NOVÁ RUBRIKA | NÁŠ DOMOV

Na tohle jsem se těšila dlouho. Až budeme ve svém, bude to jiné. Budeme si moci dělat, co chceme a hlavně! Investujeme do svého, viď! A ono je to tady. Z pronajatého 2+1 se stěhujeme do vlastního 4+1 s garáží. Je to zvláštní pocit – na jednu stranu cítím radost, na druhou stranu mi to vlastně vůbec nedochází.


Čeká nás dlouhá cesta! Přestože je byt v dobrém stavu, stejně tam bude spoustu práce. Některá se musí udělat hned, jiná chvíli počká. Udělat z holých stěn domov, kde se budeme cítit šťastně a kam se budou děti rády vracet. To je stěžejní! ♡ A ty stěny zbavit štukované omítky, vymalovat je. Pořídit hezčí interiérové dveře. Nechat udělat vestavěnou skříň do chodby. Vymyslet celý koncept dětského pokoje. Vyřešit pracovní místo. Časem zrekonstruovat kuchyni i koupelnu. Mám pokračovat? :)


A já si říkala, že by bylo fajn si to tady všechno zaznamenat a zároveň být třeba pro někoho alespoň malou inspirací. Věřím, že řada z vás možná taky řeší anebo v budoucnu bude řešit vlastní bydlení. S minimem financí. S nábytkem i doplňky z běžných obchodních řetězců. Bez žádných bytových designérů. Zkrátka jako my.


A to je pro začátek všechno, co jsem měla dnes na srdci. ♡ Příště vám povím, jaký styl je mi blízký, které barvy budou u nás doma převládat a co chci udělat jinak než doposud. :)

Na závěr vám posílám inspiraci na zajímavé knihy a weby, které bych si ráda před stěhováním trochu prostudovala. Třeba vás něco taky zaujme!

Knihy a weby ohledně domácnosti

 • Zázračný úklid od Marie Kondo mi tady leží od minulých Vánoc. Tak snad to stihnu přečíst!
 • Domácnost bez odpadu od Bey Johnson. Radí, jak zjednodušit život snížením produkce odpadu.
 • Články na blogu Mámami jsou o organizaci domácnosti, úklidu, rutinách, plánování rodinného jídelníčku a spojuje je krásné poselství "domov je to hlavní, co stojí za to tvořit" ♡
 • Taky doporučuju zajímavé rady z ebooku 7 kroků, jak začít s organizováním vašeho domova od Martiny Destexhe. Stáhnete ho zdarma kliknutím na odkaz výše.
 • Domov bez harampádí napsal Joshua Becker, autor blogu becomingminimalist. Jsem zvědavá, jaká bude. Zatím čtu dost rozporuplné názory, ale stejně mi to nedá!

Veškeré příspěvky o našem bydlení od teď najdete v rubrice Náš domov.
Dostanete se k nim i přes menu v horní části blogu (rozkliknutím na část Rubriky).

Zdroj fotografií: burst.shopify.com

4 komentáře

 1. Máte nádherný blog a moc blahopřeji k novému začátku. Ať se vám krásně bydlí a tvoří ten nejútulnější domov plný radosti a vzájemné podpory. A děkujeme moc za zmínku našeho blogu, vážíme si toho! Moc rády k vám budeme nakukovat. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Misho, moc děkuji za krásná slova, která mě zahřála! ♥ Co se týče budování domova, jste pro mě velkou inspirací, takže věřím, že i díky vám a vašim radám to půjde dobře a s láskou! ♥

   Moc vám oběma držím palce. Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat
 2. Gratuluji ke koupě ♥ My jsme se zatím nově našli krásný byt k pronájmu a těším se na zařizování ale jak říkáte mít to svoje je krásný pocit tak doufám, že my za ten rok dva najdeme ten náš vysněný domov. Přeji mnoho nervů a hlavně ať to zařizování baví :)

  allaboutcandyslife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, jsi milá! ♥ Vážím si tak krásného komentáře!
   Držím palce, ať je i u vás vše "na pohodu" a užíváte si nejen zařizování, ale i samotné bydlení. Ať se daří! ♥

   Vymazat