České diáře | Momenteeczech


V minulém díle seriálu o českých diářích jsem vám představila minimalistický Black Brick. Jednoduché a funkční věci mám ráda. Ale něco vám prozradím. Občas stejně podlehnu a sáhnu po hravém šanonu (poslední byl s roztomilou kočičkou) či neodolám přívěšku na klíče ve tvaru jednorožce. Není proto divu, že tohle moje hravé já plesá i nad diáři Momenteeczech – letošní novinkou ve světě diářů, která už se ohřívá na mnoha stolech, v kabelkách či batůžcích milovnic plánování. Vždyť na Instagramu najdete pod hasthagem #momenteeczech přes 250 fotografií!

A všechno to opět začalo stejným příběhem jako u Barbory a jejího diáře Black Brick. Vendy a Zuzka, mámy tohoto roztomilého "momentíčka", hledaly ideální diář. Vyzkoušely kdeco. Malý byl moc malý, velký zase neskladný, tlustý zabíral v kabelce příliš místa a do tenkého zase nešly vlepit všechny ty krásné nálepky. Jenže nenašly ani jeden, který by vyhovoval oběma. A tak se pustily do vytváření vlastního diáře. Pár měsíců na to se narodil malý Momenteeczech.

Co se mi líbí na diáři Momenteeczech

1. Je hravý

Vedle ostatních diářů zkrátka vyčnívá. Je barevný, líbivý, sluší mu to na fotkách a věřím, že zlepší náladu pokaždé, co ho vytáhnete z kabelky či batohu. Podle mě vás bude bavit ještě v prosince, tedy po celém roce používání.

2. Můžete si ho přizpůsobit podle sebe

Líbí se mi, že diář je hodně přizpůsobivý. Na výběr máte několik kolekcí – hravé i střídmé. Jednoduše můžete měnit i barvu plastových koleček (je na výběr z pěti variant) a rovněž je ve vaší režii, kolik toho budete v diáři mít. Chcete mít u sebe celý rok, nebo vám stačí jen dva měsíce, abyste ušetřili místo v kabelce? Záleží jen na vás!
Do diáře můžete naprosto volně kreslit, psát, vlepovat nálepky, washi pásky či fotografie z polaroidů. Holky vzkazují, že pevný lesklý papír jen tak něco nepropije a manipulace se stránkami je příjemná.

3. Vyndávací a zastamdací systém

Ten jsem ještě u žádného jiného českého diáře neviděla. Na vlastní kůži jsem ho ještě nezkoušela, ale podle popisu se mi zdá jako správná a stylová vychytávka. Díky tomuto systému můžete snadno přidávat a odebírat stránky, vkládat vlastní TO-DO listy, zakládat na památku lístky z koncertů či recept na ty výborné vanilkové rohlíčky od kolegyně.

Tento systém není ve světě novinkou, ale tipuju, že u nás ano.

Samozřejmě, že stejné možnosti nabízí i klasická kroužková vazba, která tu je už léta letoucí. Ale do té si tu a tam – já šikula - přicvaknu i kousek prstu, což nepovažuju zrovna za super zážitek. No a mimoto – barevná kolečka vypadají daleko lépe než studené kovové kroužky!

4. Je v češtině!

Ano, znalci plánovačů v "momentíčkovi" možná poznávají známý Happy Planner. Holky nikdy nezapíraly, že se jím trochu inspirovaly. Ostatně českých projektů, které mají své "sourozence" v zahraničí, je poměrně dost. Mně se ale na tom právě líbí, že diář je v češtině a myslí i na české svátky. Já jsem vlastenec, takže si u mě takové věci získají body k dobru.

Tyhle české popisky mě baví, protože jen tak často k vidění nejsou. 

5. Dokoupit si můžete krásné doplňky

Kromě samotných diářů holky navrhují i krásné kolekce nálepek. Můžete namítnout, že ty lze snadno stáhnout z Pinterestu a vytisknout, jenže mám v rukávu silný argument. Velká část z nich je v češtině! A perfektně doplňují celý diář.


Líbí se mi i gumičky na diář (taky se vám tolikrát otevřel sešit v kabelce a byl z něj salát?), pro milovníky roztomilostí je k mání třeba i obal na diář či rozkošný přívěšek.

TIP: Holky se o nálepky podělily. Můžete si je snadno stáhnout a vytisknout na samolepicí papír.

Co na sebe holky práskly?

Opět mi to nedalo a Zuzku s Vendy jsem trochu vyzpovídala. Jsem totiž holka zvědavá :)

Holky, povězte nám něco o sobě :)

Jsme dvě kamarádky, které po letech v zaměstnání daly výpověď v práci a rozhodly se vrhnout do výroby diářů Momenteeczech. Jsme jen 2 a snažíme se pro naše zákazníky dělat vše, co jim na monitorech vidíme. :)

Proč jste se rozhodly vytvořit vlastní diář?

Všechno začalo hledáním perfektního diáře. Vyzkoušely jsme jich snad stovky. Pracovní, osobní, malý, velký, tlustý, tenký... Ale žádný, který by uspokojil nás všechny, prostě neexistuje. Každý jsme jiný a potřebujeme si diář upravit podle sebe, a tak jsme začaly pátrat. Když jsme objevily vazbu, kterou nyní používáme, bylo "vymalováno". Okamžitě jsme si začaly představovat to množství možností a tím to začalo, tak jsme začaly s výrobou diářů.V čem se odlišuje oproti ostatním diářům?

Rozhodně tím, že je vyndavací a zastamdací! :) Víme, že diářů, ze kterých jdou papíry vyndávat, je mnoho, ale tahle vazba má jednoduše něco navíc. Je velmi jednoduchá a funkční, žádné kovové páky a poraněné prsty, prostě jen papír se speciálním výsekem a 8 plastových koleček - nic víc, nic míň.

Prozraďte nám své osvědčení tipy a triky při plánování času. Co na vás funguje? :)

Rozhodně je to systém plán/kontrola/vyhodnocení a to v rámci dne, týdne, měsíce i roku. Nastavení cílů a dílčích kroků k nim vedoucích. Denní to do listy a v neposlední řadě si taky vždy naplánovat i čas na sebe, rodinu a sport :)

Příliš drahý? Jde o úhel pohledu

Už když jsem psala článek o 10 tipech na české diáře (přečtěte si ho TADY), zmiňoval někdo v komentářích, že Momenteeczech je krásný, ale zkrátka cenově trochu nedostupný (diáře vyjdou na 899,- a Mramorovej pak na 699,-). Přiznám se úplně narovinu, že i já v současné chvíli utratím peníze spíše za plínky nebo pyžámko se zajíčky pro naši holčičku, i když po očku pošilhávám po tomhle růžovém ♥.


Ale na druhou stranu stačí trochu počítat. Pokud si cenu diáře vydělíte mezi jednotlivé měsíce, vychází to asi na 75,- za měsíc (a Mramorovej dokonce na 58,-). Ruku na srdce. Tuhle částku možná vypijete v jedné kávě s kamarádkou. Radost na … dvacet minut? Zato tento ručně vyrobený český diář vás bude těšit každý den a ještě přinese do vašeho života řád.

_______________________________________________________________________________

Chcete strávit momentíček s Momenteeczech?


Všechny diáře, samolepky a další doplňky jsou k dostání na e-shopu Momenteeczech. Jen pozor – diáře bývají často vyprodané, takže pokud chcete strávit momenty roku 2017 s tímto mazlem, dlouho neváhejte!

Nejedná se o reklamní článek. O diáři píšu z vlastní iniciativy.

Fotografie použité z blogu Momenteeczech

7 komentářů

 1. Ten vypadá vážně skvěle hrozně bych si sním vyhrála :) povedl se :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherný. Tiež som si navrhla vlastný, lebo som nevedela nájsť ten pravý :)


  Zvláštne dievča
  Čítanie je sexy

  OdpovědětVymazat
 3. Já pořád dumám jaký diář asi koupit, dycky byla moje topka z M&S, ale letos nějak nejsou nebo nevím.
  A tyhle by je mohly skvěle vynahradit, díky za tip.)

  OdpovědětVymazat
 4. Momenteeczech jsem objevila nedávno a musím říct že mě tedy jejich stránky upřímně nadchly, diář mám Filofax, ale ty samolepky musím mít :).

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
 5. Já ho mám, akorát ten Vodovkovej a je fajn :)

  OdpovědětVymazat
 6. tak to je super, ako sa s ním dá pracovať :) milujem diáre a zapisovanie si do nich ,asi nikdy mi to nenahradí žiadna technika :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat