NÁVOD NA BLOG | Jak vytvářet a používat štítkyV dnešní rychlé BLOGGER poradně projdeme pár základních informací ke štítkům. Jako první si vůbec řekneme, jak se tvoří. I přesto, že drtivá většina na to dávno přišla, věřím, že se najdou ti, kteří pořád marně pátrají. A i těm musíme ukázat další kouzla a možnosti, které blogování na platformě blogspot nabízí:) Kromě toho se také podíváme na to, jak přiřadit jeden štítek k více článkům (hodí se zejména ve chvíli, kdy vytváříte menu) a také, jak odstranit štítek, který již nechcete používat. Také ještě v rychlosti připomenu, jak vložit štítek do menu. Konec této poradny bude věnován rychlému návodu, jak odstranit možnost "Zobrazují se příspěvky se štítkem ......", která se vám ukáže tehdy, když na blogu kliknete na nějaký štítek.


Jak vytvořit štítek?

Při psaní článku máte na pravé straně možnosti Nastavení příspěvků. Zvolte možnost Štítky a napište do něj konkrétní název (názvy) pomyslné podsložky. Klikněte na možnost Hotovo. A je hotovo! :) Při dalším psaní článků se vám již vytvořené štítky zobrazí pod bílým textovým polem (v našem případě dekor, kosmetika, móda).  Můžete je pak jednoduše použít pokliknutím na ně, nebo můžete opět vytvořit nový štítek stejným způsobem, jaký je popsán na začátku tohoto odstavce.

Jak přiřadit štítek k více článkům

V možnosti Příspěvky vyberte všechny příspěvky, které chcete opatřit příslušným štítkem a poté rozbalte políčko s piktogramem visačky. (nalevo od možnosti Publikovat) a ze seznamu vyberte štítek, který chcete k článkům přiřadit. Pokud se jedná o úplně nový štítek, na začátku rozbalovacího menu se vám zobrazí možnost "Vytvořit nový..." Jakmile vyberete či vytvoříte příslušný štítek, na horní části stránky se vám zobrazí oznámení: "K vybranému příspěvku se přiřadil štítek ...."

Jak odstranit štítek

V možnosti Příspěvky zvolte na pravé straně z rozbalovací nabídky ten štítek, který chcete zrušit (v ukázce je to štítek Organization). Zobrazí se vám všechny příspěvky, které jsou tímto štítkem označeny.

Všechny tyto příspěvky vyberte a klikněte na políčko s piktogramem visačky. (nalevo od možnosti Publikovat).
Jakmile štítek vyberete, automaticky se odstraní a vám se zobrazí oznámení: „Od vybraných příspěvků byl odebrán štítek .......

Jak vložit štítek do menu

Obsáhlý článek o štítcích jsem už psala na tomto místě. Takže tento bod si projdeme v rychlosti. Adresu štítku vkládáte cestou: Stránky Nová stránka Webová adresa. 


Adresa štítku přitom má formát: www.názevblog.blogspot.cz/search/label/štítek.
Tu vložíte do růžově označeného pole a máte vytvořenou položku menu.

Jak odstranit možnost „Zobrazují se příspěvky se štítkem ….“

Jakmile někdo na vašem blogu klikne na nějaký štítek, zobrazí se mu všechny příspěvky, které jsou pod štítkem vedeny. Na začátku stránky se rovněž zobrazí informace "Zobrazují se příspěvky se štítkem ....." Protože trochu hyzdí blog, rozhodla jsem se ji odstranit. Díky googlu se mi podařilo snadno přijít, jak na to. (zásluhy si upisovat nebudu:) 

K odstranění této informační věty přejděte do HTML editoru. (Šablona – upravit HTML) a vyhledejte spojení: <b:includable id='status-message'>. Měla by se vám zobrazit tato uzavřená možnost s ukončením </b:includable>.


Celý řádek nahraďte tímto:

V konečné fázi to bude vypadat takto:
(jak vidíte, kódy jsem si hezky dala pod sebe - odentrovala jsem to a použila tabulátor)

a potvrďte Uložit šablonu.

