SOUTĚŽ | Filofax Notebook (UKONČENA)


S čistým svědomím mohu říct, že oba Filofax Notebooky, o kterých jsem psala v této recenzi, jsem si oblíbila. Využívám je téměř denně a dělají mi velkou radost! Každý z nich má svou důležitou úlohu. :)

Ten menší mi slouží na poznámky k blogu. Aktuálně v něm mám TO DO list, nápady na články a dále pak podrobnější poznámky k jednotlivým článkům (o čem přesně psát, jaká klíčová slova zvolit kvůli vyhledávání, koho k tématu oslovit, jaké existující články propojit). Tím, že má kapesní formát, ho mohu nosit všude a jsem kdykoliv připravena, když přijde nějaký zajímavý nápad či myšlenka!Větší zápisník, ve formátu A5, mám zase na studijní účely. Stále se snažím vzdělávat ohledně blogování jako takového, využití sociálních sítí, fotografování, kódování či analytických nástrojů typu Google Analytics a podobně. Rozřaďovače mi pomáhají udržet si v jednotlivých tématech perfektní přehled a díky speciálně navržené kroužkové vazbě mohu neustále doplňovat prázdné listy na další poznámky.

A protože jsem spokojená, mám o to větší radost, že mohu jeden takový zápisník věnovat někomu z vás. ♡


♡ ♡ ♡Soutěžíme o tuto sadu:

 • Filofax Notebook ve velikosti A5 v barvě Duck Egg (ta, co vidíte na fotce výše)
 • Náhradní čistě bílé tečkované papíry
 • Náhradní pastelové čtverečkované papíry

Stačí odpovědět, k čemu byste tento zápisník využili vy? Nezapomeňte přiložit svůj kontaktní e-mail. :)

SOUTĚŽ UKONČENA! 

A vítězem se stává komentář číslo 16, který napsala Džejn! 💛
Připomínám, že vítěze losoval náhodný generátor čísel Random.org

Co je Filofax Notebook vlastně zač?

Zajímá vás, jak vypadá zápisník, který můžete vyhrát, uvnitř a v čem mi nejvíc vyhovuje?
Mnoho fotek, shrnutí kladů a moje postřehy najdete v tomto testovacím článku! ♡
Mockrát děkuji partnerovi soutěže Filofax.cz. ♡

74 komentářů

 1. Filofax je muj visneny diar! Diar pouzivam vzdycky a snazim se tam davat vsechno - pracovni a osobni veci, ruzne to do listy, dlouhodobe plany, wish listy. V soucasne dobe mam diar od Mr. Wonderful (https://www.facebook.com/mrwonderfulshop/) ze Spanelska, proto filofax bych pouzivala v roce 2019 :)
  solodilova.luda@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj! Pre mňa by to bol to-do list a poznámky k dizertačke :) sona.zan@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Že by se konečně našel ideální zápisník pro aktivity s dětmi? Mám tříletého syna a roční dceru a dají pěkně zabrat. Jakmile je pořádně nezabavím, vyvádí spolu lumpárny. A tak v době, kdy oba spí, hledám různé návody na internetu, neb samotné mi nápady dochází nějak moc rychle a děti si potrpí na barvitý program. Různě si nové aktivity a hry přepisuji na papíry, nebo si je rovnou tisknu. Bylo by fajn mít kam soustředit všechny nápady pro hry s dětmi, kde bych je vždy jen nalistovala... Hezky bych si je rozřadila na aktivity v přírodě, hry venku, hry doma, vzdělávací hry... :-)
  sberatelka.zazitku@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Používala bych ho všechny poznámky a úkoly mimo práci. Někdy toho je opravdu hodně a člověk ani neví, kde začít.
  Krásné léto!
  Lucie
  brutnikita@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Můj psychiatr mi nedávno doporučil, že bych měla dělat víc věcí. Chodit ven, do galerií, jezdit na výlety... Jenže je těžké najít motivaci, když i základní úkony jsou pro mě občas těžké. Do zápisníku bych tedy sbírala zážitky. Mohla bych se k němu zpětně vracet v těžkých obdobích a připomínat si, že má cenu žít, že jsem schopná vstát z postele, i když teď to zrovna nejde. Hravou deníkovou formou s ilustracemi a výstřižky bych tak dokumentovala tu dlouho cestu k uzdravení.
  Díky moc za soutěž i články na blogu. Když jsem před lety vedla blog, často jsem zde hledala různé návody, jak svou stránku vylepšit. Dodnes se sem moc ráda vracím :)
  xx Natálie
  natsleepwalker@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. držím ti moc palce, krásná odpověď

