Svatební oznámení: Inspirace od českých tvůrců


Svatební oznámení – nedílná součást každé svatby. Nechtěla jsem se spokojit s nabídkou svatebních salónů na bílé oznámení se zlatou rytinou kroužku a holubicemi. Prokrista, jen to ne! A tak jsem se rozhodla navrhnout si ho sama. Citát z malého prince, pudrové barvy a kaligrafický font. Ještě teď si vzpomínám, jak jsem stála před tiskárnou, třímala v ruce štůsek našich oznámení a srdce tančilo.

Kdybych se rozhodovala dnes, asi bych zabrouzdala na Fler, který mi před těmi dvěma lety docela unikl. Protože nabídka vkusných a originálních svatebních oznámení je tam opravdu obrovská.

Čeká vás letos svatba a přemýšlíte, jak by mohlo vypadat právě to vaše oznámení? Co zvolit, jaký text, jaké barvy, jaký styl? Těch otázek je! Našla jsem pro vás 36 inspirativních svatebních oznámení od osmi českých designérů. Dobrou zprávou je, že tento výběr rozhodně není konečný, protože autoři mají i mnoho dalších variant. Vybrali byste si?

Ateliér Černá ovce

Atelier Černá ovce nabízí na Fleru autorské tiskoviny pro svatby, oslavy, u příležitosti narození miminka či jiných slavnostních chvílí. Moc se mi líbí precizní zpracování, velký rozsah nabídky a množství různých stylů tiskovin, ze kterých si vybere snad každý.

Atelier MADE

U Atelieru MADE oceňuji něžné zpracování, jednoduché vzory a přírodní materiály. Pro romantiky je myslím tato značka jako dělaná. A nabízí prakticky veškeré svatební tiskoviny od oznámení přes knihy až po povedené svatební menu. Radost pohledět!

Bestwishes

Veronika Bílá pod značkou Bestwishes nabízí na Fleru kompletní svatební nabídku dekorací. Většina z nabídky je v romantickém duchu – jemné barvy, kaligrafický font, krajky a sametové stužky.  Kromě svatebních produktů jsou k mání i hezká blahopřání, dárkové krabičky či plakáty u příležitostí narození miminka.

Luppe

U autorky Luppe mě nejvíce zaujala svatební oznámení z přírodního papíru a jemným dekorem. Je to opravdové pohlazení po duši a dokonale mi sedí k nějaké romantické svatbě, na které bude mít nevěsta květinový věnec ve vlasech. Moc hezká je i ta vodovková varianta s jemným režným provázkem.

Přání od Katy

Přání od Katy, to jsou svatební oznámení originální, barevná i přírodní a hlavně vkusná. Kromě nich nabízí Katy i jmenovky, visačky, vývazky, obálky či třeba krabičky na svatební mandličky. Moc se mi líbí, jak se v práci autorky snoubí jednoduchost s nápaditostí.

Renule

Značka Renule, za kterou stojí Renata Gebauerová, je mou srdeční záležitostí. Svatební oznámení jsou jen jedním střípkem z její rozsáhlé nabídky. Rozhodně se podívejte i na její plakáty, zrcátky či placky. Renata navíc nově pořádá v Ostravě i kurzy kaligrafie. Na jeden se asi vydám i já!

Trumade

Trumade je mým objevem roku! Kdybych si měla vybrat svatební oznámení, velmi pravděpodobně sáhnu po některém od Míši. Kompletní svatební sady jsou propracované do posledního detailu, působí na mě neskutečně precizním dojmem a nemohu říct, který z nabídky se mi líbí nejvíc. Rozhodně stojí za zhlédnutí i krásné nápadité plakáty.

Zuzanablindu

U Zuzany Blindu se mi moc líbí vkusné spojení sytých barev a přírodního papíru. Rozhodně bych si i u ní vybrala a oznámení hrdě ukazovala všem okolo sebe. Jsem nadšená i ze Zuzčiných milníkových kartiček, těch má opravdu obrovský výběr a navíc všechny jsou opravdu povedené. Snad se i díky tomu těším na další miminko, až je budu moci využívat!

11 komentářů

 1. Jedno hezčí, jak druhé :) Bestwishes a Luppe se mi líbí asi nejvíc, ale stejně bych si asi nevybrala, všechny jsou překrásný.
  OdpovědětVymazat
 2. jsou nádherné, pamatuji si jak bylo složité vybírání před třemi lety, když jsem řešila svatbu.. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Na jednu stranu moc pěkné kousky, ale jinak se mi to moc ke svatbě nehodí, bohužel ani od jednoho tvůrce. Přijde mi to nějak přeplácané, asi mám jiný vkus. :)

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 4. Některá přáníčka jsou na mě až moc barevná a přeplácaná, ale třeba na nějakou boho svatbu na statku nebo v přírodě nebo hipsterskou bych si vybrala. Hlavně, že je to něco jiného než ty děsy s holubičkami a zlatými prstýnky:-) Ale milníkové kartičky od Zuzy mě dostaly, škoda, že jsem je objevila až teď, ale koupím je asi kamarádce.

  OdpovědětVymazat
 5. Silvi, vůbec se nedivím, že Trumade je tvým objevem roku. Když jsem loni hledala pro nás to nejkrásnější oznámení a objevila Trumade, bylo rozhodnuto.Její sady jsou úžasné. Ocenila jsem, že vyrobila i další svatební nezbytnosti ve stejném designu. Za mě jednoznačně palec nahoru.

  OdpovědětVymazat
 6. My jsme měli svatební oznámení od Trumade a bylo opravdu překrásné :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Toto je ukážka, ako asi si predstavujem kreatívne oznámenie... z tých, ktoré som poslednú dobu videla mi prebehol mráz po chrbte... Ja som nedávno objavila jedno v marble štýle, ktoré som si okamžite zamilovala :)

  Flung out of space

  OdpovědětVymazat
 8. Jeee Černá ovce u mě zvítězila :) krása, ještě si musím někoho sehnat :D

  OdpovědětVymazat
 9. Klasické svatební oznámení? Hlavně to ne :) všechny, které mám zatím vybrané jsou ze zahraničních webů, takže moc děkuji i za tipy z českých vod!

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 10. Moc pěkné. Něvěděla bych, které si vybrat. I když nejvíc se mi líbí asi Černá ovce a uppe. Bestwishes má taky pěkné "luxusnější" verze. A přiznám se, že i když tohle téma pro mě není aktuální, tak i tak se mi hrozně líbí se dívat na svatební oznámení nebo svatební šaty :D

  INKA – lifestyle, focení, líčení, krása, DIY a novinky

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za promo. Jestli dorazíte na kurz, budu se těšit.

  OdpovědětVymazat