SVATEBNÍ PLÁNOVAČ: Stylové přípravy na nezapomenutelný den


Plánování svatby, to znamená zařídit bambilion drobností. To máte termín, místo, šaty, květiny, výzdobu, menu, zasedací pořádek, pozvánky a to jsem teprve na začátku celého výčtu. Kdo si to má všechno pamatovat a jak na nic nezapomenout?

Právě k tomuhle účelu se hodí mít nějaký svatební plánovač. Já měla šťastnou ruku a díky Rendy z blogu ORDINARY LIFE jsem narazila na stylového průvodce přípravou svatebního dne s názvem NAŠE SVATBA od Zuzky a Martina, fotografy z Everbay Co. Byl to hotový skvost a milovala jsem do něj zapisovat všechny podrobnosti ohledně našeho svatebního dne! Díky tomu mám teď i na samotné plánování našeho výjimečného dne krásnou vzpomínku.
Co jsem na plánovači nejvíce ocenila je jeho minimalistické pojetí a precizní zpracování. Vzpomínám si, jak mi dorazil poštou do práce a já se tak hrozně těšila, až zavřu dveře našeho bytu, udělám si horký čaj a napíšu první čárku. Myslí na všechno, s čím se při plánování svatby můžete setkat, obsahuje celou řadu neocenitelných rad od profesionálů a na konci knihy nechybí ani místo na dodatečné poznámky.

Tahala jsem ho s sebou neustále. Na schůzky s managerkou hotelu, kde jsme měli svatbu. Na setkání s floristkami. Lepila jsem si tam vizitku ze salónu, odkud jsem měla půjčené šaty, návrh svatebního oznámení a ještě začerstva jsem psala, která náplň dortu vyhrála. Dnes o něj stačí jen očkem zavadit pohledem a najednou jsem zase myšlenkami zpátky a prožívám to těšení zase znovu. ♥Jsem proto moc šťastná za spolupráci se Zuzkou a Martinem, kteří mají tuto krásu na svědomí. Zodpověděli mi na několik zvídavých otázek a navíc mi věnovali do soutěže dvě zbrusu nová vydání plánovače NAŠE SVATBA.

Co vás vlastně přivedlo k vytvoření svatebního plánovače?
Prvotní myšlenka nás napadla na jaře 2014 v Londýně a začali jsme na něm pracovat už na cestě v letadle. Tím, že jsme se vždy potkávali osobně s nevěstou a ženichem před svatbou, tak jsme viděli, že často mají poznámky na různých papírech a že těch úkolů není málo. Rozhodli jsme se proto, že vytvoříme svatební plánovač, který bude minimalistický, stylový a hlavně praktický. Prostě takový, který jsme na našem trhu marně hledali.

Nové vydání svatebního plánovače Naše svatba

Jak složitá byla jeho realizace? Překvapilo vás něco? 
V dubnu přišel první impulz a stanovali jsme si termín 1. září, kdy půjde do světa. Měli jsme 48 verzí, řešili uspořádání kapitol s kamarádkami, které měly svatbu před sebou / za sebou a které nám říkaly cenné připomínky. Maketu jsme dělali ve 3 tiskárnách, než jsme byli spokojeni s provedením. Takže i když na začátku vše vypadalo “jednoduše”, nakonec realizace zabrala více času, než jsme čekali a celkově jsme na knížce pracovali skoro 10 měsíců. Pro druhé vydání, které vyšlo v lednu 2017, jsme sbírali nové fotografie také skoro rok a tiskli ve skvělé tiskárně v Litomyšli, kde jsme měli možnost ladit barvy při nátisku. Takže s druhým vydáním snad nějakou dobu budeme ještě spokojeni :)

Co je podle vás nejdůležitější při plánování svatby?
Je dobré si stěžejní věci, jako termín a místo, zamluvit, co nejdříve, hodně lokací bývá obsazeno i rok dopředu. Na druhou stranu jsme zažili plánovaní kompletní svatby za 2 měsíce a bylo to nádherné. Ve výsledku je to vždy o těch dvou, atmosféře, která je na místě a o chemii mezi nevěstou a ženichem!

Je něco, co podle vás páry při plánování svatby podceňují a neměli by? 
Může se to zdát samozřejmé, ale v letních měsících někdy může scházet voda a dostatek jídla. Hladoví a žízniví hosté nikdy neudělají pořádnou party! :)


SOUTĚŽ: svatební plánovače pro dvě nevěsty ♥

Čeká vás svatba a podobná kniha by se vám hodila? Nebo byste rádi podarovali sestru či kamarádku? Vyzkoušejte své štěstí :) Napište mi do komentáře, co máte na svatbách nejraději. Nezapomeňte připojit také svůj e-mail. Soutěžit můžete do 16. března 2017, poté vylosuji dvě odpovědi a vítěze vyhlásím na Facebooku.

Výherkyněmi svatebních plánovačů se staly Sonja a Lucy V. Holkám  gratuluju a všem ostatním děkuju za účast!

ZDROJ FOTOGRAFIÍ V KOLÁŽÍCH: EVERBAY.CO

13 komentářů

 1. Ani si neumíš představit, jak perfektně mi jde tenhle článek do rány! :) Od listopadu jsme zasnoubení (pro případné romantiky jsem o tom psala tady) a svatbu jsme plánovali na září. Ale nějak mi do toho vlezla bakalářka a tak ohledně plánování ztrácím víru. Čili přesouváme svou pozornost na jaro 2018. Předevčírem jsme byli v knihkupectví a narazili jsme na hodně podobnou knihu. Při mém testu ,,tří otevření'' jsem dvakrát narazila na velkoformátovou fotku (jo, hezkou, ale k čemu je bez textu, že) a jednou na prostor na poznámky. Tak jsem knihu zas vrátila do sloupečku a povzdechla si, že nemám v okolí nikoho, kdo by mi poreferoval, co že to mám teď vlastně dělat. ....no a najednou tvůj článek. :)

  Abych se ještě víc nevykecávala: na svatbách jsem vždycky měla ráda to, že jsou všichni spolu. Možná je to tím, že na všech pěti svatbách, na kterých jsem v životě byla, jsem byla jako dítě. Teď mě ale život naučil (a ještě naučí). Nejradši na všech dalších svatbách budu mít to, že nejsou moje. Tedy že si jenom přijdu, pobavím se, uvidím šťastné tváře a zase zmizím. Žádné plány, žádný stres. :D

  Díky moc za článek (i za ty ostatní svatební) a přeju krásný den :)
  evilmaggie
  / verca.kost@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Svatba mě zatím nějak oficiálně nečeká, ale docela často je tématem hovorů, tak si myslím, že se brzo dočkám :)
  A co mám na svatbách já ráda, kromě té atmosféry šťastných lidí všude kolem, je tanec - vždycky jsem zatím byla na svatbě někoho ze souboru (tančíme lidové tance), takže byla skvělá zábava. A co mám úplně nejraději, je "čepení", kdy se nevěstě zapletou vlasy a schovají pod čepec (protože vdané ženy nosily čepec), u toho se zpívá, je to celá taková scénka a je to hrozně dojemné, minule jsem se málem rozbrečela, i když jsme měla čepit a zpívat :)

  OdpovědětVymazat
 3. Knížka vypadá moc pěkně, určitě bych jí podarovala nějakou svobodnou kamarádku, protože já svatební ani plánovací typ moc nejsem:-) Na svatbách mám nejraději, že je to pro ten pár velice důležitý den, vážím si vždycky toho, že mě pozvali, že se můžu zúčastnit a sdílet s nimi tu radost, pobavit se, zazpívat si, zatancovat si, setkat se s lidmi, které už jsem dlouho neviděla nebo se s někým novým seznámit...
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Já se vdávala loni. Před svatbou jsem na něco podobného v knihkupectví narazila, ale popravdě mi to přišlo zbytečné, dávat za něco takového peníze. Mně stačilo si v klidu sednout, vzít si sešit v tvrdých deskách a v klidu si promyslet, co všechno bude potřeba zařídit. Napsat si tyhle body a dál je pak rozvádět. A samozřejmě ho nosit všude s sebou a každý nápad si hned zapsat (to mi přišlo nejdůležitější, zapsat si hned každou myšlenku). Samozřejmě, že to nevypadalo tak krásně, s pěknýma fotkama, ale svůj účel to splnilo. Jo a vyhrát ho nechci, jen jsem chtěla přidat svůj komentář. Martina

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to vyzerá krásne, presne ten štýl, čo mám tak rada ❤ keďže ja sa ešte nevydávam, plánovač by som podarovala najlepšej priateľke, ktorá sa len nedávno zasnúbila a mám z nej ohromnú radosť :) ak sa plánovač osvedčí, veľmi rada si ho zaobstarám v správny čas aj ja :D na žiadnej "naozajstnej" svadbe (s poriadnou oslavou do noci) som ešte nebola, no stačilo mi ísť sa pozrieť na svadby známych (aj cudzích, keďže mamka je matrikárka) do kostola a na úrad - vždy mi bolo do plaču. Kombinácia šťastných ľudí, hudby, výnimočnej atmosféry a toho pocitu, že to už bude navždy (teda malo by byť)... to ma vždy dostane, až sa obávam, ako by som vyzerala na vlastnej svadbe :)

  sonjatokarova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Teda, vypadá to dost prakticky a hlavně stylově. Skvělý nápad. :)


  blog Days of Daysy
  Agregátor blogů - zviditelni svůj blog

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý večer,

  já si užívám plánování (i když zatím ještě ne vlastní svatby) a tenhle kousek vypadá (především z Vašeho popisu) jako skvělý budoucí pomocník.
  Na svatbách mám ráda, jak jsou všichni hezky oblečení a chovají se k sobě navzájem mile a vstřícně. Svatby působí jako malé děti - rozněžňují, a to je kouzlo, které je třeba pěstovat.
  cllowie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Krásný článek
  Na svatbách mám nejraději to, jak jsou všichni pohromadě, mají se rádi. Sama se budu vdávát a těším se také hlavně na to ja budeme všichni pohromadě :-)
  MonBlog ♡

  OdpovědětVymazat
 9. Svatba? Každá z nás o ni sníme a představujeme si ten den, co budeme mít na sobě, kdo nám půjde za družičku, jaký bude náš účes, jaký budeme mít dort, ale především kdo bude od toho dne neodmyslitelně stát po našem boku až... Až do konce života? Dlouho jsem přemýšlela, co pro mě význam svatby znamená. Člověk si po úvodní euforii, uvědomí, že svůj život opravdu svázal s životem toho druhého nejen v dobrém, ale i zlém, občas na to ale lidé zapomínají a z těchto důvodů se podle mě také proto tak často rozvádějí... Ale tak proč se brát? Nebylo by jednodušší s tím druhým žít "jen tak"... Možná si někdo myslí, že svatba, je další krok ve vztahu a že musí zákonitě přijít... Jinak je něco špatně. Ale to je podle mě velký omyl... Vdávat by mě podle mě měli dva lidé, kteří jsou oba dva na tento krok připravení a jeden druhému naprosto důvěřují, akceptují se, nesnaží se jeden druhého měnit, ale především jsou spolu šťastní už jen ze společné přítomnosti a toho, že spolu mohou být. Zažila jsem vztah, kde po čase mi bylo jasné, že spolu nevydrzime, protože jsme k sobě navzájem ztratili uctu a přítomnost toho druhého nás ani jednoho netěšila.A také tento vztah do půl roku skončil... Momentálně jsem ... Ani s jistotou nevím, jak tento mezilidský "vztah" nazvat, protože to je mnohem víc, než jsem, kdy od vztahů očekávala, našla jsem doslova svou spřízněnou duši, umí mě rozesmát, otřít slzy, někdy nemusíme ani mluvit a jen se těšíme z vzájemné přítomnosti... Dokázala bych si s ním představit společnou budoucnost... I děti... Nevím, zda se mi podařilo alespoň trochu vyjádřit, co pro mě svatba znamená, proto bych to ráda na závěr shrnula: Svatba je pro mě vyjádření nejvyšší DŮVĚRY, vzájemně tolerance a především společné životní radosti. Svatební den je pak především oslavou lásky dvou lidí v kruhu těch nejbližších, které mají rádi.Pokud si někdo dal tu práci a dopracoval se až na konec mého příspěvku, děkuji vám za čas, který jste mu věnovali. Můj e-mail: jankovicova.ivet@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Podarovala bych zasnoubenou švagrovou :) Na svatbě jsem měla nejraději to, když už nastal den D a (skoro) vše plynulo podle plánu :) Na jiných svatbách jsem zatím nebyla. Nei-T@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Asi bych byla sobecká ale tento plánovač bych si nechala pro sebe, jelikož tento rok je pro mě neuvěřitelně zlomový. Ještě v lednu jsem si myslela, že to bude klasický rok alá čekám co přijde, ale opak je pravdou. Hned koncem ledna jsme se s přítelem rozhodli, že končíme se stereotypem a koupili si akční letenky do Vietnamu, a aby toho nebylo málo ve stejný den se nám naskytla úžasná možnost koupě bytu. Takže tento rok státnice, koupě a zařízování bytu, snová dovolená,...abych se dostala k pointě, hodně vážně s přítelem zvažujeme svatbu ve Vietnamu. Nejsme zasnoubení (zatím:) ) ale cítíme, že je to úžasná možnost. V dubnu budeme slavit 6té výročí a svatba víceméně bez stresu a shonu (samozřejmě s tímhle krásným svatebním plánovačem) je to nejkrásnější co si můžeme dopřát :)
  Uvidíme uvidíme, jak to všechno dopadne :) Ať to dopadne jakkoliv i po těch 6ti letech se cítím víc a víc zamilovaně, svého přítele bych si vzala i za rok tady v ČR :)
  Přeji krásný den :)
  va.lucinka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Až je mi líto, že se zatím nevdávám, plánovače obecně mám moc ráda a tohle vypadá skvěle! Ale až jednou přijde ten můj den, snad si vzpomenu na tenhle článek a pořídím si ho :)))
  ReadLoveEat

  OdpovědětVymazat