   Vymazat
 6. Využila bych ho na hodnocení dětí, sledování individuálních vzdělávacích programů a zápisy z porad.
  Hanka hankacisarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Ty vypadají skvěle, obecně mám slabost pro bloky a zápisníky. Něco mám na organizační věci, něco na myšlenky... tenhle bych využila nejspíš k pracovním poznámkám - jak být lepší v tom, co dělám :) dybovamanka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, pravděpodobně bych jej využila jako uchovávač vzpomínek a myšlenek, který bych mohla nosit pořád u sebe. Ráda zapisuji důležité chvíle synova života, jeho první úsměv, samostatnost, krůčky. Prozatím je udržuji v online verzi, ale chtěla bych je přenést na papír, přiložit fotografie, kresby a udělat mu tak krásnou knížku vzpomínek. :)
  kat.safarikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. Od mala jsem papírnice.Kdyžjsem dostala peníze na svačinu tak jsem si šla raději koupit notysek. Nedávno jsem si koupila drobná razítka s čísly,dny v týdnu,nazvy měsícu.Drobné květy a origami to vše bych mohla vyzkoušet s notebookem filofax.To by byl asi úlet �� děkuji za nabídku budu doufat že se na mne usměje štěstí mp.rychtarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Upřímně říkám, že nevím k čemu bych ho používala, nicméně bych ho moc chtěla, Je tak....pro to jak je krásný....a pak bych ho stejně věnovala...dceři...neteři...kamarádce. A udělal by radost hned 2x :-)
  barthova.m@email.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Nejspíš bych se konečně odvážila do bulletjournalu... nebo prostě jen na pracovní poznámky ;) Tahle barva je navíc opravdu pěkná! <3 ivy046@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 12. Tak tenhle fešák by se mi hodil do života a na zorganizování si dvou škol, dvou prací, dočasných péčí a práci ve spolku Německý ovčák v nouzi! Wow!
  Můj email: barbora.kutova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Tato krása by se mi hodila, jakožto milovnici nejen diářů, sešitů aj., ale taky knih, k seznamům těch přečtených a těch, které bych si přečíst chtěla.
  kombercova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem milovnice plánování a organizování. Filofax bych využila na plánování každodenních věcí, vzpomínky apod. Zbytek bych ještě promyslela, vždy člověk na něco přijde :)

  email: michaela.sobolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. No to je jednoduché ❤️ Konečně bych si zařídila učitelský diář podle mého gusta. Navíc tečkovaný papír? To je paráda! Mohla bych vyzkoušet ty krásné malůvky do bulletjurnalu, které sleduju na youtube před spaním �� alicejendelova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Filofax je láska! Od podzimu mi nastává nový režim - jedno dítě poprvé do školy, druhé poprvé do školky a já po víc než šestiletech doma do nové práce. Filofax by dostal zabrat, protože poznámek, novinek a povinností mě čeká jistě víc než dost :-)
  Moc děkuju za krásnou GA a hodně štěstí všem

  OdpovědětVymazat
 17. Filofax bych darovala své kamarádce, která je do konce srpna v zahraničí. Byl by to krásný (uvítací) dárek pro ni. Pro tu, která má obrovskou zálibu v plánování a organizací. Využila by to také pro svůj blog a instagram, týkající se právě plánování a pozitivních myšlenek.

  michaela.56@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Já miluji Filofax ❤️ využila bych ho též ke studiu, protože v mé práci se pořád něco mění a tím pádem se pořád něco učím 😁 a nebo ho využiji na poznámky o mých synovcich a pak ho věnuji sestře na památku. Email je jana81@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Dobrý den, věnovala bych jej dceři. Jde do kvinty gymnázia a má spoustu zájmů a aktivit a hustě popsaný kalendář, tak by jí určitě přišel vhod.email: skrabalova2zsn@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 20. Využila bych ho v práci. Mám sešit, kam si zapisuju, co se dělo na schůzkách s klienty, přípravy na porady, úkoly atd. S tímhle sešitem bych určitě zazářila :-). (michelle8@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 21. Já bych ho použila jako zápisník zážitků se synem a manželem. Zapisovala bych do něj jeho pokroky, vše nové, co se naučil, doplňovala to obrázky. To by bylo super :-)
  kucerova.tera@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Filofax má parádní papír. Píšu plnicími pery a nemusím řešit rozpíjení nebo prosvítání. Vzhledem k oddělovačům bych ho pasovala na hlavního správce článků na web ��

  andrea@vysvobozena.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoj Silvi,
  zápisník bych využila na zapisování svých nápadů nejen ohledně mého blogu, ale taky bych si tam ráda zapisovala své sny a plány do budoucna, např. kam se chci podívat, co chci udělat, co si chci pořídit, různé to do listy, apod...

  Děkuji, Sabča
  sabi.pav@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Ahoj Silvi!:)

  Předem díky za tento blog, nesčetněkrát jsi mě zachránila! A teď k tomu Filofaxu... já bych ho použila na poznámky k článkům a blogu celkově. Já, co se plánování týče, potřebuju hlavně papírové verze To do listů apod. Nedokážu žít bez trhání, škrtání, čmárání apod. :D

  Měj se krásně a ještě jednou díky za návody:)
  Janie
  janietheginger1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 25. Machrovala bych s ním v práci :-) bez notesu se neobejdu, je to můj externí mozek. A když je navíc krasny, je to skvělý bonus :-)
  petra.stranska@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Já bych si z něj udělala čtenářský zápisník. Přesně takový kapesní by se hodil, abych ho mohla nosit všude s sebou. Hezký den. (lenka.kurzweilova123@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 27. Já bych si z něj udělala bullet journal, jelikož furt ne a ne najít ideální diář. (mag.synkova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 28. Jelikož mám také blog (na blog.cz)a chtěla bych ho přestěhovat na blogger tak bych ho využila na poznámky ohledně toho a poté i na články a školu. Takový zápisních se vždycky hodí :)

  OdpovědětVymazat
 29. Využívala bych ho jako studentský diář, jelikož příští semestr bude náročný a já zatím nenalezla jiný vhodný :) dupaka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Já bych ho využila do školy, v říjnu nastupuji do prváku na magisterské studium a byl by to skvělý pomocník :) jiricna.kiki@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Od září se vracím po MD do práce, takže by byl využit na denní věci - práce, škola, školka, kroužky, povinnosti.... nyní si vedu diář "mateřský" :-) krásné, sluníčkové léto..... Anet (patikova.aneta@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 32. Chtěla bych teď začít s blogováním, tak by se mi hodil :) mám ráda vše rozepsane, aby v tom nebyl zmatek.
  dodo.dominika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Zapisník bych použila pro svou hand letteringovou tvorbu ✍.

  OdpovědětVymazat
 34. Už dlouho mě láká filofax diář, ale váhám, hlavně kvůli ceně. Vyzkoušet si alespoň poznámkový blok by bylo super :) Využila bych ho pro poznámky ke studiu a vzdělávání se v online marketingu. indrakova96@email.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Ahoj, dopracovávám se k mindfullness a uvědomělému životu. V mých 33 letech jsem dospěla k tomu, že to potřebuji. Zjišťuji, že je spousta nápadů a tipů a triků, které bych ráda zařadila do života, ale v hlavě to vše neudržím. :-) tiny@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 36. Značku Filofax prostě miluji! A miluji také fotografování, které je mou vášní i práci... Právě pro účely plánování a organizace mého foto podnikání by byl diář jako dělaný�� ♥️.
  Lenka (lenka.stehnova1@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 37. Miluju papírnictví, notesy a plánování a Filofax je můj vysněný diář. Teď jsem si uvědomila, že notebook bych využila ještě více. Od září jsem v maturitním ročníku a čekají mě dost práce. Měla bych tam rozvržený svůj den, to-do listy bullet journaly,rozvrhy ale i spoustu nápadů, které mi neustále proletavaji hlavou.
  Katerinavo@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Využila bych ho jako svoji druhou paměť, tzn.a všechny úkoly, doktory, výlety. A denní to do listy, ty prostě miluju�� niki.adamo@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 39. Já bych ho využila jako dárek pro ségru,která je filofaxem a diáři vůbec posedlá:-) Já si zapisuju jen důležité momenty na které nechci zapomenout,momentálně hlášky mého syna...jajade@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 40. Použila by som ho na svoje nápady na návrhy šiat, na doplnky k tomu, taktiež na písanie dôležitých dní keď niečo mam. �� Využitie by sa našlo aj počas cestovania na fotografie z cestovania, na zachytenie spomienok alebo dobrodružstiev. ������ predsa len čo nezachytí pamäť to zachytí notísek ��������

  OdpovědětVymazat
 41. Hmm, jsem milovnik zapisniku a prupisek a vzdycky kazdy xkrat ‘otocim’ nez do nej zacnu psat �� Letos jsem poprve zkusila bullet journal a myslim, ze bych v nem ve filofaxu pokracovala.. petra.spacilova(at)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 42. Já bych ho využila k seznamu úkolů, protože mám pořád tolik povinností, že teď nevím, kde mi hlava stojí.
  siberia06@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 43. Používala bych ho na zapisování služeb v zaměstnání, protože mám mnoho směn . novakovamonika12@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Určitě bych ho používala k zapisování všech svých momentálních nápadů! Pořád se mi honí hlavou moc věcí, a já si je pořád někam čmárám :-)
  Hezké léto Silvi!
  Markéta

  OdpovědětVymazat
 45. Konečně bych zrušila trhací papírky u počítače, lepítka na ledničce, ošoupaný školní zápisníček vedle postele a moje plánování a lapání inspirace by dostalo řád! Jana - timeaa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Po filofaxe som už dlho túžila ale nikdy som sa neodvážila kúpiť si ho. Rada by som ho využila na zapisovanie svojich plánov, poznámok a organizačných vecí...proste na všetko čo mi napadne, určite by sa našlo veľa využití :)
  petuska.masarykova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. Využila bych na mateřské..i na dovolené se musí plánovat a mám rada přehled �� kala.kalamajka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 48. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 49. Jsem diářový maniak a přiznám se. Plánuji ráda a pořád, zapisuji myšlenky, nápady, úkoly i jen tak všeobecné radosti. Mám před svatbou, před druhým prckem a zároveň studuji VŠ, takže je třeba té organizaci dát trochu řád a pořádek :) simonalonkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 50. Použila by som ho na detailnejšie zapísanie nápadov na články a zachytenie pocitovz môjho nadchádzajúceho študijného pobytu v Prahe. :)

  OdpovědětVymazat
 51. Používala bych to na zápis tří hezkých věcí, co se každý den staly, jak doporučuje Martin Seligman v boji proti depresi :) Chtěla bych to pojmout obsáhleji, tedy detailně popsat, co dobrého se stalo a nějaký hlubší důvod, proč se to stalo - třeba protože lidé jsou super, protože jsem šikovná, protože příroda je krásná a tak...
  Podle vědeckých výzkumů pozitivní psychologie to účinkuje lépe než antidepresiva a to bych zoufale potřebovala, protože mám těžkou depresi a i když se léčím 5 let na psychiatrii, beru spoustu léků a i jsem byla hospitalizovaná "v blázinci", nic moc nepomáhá... Tohle cvičení začnu dělat tak jako tak, ale s tímhle by to šlo samo! :) andrea@mihalcikova.com

  OdpovědětVymazat
 52. zápisník vypadá moc krásně a asi bych ho využila na zapisování různých nápadů, třeba toho, co budu malovat na obálky :) posílám spoustu a spoustu dopisů a ráda kreslím různé originální obálky podle ročního období, hlášky ze seriálu Doctor Who a podobně :) a vždycky mě něco napadne a nemám si to kam napsat a hlášky z filmů mám popsaný po různých papírkách a pak je nemůžu najít :( takže tenhle zápisník by se mi vyloženě hodil :)
  email: janasvobodova93@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 53. Od nového školního nastupuji znovu do školy, kde si budu rozšiřovat svou kvalifikaci na výuku na 1. stupni základní školy. Ve stejné barvě mám zařízený diář i klasifikační sešit, Filofax bych tedy využila na poznámky z nového studia a následně pro zaznamenávání nejrůznějších tipů do výuky. Mám ráda ve všem pořádek a řád, k tomu vedu i své žáky a s Filofaxem by to vedení bylo velmi efektivní a navíc krásné :) Simona
  simona.silhanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 54. Mě čeká náročný školní rok; jsme pětičlenná rodina a nejstarší dcera nastoupí v září do první třídy, já opráším CV a budu chodit na pracovní pohovory a až se mi zadaří sehnat práci, nastoupí nejmladší syn do školky. Muž dělá ve směnách, které má nepravidelně a každý mesic jinak. Takže skloubit toto ještě s kroužky dvou dcer, bude náročné. Takový krásný zápisník by byl vítaným a stylovým pomocníkem... :-)

  OdpovědětVymazat
 55. Přesně takovýhle zápisník hledám už léta, vím, že to zní celkem absurdně, ale absolutně jsem do nedávna netušila, že takový systém zápisníku existuje - vyndavací a znovu zandavací - bez trhání a lepení... Určitě bych ho využila jako diář, který si vytvořím podle sebe, takový diář “přesně na míru” jelikož žádný z diářu mi dodnes nesedl.. a hlavně mě v září čekají státnice, abych konečně mohla ukončit svou životní etapu studia a mohla tak začít novou jako “pracující dospělák” .. a na to se já moc těšim :D
  PS: chtěla bych poděkovat, že taková soutěž vznikla i když je velmi malá pravděpodobnost se stát výherkyní, ale i tak dík :) účast se také počítá..
  Můj email: T.Leova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 56. Bud bych do nej psala pripravy do prace, prip. bychom jej vyuzili coby rodinny zaznamnik vyletu a vyprav, prip. nas ceka oslava patnactin nejstarsiho potomka - dcery - ktera podedila mamaobsesi deniky a diari, nadelovala bych. Kazdopadne velky dik za organizaci prima souteze, drzme si pesti🤗

  OdpovědětVymazat
 57. Jako máma na mateřské bych zápisník využila k uchování vzpomvzpo toho co děti vyváděly, jaká nová vtipná slova vymyslely atd. Určitě bych si do něj i zapisovala věci na které nesmím zapomenout, např. termíny, nákupy...
  jana.haskova2@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 58. Zapisovala bych si zazitky z cest, z cteni knih a shlednuti filmu. Monika e-mail Monci@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Inu :) to je přece jasné k čemu. Mně by se hodil jako zápisník, ve kterém bych si vedla přehled všeho, co potřebuji k nově rozepsanému příběhu. Vypadá, že by byl na to praktický.

  OdpovědětVymazat
 60. A ještě mail, zase jsem zapomněla :D nikolaoss.trojtecka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 61. Jsem plánovací maniak a bez různých poznámkových bloků a diářů bych byla ztracená. Miluju, když si můžu vyhrát i s vizuální částí, takže jsou samozřejmé i různé samolepky, apod. Filofax bych zřejmě používala do školy nebo k práci. :) Email: niki005copy@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 62. Ahoj, poslední dobou bojuji s jakoukoli motivací na naprosto cokoli (hlavně na psaní diplomky) Právě proto bych notebook používala hlavně jako motivační zápisník a jako místo, kam bych zapisovala veškeré své seznamy na to, co je potřeba udělat a čím bych se odměnila, když by to bylo hotové. Kačka (kacka.net7@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 63. Ten je krásný! :) Zápisník bych využila nejspíš do školy jako spešo diář jen na to... Ovšem začala jsem opět zase více číst knížky, takže možná jako malý čtenářský deník na zapsání pocitů/dojmů z knih ;)
  zdenka.skodova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 64. O notebooku Filofax jsem se dozvěděla až od Vás z blogu z recenze a naprosto jsem se zamilovala! Jsem milovník všech diářků a sešítků do kterých můžu psát cokoliv! A navíc tento modrý?! �� Použila bych ho na veškeré své poznámky, ráda si zapisuju věci ohledně focení (snažím se stále ve focení zlepšovat), dělám i to-do listy, seznamy co si zabalit nebo poznámky ohledně cvičení. Moc bych si tento Filofax užila!
  Sára
  ssvozilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Ahoj, já bych ho využila určitě na psaní poznámek v práci. Jsem tam teď nová, takže musím pochytit spoustu informací, na to by se mi tenhle zápisník fakt hodil. Měj se fajn! :)
  Kudrnovarenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Ako darček pre moju priateľku ;-) pk.pmtools@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 67. Na zápisky ze školy! :) Tam je potřeba pořád něco přesouvat.

  OdpovědětVymazat
 68. Ráda bych takový zápisník využila na psaní i těch nejtajnějších snů a přání,která bych ráda sobě nebo ostatním někdy v životě splnila. :)

  OdpovědětVymazat