HOME | Kde čerpám inspiraci do interiéru?


V poslední době se mi hodně změnil pohled na domácnost a náš domov. Začali jsme intenzivněji třídit odpad a snažím se zavést další šetrnější kroky (inspiraci hledám třeba v projektu Šetrný domov). Pomalu pracuju na minimalizaci věcí, které nám doma jen překáží, znovu jsem začetla do inspirativního e-booku o Home Managementu (doporučuju!) a doufám, že pochytím rozumy z knihy Zázračný úklid od proslulé Marie Kondo.

Zkrátka chci, aby náš domov byl přístav, který nás ukonejší, dodá sílu a dovolí naplno relaxovat. A s tím souvisí i drobné změny, díky kterým se budeme cítit doma ještě lépe. Pověsit konečně obrazy na stěnu, vylepšit vstupní prostor, přemalovat stěny ložnice … ono se toho vlastně najde mnoho, co si pořád nosím v hlavě, ale nezrealizovala jsem to.

Inspirace, jak zvelebit domov, je spousta. Třeba takový Pinterest je asi nevyčerpatelný. Mám ráda i zahraniční blogy, na nich lze najít tolik nápadů. A pak Instagram, to je kapitola sama pro sebe. Tolik krásných fotek, které vybízejí k tomu lupnout jim srdíčko a ukradnout si nápad i pro sebe. Když jde o nápady, těmi se to hemží i na mém novém českém objevu – internetovém portálu Biano.cz.


Biano – to je studnice inspirací! Moc se mi líbí rozřazení realizací architektů do jednotlivých místností. Hledáte tipy, jak zvelebit svou ložnici, anebo jak zútulnit koupelnu? Na Biano.cz najdete tucty nápadů, navíc si je můžete jednoduše odfiltrovat podle barvy a stylu, který je vám blízký. A pokud zrovna nebažíte po tom, mít vše z jednoho švédského obchodního domu, můžete se na Bianu inspirovat tipy na konkrétní produkty – od nábytku po doplňky. Já bych si rozhodně vybrala!

A protože mám takové tušení, že by se i vám Biano, taky mohlo líbit, vyzpovídala jsem pro vás Adélu Kruckou, která se na Bianu stará o sociální sítě, spravuje blog (ve kterém najdete i mou stopu,
tak nakoukněte) a vytváří krásné a inspirativní kolekce. Jsem si jistá, že i pro vás bude rozhovor stejně inspirativní jako pro mě:)


O Bianu s Adélou Kruckou


Představ nám projekt Biano. Čím se zabývá?

Biano je internetový projekt, který propojuje zájemce o hezké bydlení a profesionály, kteří zde mají možnost prezentovat svoji práci. Již nyní máme přes 50 000 inspirativních fotografií interiérů i exteriérů. Každý, kdo hledá inspiraci, jak si zrekonstruovat nebo zařídit bydlení by měl zavítat k nám a vybrat si podle stylu to, co se mu líbí. Uživatel má zde také možnost nakoupit produkty z eshopů, které prodávají vše pro dům a zahradu.

Na Bianu máte i blog. Jakým tématům se věnujete nejčastěji?
Na blogu píšeme o všem, co se týká architektury a zajímavostí ze světa bydlení. Naše čtenáře velmi baví rekonstrukce starých bytů, typicky s fotografiemi "před a po". Snažíme se čtenářům ukázat, že se dá bydlet vždycky hezky, moderně a vkusně. Všechno je o nápadu a těch mají naši designéři opravdu hodně:)

Na blogu také představujeme různé zajímavé projekty od designérů, ukazujeme, jak si vyrobit různé dekorace do domácnosti, nebo dáváme rady, jak si bydlení zpříjemnit jednoduchými vychytávkami. Zpestřením jsou pak články o bydlení v různých zemích či ukázky, jak bydlí slavní.V čem je podle tebe Biano jedinečné?

Biano je jedinečné v tom, že spojuje unikátní obsah, budujeme největší databázi nápadů, inspirací a tipů o bydlení v České republice. Snažíme se vytvořit místo, kde bude k dispozici celý balíček - od inspirací, rad až po produkty. Pokud si někdo zařizuje bydlení, tak by Biano mělo být
místo, kam se podívá a najde tu vše, co hledá pohromadě.

Prozradíš, jaké novinky chystáte v nejbližší době?

Je toho každý týden hodně, teď mezi největší projekty patří kompletní předělání profilů profesionálů, které bude možné lajkovat, sledovat a diskutovat nad konkrétními realizacemi. Další zajímavou novinkou je spárování inspirací a produktů, kdy u vybraných inspirací bude vidět, jaký konkrétní produkt je na fotce a uživatelé i tak můžou snadno koupit něco, co se jim líbí v daném interiéru.

A nakonec - Co pro tebe samotnou znamená Biano?

Biano pro mě znamená úžasný inspirativní web, kde pracuji s chutí, protože se u práce zároveň kochám nad úžasnými designérskými skvosty a nápady. Neustále zde nacházím něco nového, protože obsah se stále vylepšuje a doplňuje o nové produkty, fotografie i články.

Sama jsem si zde vybrala již několik realizací pro své vysněné bydlení a objednala několik produktů,  třeba úžasnou mísu na vaření:) Od té doby, co v Bianu pracuji, se můj pohled na bydlení hodně změnil, už to není jen o tom, že nějaký kus nábytku potřebuji, začala to být vášeň a zábava:)

11 komentářů

 1. Díky za skvelý typ... milujem minimalizmus a čisté línie.

  Daniela

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Danielko, děkuju za komentář. Máme to stejně - také mám ráda jednoduchost, čisté linie a vzdušnost. Snad se na Bianu taky inspiruješ, myslím, že tam si to "své" najde každý:)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 2. Milujem minimalizmus a bielu v interiéri ! Je to krása ♥
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nadi, bílá v interiéru - kdo může říct, že je nudná!? Mně vůbec nepřijde, mám to stejně jako ty :)

   Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Andreo, děkuju. Taky se nemůžu vynadívat na realizace některých architektů! Fakt úžasné!

   Měj se krásně!
   SIlvi

   Vymazat
 4. Fakt moc krásná inspirace. :)

  Jinak já se poslední dobou taky snažím povyhazovat věci, které nepoužíváme. Máme jen 2+1 a i když máme k dispozici sklep, všude je hrozně krámů. :D Ale zrovna dneska jdu vyhazovat skříně a minimálně půlku věcí posílám na výkup oblečení. A přítel má zas za úkol povyhazovat blbůstky a součástky, které skladuje dva roky a vůbec je nikdy k ničemu nepotřeboval. :D

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daysy, jak se podařilo třídění? Já mám dvě velké tašky s oblečením a doplňky na prodej - ani nevíš, jak se těším, až to zmizí z našeho bytu!! Člověku se hrozně uleví, jak vidí ten volný prostor. Jakoby se začalo lépe dýchat.

   Ať se daří!
   Silvi

   Vymazat
 5. :) tak tohle je něco pro mě, ikdyž jsem teď dost ujela s jednou skříní, ze kterého jsem více než knihovnu vytvořila spíše výstavku, ale jinak bílá, měděná a s tím si vystačím ;) no a minimalismus, to je pro mě svaté !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezi, určitě nakoukni na Biano. Třeba tam nasbíráš další inspiraci :)
   Jedna knihovna s "výstavkou" mi tady taky straší. Těch věcí!! Už se do toho musím pustit.

   Ať se daří!!
   Silvi

   Vymazat
 6. Díky moc za super článek. Úplně mi mluvíš z duše! Zrovna dokončujeme rekonstrukci našeho bydlení a přistupujeme k tomu v tomto duchu:-) Kdybys měla čas a chuť, můžeš mrknout: http://cesta-z-hlavniho-mesta.blogspot.cz/2016/05/nas-dum-nas-hrad.html Jinak můj další článek před zveřejněním je o "zelenějším" bydlení a koukám, že máš podobné nápady. Asi jedeme na stejné vlně:-)) Díky za inspiraci a ať se daří! Verča

  OdpovědětVymazat