Diáře 2018 | Velká dávka inspiraceA je to tady zase! Nový rok a s ním i nový diář.

Začátky mám veskrze ráda. Vzbuzují tolik nadějí, že tentokrát to bude jiné. Miluju ten nepopsaný list, který čeká na všechny plány, touhy a představy. Ovšem letos fakt nevím, který diář mi bude dělat společnost v roce 2018. Mísí se ve mně touha po něčem útlém, co se hravě ztratí na dně přebalovací tašky, ale i buclatém, do čeho se vejde fakt úplně všechno a ještě zbude místo. Babo raď!

A co vy? Měli jste jasno hned, anebo také stále váháte? :) A Cup of Style diář


Už druhým rokem mají holky z blogu A Cup of Style svůj diář. Tentokrát nově ve dvou velikostech. Běžnější formát diáře - A5 - v sobě skrývá i mnoho motivačních článků a místa pro sepsání všech svých snů. Pokud však chcete něco spíše do kapsy, sáhněte po menší verzi ve formátu A6.

Více informací o diářích A cup of Style najdete zde.


Albi


Přiznám se, že Albi diáře zrovna nevyhledávám. Už jsem je párkrát měla, ale stejně jsem během roku sklouzla k něčemu jinému. Nicméně myslím, že se tentokrát vyšvihli a obálky diářů na rok 2018 jsou povedené. Možná proto, že miluju kombinaci zlaté a černé. Pokud nechcete investovat do diáře mnoho peněz, koukněte se po nich!

Více informací o diářích Albi najdete zde. 


BG Photography


Diáře fotografky Barbory Grünwaldové jsou pro rok 2018 k mání v šesti motivech, mají kroužkovou vazbu a jsou ručně vázané. Ideální pro ty, kteří milují čistý minimalistický styl. Moc se mi na nich líbí, že použitý papír uvnitř diáře je recyklovatelný a že koupí tohoto diáře podpoříte i sociální firmu, která dává pracovní příležitost lidem, jež těžce hledají uplatnění na trhu práce. Po celý rok vás tak může hřát dobrý pocit.

Více informací o diářch BG Photography najdete zde.


Black Brick


V diářích Black Brick se snoubí pečlivá česká ruční výroba s moderním čistým designem. Pro rok 2018 jsou dostání ve dvou formátech (klasický A5 a kapesní A6) a třech barevných provedeních (černá, červená a růžová). Co na těchto diářích velmi oceňuji je přesah, který nabízí. Kromě horizontálního kalendáře rozvrženého na dvě strany najdete v deskách z kvalitní umělé kůže také místo na své týdenní úkoly a návyky, měsíční a roční návyky i část věnovanou cílům na rok 2018. A že si ho nestihnete do 1. edna pořídit? Nevadí. Kapesní formát je nedatovaný, takže můžete začít používat diář kdykoliv během roku!

Busy B


  
Britské papírnictví Busy B registruju už dlouho. Každý papírenský fetišista ji musí znát! :) Krásné zápisníky, plánovače či TO DO listy - zkrátka mám vždycky co dělat, abych udržela zdravý rozum a nic si neobjednala. Jejich diáře na rok 2018 jsou fakt povedené! Vybrat si můžete z několika rozvržení uvnitř a obálek. No nejsou krásné?

Více informací o diářích Busy B najdete zde.

Clever Minds


Week Planner značky Clever Minds by se vám mohl také líbit. Jednoduché desky v přírodním vzhledu můžete doplnit o zářivou gumičku. Co se mi moc líbí je volná stránka na poznámky, TO DO List i zhodnocení celého týdne, kterou najdete hned vedle týdenního plánovače.

Více informací o Week Planneru najdete zde.

Designové organizéry


Tento diář – tedy přesněji řečeno designový organizér – jsem měla letos, takže vám s čistým svědomím mohu říct, že s ním rozhodně nešlápnete vedle. Ocenila jsem zejména vyšší gramáž papíru (nesnáším průhledné listy, brr!), plastové folie, které chrání diář před poškozením, jednoduché rozvržení kalendária i důmyslnou stránku na všechny TO-DO úkoly. Na rok 2018 je k mání ve velikostech A5 a A6.

Více informací o designových organizérech najdete zde.

DollerKdyž jsem se na svém Instagram profilu ptala, který diář je podle vás nejlepší, dost lidí bez váhání psalo právě Doller. Není to obyčejný diář, ale řekla bych spíše motivační průvodce na cestě za vašimi sny. Kromě běžného kalendária a plánování jednotlivých dnů máte moře místa i na to, abyste mohli sepsat vaše představy o životě. A to ostatně není nikdy na škodu a zvyšuje to šanci, že se vaše sny splní. Na rok 2018 by u mě vyhrála varianta růžové, což při pohledu na blog asi není žádné překvapení. :)

Více informací o Dolleru najdete zde.

Filofax


Filofax, to je ikona mezi diáři s kroužkovou mechanikou. Z kolekce na rok 2018 mě zaujaly desky v něžných tónech i ty s puntíky. Kdyby se mi do "kroužků" psalo dobře, už dávno bych si nějakého "Filouše" pořídila a měla v něm vše od plánovače až po seznam dárků na narozeniny či nákupní seznam. :) Ale třeba není všem dnům konec...

Více informací o diářích Filofax najdete zde.

Happy Planner


Proslulý diář s plastovými disky namísto kroužkové mechaniky a snadno odnímatelnými listy mi učaroval  hlavně svou hravostí - jak zvenku, tak zevnítř. Přiznám se ale, že jsem si k němu našla cestu až v poslední době. Dřív - možná pod vlivem amerických youtuberek, které všechno trochu vedou do extrémů - mi přišel kýčovitý a přeplácaný. Ale i tady vlastně platí rčení "jaké si to uděláš, takové to máš". :)

Více informací o diářích Happy Planner najdete zde.

INFINITY Diář


Kroužkový diář INFINITY je pro mě objevem roku a jedním z velkých favoritů celého seznamu. Získal si mě krásnými látkovými obaly, recyklovatelným papírem, motivačními texty ke zlepšení sebedůvěry i deníkem vděčnosti. A pokud si vyberete studentskou variantu, čeká vás vychytaný rozvrh hodin, místo pro plánování úkolů, přednášek, projektů i zkoušek.

Více informací o diářích INFINITY najdete zde.

Jóga diář


Jóga diář na mě často vykukuje na Instagramu Aby ne, je fotogenický. :) Drobný plánovač hezky padne do ruky, má krásnou originální obálku s autorskou ilustrací a výjimečné detaily. Moc se mi líbí, že byl vyroben v České republice a z recyklovatelného papíru. Rozvržení kalendária je oproti běžným zvykům trochu nestandardní (hodí se asi spíše pro minimalisty), ale odměnou je relativně dost místa na poznámky.

Více informací o Jóga diáři najdete zde.

Loono


Známá nezisková organizace Loono se po o(c)hromujícím úspěchu kampaně #prsakoule trefila rovnou do srdce. A to doslova. Novou kampaň #žiješsrdcem doplnila ve spolupráci s českým papírnictvím Printintin o krásný diář. Přírodní desky s výraznou grafikou doplňuje minimalistický vnitřek s týdenním kalendáriem a dostatkem místa na poznámky. Koupí tohoto plánovače navíc podpoříte Loono v osvětové činnosti. A to se počítá.

Více informací o diáří Loono najdete zde.

Life Designer diář


Další krásný český projekt - tentokrát v podání maminky a dcery. ♥ Tento inspirativní diář je vlastně spíše multifunkční organizér, protože nabízí kromě běžného kalendária mnoho stran pro osobní rozvoj, realizaci vlastní vize a uchovávání nápadů a poznámek. Velkým plusem, díky němuž se výrazně odlišuje od ostatních podobně založených plánovačů, je pracovní deník s názvem Průvodce na cestě za svou vizí.  Obsahuje celou řadu otázek, díky nimž najdete vlastní životní cíl, své priority a zapracujete na svých zlozvycích. Inspirativní organizéry Life Designer jsou k dostání ve dvou verzích – Busy a Lite. Liší se pouze tím, že v Lite nenajdete týdenní kalendárium.

Více informací o diářích Life Designer najdete zde.

Love and Story


Diáře Love and Story jsou úplná novinka na českém trhu. A vznikly celkem tradiční cestou – autorka nemohla sehnat ten pravý diář, a tak si vytvořila vlastní. No a výsledek vidíte na fotografiích. Obálky obou variant vypadají úžasně, obsah je obohacen o spoustu zajímavých vychytávek a místa na plánování je tu také dost. Oproti jiným českým diářům je ale celý v angličtině. To je asi jediná věc, která mě na něm trochu mrzí. No jo, jsem vlastenec. :)

Více informací o diářích Love and Story najdete zde.


Magicky ženská

Tento diář patří mezi mé favority. Poslední dobou totiž přicházím na chuť používat plánovač taky trochu jako deník. A v tomhle je ten od Magicky ženská značka ideál. Kromě prostoru na měsíční plány i následného zhodnocení v něm najdete kolonku, kde si přímo naplánujete relaxaci pro tělo i mysl. A na to se zapomíná! Úplnou peckou je pak část "Za co jsem vděčná?" u každého dne. Jeden čas jsem si to totiž zapisovala a můžu říct, že jsem se fakt v tu dobu cítila daleko šťastnější. Náhoda? Nemyslím si :)

Více informací o diáři Magicky ženská najdete zde.

Moleskine


Diáře od Moleskine jsou moje stálice. Vyhovují mi v mnoha ohledech. Tvrdé desky vypadají skvěle i v prosinci, heboučký papír, na který se mi dobře píše i volná strana na poznámky hned vedle týdenního kalendária. Hodně využívám i kapsičku (která se poslední léta rozmohla i mezi ostatní značky). Nejvíce ale zbožňuji jeho skladné rozměry (mám velikost S), takže ho běžně beru úplně všude. Myslím, že k němu stejně sklouznu i v roce 2018 :)

Více informací o diářích Moleskine najdete zde.

Momenteeczech(Téměř) všemi zbožňovaný "vyndavací a zastamdací" Momenteeczech vás může doprovázet i rokem 2018. Můžete si ho pořídit v běžné A5 velikosti, ale taky miminko ve formátu A6. Líbí se mi, o tom žádná! A podle mého průzkumu na Instagramu nejsem sama. Kdyby byl o fous levnější, už ho asi mám doma. :)

Více o diářích Momenteeczech najdete zde.

Papelote


České papírnictví papelote mám moc ráda. Už jsem měla od nich jeden diář, bohužel ale lepenkové desky moc nevydržely a v polovině roku se začaly třepit. Kdybych si měla vybrat na následující rok, sáhnu po verzi Fabrico anebo Transparente. Co opravdu hodně oceňuji, je gramáž papíru a rozložení kalendária. Moc dobře se mi do něj psalo, měla jsem dostatek místa na všechny poznámky a zvýrazňovače mi nijak zvlášť nepropíjely. Palec nahoru!

Více informací o diářích papelote najdete zde.

Paperblanks


Tyto diáře jsou taková malá umělecká díla. V knihkupectví je vždycky moc obdivuju :) Kalendárium je dost podobné Moleskine diářům. Vnitřní rozvržení je jednoduché, minimalistické a připraveno na vaše povinnosti i radosti. Jen nepočítejte s českými svátky.

Více informací o diářích Paperbkanks najdete zde.

Ročenkomat


Na diáře od projektu Ročenkomat jsem narazila úplnou náhodou na Fleru. Okouzlila mě zejména kapesní varianta (velikost A6) s "avocats" (avokáda, uvnitř kterých je kočička:). Je opravdu kouzelná! Oproti ostatním diářům se vymyká i rozvržením kalendária. Každý den je rozdělen do tří sekcí, takže si můžete jednoduše naplánovat aktivity do školy, práce, na blog …záleží jen na vás, k čemu je využijete. Oceňuji i box s názvem Positive Flow, kam si můžete zapsat, co všechno vás během daného týdne potěšilo. Když je člověku pod psa, stačí jen zalistovat diářem a bude zase dobře. :)

Více informací o diářích projektu Ročenkomat najdete zde.

Rok podle Dary 2018


Už podruhé vydává Presco ve spolupráci s Darou Rolins diář ve formátu A5 s gumičkou a papírovou kapsou na vizitky či účtenky. Kromě běžného kalendária najdete Dařiny fotografie ze soukromí, oblíbené recepty či pětadvacet stran úvah k zamyšlení doplněné o povedené fotky a trefnou grafiku.

Více informací o diáří Rok podle Dary najdete zde.


Terapie domova


Diář Terapie domova jsem už okukovala minulý rok. Líbí se mi, že kromě běžného kalendaria (to je mimochodem na rok 2018 krásné!) v sobě ukrývá část, která se zevrubně věnuje organizaci domácnosti a rodiny. Lamino listy s nákupním seznamem, denními, týdenními či měsíčními úklidovými plány mi stále dávají naději, že bych třeba mohla být konečně trochu pořádkumilovnější. :)

Více informací o diáři Terapie domova najdete zde.

Voala

 
České papírnictví Voala nabízí na příští rok dva typy diářů. Sehnat ho můžete buď v pevném černém papírovém přebalu s kapsou, praktickou gumičkou a zlatými detaily, anebo v minimalisticky bílé variantě s plastovým obalem, který si můžete zkrášlit podle svých představ. A tomu tedy fandím! Líbí se mi možnost přizpůsobit si obálku svému vkusu - vždyť na Pinterestu je tolik krásných obrázků ke stažení zdarma!

Více informací o diářích Voala najdete zde.

Další inspirace na diáře 2018 od vás

Další krásné tipy na diáře 2018 přináší Zuzanka z blogu Vituza v tomto článku.


A tohle znáte? Kreativní sebekoučovací diář/zápisník Štastný měsíc

Chcete si kromě plánování kadeřníka a zkoušek tvořit i vlastní záměry, cíleně plánovat i radostné chvilky, zabývat se svými osobními tématy a tak trochu více poznávat sami sebe? Pak by vám rozhodně neměla uniknout velká chuťovka Šťastný měsíc – kreativni diář pro měsíční plánování a sebereflexi. Brzy vám o něm napíšu víc :)...a ještě jedna specialitka navíc - vlastní obal na diář

Chcete mít diář, který nikdo jiný nemá? Pak je tu pro vás skvělý návod od Máji z blogu Maičkosti.cz


Nic vás nezaujalo? Vytvořte si vlastní diář podle La Terez 

Jste nároční a nenašli jste ten pravý diář pro sebe? V tom případě se můžete inspirovat u Terezky z blogu LaTerezAtelier. Nabízí zdarma ke stažené vlastní návrh diáře včetně doplňkové listů a mnoha verzí obálek. Natočila k tomuto účelu i video na stejnojmenný YouTube kanál.


Návod v psané podobě včetně listů ke stažení najdete na jejím blogu ZDE.


Nejedná se o sponzorovaný článek. Veškeré informace i odkazy jsem uveřejnila z vlastní vůle. 
Fotografie v článku byly využity z oficiálních zdrojů autorů.

35 komentářů

 1. Já měla tentokrát opravdu problém, vybrat diář - limitky Moleskine na rok 2018 mě něoslovily a to byl právě diář, který jsem měla poslední roky. Nakonec jsem si vybrala diář od Skoby, tak jsem zvědavá, jak s ním budu spokojená :) Ve finále byl s diáři Papelote :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bětko, taky jsem čekala na limitky od Moleskine. A máme to stejně. Kdyby mě nějaká zaujala, neváhám. Možná ale nakonec stejně skončím u nějakého barevného. Držím palce, ať jsi spokojená s Skoba diářem. Má látkový přebal, že? Nebo si to s něčím pletu? :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 2. Tento článek vám musel dát pořadnou práci. Je výborný a já si díky jemu snad konečně vyberu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, Míšo! Byl to záhul, o tom žádná. Ale jsem moc ráda, že jsem se k tomu dokopala. Snad to někomu pomůže:)

   Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat
 3. No tak teď mám brouka v hlavě. Už druhý rok mám obyčejný diář A5 od Bobo, ideálně mi vyhovuje velikostí a kolonkama, i když letos jsem si koupila tečkovaný sešit s ideo začít si vést bullet journal. a teď vidím tolik krásy, rozklikla jsem si snad všechy! babo raď! Díky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen to zvaž, bebí :) .. je tolik pěkných diářů! :)

   Štastný výběr přeji!
   Silvi

   Vymazat
 4. Mám od Albi manažerský diář :) To kalendárium vevnitř je vyměnitelný, take na konci roku 2018 si jen koupím tu náplň a desky mi zůstanou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tess, držím palce, ať jsi spokojená! Klidně pak dej vědět, jak postupem času drží desky, zajímalo by mě to :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 5. Nakonec jsem zvolila Happy Planner limitku The Happy Planner Girl Goal Getter..hlavně kvůli hodinovému rozložení dne..konečně vypadá profi business a má kovové kroužky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renčo, tak ať dělá na poradách parádu!! :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 6. Na všemožné diáre som hrôzostrašný úchyl. Nikdy sa neviem rozhodnúť pre ten správny a stále sledujem internetové stránky a obchodné ponuky diárov od výmyslu sveta. No ako je už u mňa zvykom, stále skončím pri vlastnoručne napísanom diári. Vďaka inšpirácii z pinterestu to ide veru ľahko :D
  WITHGREYWOLF

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolikrát udělat si to podle svého je nejlepší, viď, Nori? :)

   Tak ať diář pěkně slouží!
   Silvi

   Vymazat
 7. Letos jsem si objednala krásný diář Webster's Pages - Diamond White. Zatím na něj čekám, ale snad nezklame.. Má měnitelnou náplň, takže může vydržet i několik let. Už jsme měla několik let Filofax a tohle mi zkrátka sedí nejvíc. V diáři nosím úplně vše, proto potřebuji různé bločky, kapsičky, tužku..vše na jedno místě, když jen jednou strčím ruku do kabelky a hned vše vytáhnu. :)Letos mám Doller a pro mě je to obrovské zklamání. Nápad je to hezký, design taktéž krásný a jednoduchý, ale diář jako takový je pro mě osobně téměř nepoužitelný. Sto lidí, sto chutí.. Budu v tomto asi vyjímka, ale zkrátka již do stejné vody nevstoupím.. :) Děkuji za krásný článek..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svatuško, ať ti diář Webster's Pages vyhovuje ve všech ohledech!

   A co se týče Dolleru, budu moc ráda, když to více rozvedeš. Co přesně ti nevyhovovalo? :) Já na něj slyším velkou chválu, ale sama jsem od něj také pocitově ustoupila. I když je růžový a všechno :))

   Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat
  2. Svatavo nejste v tom sama, koupila jsem Doller a hledám jiný diář, pro mě osobně také nepoužitelný, škoda

   Vymazat
 8. Letos jsem si objednala poprvé Doller a rovnou růžový. Moc se na něj těším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, držím palce, ať se s růžovým miláčkem spřátelíte raz dva :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 9. Tento rok od momenteeczechu k doma vyrobenému midori 😁 Na nový rok doller ale nějak tápu zda s ním vydržím.. Ale těším se... Doma mám desky filofax A6, tak na ten se taky asi někdy dostane... Třeba bych si konečně vedla jednoduché bujo v kroužcích 🙂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, Momenteeczech se mi hodně líbí. Hlavně jak byla ta růžová edice. Ale přiznám se, že je na mě krapet dražší, i když naprosto chápu, že samotná výroba a tisk něco stojí (teď jsem zrovna taky dělala něco podobného a jde to teda dost do peněz). A proč váháš nad Dollerem? :)

   Měj se krásně a příjemné plánování!
   Silvi

   Vymazat
 10. Tomu říkám pořádný článek o diářích :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cooly, no viď? A stále přidávám vaše tipy, takže teď už tam je určitě přes třicet tipů! A ty budeš mít jaký? Anebo plánuješ v hlavě? :)

   Měj se hezky!
   Silvi

   Vymazat
 11. Mám doma diář od BG Photography, tak se šíleně těším na používání. Je ještě krásnější než na fotkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Missy, jůů, to ráda slyším! :) Tak až se mě na něj někdo zeptá, budu vědět, že stojí za to:)

   Ať se ti plánuje jedna radost:)
   Silvi

   Vymazat
 12. Teda, ani jsem netušila, že tolik diářů je. :) No, aspoň je z čeho vybírat, každému vyhovuje něco jiného. :) Já mám teď DOLLER a zatím jsem s ním spokojená. :)


  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daysy, že? A to jsem přidala přes dalších 10 tipů od vás :) A řekla bych, že to rozhodně není všechno, co trh nabízí :)

   Tobě přeji, ať ti Doller pomáhá s plánováním a plněním snů :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 13. Teda, to je vyber! Dekuju za tipy, vubec jsem neznala tolik krasnych znacek. Asi bych mela fakt problem vybrat, protoze se mi libi skoro vsechny! Jestli muzu pridat za sebe dalsi tip, tak predloni jsem mela diar od ceske znacky Formace a moc mi vyhovoval - krasny minimalisticky cernobily prebal s barevnou gumickou, uvnitr vzdy jedna stranka s dny a druha poznamkova, takze jsem jej zaroven pouzivala jako denik zazitku. Loni jsem diar podcenila, kupovala pozde a vsude uz meli jen skaredy zbytky. Tak jsem koupila obycejnejsi a aby se mi libil, usila jsem si na nej obal :-) Letos to tedy zrejme udelam stejne - uvnitr levny, ale dobre rozvrzeny diar, zvenku paradicka :-) Inspirace tu:http://maickosti.blogspot.cz/2017/04/navod-diy-obal-na-diar.html?m=0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Májo, to teda! A ještě tam jdu přidat tvůj tip na diáře od Formace plus jako specialitku tvůj super návod, jak vytvořit obal. A vůbec, jsi šikovná, jak sis poradila a stvořila vlastně diář, který vlastně nikdo nemá :) A navíc vypadá báječně!

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 14. Parádní přehled! :) Roky jsem si kupovala obyčejné školní diáře, jako první "lepší" jsem si koupila právě Moleskine S. Nepotřebuju zdobit ani mít zapsanou každou drobnost a plno motivačních citátů, takže jsem šla po něčem skladném a praktickém. Moleskine je opravdu nezničitelný, i na konci roku vypadal skvěle, jen mě mrzelo, že ten rok byl jen černý.
  Tak jsem přešla na Papelote, bohužel mě docela zklamal - po roce byl dost opotřebovaný. Letos mám Personal Planner a je skvělý, i po skoro roce jako nový, jen gumičku už má šedou místo bílé. :) A hlavně super samolepky a pravítko jako dárek, to se mi líbilo moc. Pro příští rok zkusím Neobyčejný diář. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Tlapko,
   děkuji moc za skvělý diář!
   Souhlasím s tebou s Moleskine a Papelote! Já na M. nedám dopustit, nakonec jsem si ho pořídila na příští rok také a čekám, až dorazí :) Co jsem na mateřské, tak mi asi ten malý formát stačí. :) Papelote jsem si jeden rok pořídila taky - konkrétně s papírovými deskami bez obalu (ty látkové jsou moc hezké) a byla to tragédie, už po pár měsících nošení v kabelce vypadal značně použitě :(( S Personal Plannerem jsem se ještě nesetkala. Jejich oficiální webové stránky se mi zdají trošku chaotické, tak na něj asi kouknu na youtube :) a Neobyčejný diář je zajímavý, tak snad se slečně podaří vybrat plná částka a splní si tak sen:))

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 15. Opravdu moc krásný výběr! :) Všechny jsou tak nádherné, že sama nevím, jaký si vybrat :)

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Em, viď? Takový výběr, až oči přechází. Vůbec se Ti nedivím, že s tím máš problém. Ale držím palce, ať nakonec přece jen vybereš ten pravý! ♥

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 16. Krásný článek! Doller je moc fajn motivační diář, sestra ho používá a je s ním velice spokojená.
  Já jsem si letos vybrala tento srdíčkový diář. Je malý, takže ho můžu nosit v kabelce :)
  https://kalendarediare.graspo.com/diare-cz/crazy/valentine-tydenni-diar-kapesni/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jančo,
   ať se ti se srdíčky hezky a s láskou plánuje! ♥

   Hezký rok 2018 přeje
   Silvi

   Vymazat
 17. Přesně takový typ článků je opravdu přínosný! Opravdu skvělá práce, díky za něj. Hodně mi pomohl v hledání a rozhodování, anebo "má to smysl". Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda, Zuzi! Snažím se, aby mé články měly smysl, tak je dobře, že se mi to snad daří :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat