Dřevěné bedýnky v interiéru


Dřevěné bedýnky v interiéru mě už zaujaly kdysi dávno. Líbí se mi ta myšlenka vdechnout nový život věcem, které by mnozí vyhodili do popelnice nebo rozštípali a spálili. To je vůbec teď v módě – recyklovat věci k dalšímu užitku – a já tomu fandím. A dřevu taky (zvlášť poté, co se nám doma nějak přemnožily plastové hračky). Navíc takové dřevěné bedýnky či dřevěné přepravky vypadají v interiéru vážně skvěle a mají obrovské využití.


Můžete je použít třeba jako poličku, skříň, knihovnu, obal na květiny, pojízdný stoleček nebo třeba vozík. Takže pokud vám schází úložný prostor, možná je tohle skvělé řešení. A navíc se nabízí tolik možností, jak si bedýnky přizpůsobit podle svých představ. Tak, aby ladily vašemu oku a zároveň i interiéru. Můžete je nabarvit (doporučují se akrylové barvy), mořit, lakovat, vylepovat pomocí ubrouskové techniky nebo jen ošetřit brusným papírem, přelakovat bezbarvým lakem a nechat vyniknout jejich surovou krásu.


Dřevěné přepravky a bedýnky, které už mají část života za sebou, je většinou třeba před finální úpravou opracovat, abyste je zbavili třísek, suků, prasklin a případných trčících hřebíků či kovových sešívacích sponek. Jistě využijete i smirkový papír, zvlášť pokud plánujete dřevěnou bedýnku nabarvit.

kde je vlastně sehnat? Někdo je koupí s ovocem na trzích, dají se pořídil různě po bazarech (i těch internetových – hledejte pod názvem 'dřevěné bedýnky' či 'dřevěné přepravky'…), klidně je můžete najít i ve sklepě vašich rodičů anebo si je můžete jednoduše koupit v bezchybném stavu. Nabízí je třeba IKEA pod názvem KNAGGLIS a najdete je i v mnoha eshopech - opět googlete pod pojmem 'dřevěné bedýnky'.

Jak začlenit dřevěné bedýnky do interiéru aneb Co mě baví

 • Jako skříň: Více bedýnek poskládaných na sebe – voilà, máte místa, že nevíte, co s ním
 • Jako konferenční stolek: Bedýnky spojte k sobě, namořte na hnědo, nahoru skleněnou desku a dolů posuvná kolečka. Originální kousek je na světě!
 • Jako noční stolek: Nahoru budík a dospod rozečtené knihy.
 • Do koupelny: V dřevěných bedýnkách můžete skladovat do ruličky složené ručníky, prací prášky či čisicí prostředky.
 • Do kuchyně: V dřevěných přepravkách můžete stylově schovávat víno, kuchařky či ovoce anebo si můžete vytvořit i pojízdný domácí bar :)
 • Na stěnu: Originální závěsné boxy, které jen tak někdo nemá. Líbí se mi, jak mohou vypadat hravě. Stačí jen zvolit veselou barvu.
 • Na boty: Zábavný botník, nad kterým budou i návštěvy žasnout.
 • Na květiny: Krásná dekorace, která je hotová raz dva. Stačí jen vložit nevzhledné plastové květináčky do malované dřevěné bedýnky a paráda je na světě.

Zdroj všech fotografií najdete na mé nástěnce na Pinterestu.

14 komentářů

 1. Krásně sepsáno. Bedýnky se mi taky líbí :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, moc děkuju! K nám se bedýnky zatím stylově nehodí, ale do nového domova třeba ... kdo ví!

   Měj se krásně ♥
   Silvi

   Vymazat
 2. Presne o takomto niečom snívam už dosť dlho! Krásne to oživí interiér aj keď pre niekoho to je úplná zbytočnosť... NÁDHERA! <3
  WITH GREY WOLF

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noro,
   je to tak - pro někoho zbytečnost, pro jiného to má kouzlo. A tak je to se vším! :) Sto lidí, sto chutí. Ale tohle se mi moc líbí. Tak jsem ráda, že i Tobě!

   Měj se krásně! ♥
   Silvi

   Vymazat
 3. Jo! Stejně jako je krásnej paletovej nábytek, tak bedýnky jsou snad ještě lepší!! Díky za inspiraci

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď? Mají své kouzlo!

   Krásný den! ♥
   Silvi

   Vymazat
 4. Už jsem to někde zahlídla a dost se mi to líbí. :) Je to moc pěkný styl, když se to posadí do správného prostředí. :)

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se to hodně líbí a líbilo se mi to také hlavně proto, že tím člověk vdechne nečemu starému nový život a využije to.. rozhodla jsem se, že chci mít bedny jako knihovnu a stůl pod TV, ale velmi rychle jsem přišla na to, že je snad nereálné je sehnat, pokud člověk nechce koupit úplně nové (většinou od někoho, kdo je vyrábí) a to už trochu ztrácí to kouzlo... plánuji samostatný článek na toto téma :) Nakonec z bedýnek mám knihovničku i stůl pod TV, ale byl to boj je sehnat a bez tatínka by to nešlo :D:D

  OdpovědětVymazat
 6. Bedýnky jsou super, my je doma používáme jako knihovničku :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Mně se dřevěné bedýnky do interiéru hodně líbí. Navíc si myslí, že se skvěle hodí i do skandinávského designu, o kterém jsem před chvílí zrovna dopsala. Bylo by skvělé mít z nich třeba noční stolky nebo je mít v součásti obývací stěny :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tenhle styl miluju. Mám ráda, když můžu vzít starou věc, jen s ní trochu něco udělat (třeba jen natřit starý stoleček) a hned to vypadá krásně v novém interiéru. Nádhera :-)

  Lucienne_ReadLoveEat

  OdpovědětVymazat
 10. Super článek. I mě se bedýnky neskutečně líbí, stejně tak jako palety a strašně jim v interiéru fandím.

  Puntíkatá Ellie

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Děkuju za vaše komentáře. Děláte mi velkou radost! ♥