Inspirace do interiéru | Konečně jaro!


Nebudu asi sama, kdo má radost z teplejších dní a sluníčka, které zatím jen nesměle prosvítá skrz žaluzie až do našich životů. Je hned veseleji na tom světě. Všechno se probouzí a jaro je tady! A tak jsem přemýšlela, jak ho pozvat k nám domů, aby se pohodlně uvelebilo a zabydlelo. Tady je výsledek! A třeba vás taky inspiruje. :)

Vůně ve váze

Zdroj fotografií

Základ jsou květiny. Volte ideální sezónní, nemusely za vámi cestovat tisíce kilometrů. Seženete je u  místních pěstitelů, na trzích či v přírodě. Květinám nejvíce sluší jednoduché vázy a květináče. Nechte vyniknout to, co stvořila příroda! Výborně k jaru padnou i pastelové odstíny. Zkrátka i zde platí, že není třeba něco složitě kombinovat a vymýšlet. Vyhrávají prosté tvary a linie.

Když jde o květiny ze supermarketů, doporučuji vám informační letáček Za důstojný svět květin. Dočtete se v něm o systému světového obchodu s květinami, o květinových farmách a pracovních podmínkách či dopadech na životní prostředí, které mají. Sami budete překvapeni, co všechno stojí za kyticí tulipánů v celofánu.

Jaro v rámečku

Jaro můžete přivítat i krásnými obrázky v prostém rámu. Je to vlastně naprosto triviální dekorace, která v kombinaci s květinami má obrovskou sílu. Já osobně obrázky tisknu v místním copy centru, který má férové ceny a kvalitní barvy. Pokud máte doma či v práci barevnou tiskárnu, máte situaci ještě o to jednodušší!

 • Krásnou jarní tiskovinu najdete v několika barevných provedeních na webu The Cottage Market.
 • Hned čtyři různé jarní plakátky ke stažení zdarma najdete na webu Fun Loving Families.

  • Rozkošný králíček nemusí být jen do dětského pokoje. Narazila jsem na něj na blogu Eighteen 25.
  • A toto je za mě snad must have. Já to plánuju do rámečku v kuchyni. Stahujte na Inspiration for Moms.

  Zapletené květy

  Věnce nejsou jen vánoční záležitostí. Klidně si můžete uplést i jarní věneček. Výroba je otázkou několika minut. Budete potřebovat kruh, květy, tavnou pistoli a drátky. Ve většině návodů se používají umělé květiny a dekorace kvůli trvanlivosti. Jejich zpracování je už tak pokročilé, že je mnohdy nepoznáte od originálu. Pokud je vám proti srsti něco takového používat, inspirujte se v samotné přírodě. Ona už vás nevede. ♥

  Jednotlivé návody, jak vytvořit věnce z koláže, máte níže pod fotografií. Inspiraci můžete načerpat i z českého blogu DIY projekty, kde je sice tutorial na letní věneček, ale je to prakticky založeno na stejném principu! Anebo z nádherného blogu TADY A TEĎ, kde vás čeká nejen krásný jarní věnec, ale také milé povídání k tomu.
  Zdroj fotografií shora: 1 | 2 | 3 | 4

  Veškeré zdroje fotografií jsou uvedeny v článku.

  3 komentáře

  1. Odpovědi
   1. Moc děkuji!! ♥ Jsem ráda, že to tak vnímáš a budu doufat, že je vás víc :)

    Krásný den
    Silvi

    Vymazat
  2. Wow, to je nadherne. Hlavne ty venecky by se mi libily, ale nejsem si jista, jestli se do toho s mou šikovností pustim :-D

   OdpovědětVymazat