba jsou ale připravené na velký příliv lásky, kterou si můžete kdykoliv připomenout.


Příběh malé velké ratolesti

Velké album: 48 stran | Rozměr: 30 × 30 cm | Cena: 1 149 Kč
Malé album: 33 stran | Rozměr: 22 × 22 cm | Cena: 899 Kč

Více informací o albech Příběh malé velké ratolesti najdete na webu fotografky Inny Guby.

Rok 1

Čerstvá novinka od značky Bloque, to je tohle nádherné fotoalbum Rok 1. Jak název napovídá, zachycuje první rok miminka. Můžete si do něj navždy zaznamenat hlavní momenty a milníky, které se na vaší společné cestě životem udály. A pár stran je věnovaných i samotnému těhotenství, bez něhož by zázrak zrození nikdy nenastal.


V albu, které skrývá skutečně rozkošné ilustrace, samozřejmě nemůže chybět ani místo na fotografie. I díky nim se kniha stane nekonečným přílivem emocí, které vám podlomí kolena, i když budou děti už dávno velké. Tyhle vzpomínky jsou totiž nejvíc! A navíc vhodně zvolený něžný design je vhodný pro holčičky i kluky. 

Rok 1

48 stran | Rozměr: 21,5 × 27,5 cm | Cena: 629 Kč
Více informací o fotoalbu Rok 1 najdete na e-shopu Bloque.

To je moje


Kniha To je moje představuje interaktivní deník malého člověka. Je to vlastně takový vkusný památníček na dětská léta, který vznik pod rukama šikovné Rosy Mitnik. O originální ilustrace se postarala Jana Nachlingerová. Na 52 stranách můžete psát příběh vaší ratolesti od narození až po vstup mezi školní léta. Fantazií se meze nekladou. Do knihy s hladkými stránkami lze vpisovat nejdůležitější milníky, lepit fotografie, kreslit či vkládat společné vzpomínky.Díky obálce na zadní předsádce si můžete navíc bezpečně uchovat i drahocenné maličkosti. Třeba první ustřihnuté vlásky či náramek z porodnice. Kniha je opatřena bezpečnou gumičkou, díky níž drží stránky pohromadě. A jedinečné je i to, že publikace obdržela certifikát FSC, který zaručuje, že je tištěna na papír z obnovitelných zdrojů. To se dnes počítá!

To je moje

52 stran | Rozměr knihy: 19 × 19 cm | Cena: 390 Kč
Více informací o knize To je moje najdete na e-shopu blogu Rosa Mitnik.

V plenkách


Další designový kousek, který bude mít čestné místo na vaší poličce. České fotoalbum V plenkách je podle mě mimořádně povedené. Velmi nadčasové a minimalistické. Bez zbytečných fotografií, textu či prvoplánových ilustrací. Protože nic není důležitější než vy a vaše miminko. A autorka to moc dobře ví!


Kniha zachycuje místo vzpomínky od těhotenství až po první narozeniny. Na 64 stránkách nabízí dostatek místa pro zachycení těch nejkrásnějších okamžiků. Ať už použijete slova nebo fotografie. Album je opatřeno i místem pro uchování prvních vlásků.


Fotoalbum V plenkách je tištěno na kvalitním papíru a má jedinečnou vazbu, díky níž se stránky budou snadno otáčet a fotografie se do něj pohodlně vejdou. Desky knihy jsou potažené látkou. Součástí balení je i látkový pytlík pro bezstarostné skladování.

V plenkách

64 stran | Rozměr: 22 × 22 cm | Cena: 800 Kč
Více informací o fotoalbu najdete na oficiálním webu V plenkách.
Zhmotnění vzpomínek na dětství je ten nejhezčí dárek, který můžete svému dítěti darovat.
A i když je prvotní investice třeba někdy vyšší, mají tyto publikace nevyčíslitelnou hodnotu. ♥

2 komentáře