Poznámka: Může se vám stát, že se vám nezobrazí HTML Editor - resp. se vám zobrazí jen prázdné bílé textové pole. Zkuste stránku restartovat nebo použít jiný prohlížeč. (mně už to několikrát udělala Mozilla - v tu chvíli využiju Chrome a tam to funguje vždy na 1*:)

43 komentářů

 1. Za tento příspěvek jsem moc vděčná,jako bys mi četla myšlenky :)
  Zrovna s tímto jsem si nevěděla rady. Super článek :)

  OdpovědětVymazat
 2. vůbec mně to nechce najít ten kód, od té doby co je to HTML předělané se v tom nevyznám :(

  OdpovědětVymazat
 3. Moc díky za Blogger poradnu. Už jsem několik věcí využila a je to pecka :)

  SIMPLE LIFE

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Silvi, na tenhle článek od tebe jsem čekala, protože souhlasím, že ten šedý rámeček hyzdí stránku. Ale bohužel, já v html editoru žádnou takovou zprávu, jakou tam máš ty, nemám :(. Tušíš, kdy by mohl být zakopaný pes?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klikni do někam do toho HTML kódu v editoru a zmáčkni CTRL a písmeno F. Do toho vyhledávacího políčka, napiš co hledáš (třeba b:includable id='status-message'), a mělo by ti to eliminovat to, co hledáš ;)

   Vymazat
  2. Wesullko, jsi zlatíčko! Přesně tak to totiž je. A pokud by Ti to, Katko, ani přesto nešlo najít, ozvi se! :)

   Vymazat
  3. Ahoj, díky za rady, to jsem ale samozřejmě udělala a nešlo to. Tak jsem to dneska zkusila znovu, když jsem uviděla vaše odpovědi a ejhle, je to hotovo! Zjevně chyba mezi židlí a klávesnicí a nebo máte kouzelnou moc na dálku! Díky, díky, vše hotovo a odstraněno. Silvi, tobě díky za poradnu, fakt parádní!

   Vymazat
 5. Díky Silvi, to jsem zrovna potřebovala :). Těším se zase na další díl :)

  OdpovědětVymazat
 6. tohle je super blog! Moc díky. Tak mě napadá (omlouvám se,jestli to tu někde je), jestli se jde zbavit takového toho rámečku kolem fotek nebo celé stránky. Když odstraním pozadí,mám tam takový nepěkný rámeček a automaticky je i u fotek:/

  OdpovědětVymazat
 7. Výborný návod, veľmi pomohol :)

  OdpovědětVymazat
 8. super článok, veľmi mi pomohlo lebo som začínajúca blogerka :)

  Bola by som rada, keby si navštívila môj blog. Môžeš sa stať i mojou followerkou, čo by som sa veľmi potešila :)


  bonieblue.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 9. Super,
  měla jsem připravený prakticky stejný, ale byla jsi rychlejší a máš to lépe zpracované :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Škaredý rámeček je pryč :) Děkuji za radu!

  OdpovědětVymazat
 11. Pridavam se k prosbe Netty - chci odstranit ramecek u fotek, ale zjevne mam novejsi verzi a zdejsi navod nefunguje, dokonce nemam v sablone v html ani zadne "img"... prosim o pomoc!

  http://enelavie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 12. ahoj, moc děkuju za návod, hned to vypadá líp, když tam neskáče ten šedý rámeček :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Skvělý návod, nemohla jsem to najít a už jsem byla zoufalá, byť s blogem teprve začínám :D Děkuji mnohokrát!

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj všem, já bych strašně ráda, aby po kliknutí na určitý štítek vyjel seznam s příspěvky, které pod štítkem jsou a né takové to roztahané, kdy musíte stále rolovat starší a starší příspěvky a stále klikat na další a další stránky...jestli mi rozumíte

  OdpovědětVymazat
 15. Moc super návod, děkuji!!!!Taky mě tam ten rámeček pekelně štval

  OdpovědětVymazat
 16. Výborně! Děkuji moc, to se hodí!

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj, moc dobrý článek, který by mi určitě pomohl, nebýt toho, že když kliknu na stránky... nedá mi to na výběr z nové stránky a webové, respektive, nemůžu najít žádné políčko na vložení odkazu... můžeš prosím poradit? Děkuji moc předem.

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj, neviem, či je to ešte aktuálne, ale momentálne riešim problém, že v Stránke ---> Nová stránka, nie je možnosť prázdna alebo webová, doposiaľ som to tam mal. Neviem, či je to dočasná chyba, alebo čo sa stalo, písať na podporu sa neoplatí, pretože mi nikto nikdy neporadí.

  OdpovědětVymazat
 19. Přesně toto jsem potřebovala. Paráda, moc díky za tvé rady! Můj blog se díky tobě konečně dostává na vyšší úroveň :)

  OdpovědětVymazat
 20. Ahojky,prosím tě,mohla by jsi mi napsat na mail leya-bee@post.cz ?
  Potřebuji pomoci s pár věcmi,které zde nemáš a předělat komentáře.Nikdo se mi nehlásí,tak pokud by ti nevadilo mi pomoci,když google nechce,budu moc ráda.Děkuji.L.

  OdpovědětVymazat
 21. Díky moc za info=D Byl to boj, ale nakonec jsem to zvládla!=D A za to děkuji tobě=3=D Pán bůh ti to oplatí na dětech=DDDD

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj, moc děkuji za tvůj blog, velmi mi nyní pomáhá :) !

  Chtěla bych se tě zeptat, je nějaká možnost nastavení u štítků, že se automaticky srovnají od nejnovějšího po nejstarší? Dlouho jsem tápala a myslela že tam štítky vůbec nemám, pak jsem zjistila že dole se mi rolují -> od nejstaršího a pokud chci další vložený musím se proklikat na ->novější příspěvek. Znáš nějaký fígl? Nevím co s tím, děkuji za jakoukoliv rada :) <3 Zuzi W.

  OdpovědětVymazat
 23. Nikdy mě nenapadlo, kolik práce stojí za nejmenšími detaily blogu. Díky těmhle návodům jsem ten svůj mohla pěkně dopilovat a za to moc děkuju :))

  http://the-power-of-books.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 24. Super díky moc ! Kdo chce at se podívá na můj blog který píšu v anglištině a zkušenost se studiem vysoké školy v zahraničí! :) http://thescottishgirll.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 26. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 27. Díky moc! :) Užitečný článek.

  OdpovědětVymazat

 28. Visit https://www.essayguardian.com/

  OdpovědětVymazat
 29. Tak zase po 44354653142231. jsi mi zachranila tzv. prdel :D Vždycky se sem vracím a taky jsi zároveň důvod, proč stále zůstávám u bloggeru!
  Díky za vše!

  OdpovědětVymazat
 30. Díky moc za návod na odstranění rámečku.. když jsem dávala uložit změny v HTML, úplně mi bušilo srdce, bála jsem se, že mi celá stránka zmizí jako xkrát ve škole :D Určitě budu tvoje stránky sledovat, máš to tu moc pěkné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adélko,
   jsem ráda, že jsem mohla pomoci! A děkuji za milou pochvalu :)

   Silvi

   Vymazat
 31. Moc díky za návod, na to, jak odstranit štítek, bych nikdy nepřišla! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Didi,
   jsem moc ráda, že jsem mohla pomoci! :)
   Snad i příště najdeš na mém blogu odpověď na svůj problém!


   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 32. Návod je to skvělý a podrobný, pochopila jsem, jak na to, ale taky mám problém s tím, že nemůžu najít ten kód, ani přes ctrl+f a opravdu ho zadávám správně. :D :( Neví někdo, kde může být chyba? :)

  OdpovědětVymazat