NÁVOD NA BLOG | Jak zálohovat články, komentáře a šablonuNejsem zrovna zodpovědný typ, co se týče zálohování dat. Když jsem posledně hledala cestou po dálnici mobil po celém autě, málem se mi zastavilo srdce při představě, že jsem ho nechala na benzínce, ze které jsme už dávno odjeli. Vem čert kus kovu, všechny věci jsou nahraditelné, ale ty fotografie naší holčičky by mě teda sakra mrzely.

A tak jsem si řekla, že by možná nebylo od věci čas od času takovou zálohu v počítači i telefonu udělat, anebo si počínat alespoň trochu zodpovědněji při vytváření obsahu, na kterém mi moc záleží – třeba ukládat ihned fotky do vzdálené knihovny na Googlu.

S tím souvisí  i blog. Představa, že se do něj někdo nabourá a udělá čistku v článcích, promaže komentáře a vymění pracně vytvořenou šablonu je hotová noční můra. Zvlášť u těch, kteří blogují léta a věnují tomu velké množství času i úsilí. Naštěstí i tady můžete mít záložní plán, který doporučuju pravidelně obnovovat. Zabere dvě minutky a může vás jednou vytáhnout z pořádné bryndy!

Jak zálohovat články, stránky a komentáře

 1. Přihlaste se do Bloggeru
 2. Vyberte možnost Nastavení » Jiné
 3. V části Import a zálohování klikněte na možnost Zálohovat obsah a uložte do PC. Bude se jednat o soubor s koncovkou .xml.
Na stejném místě můžete veškerý obsah i jednoduše importovat ze svého PC kliknutím na možnost Importovat obsah.

Jak zálohovat šablonu

 1. Přihlaste se do Bloggeru
 2. Klikněte na Šablona a nahoře vpravo vyberte možnost Zálohování / Obnovení.
 3. Zvolte možnost Stáhnout šablonu a uložte ji do počítače.

Na stejném místě můžete staženou šablonu opětovně nahrát či nahrát šablonu, kterou najdete na internetu volně ke stažení (jejich přehled najdete v tomto článku). Stačí Vybrat šablonu v PC a poté kliknout na Odeslat. Nezapomeňte, že musíte vždy nahrávat soubor s koncovkou .xml.

Podívejte se na další návody na blog. Třeba se vám bude něco hodit!

9 komentářů

 1. Jsem ráda za všechny tyto návody, hodně se mi hodí :)

  OdpovědětVymazat
 2. Len si ma uistila, že to robím správne... kým som nemala aktuálnu šablónu na blogu, tak som sa často hrala s html a sem tam čosi pokazila a až naposledy mi napadlo zálohovať tú aktuálnu a až potom experimentovať :)

  Flung out of space

  OdpovědětVymazat
 3. Jo ... na zálohování si vzpomenu většinou až když něco rozhrabu :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jsi moje záchrana. Opravdu z tvých článků dost čerpám.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkujeme! :) Znala jsem zálohování šablony, ale upřímně jsem netušila, že jde zálohovat i celý blog. Paráda :)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásný nový design! Přeju mnoho nových čtenářů.)

  OdpovědětVymazat
 7. Šablónu som si zvykla zálohovať z času na čas, ale ten obsah mi nejako nenapadol. Hneď som to radšej napravila, vďaka za skvelý tip. Mimochodom nový dizajn blogu vyzerá skvelo.

  OdpovědětVymazat