37 důvodů, proč bude říjen báječný

Říjen. Další z měsíců, který bychom s chutí přeskočili. Venku tma, kapky deště se otírají o okna a vítr se schovává do kabátů. Kdepak, říjen mě nenaučíte mít rádi, říkáte si. Ostatní svorně přitakávají, zatímco usrkávají horký čaj, do kterého spadlo pár kapek citrónů a rozpíjí se med.

A co když ano? Co když vám řeknu, že znám 37 důvodů, proč bude říjen povedený. Uvěříte mi?

31 dní – každý den si zapište něco hezkého

Jedu metrem do práce. Každý den ta stejná trasa. Přestoupím na autobus, který mi při troše štěstí neujede před nosem. Zastaví na místě, které je vzdálené pár desítek kroků od mé kancelářské židle a stolu, na kterém odpočívá rámeček se svatební fotografií, počítač a zápisník. Začínám pracovat. Jedna káva. Dvě kávy. Oběd. Schůzka. Pátá hodina. Vypínám počítač. Ještě pár kroků a jsem na zastávce. Další dávka štěstí a já nastupuju. Dvacet minut uběhlo, přesedám na metro. Domů. Večeře. Pusa na dobrou noc. A spát.

Přestože se nám dny často slévají do jedné šmouhy, je každý trochu jiný. Něčím výjimečný a jedinečný. Začněte to vnímat. Každý den si zapisujte něco hezkého, co se stalo. Pořiďte si blok, pište do diáře nebo třeba na kousek papíru, který nosíte pořád u sebe. Každý den se totiž stane něco skvělého. Podaří se vám oběd. Vyfotíte krásnou fotku. Náhodou potkáte kamaráda. Zamilujete se. Dobře se vyspíte. 31 důvodů, proč má smysl zvednout koutky rtů k nebi a být rádi za to, že jsme. Pojďte do toho!

3 cíle, které splníte

Ten pocit, když můžete z hlavy vypustit úkol, který už měl být splněn. Ta chvíle těsně poté, kdy víte, že už je to hotovo. Slyším šplouchnutí balvanu do studánky. Je to za mnou. Zažijte tento pocit v říjnu třikrát. Určete si tři cíle, které splníte. Oprašte je a věnujte jim svůj čas.

Nemusí jít o velké věci. Hned zapomeňte na velkolepé plány, které vás vyděsí v zárodku. Vytáhněte z krabice cílů, které čekají na svou příležitost, ty, které stihnete tak akorát do měsíce. Konečně vytisknout fotky z předminulé dovolené. Zbavit se věcí, které už nenosíte. Udělat důkladný pořádek v kuchyni. Začít uplatňovat pravidla minimalismu třeba ve vašem šatníku. Napište mi, co jste si vybrali a inspirujme se navzájem.

3 aktivity, kam půjdete

Vypadnout na chvíli z kolečka stereotypu. Přenést se do jiného světa v kině. Přestat myslet v horké páře. Uhnat si bolení břicha ze smíchu. To jsou ty chvíle, které nás nabíjí. Vzpomínky na tyto momenty nám namalují bezděčný úsměv na tváři a nadopují dobrou náladou. Nezapomeňte na ně ani v říjnu. Naordinujte si léčebnou kúru vaší duši alespoň třikrát za měsíc. Napište si vaše nejmilovanější procedury do diáře, oznamte to doma a těšte se na ně společně. A nezapomeňte se se mnou podělit, jak jste si to užili.

Nemusíte být sluníčkáři, abyste si užili každý měsíc. Nemusíte žít na pláži a probouzet se v přílivu vln, do kterých se boří sluneční paprsky. Neexistují ideální podmínky pro to, abychom byli šťastní. Šťastní můžeme být kdykoliv. Třeba i v říjnu, kdy nám pod malými oceány na chodnících prokluzují boty a místo šumění moře posloucháme bubnování za okny. Udělejte z letošního října ten nejhezčí říjen, který jste kdy prožili. Dejte mu šanci. Dejte sami sobě šanci.

23 komentářů

 1. Skvělý článek! Včera jsem si koupila nový sešit (Který jsem valstně vůbec nepotřebovala, ale moc se mi líbil) a už vím, na co jej využiji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bo, závislost na sešitech máme obě stejnou. Myslím, že ten tvůj nový bude jásat, až do něj budeš zapisovat všechny ty skvělé zážitky, co tě potkaly!

   Přeji, ať jich je co nejvíce!
   Silvi ♥

   Vymazat
 2. Skvelý článok, pre mňa je jeseň celkovo nie veľmi obľúbené obdobie, ale závisí od uhla pohľadu, ako píšeš, nikdy nie je ideálna situácia pre šťastie, musíme si ho vytvoriť. Idem si teda spísať nejaké 3 ciele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janko, prozradíš mi alespoň jeden z nich? :)

   Držím palce, ať se vydaří. Ale cítím v kostech, že to vyjde, věř mi!
   Silvi ♥

   Vymazat
 3. A jo, já se do toho dám! :) Protože jsem si velkou, prázdnou knížku nekupovala nadarmo, že. :) Ale proč jenom říjen? Proč to nemůže být každý měsíc? Ať už těch dní má 30 nebo 28? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, chceš říct tajemství? (I když já myslím, žes ho trošku odhalila)
   Jakmile člověk začne třeba s říjnem, zjistí, že je to super i v listopadu, prosinci, lednu i v květnu. Zkrátka dobrá nálada je návyková!

   Ať máš co zapisovat!
   Silvi ♥

   Vymazat
 4. Super článek! Zkusím si každý den zapsat něco hezkého, co se mi stalo, to je super nápad :)
  HollyChicc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dani, co bylo dneska to nejhezčí?

   Děkuju za komentář!
   Silvi ♥

   Vymazat
 5. Nádherný článok! A začnem si písať do diáru na každý deň nejaké pozitívum, určite to má svoj zmysel :) a taktiež si napíšem "to do list", do ktorého zahrniem prečítanie zopár zahraničných odborných článkov :) Inak ja mám jeseň rada :)
  Klaudy´s shopping enjoyment

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klaudy, jaké pozitivum by sis napsala za dnešek? Co se podařilo?

   Děkuji za komentář!
   Silvi ♥

   Vymazat
 6. Silvi, díky za článek! Říjen jsem nikdy neměla ráda. Považovala jsem ho za nejméně oblíbený měsíc z roku (protože v listopadu už začíná advent a to prostě nejde nemilovat :-)), ale tyhle důvody z něj opravdu mohou udělat skvělý měsíc! Líbí se mi výzva si ho užít a jdu nadšeně do toho!
  Jdu si napsat za dnešek něco pěkného! :-)
  A doufám, že alespoň jedna z těch tří akcí bude s Tebou ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude to prima měsíc, uvidíš! :) Nech se jím překvapit! :)

   Vymazat
 7. Mám sešit a jdu do něj zapsat první zápisek ze včerejška :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě moc potěšilo! Co sis zapsala? :)

   Držím palce, ať je těch "šťastných drobků" co nejvíce!
   Silvi ♥

   Vymazat
 8. Úplne s tebou súhlasím! :) Síce mi to nejde vždy, byť optimista, no je pravda, že každý deň sa udeje niečo, čo nám môže vyčariť úsmev na perách alebo nám pomôže priblížiť sa k dlhodobejším cieľom. Ja som si to (už o čosi skôr) trochu sťažila, každý deň si spisujem 3 pozitívne veci, čo sa mi za deň stali, a skutočne, aj keď mám pocit, že to bol úplne nanič deň, vždy sa niečo nájde :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sonjo, moc děkuji za komentář. Popisuješ přesně to, co cítím i já! Dneska cestou z práce jsem si tak přemítala v hlavě, co že se mi dneska povedlo. Další z průměrných dnů, říkala jsem si. Jenže pak jsem přece jen našla, vyzobala střípky, které mě potěšily. A hned člověk trochu pookřeje. :)

   Vymazat
 9. Ahoj, Silvi,
  sice to není k tématu, ale i tak jsem se chtěla zeptat, kde vytváříš design na blog (nevím, jestli jsi to sem už někdy psala), zkoušela jsem stahovat Artisteer, ale crack ani keygeny, které jsem našla na googlu, nefungují, už jsem zoufalá :/ Prosím, pomoz mi. BTW máš vážně boží blog <3 miluju to tu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Annie,
   děkuji za komentář. Toto je úplně základní vzhled. Ikonku jsem si dělala v Zoner Photo Studiu, pozadí jsem si stáhla na internetu a zbytek jsem si "dokreslila" v nastavení bloggeru:) ... Kdybys ještě chtěla vědět něco víc, určitě se mi ozvi, případně mi pošli mail :)

   Vymazat
 10. Moc hezký článek, máš absolutní pravdu. Tvůj blog je výjimečný, škoda, že nepíšeš častěji :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj vím že to není k téatu ale díky tvým radám jak na blog je podle mně teď můj blog mnohem hezčí <3
  http://perlicky-krasy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Tuto "ozdravnou procedůru" plánuji v lednu, protože měsíc leden nesnáším. Celkově nemám ráda zimu, ale v prosinci jsou Vánoce, které miluji a v únoru se zase můžu uklidňovat, že už ta zima moc dlouho trvat nebude. Ale leden je pro mě zkrátka nejhorší. A taky to beru jako nový začátek. Žádné diety, ani jiná předsevzetí si nikdy nedávám, protože vím, že je nesplním, ale na toto se vyloženě těším, jelikož už si pomaličku k tomu nakupuji různé dekorace jako washi pásky a samolepky. Tak snad se mi to povede :-). Už v životě potřebuji nějakou změnu a tak chci začít od maličkostí a dopracovat se k těm větším věcem. Moje 3 cíle jsou následovné: předělat pokoj, být menší bordelář, vydržet na škole/pokud nevydržím, najít si práci. No ten poslední je dlouhodobější, ale snad se taky povede :-). Děkuji za další nakopnutí.

  OdpovědětVymazat
 13. Hahá, asi fakt věřím na osud, náhody či já nevím. Zrovna dneska jsem projížděla instagram jiné blogerky, která si vede něco jako deník vděčnosti. Inspirovalo mě to a už jsem si našla v šuplíku i hezký sešitek, který by byl jako stvořený pro každodenní zapisování pozitivních věcí. A teď navečer, Ty sdílíš tento rok starý článek a píšeš tam přesně o tom =D Jo, jdu do toho prostě..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko, to jsou věci mezi nebem a zemí ... :) Myslím, že ti tím chce "někdo" něco naznačit.

   Měj se krásně
   Silvi

   Vymazat