NÁŠ DOMOV | Pracovna


Zase přišel čas na to oprášit tuto rubriku! Posledně jsem vám psala, co se mi v interiéru líbí, a dnes už bych ráda byla trochu konkrétnější. Zrovna si totiž dávám dohromady mou malou kancelář a raduju se z každého malého krůčku. Obraz na stěně, brzy tam bude i nástěnka a snad se mi podaří sehnat i poličku, která byla posledně vyprodaná. Jde to pomalu, ale o to více mě to pak těší.

Jestli jsem si totiž něco představovala daleko snáz, tak to, že zvelebování domova bude snazší. Že stačí málo a bude to krásné. Doposud jsme s mužem žili v krásných, světlých podnájmech, kde bylo takřka všechno nové. A už to je samo o sobě výhra. Teď je to jiné, byt je starší, těch věcí k dokončení je tu milion a ne všechno jde hned. Měla jsem období apatie, kdy jsem neměla energii s tím nijak hnout, ale to už je snad za mnou.

Co se mi líbí

Naprostá jednoduchost! Bílá barva, světlý dekor dřeva a do toho trochu zeleně anebo nějaký výraznější prvek. Třeba zlatá nástěnka nebo tmavý rám. Styl mně blízký přesně vystihují i fotografie v tomto článku, které jsem si pro inspiraci uložila do nástěnky na Pinterestu.


Mým největším problémem je momentálně hromadění věcí. Na tom teď pracuji asi nejvíc a chtěla bych to přenést i do svého pracovního prostoru. Když mám pěkně uklizeno a na očích jen věci, které využiju, lépe se mi soustředí a taky se všechno snáze uklízí. A není to jen o tom schovat věci z dohledu a mít plné krabice, ale eliminovat to už v zárodku. Což je boj složitý, ale ne nemožný. :)

Jak to momentálně u nás vypadá?

Protože náš byt je poměrně tmavý, využíváme hlavně světlé barvy. Ani pracovna, která vznikla z průchozího pokoje, není výjimkou. Bílá barva, světlý dekor dřeva, tohle tady momentálně hraje hlavní roli. Jedinou tmavou věcí jsou tady černá kancelářská židle (tu svou snad brzy změním za něco pěknějšího) a koberec. Ten jsme volili tmavě šedý z praktických důvodů, ale dnes už bych vybrala nějaký jemnější, působí v kontextu celého bytu tvrdě.


Nad jednoduchým stolem ( řada MICKE ) mám nově kovovou nástěnku ( MYRHEDEN ) a vedle ní obyčejný bílý rám s černým motivačním plakátem ( kupovala jsem ho v Jysku před lety, ale dá se i stáhnout ).  Nad nástěnkou a obrazem pak plánuji bílou poličku, která bude spíše sloužit k dekoračním účelům, jak je to na ilustračních fotografiích v článku. Vedle stolu mám pak bílý odkládací regál, který jsme měli původně v kuchyni. Teď mi slouží jako úložný prostor a místo na tiskárnu. Není to instakousek, ale účel splní a mám vše po ruce.A na jednu volnou zeď plánuju udělat galerii obrazů s různě poskládanými rámečky ( inspirovat se budu tady ). Je přímo naproti dveřím, které bývají otevřené, takže by to mohlo být moc hezké.

Ale teď jsme zatím v začátku všeho, takže udělám malý update, jakmile budeme mít hotovo! :)

Máte doma vy svůj pracovní prostor, nebo všechno zvládáte v posteli, na gauči či u jídelního stolu?
Je zajímavé, jak to má každý úplně jinak, proto se budu moc těšit na vaše názory v komentáři! :)

2 komentáře

 1. Já se teď přesvědčila o tom, že práce od jídelního stolu je to nejhorší, co může být! Pokaždé mě víc než monitor zajímaly drobky na stole a pod ním, chuchvalce prachu pod sedačkou nebo mastný fleky na kuchyňskym baru :D Takže se už nemůžu dočkat, až bude hotová pracovna, kam se zavřu s hrnekm kafe a nevylezu do oběda! Jen škoda, že tu místnost budu muset do roka přenechat svému potomkovi.. ale k jídelnímu stolu už se nevrátím! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heli,
   souhlasím. Já v předchozím bydlení obětovala místo pracovního stolu, aby měla dcera větší prostor na hraní. A trpěla jsem! Strašně mi chybělo "to moje" místečko. Na gauči to nebylo ono, u kuchyňského stolu jsem zažívala dost podobné situace jako taky. Uchylovala jsem se ke stolu od muže, který zrovna nebyl šťastný. Takže teď si vlastní prostor, byť není úplně "za zavřenými dveřmi" užívám. A Tobě držím palce, ať si to svoje místečko dosyta užiješ taky a až přijde čas, ať ve svém domově najdeš další koutek, který bude patřit jen tobě, hrnku kafe a klidu!

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat