Dřevěné bedýnky v interiéru


Dřevěné bedýnky v interiéru mě už zaujaly kdysi dávno. Líbí se mi ta myšlenka vdechnout nový život věcem, které by mnozí vyhodili do popelnice nebo rozštípali a spálili. To je vůbec teď v módě – recyklovat věci k dalšímu užitku – a já tomu fandím. A dřevu taky (zvlášť poté, co se nám doma nějak přemnožily plastové hračky). Navíc takové dřevěné bedýnky či dřevěné přepravky vypadají v interiéru vážně skvěle a mají obrovské využití.


Můžete je použít třeba jako poličku, skříň, knihovnu, obal na květiny, pojízdný stoleček nebo třeba vozík. Takže pokud vám schází úložný prostor, možná je tohle skvělé řešení. A navíc se nabízí tolik možností, jak si bedýnky přizpůsobit podle svých představ. Tak, aby ladily vašemu oku a zároveň i interiéru. Můžete je nabarvit (doporučují se akrylové barvy), mořit, lakovat, vylepovat pomocí ubrouskové techniky nebo jen ošetřit brusným papírem, přelakovat bezbarvým lakem a nechat vyniknout jejich surovou krásu.


Dřevěné přepravky a bedýnky, které už mají část života za sebou, je většinou třeba před finální úpravou opracovat, abyste je zbavili třísek, suků, prasklin a případných trčících hřebíků či kovových sešívacích sponek. Jistě využijete i smirkový papír, zvlášť pokud plánujete dřevěnou bedýnku nabarvit.

kde je vlastně sehnat? Někdo je koupí s ovocem na trzích, dají se pořídil různě po bazarech (i těch internetových – hledejte pod názvem 'dřevěné bedýnky' či 'dřevěné přepravky'…), klidně je můžete najít i ve sklepě vašich rodičů anebo si je můžete jednoduše koupit v bezchybném stavu. Nabízí je třeba IKEA pod názvem KNAGGLIS a najdete je i v mnoha eshopech - opět googlete pod pojmem 'dřevěné bedýnky'.

Jak začlenit dřevěné bedýnky do interiéru aneb Co mě baví

 • Jako skříň: Více bedýnek poskládaných na sebe – voilà, máte místa, že nevíte, co s ním
 • Jako konferenční stolek: Bedýnky spojte k sobě, namořte na hnědo, nahoru skleněnou desku a dolů posuvná kolečka. Originální kousek je na světě!
 • Jako noční stolek: Nahoru budík a dospod rozečtené knihy.
 • Do koupelny: V dřevěných bedýnkách můžete skladovat do ruličky složené ručníky, prací prášky či čisicí prostředky.
 • Do kuchyně: V dřevěných přepravkách můžete stylově schovávat víno, kuchařky či ovoce anebo si můžete vytvořit i pojízdný domácí bar :)
 • Na stěnu: Originální závěsné boxy, které jen tak někdo nemá. Líbí se mi, jak mohou vypadat hravě. Stačí jen zvolit veselou barvu.
 • Na boty: Zábavný botník, nad kterým budou i návštěvy žasnout.
 • Na květiny: Krásná dekorace, která je hotová raz dva. Stačí jen vložit nevzhledné plastové květináčky do malované dřevěné bedýnky a paráda je na světě.

Zdroj všech fotografií najdete na mé nástěnce na Pinterestu.

17 komentářů

 1. Krásně sepsáno. Bedýnky se mi taky líbí :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, moc děkuju! K nám se bedýnky zatím stylově nehodí, ale do nového domova třeba ... kdo ví!

   Měj se krásně ♥
   Silvi

   Vymazat
 2. Presne o takomto niečom snívam už dosť dlho! Krásne to oživí interiér aj keď pre niekoho to je úplná zbytočnosť... NÁDHERA! <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noro,
   je to tak - pro někoho zbytečnost, pro jiného to má kouzlo. A tak je to se vším! :) Sto lidí, sto chutí. Ale tohle se mi moc líbí. Tak jsem ráda, že i Tobě!

   Měj se krásně! ♥
   Silvi

   Vymazat
 3. Jo! Stejně jako je krásnej paletovej nábytek, tak bedýnky jsou snad ještě lepší!! Díky za inspiraci

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětVymazat
 4. Už jsem to někde zahlídla a dost se mi to líbí. :) Je to moc pěkný styl, když se to posadí do správného prostředí. :)

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se to hodně líbí a líbilo se mi to také hlavně proto, že tím člověk vdechne nečemu starému nový život a využije to.. rozhodla jsem se, že chci mít bedny jako knihovnu a stůl pod TV, ale velmi rychle jsem přišla na to, že je snad nereálné je sehnat, pokud člověk nechce koupit úplně nové (většinou od někoho, kdo je vyrábí) a to už trochu ztrácí to kouzlo... plánuji samostatný článek na toto téma :) Nakonec z bedýnek mám knihovničku i stůl pod TV, ale byl to boj je sehnat a bez tatínka by to nešlo :D:D

  OdpovědětVymazat
 6. Bedýnky jsou super, my je doma používáme jako knihovničku :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mně se dřevěné bedýnky do interiéru hodně líbí. Navíc si myslí, že se skvěle hodí i do skandinávského designu, o kterém jsem před chvílí zrovna dopsala. Bylo by skvělé mít z nich třeba noční stolky nebo je mít v součásti obývací stěny :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tenhle styl miluju. Mám ráda, když můžu vzít starou věc, jen s ní trochu něco udělat (třeba jen natřit starý stoleček) a hned to vypadá krásně v novém interiéru. Nádhera :-)

  Lucienne_ReadLoveEat

  OdpovědětVymazat
 10. Super článek. I mě se bedýnky neskutečně líbí, stejně tak jako palety a strašně jim v interiéru fandím.

  Puntíkatá Ellie

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

 12. Quality articles is the important to attract the users to visit the web page, that's what this site is providing. sign in hotmail

  OdpovědětVymazat
 13. There is a chance you're qualified for a complimentary $300 Ikea Gift Card.

  OdpovědětVymazat

 14. This is a wonderful inspiring article. I am practically satisfied with your great work. You have really put together extremely helpful data. Keep it up.. Are you planning to visit Kenya? For this, you need to fill the Kenya online visa application and pay the fee.

  OdpovědětVymazat