Moje plánovací dvojka na rok 2018

Přiznám se, že minulý rok byl co do plánování v útlumu. Přestože jsem si pořídila báječný diář, často se stalo, že týden jsem do něj nezapsala ani čárku. Nějak jsem ten život nechala plynout.

Jenže při bilancování jsem zjistila, že mnoho věcí, které byly v plánu, jsem zasklila. Ať už se jedná o banální věci jako dokončení svatebního alba (2 roky po svatbě!) nebo mé osobní vize.

Letos bych to ráda prolomila. Dala věci do pohybu a měla radost, když se ohlédnu zpět. Vím, že to půjde, jen se do toho pořádně opřít. A ráda vám představím své dva pomocníky, které mi v tom snad pomohou!


Co letos využívám k plánování

 • Moleskine – plánovací zápisník
 • Štastný měsíc – sebekoučovací plánovač

Moleskine – plánovací zápisník vel. S (9×13 cm)

Už když jsem psala přehled diářů na rok 2018, měla jsem takové tušení, že tentokrát nebudu testovat žádnou novinku, ale skončím u své stálice – Moleskine plánovacího zápisníku.


Já ho mám prostě ráda. Srdcovka. Je natolik malý, že se vejde všude, ale má dostatek místa na všechny moje schůzky či plány. Obzvlášť na něm miluju volnou stránku na nejrůznější poznámky. S tou přišla značka Moleskine jako jedna z prvních, stejně jako s kapsičkou na zadní straně a gumičkou. A nálepka na přední straně je z Tigeru. :)

Co si můžete zapisovat na volnou stránku vedle kalendária?


Možností je nespočet. Za x let, co toto rozvržení používám, jsem ho využila od plánování návštěv svatebních salónů přes seznam nezbytností do porodnice až aktuálně pro přehled autosedaček, které chceme vyzkoušet. :) Tolik dva roky mého života v kostce :)


Tady jsou další moje tipy:

 • Pro seznam úkolů, které je třeba udělat "někdy v týdnu"
 • Pro témata článků na blog
 • Pro plánování týdenního menu
 • Pro nákupní seznam
 • Pro přehled fitness aktivit během týdne
 • Pro poznámky z pracovních schůzek
 • Pro psaní zajímavých myšlenek a citátů, na které narazíte
 • Pro shrnutí celého týdne
 • Jako deník vděčnosti

Šťastný měsíc – sebekoučovací plánovač


Vedle klasického diáře jsem chtěla mít i něco pro svůj osobní růst a sebereflexi. A Štastný měsíc je už teď objev roku! Když mi ho Jana Mráčková, autorka tvůrčího webu Papírové štěstí, nabídla k vyzkoušení, byla to jasná volba. Je opravdu vkusný, promyšlený do detailu, velmi obsáhlý, krásně přehledný, český a cenově dostupný.

Přiznám se, že tento plánovací systém je pro mě velká výzva. Protože na tohle jsem já prostě nikdy dobrá nebyla. Těch TO DO listů, co udělat, kam se posunout, co už konečně začít anebo dokončit... ale realizovat se mi to nedaří. Věřím, že tento plánovač by mohl být přesně to, co mi pomůže nejen plánovat, ale i uskutečňovat. 


Co se mi na něm líbí?

 • Zůstanu pozitivně naladěna díky části Tři důvody, proč bude tento měsíc stát za to!
 • Zapíšu si nejdůležitější témata měsíce a mohu snadno sledovat jejich vývoj
 • Stanovím si prioritní oblasti, kterým se chci věnovat
 • Mohu sledovat své denní návyky
 • Určím si měřitelný cíl a budu sledovat, jak se mi jej daří splnit
 • Mám možnost díky plánování rozmanitých aktivit vystupovat se své zóny komfortu

Tohle všechno najdete na přední straně plánovače Štastný měsíc (je ve formátu A4, ale dá se rozstřihnout na 2×A5 a třeba založit do kroužkového diáře).

Zadní strana mě zaujala stejně tak. K té si uvařím dobrý čaj a pustím si uklidňující hudbu. Slouží pro sebedotazování nebo chcete-li sebereflexi.


Každý měsíc mě mimo jiné čeká:

 • Místo na jakékoliv poznámky a nové nápady, které se mi vyrojí v hlavě
 • Deník vděčnosti z drobných denních úspěchů i velkých událostí
 • Část určená k sebeocenění, které vedle k vyšší sebedůvěře 
 • výzvy, kterým se musím postavit 
 • Co mě momentálně inspiruje natolik, abych to uvedla v praxi

Když se to dělá srdcem ♥

Obrovské plus tohoto konceptu je zcela jistě v silné podpoře a osobním přístupu autorky Jany , která do toho dává své srdce a dělá vše proto, aby se vám skutečně podařilo využít svůj životní potenciál na maximum. K tomuto měsíčnímu plánovači máte po ruce ještě sofistikovaný to-do list pro lepší organizaci úkolů a projektů, videolekce na intutitivní time management, individuální péči a podporu a mnoho dalšího.

Navíc si Jana moc dobře uvědomuje, že i vizuální stránka hraje svou roli, tak se snaží uživatelům plánovače nabídnout mnoho barevných variant, ze kterých si jistě najde každý to své. Povedené jsou také papírové desky, které drží plány pohromadě, i vkusné nálepky.


Zkrátka a dobře je tohle velká příležitost, jak nepromarnit tento rok. Vždyť leden už je skoro za námi! A ruku na srdce - podařilo se vám rozjet to, co jste si důležitě plánovali? Pokud ne, možná je na čase přidat se ke mně.

Sebekoučovací plánovač Štastný měsíc objednáte na tvůrčím webu Papírové štěstí. Vybrat si můžete ze dvou verzí - Classic a Extra ( klik na více informací ). Jeden měsíční plánovač včetně mnoha bonusů a osobní podpory autorky stojí méně než káva v průměrné kavárně .

***
Plánovací zápisník Moleskine jsem dostala od Ježíška. Tímto mu moc děkuji! :)
Kreativní plánovač včetně všech doplňků mi byl zaslán v rámci spolupráce s webem Papírové štěstí. Pokud ho ještě neznáte, běžte se podívat !8 komentářů

 1. Měsíční plánovač vypadá báječně, hned se na něj půjdu mrknout! :) Akorát si nejsem jistá, jestli bych ho opravdu pečlivě vyplňovala :D

  Infinite treasure

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Anetko,
   děkuji za komentář! :)

   Naprosto Tě chápu. Taky se všech kolonek bojím - těch informací tam je mnoho! Naštěstí mě i sama Jana, autorka plánovači, přesvědčila, že opravdu není třeba mít ho kompletně vypsaný. To může přinést jen zbytečnou frustraci! Úplně v pohodě se můžeš soustředit třeba jen na jednu oblast a další měsíc na další. Taky to chce najít vhodnou rovnováhu, která člověka bude zdravě motivovat a ne stresovat. Já začínám od února a už teď vím, že budu ve svých plánech skromná (nebude jich mnoho). Pro mě je důležitější spíše se “pomalu rozjet” a vytrvat, naučit se dotahovat věci do konce, než se první měsíce zbláznit, nestíhat a nakonec to vzdát.

   Pokud do toho půjdeš se mnou, nezapomeň mi napsat, jak se Ti daří! Budu držet palce! :)

   Silvi

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Ahoj Anet, je to přesně, jak píše Silvi - smyslem šťastného měsíce rozhodně není úzkostlivě vypisovat každou kolonku a pak se pohledem na diář nechat stresovat. Spíš to mají být taková pravidelná randíčka se sebou sama ♥ Ty ostatně doporučuji každé ženě klidně i bez diáře :) Můžeš začít s málem a vždy, když něco splníš, dopsat si něco nového. Na druhou stranu když to náhodou přeženeš se záměry a cíli (vypíšeš si jich moc) - tak si můžeš jeden svůj šťastný měsíc prodloužit klidně i na dva tři měsíce :D Časem se to naučíš odhadovat a díky tomu budeš i lépe vědět, jak si věci plánovat, aby jsi měla výsledky a zároveň se cítila v pohodě.

   Vymazat
  4. Silvi, děkuji za krásný článeček a také doplnění v komentáři. Vynasnažím se v podpoře, aby jsi s radostí dokončila nejen své svatební album :) ♥

   Vymazat
 2. Tak na letošní rok to máme nejspíš velice podobně nastavené 😀 Mám tedy Filofax, a o šťastném měsíci jsem přemýšlela a přemýšlela, až jsem si ho minulý týden objednala. Teď už se těším že mi zítra nebo pozítří dorazí a já se do toho pustím. Třeba to bude právě ten správný krok co mě nakopne a urovná mi trochu život 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoooj Oli! Jsem ráda, že jsi se do toho pustila s námi ♥ Klidně mi piš na mail, kdykoli si budeš potřebovat urovnat myšlenky nebo i nakopnout :)

   Vymazat
 3. Beautiful image the building You chose well for the theme.
  Your blog is very nice,Thanks for sharing good blog.
  Genting Crown

  OdpovědětVymazat