FILOFAX | ikona mezi diáři

Je tady říjen a s ním na blogu startuje celá série článků na téma diáře, plánování a organizace času. Těšit se můžete na recenzi mého kroužkového diáře, nabitý článek o diářích na rok 2019, měsíční přehledy ke stažení zdarma, rady a tipy k jednoduššímu plánování času a v neposlední řadě taky soutěže o ty nejhezčí kousky! :)


Filofax, zloděj papírenských srdcí 💛

Dnes vám blíže představím značku Filofax, s níž spolupracuji a která má na poli plánovačů své nezastupitelné místo. Pro angličany je prakticky synonymem kroužkového diáře bez ohledu na značku, tak moc je v jejich kultuře zakořeněn. Aby ne, tradiční výroba těchto anglických osobních plánovačů se datuje už od roku 1921 a postupem času se z něj stala ikona, která si získala srdce mnoha lidí. I to mé, nepopírám. :)

Kroužky a volné listy, to je nápad!

Jestli je pro diáře Filofax něco typické, tak je to kroužkový mechanismus v kožených deskách a volné listy. Dnes už nám tento nápad možná moc převratný nepřijde, ale ve své době to byla opravdová bomba.


A vlastně bomba sehrála v životě značky velkou roli. To bylo tak. Grace Scurr, zaměstnankyně společnosti, si vše poctivě zapisovala do svého Filofaxu. Záznamy o odběratelích, dodavatelích, objednávkách a platbách. Nic jí neuniklo! A byla tak prozřetelná, že si diář každý večer nosila domů. I ten osudný večer roku 1940, kdy byla na londýnskou kancelář shozena bomba. Díky Grace byla všechna data společnosti zachráněna! Tomu říkám štěstí. :)

Co vlastně znamená Filofax?

Je to složenina slov file of fact (= složka událostí). Název má na svědomí ta šikovná Grace Scurr.

Filofax dnes, to je luxusní papírnictví

Děláme to pro vás, abyste si to udělali po svém. Filozofie společnosti, která ji dokonale vystihuje. Ctí, že každý člověk je individuální. Proto jsou produkty maximálně flexibilní a univerzální. Zkrátka takové, abychom si je dokázali přizpůsobit vlastním představám a potřebám. Což mohu s čistým srdcem potvrdit. Je to tak, jak slibují. :)


Zároveň se mi líbí, že nestojí nehybně na místě, ale drží se trendů a stále přichází s něčím novým. Zdaleka nezůstala jen u diářů, jednoduché logo ve tvaru písmene f najdete také na poznámkových blocích, porfoliích, psacích potřebách i příslušenství, které veškeré produkty vkusně doplňuje.

6 mých TOP novinek roku 2018

A malé ohlédnutí za letošním rokem. Výběrem vás asi nepřekvapím. Mám ráda jednoduchost. Pastelové barvy. Čisté linie. V interiéru, oblečení i na diářích. Tak to je. A tyto kousky  kolekce roku 2018 s mým vkusem souzní.

1. Kolekce diářů The Original

Krásné barvy, precizní zpracování a nadčasový design. Používám. Miluju. Doporučuju! A brzy napíšu víc.

2. Kolekce Saffiano Metallic
Něco jiného. Netradičního. Originálního. Kromě této stříbrné najdete i další krásné metalické barvy diářů a zápisníků. Pro všechny, kteří chtějí zářit. Koukněte se na ně sami.

3. Clipbook
Všestranný poznámkový blok. Chytrá kroužková vazba. Široký výběr barev. Dokonalé přizpůsobení.
Moc hezky o něm píše Míša z blogu Wish.Hope.Life.4. Mramorové rozřazovače:
Nadčasový vzor a navíc ryze praktická záležitost. Rozřazovače jsou zkrátka nutnost, pokud se nechcete ve změti informací ztratit. To je bez debat. Tečka!

5. Notebook:
Příjemné desky, pastelové barvy, zavírání na gumičku a unikátní konstrukce, díky které si můžete listy volně přesouvat tam a zpět. Mou recenzi najdete tady.

6. Gumovací pero Clipbook
:
Minimalistický design, který se perfektně hodí do zápisníku i k diáři. Napíšete. Vygumujete. Opravíte. Snadné jako facka. Víc řádků o něm bude také! Těšte se.


* Článek vznikl ve spolupráci se značkou Filofax. Veškeré produkty, které zmiňuji v tomto článku, jsou k dostání na jejich oficiálním e-shopu Filofax.cz. Rozhodně ho musíte navštívit, pokud jste milovníci papíru anebo máte vedle sebe někoho takového a chcete mu udělat radost! Vsadím se, že tímto určitě potěšíte. :)

4 komentáře

 1. Filofax je super! Ja som svoj dostala na promócie pred 5 rokmi. Odvtedy ho používam a neviem si bez neho deň predstaviť :) mám asi z kolekcie The Original, v červenej koži :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzanko, to jsem ráda, že píšeš takovou zpětnou vazbu a i po takové době diář slouží! Držím palce, ať vám to spolu klape co nejdéle!

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 2. Jsou nádherné, tak jsem se pokochala a budu vážně uvažovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, opravdu? To mám vážně radost.
   Tak pokud se rozhoupeš, určitě se pochlub!

   Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat