NÁVOD NA BLOG | Vkládání menu a jeho přizpůsobení


Aktualizováno 05/2017

Dotazů na to, jak vytvořit vlastní menu v prostředí bloggeru, mi chodí na e-mail asi nejvíce. Proto jsem se rozhodla, že dám dohromady nejčastější otázky a pokusím se vám krok za krokem i s náhledy ukázat, jak na to.

Ještě předesílám, že na nových šablonách, které blogger představil v roce 2017, nemusí být tento návod aplikovatelný. Stejně tak menší zádrhel může nastat u šablon stažených z internetu, které obvykle mají menu vlastní (a jak ho nastavit, najdete většinou ve stažené složce). Pokud vám něco nebude fungovat, určitě mi napište do komentářů nebo na e-mail.

Jaké menu mohu na blogu mít?

Máte dvě možnosti, které menu si zvolíte.

Nejpoužívanější je horizontální (vodorovné) menu, které je umístěno pod záhlavím (headerem). Skládá se z několika položek menu, jejich množství většinou záleží na každém z nás.


Druhou možností je mít vertikální (svislé) menu v postranní liště. Jde v podstatě o výčet kategorií pod sebou. Hodí se tehdy, pokud máte místo úvodního obrázku logo na postranní liště (návod najdete v tomto článku).

Co mohu v menu mít?

 1. Vytvořenou stránku na blogu (například Kontaktní údaje, Profil o autorovi, …)
 2. Štítek, který shromažďuje příspěvky se stejným zaměřením (například Inspirace, Recenze, DIY Návody …)
 3. URL adresu (www stránku), která vede mimo blog (například na eshop či YouTube kanál)

Níže se jednotlivým bodům budu blíže věnovat.

Kde nastavím menu?

V rozhraní Bloggeru se překlikněte do možnosti Rozvržení, kde se menu nastavuje, a to konkrétně cestou Přidat gadget, kde z nabídky vyberete možnost Stránky.
V tento moment záleží, jestli chcete menu pod záhlavím či v postranním sloupci. Pokud zvolíte horizontální (vodorovné) menu, tento gadget posunutím myši umístěte pod záhlaví. Velmi pravděpodobně se tato část bude nazývat "napříč-všemi-sloupci". (Pojmenování se může lišit, ale mělo by to být vždy umístěno pod záhlavím.)

Pokud zvolíte vertikální (svislé) menu, tento gadget umístěte do postranního panelu – sidebaru. Jeho konkrétní umístění (zda bude úplně navrchu sloupce či jinde) záleží jen na vás.


Změny nezapomeňte potvrdit kliknutím na Uložit uspořádání.

Jednotlivé položky gadgetu Stránky

 • Název (nepovinné) – pojmenování menu, tento název se zobrazuje pouze ve vertikálním menu (v postranní liště). Tuto část nemusíte vyplňovat.
 • Stránky k zobrazení – zde vkládáte odkazy (do části Přidat externí odkaz), kam budou jednotlivé položky menu směřovat, nebo zaškrnutím vybíráte z vytvořených stránek. Automaticky se tam vždy zobrazuje i domovská stránka. Je na vás, jestli si ji na blogu zobrazíte.
 • Pořadí seznamu – tažením myši si volíte pořadí jednotlivých položek.

Jak dostanu jednotlivé články do menu?

Jednotlivé články s menu propojíte přes tzv. štítky. Nastavují se při psaní příspěvků v pravé postranní liště – Nastavení příspěvků (část Štítky). Více si o vytvoření a používání štítků můžete přečíst v tomto článku.


Ve zkratce: Jde o to, že každému tematickému celku článků přiřadíte určitý štítek, který budete v příspěvcích používat a tím všechny podobné články spolu propojíte. Například tomuto příspěvku je přiřazen štítek Návody na blog. V každém dalším příspěvku se stejnou tematikou vyberu tento štítek.

A jak dostat tyto štítky do menu?

Budete potřebovat znát URL adresu štítku. 
Nejčastěji má podobu www.nazevblogu.blogspot.cz/search/label/stitek

Například můj štítek Inspirace má URL adresu:  www.silvidesign.cz/search/label/inspirace

Adresu štítku zjistíte také tím, že na něj kliknete – často bývá například pod článkem s textem "Zařazeno pod štítky", jak to můžete vidět i na mém blogu (text se může lišit).

Klikněte na tento štítek a otevře se vám stránka se všemi články, ke kterým byl přiřazen. Zkopírujte URL adresu (www stránku) z adresního řádku.Když máte URL adresu štítku zkopírovanou, vložte ji do RozvrženíGadgetStránkyPřidat externí odkaz. • Nadpis stránky: Název vašeho štítku, které se bude zobrazovat v menu
 • Webová adresa (URL): Adresa vašeho štítku

Jak do menu vložím konkrétní stránku – například kontakty?

Jednotlivé informační stránky tohoto charakteru vytvoříte v části Stránky. Novou stránku vytvoříte kliknutím na Nová stránka. Objeví se vám stejný editor jako při psaní běžných příspěvků. Jakmile ji máte hotovou, zvolíte možnost Publikovat. A tím je dílo dokonáno.V gadgetu Stránky pak akorát stačí zakliknout příslušnou stránku, kterou chcete v menu zobrazit.


Jak nastavím pořadí položek v menu?

Jednoduše přesunutím myši v gadgetu Stránky, konkrétně v části Pořadí seznamu. Změnu nezapomeňte potvrdit kliknutím na oranžové tlačítko Uložit.


Jak si mohu menu přizpůsobit ?

Menu si přizpůsobíte v části Motiv - Přizpůsobit - Pokročilé. Zde si v rámci menu měníte následující parametry: text karet a pozadí karet. V reálném čase můžete vidět, co se s menu při změně barvy písma děje. Ohraničení jednotlivých položek (výchozí je nastaveno na světle šedou) pak změníte v části Pokročilé - Přizpůsobení - Barva ohraničení karet. 

Změny nezapomeňte potvrdit kliknutím na Použít na blog.(Menu lze takto přizpůsobit pouze v případě horizontálního menu pod záhlavím!)

Jak si mohu horizontální menu zarovnat na střed?

Aktuálně pro vás nemám univerzální radu, jak zarovnat menu doprostřed, která bude fungovat všem. Vyzkoušet můžete tento postup. Motiv - Přizpůsobit - Pokročilé - Přidat CSS. Do volného bílého pole vložíte tento kód:

.PageList {text-align:center !important;}
.PageList li {display:inline !important; float:none !important;}


Automaticky by se vám mělo menu přesunout doprostřed. Může se stát, že vám to bohužel nebude fungovat. V tom případě se prosím obraťte na mě - buď do komentáře, či přímo na e-mail.

Jak vytvořím rozcestník článků z určité kategorie?

Třeba jako to mám já s návody na blog. Chcete mít taky na jednom místě odrážkový přehled všech receptů anebo kosmetických recenzí? Přejděte do možnosti Stránky, klikněte na Nová stránka a poté ručně vytvořte odrážkový seznam například s názvy receptů, produkty k recenzi a podobně. K příslušnému názvu přiřaďte URL odkaz (www adresu) článku. Jakmile máte všechny články ručně propojené, klikněte na Publikovat (nebojte, neobjeví se na vašem blogu jako běžný příspěvek, stránky fungují jinak).


Pokud chcete tuto stránku vložit do menu, postupujte úplně stejně jako v případě otázky " Jak do menu vložím konkrétní stránku – například kontakty?" V gadgetu Stránky zkrátka vyberete tuto stránku s výčtem vašich článků / receptů / recenzí …

Jak vložit odkaz na úplně jinou stránku – například YouTube?

Adresu odkazu vložte do RozvrženíGadgetStránkyPřidat externí odkaz. • Nadpis stránky: Název, který se bude zobrazovat v menu (například "Můj YouTube kanál")
 • Webová adresa (URL): WWW adresa, na kterou se čtenáři dostanou po kliknutí na nadpis stránky.

Musím mít stránky, které se zobrazují v menu, i na hlavní stránce? Nechci je tam.

Pokud se jedná o klasické příspěvky na blog, tak budou na hlavní stránce vašeho blogu vždy. Je to úplně běžná praxe všech online médií. Proč by neměly být na hlavní stránce? A co by na ní bylo, kdyby tam tedy nebyly? Jen prázdný prostor? :)

Jiné je to v případě Stránky. Když publikujete stránku (například "o mně", Kontakt, rozcestník s recepty), automaticky se nezobrazí na webu, ale dostane se na ní jen ten, kdo má URL odkaz (www adresu).

Příspěvky (články) na blog se vždy píšou do části Příspěvky. Kdybyste je psali do části Stránky, vaši čtenáři by se na ně jen tak nedostali. A to nechcete, no ne? :)


Podívejte se na další návody na blog. Třeba se vám bude něco hodit!

158 komentářů

 1. Ahoj, super návod, ale jen by mě zajímalo, jestli je možné do takto vytvořeného menu příspěvky roztřídit zpětně. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Majdenko,
   určitě to jde ... i když budeš mít vytvořeno menu, můžeš ho v kartě Stránky jednoduše editovat, měnit webové odkazy či pořadí jednotlivých položek.

   Stejně tak je možné menu ODSTRANIT Z WEBU (resp. skrýt) - buď v kartě Stránky , kdy klikneš na možnost Zobrazit stránky na Nezobrazovat a potvrdíš, či na kartě Rozvržení - tam to najdeš pod jménem STRÁNKY . A můžeš si tam dokonce zaškrnout, že chceš v menu jen některé položky + i tam je možnost změnit pořadí!
   Náhled na kartu Rozvržení

   Vymazat
  2. Zdravím,jak nastavím v šabloně to,aby se mi menu rolovalo s podložkama??Je tu někdo takový kdo by to zvládl a co by za to chtěl???

   Vymazat
  3. Dobrý den :)
   Tento návod sice zpracovaný nemám, ale postačí si vygooglit "How to create drop down menu in blogger" a zvládnete to podle návodu i svépomocí! Máte to zadarmo a ještě z toho budete mít dobrý pocit, že jste to zvládl/a:)

   Krásný den!
   Silvi

   Vymazat
 2. Silvi, na toto som čakala. Kto si počká ten sa dočká a hlavne si nemusí namáhať šedú koru, návod je perfektne urobený, tak hurá nato. Díky. Renata

  OdpovědětVymazat
 3. Tooo přesně jsem potřebovala! Děkuju moc Silvi! <3

  OdpovědětVymazat
 4. Díky moc, už tvořím :-) :-) Hezký den, L.

  OdpovědětVymazat
 5. to jsem přesně potřebovala díky moc;)

  OdpovědětVymazat
 6. Super návod, už jsem vyzkoušela a jde mi to. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jupí! :) Mám radost, že jsem to nezpackala :)

   Vymazat
 7. prosím silvi,neděláš designy na přání? nebo mě ? :( jsem v tom bezradná...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Justine, v současné době ne, ale už se začíná něco pomalu rýsovat. Ale je to zatím otázka měsíců. :(

   Vymazat
 8. Príma články! Já bych uvítala článek,ve kterém polopatě vysvětlíš zálohování blogu.Něco jsem na netu našla,ale nejsem z toho chytrá.Pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 9. moc děkuju za tenhle návod hodně mi pomohl! =)

  OdpovědětVymazat
 10. Skvělý návod:-) prosím tě, chtěla jsem se zeptat jestli by jsi mi neposlala css, nebo html jak mít nadpis a datum podtržené?:-) buď sem, nebo na můj blog, nebo na e-mail tiefenbacherova.denisa@seznam.cz, prosím dej vědět:)

  OdpovědětVymazat
 11. Skvělý návod, zase jsem o něco chytřejší. Vlastně jsem leccos pochytila jen díky Tvému blogu, za což ti moc děkuji:)
  Akorát si stále lámu hlavu nad tím, jak upravit názvy v menu (jako jsou archiv, čtenáři, rubriky atd.)aby to nebylo jen to základní černé písmo. Napadlo mě, jestli bys tomu taky někdy nechtěla věnovat Blogger monday?:)

  OdpovědětVymazat
 12. Ooo, ano! Taky jsem ti prave posilala email s timhle dotazem, takze diky mooc!)

  OdpovědětVymazat
 13. Určitě mi to moc pomohlo, chci už pokračování. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Jéva, no tolikrát se já s tím trápila a tolikrát to vzdala. Nu a těď jsem se konečně zaradovala, protože Tvé postupy přeci zvládám i já = technik jak koleno(takže všecky 4 palce hore!!!:-) a todle byl příspěvek jak na zavolanou, vážně:-) Takže děkuju:-)

  ...Ále, klikám, klikám, povedlo se, ale nějak to nesedí k temu mojemu obrázku, co nad tím mám :( Tákže jsem to musela dát zase do "původního stavu";-(On totiž potvora bydlí moc vlevo a nechce na střed, ani zvětšit se nechce (záhada). A když není obrázek na středu, text potom na středu působí jak bludný kámen na náměstí. Neměla bys v rukávu nějakou radu co s tím? PROSÍM, PROSÍ, PROSÍM, smutně koukám! Třeba je nás víc ...

  Hezký víkend:) Veronika

  OdpovědětVymazat
 15. Sylvi, děkuju za tip, už dlouho jsem si lámala hlavu, jak u štítků změnit barvu z černé na šedou, aby se mi to víc barevně ladilo .... jsi zlatá ... už jsou šedé a já spokojená ... D.Ě.K.U.J.U !!!!Marki

  OdpovědětVymazat
 16. Super návod,konečně jsem přišla jak na to :)
  Jen mám ještě jednu otázku. Prosím tě,jak se vkládají články do jednotlivých "okýnek" např. do outfitů, recenzí atd. Já si s tím nějak nevím rady.
  Předem moc děkuju :)

  OdpovědětVymazat
 17. Skvele! Misto uceni se na prijimacky sedam k blogu a hura vyzkouset to! Diky. ;)

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj Silvi :) Mám dotaz, který se sice netýká tohohle článku, ale já jsem jaksi úplně zmatená a tak jsem si řekla, že se na tebe obrátím.. :) Potřebovala bych poradit, jak si můžu odnastavit rámeček kolem obrázku? Nelibí se mi.. :D Kdybys byla tak ochotná a poradila mi, byla bych ráda! :) Předem děkuju. Markét ;)

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj zajímalo by mě jestli je možné dát místo menu ikonky? Díky moc jinak super!

  OdpovědětVymazat
 20. moc děkuji, můžu se zeptat jak vycentruji nadpis doprostřed ? hledá na tvé blogu, ale zatím jsem nenašla

  OdpovědětVymazat
 21. ja sem našla ale nefunguje mi to :/ neviete mi poradiť prečo? inak konečne super návod na stránky..velmi pomohlo..dakujem :)

  OdpovědětVymazat
 22. Děkuju, děkuju!!! Moc mi Tvůj návod pomohl :)
  Anesa

  OdpovědětVymazat
 23. Dobrý den,
  Vaše návody jsou velmi hezké, motivující, vytvořené v lehkosti a krásně popsané.
  Děkuji, že Vás to baví a máte to ráda, to je prima.
  Až budete mít chvilku, rád bych poprosil a zeptal se na jednu drobnost.
  Udělám v nastavení stránek vše podle možností, co blogger nabízí, včetně pokročilých funkcí. Mám nyní udělané stránky s různými názvy témat (prozatím 3 na: http://nara-nakladatelstvi.blogspot.cz/) a potřebuji do názvu stránky např. e-knihy zdarma - napsat opakovaně text, vložit obrázky a vložit odkaz kde lze e-knihu stáhnout.
  Podařilo se mně to udělat pouze v součinnosti s názvem dané stránky. Pokud potřebuji vložit další nový příspěvek, tak už nevím, jak jej vložit k danému tématu.
  Prozatím každý nový příspěvek píši na hlavní stránku (Domů), co mám prosím opravit, abych nové příspěvky měl v konkrétním odkazu, na Vašem blogu je rozčlenění přesné, název tématu a k tomu jsou příslušné příspěvky.
  Možná to nevidím pro Voči.

  Jinak Vám posílám od jiného bloggera jednu maličkost, kterou jsem rád použil.
  Jde o odstranění nápisu pod příspěvkem: Přihlásit se k odběru: Příspěvky (Atom)
  Návod najdete na odkazu: http://pc-navod.blogspot.cz/2013/08/muj-blog-blogger-10-kapitola-odstranit.html
  Název návodu: Můj blog - Blogger - 10. Kapitola - Odstranit: Přihlásit se k odběru: Příspěvky (Atom)

  Děkuji za odpověď

  S přáním příjemného dne

  Přemysl Dvořáček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za všechny tipy:-) opravdu je to úžasný!!!!

   Vymazat
 24. Skvelá si! Ďakujem moc moc moc! Presne toto som potrebovala... Ešte otázka - dá sa urobiť v tom menu aj to, že si dam napríklad na kliknutie "Kategórie" a to si ešte rozkliknem na jednotlivé kategórie? Vieš mi prípadne dať vedieť na dominika.valkova@gmail.com..? Ak nie, aj tak je to super :)

  OdpovědětVymazat
 25. Ahoj, chci na jedné stránce mít recenze na knížky. A chci tam udělat seznam (názvy knih) a když na nějaký kliknu, tak se zobrazí stránka, kde bude recenze. Jak to mám udělat? Poradíš mi prosím? klidně napiš prosím sem na email - lusinda-knihy@seznam.cz a stránky http://lusinda-knihy.blogspot.cz/ moc děkuju :)

  OdpovědětVymazat
 26. Ahoj,
  před několika dny jsem se rozhodla založit si nový blog a tvůj člínek mě dnes konečně donutil to udělat, MOC DĚKUJU !!!!! určitě si tvůj blog uložím :)

  Měj se!

  OdpovědětVymazat
 27. Ahoj, prosímtě, proč se mi nikde nezobrazuje možnost "Prázdná stránka" nebo "Webová adresa" ?? Fakt nevím, co dělám špatně, ale ta ikonka tam prostě není :/ nemohla jsem si to někde zrušit v nastavení? :/

  OdpovědětVymazat
 28. To je perfektní návod!:) Akorát mám pocit, že se blogger nedávno nějak aktualizoval, protože, přesně jak říká příspěvek nade mnou, "Prázdná stránka" ani "Webová adresa tam už nikde není a "Nezobrazovat" taky ne. Prostě mi přijde, že v té záložce "Stránky" není vůbec nic a tím pádem nemám páru, jak to udělat. Achjo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, taky jsem to zjišťovala, opravdu se to změnilo. Je to asi potřeba přidat přes gadgety.
   Rozvržení -> tam, kde chceme ty stránky zobrazit se klepne na "přidat gadget", v základních je jeden, co se jmenuje "Stránky" a následně už je to intuitivní.

   Vymazat
 29. Ahoj, mám úplně stejný problém jako Andrea Bakulová, prosím poraď :(

  OdpovědětVymazat
 30. Ahoj :).
  Super články ;). Ja mám presne tento problém, nedokážem si rozriediť všetky tie články :(. No a konečne som našla tento článok, no však len čo som sa do toho pustila, tak som zistila, že mne to nejde. Napríklad, nemám možnosť si vybrať prázdná stránku alebo webová adresu. Nemám možnosť si ani vybrať ako sa mi to bude zobrazovať, no a keď sa teda pokúsim niečo vyrobiť, tak to vyzerá úplne inak ako tu, pri tom prvé kroky som robila tak ako som mala :(. V čom je problém? :(

  OdpovědětVymazat
 31. Ahoj, nějak mi to nejde. když dam stránky, tak se mi neobjeví ani možnosti, jen můžu jakoby napsat název stránky a v šablonu se mi neobjevuji. mám tam nova stránka a publikovat.

  OdpovědětVymazat
 32. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 33. ahoj moc nádherný článek, když dám stránky a novou tak se mi to zobrazuje jako příspěvek a ty čtverečky s tečkama a domovská stránka tam vůbec není :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak jsem na jiných stránkách zjistila, že je potřeba vložit gadget "stránka" a pak to šlo

   Vymazat
 34. Mohla by si udělat aktualizovanou verzi? Protože tímhle postupem to na bloggeru už nejde :/

  OdpovědětVymazat
 35. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, nový gadget jsem našla, ale mohla by jsi mi poradit? Jak udělám, abych mohla roztřídit již existující články do karet, které vytvořím? Protože teď, když vytvořím třeba 3 "složky" a na nějakou kliknu, otevře mi to prázdnou internetovou stránku :// jak u jednotlivých článků nastavím, aby se ukázaly v odpovídající kartě? :) Děkuji za pomoc :)

   Vymazat
 36. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 37. Zdravím. Mám nově založený blog na blogger a zatím je prázdný, protože zaboha nemůžu přijít na to, jak mám příspěvěk podřadit pod stránku. Můžete mi prosím poradit, odkázat mě? Na webu jsem to nikde nenašla. Díky moc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný problém... Já mám několik článků, ale nevím, jak je zařadit do karet

   Vymazat
  2. Tak snad pomůže tenhle odkaz, kde je to docela dobře popsáno https://www.youtube.com/watch?v=eUSungwbOUM

   Vymazat
  3. Určitě to pomohlo! Díky moc :)

   Vymazat
 38. Taky mám nově založený blog a mám problém, že při tvoření nové stránky, vůbec nemám na výběr mezi prázdnou stránkou a webovou a mám pocit, že tam skáče rovnou ta prázdná, protože to vypadá jako kdybych měla psát článek. Nevíte někdo jak z toho udělat tu webovou = odkaz?

  OdpovědětVymazat
 39. Skvělá práce, jsem rád, že jsi to publikovala, protože bych to ještě dlouho hledal u někoho cizího. :D
  Držím ti palce :)

  OdpovědětVymazat
 40. Kdo má na komentáře upozornění na e-mail: Návod ja aktualizovaný! :-)

  OdpovědětVymazat
 41. Děkuji :) díky tobě je můj blog hned přehlednější :)

  OdpovědětVymazat
 42. Děkuji moc za návod! Stránky jsem (menu) jsem si udělala jednodušše...Ale stjeně nevím jak ted roztřídit moje příspěvky do určitých stránek....jde to nějak? Mohl by mi někdo poradit prosím?
  Kristy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristý, pomocí štítků, které pak přiřadíš do odkazů Zkus se podívat na TENTO ČLÁNEK. Tam píšu o tom, jak vytvořit štítky a poté je přiřadit ke článkům, čímž dojde k roztřídění, o kterém píšeš:) Poté už stačí jen URL adresu jednotlivého štítku vložit na správné místo - konkrétně se o něm zmiňuji v tomto návodu ve druhém bodě :)

   Snad to půjde! Pokud ne, dej mi vědět, pokusím se to vysvětlit ještě jednodušeji.

   Vymazat
  2. Ne super! Já už na to přišla :D

   Vymazat
 43. Super návod, ale mám prosbu. Jdou do stránek přidat hotové články, aby byli hned ke čtění, nebo tam jdou přidávát jen odkazy? Prosím o odpověd

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Luci,
   samozřejmě jdou. Stačí vytvořit štítky (Zde najdeš návod, jak na to) a pak je přiřadit podle tohoto návodu (konkrétně krok druhý a třetí). Výsledkem by mělo být, že když klikne Tvůj čtenář na položku menu (např. móda), zobrazí se mu všechny příspěvky, které máš takto oštítkované. Zkus si s tím pohrát, není to nic těžkého:) Držím palce, ať se to podaří!

   Vymazat
 44. Ahoj. Ráda bych se zeptala, kam mám umístit odkaz na štítek. Udělala jsem si menu. Má 4 položky a ke každému článku chci jednu z položek přiřadit, aby se např. u menu kosmetika ukazovaly všechny články se štítkem kosmetika. Chápu, jak si vytvořit odkaz, ale mám ho vložit do textu? Nebo kam? :) Moc díky!

  OdpovědětVymazat
 45. Ahoj, díky moc mi to pomohlo

  OdpovědětVymazat
 46. Silvi, ty jsi zlato.
  Tento návod jsem přesně potřebovala, dokážeš to, tak úžasně vysvětlit!
  U tvých návodů nemám žádné komplikace a jde to jako po másle :-D
  Hrozně mooooc Ti děkuji!

  Nela z Beauty charm

  OdpovědětVymazat
 47. tento blog mi zoslalo samo nebo. Akurát som si zakladala vlastný a mala som tam presne tento problém. Vďaka tebe vyriešené. Ďakujem TheBookLady

  OdpovědětVymazat
 48. Ahoj, mohla by s mi prosím poradit? V návrháři v pokročilém nastavení se mi nezobrazuje "Text karet" a "Pozadí karet". Nevím, jak se tam dostat.

  OdpovědětVymazat
 49. můžu se zeptat, jak jsi udělala ty kategorie v levém panelu?
  Já jsem právě něco takového chtěla, jako kategorie/rubriky, ale ani za zlaté prase nemůžu přijít na to, jak to mám udělat :(

  OdpovědětVymazat
 50. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 51. Ahoj.
  Mám teď nově založený účet na Bloggeru a zajímalo by mě pár vychytávek.Jak lze prosím udělat nové ikonky na zdílení v sociálních mediích? Mám jen ty, která vás odkážou na na vaší stránku v sociálních mediích, ale nemám ty, kterými můžete zdílet. Další věc je, že bych chtěla mít blog zarovnaný na střed i s nadpisem. Zadávala jsem kod, který je zde nazdílený, ale to nefunguje.
  Děkuji moc

  OdpovědětVymazat
 52. také nemůžu menu zarovnat na střed :(

  OdpovědětVymazat
 53. Skvělý návod moc mi pomohl ! Máš nejlepší stránku s českými návody. Klidně jich udělej víc :)
  Blog: hhttp://indielifestory.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petty, chystám se na více návodů. Snad mi to půjde od ruky a vás to bude těšit stejně jako mě!

   Měj se krásně!
   Silvi ♥

   Vymazat
 54. Ahoj, tohle je skvělý návod. :)
  Jen se chci zeptat, jestli někdo nevíte jak udělat to, aby se články nebo obrázky objevovaly jen v určitý "rubrice" nebo menu a už ne na hlavní stránce? Pořád mi to nejde udělat :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miruš,
   bohužel v tuto chvíli nevím o možnosti, jak by toto šlo obejít. :-( Články se vždy zobrazují na hlavní stránce.

   Kdybych náhodou na něco narazila, článek doplním o tuto informaci!
   Silvi ♥

   Vymazat
 55. Odpovědi
  1. Květuš, jsem moc ráda, že Ti pomohl!
   Snad i některé z dalších návodů pomohou :)

   Silvi ♥

   Vymazat
 56. Také děkuji nastomilionkrát! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. milá paní pav,
   jsem moc ráda, že můj návod pomohl!

   Držím palce při blogování! :)
   Silvi ♥

   Vymazat
 57. Ahojky. Jak udělám, abych pak měla to menu i rozbalovací :-) třeba že budu mít cestovnání jako název toho tlačítka a když na to najedu rozbalí se mi to a tam bych měla napsané třeba Anglie pak pod tím Francie a tak :-) Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni,

   omlouvám se že píšu až se zpožděním. Ale bohužel nevím, jak na to. :( Až tak v html zběhlá ještě nejsem. Doporučuju ale Google. :) Osobně bych to hledala jako ho "multi level drop down menu blogger"

   Dej vědět, jak jsi pořídila!
   Silvi ♥

   Vymazat
 58. Ahoj:( Jsem ohromně vděčná za všechny tvoje články, ale to centrování menu doprostřed mi prostě nefunguje. Nevíš co s tím?

  OdpovědětVymazat
 59. Ahoj Silvi! Jsi asi první Silvi , kterou znám , kromě sebe samozřejmě :D Chtěla jsem se zeptat, proč mi nejde menu vycentrovat na střed? Dala jsem tam ten css kód ale pořád nic :/ nevíš co s tím ? :) Silvie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Silvi :)
   někdy se stane, že menu je v šabloně "pojmenováno" jinak. Bohužel ráda bych ti poradila ve tvém konkrétním případě, ale blogger mi hlásí, že máš soukromý blog. Tak ho prosím na chvíli zveřejni, anebo se mi ozvi na e-mail a já ti poradím. Takhle na dálku bez znalosti tvé šablony nejsem s to poradit.

   Děkuju a budu se těšit!
   Silvi ♥

   Vymazat
 60. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak vložit ty příspěvky - mé články - do jednotlivých stránek? Buď jsem úplně blbá, nebo prostě nevím. Prosím kohokoli o co nejrychlejší odpověď, děkuju! :)

  OdpovědětVymazat
 61. Jak se dá udělat "podmenu" , že když kliknu na něco z menu, že se mi tam ukáží další stránky? Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj anonyme,
   to bohužel nevím :( Až tak v html zběhlá nejsem. Doporučuju ale Google. :)
   Osobně bych to hledala jako ho "multi level drop down menu blogger"

   Dej vědět, jak jsi pořídil/a!
   Silvi ♥

   Vymazat
 62. Moc ti děkuju, už je to pěkný pátek, co jsem to dělala!
  PS super tipy, přesně to mám ráda!

  OdpovědětVymazat
 63. Díky tomuto návodu plně existuje můj blog :D

  OdpovědětVymazat
 64. Koukněte se prosím na můj blog http://curlyhairss.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Potřebovala bych poradit, do toho CSS jsem vložila odkaz ze článku, abych měla štítky na středu, ale na střed se mi nedaly? Předem děkuji

  OdpovědětVymazat
 66. Zase super, díky moc! Jenom díky tvým radám pomalu a postupně můj blog začíná vypadat aspoň trochu reprezentativně :D

  OdpovědětVymazat
 67. Ahoj,
  zajímalo by mně jak vytviřit otevírací menu ... nevím si s tím rady:/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj,

   otevírací menu je v Bloggeru poměrně složité a bohužel nyní nechystám návod, jak na to. Je to tak individuální, že ne všem by to mohlo fungovat. Doporučuji ale kdyžtak googlit "How to make drop down menu in Blogger" a postupovat podle některého z návodu, které ti vyhledávač nabídne. Nezapomeň si samozřejmě šablonu před jakoukoliv změnou zálohovat - a to v Nastavení cestou Šablona - nahoře vpravo Zálohování/Obnovení. Držím palce! :)

   Silvi

   Vymazat
 68. Ahoj Silvi,
  máš úžasné články a tvoje rady jsem už párkrát použila. Chci se tě zeptat jak mám udělat, aby všechny články, které mám na hlavní stránce, byly pouze na otevření a neukazovaly se celé(pokud víš jak to myslím) :) děkuju moc předem za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://teenworldbycaky.blogspot.cz/

   Vymazat
  2. Ahoj Adorkable,
   je to jednoduché. Pomůže tento rychlo návod - stačí zkrátka před textem, který chceš skrýt, kliknout na jedno tlačítko: http://bit.ly/pro-Adorkable

   Samotný text určený pro rozkliknutí ("Číst víc", "Přečíst celý článek" ... cokoliv) nastavíš v Rozvržení - tam to změníš v části Příspěvky na blogu --> klik na Upravit --> Text odkazu na stránku příspěvku.

   Snad to píšu srozumitelně;)

   Pěkný den!
   Silvi

   Vymazat
 69. Ahoj Silvi, děkuji ti za úžasné návody! Díky nim jsem stvořila svůj blog.. jsi hrozně šikovná a máš můj obdiv.
  Jen mám ještě jeden dotaz, možná jsem slepá a nevidím to tu, ale nemůžu přijít na to, jak třeba např. v menu, když mám stránku recepty, tak jak do ní vložit jen odkazy na příslušné recepty, místo toho, aby se mi zobrazovali celé recepty.. Ráda bych tam měla jen názvy receptů, které by člověk rozklikl:) prostě takový seznam receptů bez popisů jak na ně, doufám, že mi rozumíš, vysvětlování mi nikdy nešlo :( :) díky díky díky...Nikola

  OdpovědětVymazat
 70. Ahoj:)) mooc děkuji za návody♥ s blogováním začínám a moc mi pomáhají tvoje příspěvky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Charlie, to mám radost, že Ti mé návody pomáhají!

   Měj se hezky!
   Silvi

   Vymazat
 71. Ahoj, je to urobene skvele, ale mne tam nejde pridavat novy clanok. To sa robi ako? Stale pri pridani novej karty na to zabudnem a uz to neviem najst v ziadnom clanku na nete. Pridala som menovku s nazvom stranky no ani tak mi to nezobrazi kde ma ale clanok hodi do Home. Dakujem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Danielo,
   přesně nevím, co teď myslíš.

   Pokud chceš, aby se článek automaticky zobrazoval v dané "kolonce" menu, používají se na to právě štítky, o kterých se zmiňuji v článku.

   Pokud ale chceš, aby se článek zobrazoval POUZE pod položkou menu a nebyl zároveň na homepage (zkrátka, aby se k němu lidi dostali jen po kliknutí na položku menu), tak to nejde. Článek bude vždy i na homepage.

   Takhle to funguje jen u vytvoření Stránky, ne Příspěvku (a blogové články se běžně dělají jako Příspěvky). Stránky se zobrazují pouze po kliknutí na položku menu, nejsou na homepage. Ale tam to moc nejde (nebo já aspoň nevím, že by to šlo) v nějakém velkém rozsahu.

   Snad jsem to vysvětlila dostatečně a snad jsem pochopila dostatečně tvůj dotaz :)

   Měj se hezky
   Silvi

   Vymazat
 72. Roky jsem mívala blog na blog.cz, až teprve nedávno jsem přešla na blogger a řekla jsem si, že by to chtělo něco udělat s tím, jak moje menu vypadalo. Tvůj návod mi hodně pomohl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda. Ať se ti na bloggeru dobře pracuje :)

   Silvi

   Vymazat
 73. Som Vám veľmi vďačná, že vďaka tejto stránke mám aspoň ako tak nejaké vstupné menu na blogu 😄

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Suhriko, to mám radost. Ať tě blogování naplňuje!

   Pěkný den
   Silvi

   Vymazat
 74. Ahoj, prosím, prosím, když napíšu příspěvek a chci ho přiřadit do určité "kategorie" v menu např. kategorie "cestování" a napíšu článek o Itálii..? Když napíšu příspěvek mám ho na hlavní stránce a nevím jak to udělat, aby byl v dané kategorii. Už jsem naprosto bezradná.
  Děkuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Eliško,

   V tomto článku to zmiňuji poměrně detailně, ale tak znovu:

   Postup
   1.) Vytvoř štítek (Tady je návod)

   2.) Ulož si odkaz štítku (viz tento návod, krok druhý)

   3.) V možnosti Rozvržení ho propoj v části Stránky (viz tento návod, krok třetí)

   4.) Když píšeš článek o daném tématu (např. Travel), tak vložíš do možnosti Štítky právě konkrétní štítek Travel. Zobrazí se ti pak v menu, pod položkou Travel. Ale zároveň i na hlavní stránce, tomu se prostě nelze v Bloggeru vyhnout.

   A všimla jsem si, že na blogu máš chybu, díky které to nefunguje - v menu nemá být odkaz na stránku (jak to máš nyní např. zde:- http://amazonkaelly.blogspot.cz/p/lifestyle.html), ale odkaz na štítek. (jak máš například zde: http://amazonkaelly.blogspot.cz/search/label/lifestyle)

   Snad to vysvětluji jasně a srozumitelně :)

   Měj se hezky
   Silvi

   Vymazat
  2. Ahoj, díky moc, měla jsem to trochu jinak uspořádané a odkazy štítků psala tam, kam jsem nechtěla.
   Ještě jednou moc děkuji a omlouvám se.


   Krásný den!
   Eliška

   Vymazat
 75. Skvělý blog! Děkuji za veškeré Tvé návody, Silvi. Jsou přehledné, srozumitelné, prostě super! :)
  Míša

  OdpovědětVymazat
 76. Ahoj Silvi,
  mě by zajímalo, jak přidat obrázky do menu aniž by nad obrázkem MUSEL být napsán nadpis.
  V ,,Rozvržení'' najdete vaše menu, dáte přidat gadget a následně dáte + u ,,Obrázek''. Mně tam vadí to, jak se tam MUSÍ psát nadpis. Nejde to udělat i jinak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Liso,

   nějak moc nerozumím tomu, proč bys do menu vkládala fotografii. Chápeme klasické horizontální menu s textem jednotlivých "podkategorií", které bývá navrchu stránky? ... pokud ano, tak jsem trochu zmatená a budu ráda například za ukázku, co máš na mysli. Do menu se obrázky nevkládají.

   Pokud ti jde o fotografii například v sidebaru (postranním boxu), tak nadpis lze obejít tím, že to vložíš jako kód do gadgetu HTML/JavaScript.

   Jak postupovat

   1.) Nahraješ si obrázek na web. Můžeš použít například uploadery fotografií - já často používám www.postimage.org .... zde nahraju fotografii a zkopíruju si přímý odkaz. (má koncovku .jpg či .png apod.)

   Pozor: Zde musíš respektovat šířku postranního boxu, jinak tam ta fotka nebude sedět a bude zasahovat i mimo box. Pokud používáš předdefinovanou šablonu z bloggeru, šířku najdeš možnosti Šablona -> Personalizovat -> Upravit šířky -> Postranní panel. Bude to číslo v px. Na základě tohoto čísla pak upravíš šířku daného obrázku v grafickém programu - například můžeš použít i Malování.

   2.) V rozvržení vybereš možnost přidat gadget, zvolíš HTML/JavaScript a do něj vložíš kód:
   < img src="odkaz na obrázek z bodu 1)"/ >

   (při vkládání kódu odstraň mezery za/před závorkami - blogger mi nechce komentář zveřejnit bez mezer ...)

   Snad to píšu srozumitelně. Pokud ne, ptej se.

   Pěkný den!
   Silvi

   Vymazat
 77. Ahoj Silvi, můžu se zeptat jak vytvořit menu, na které když přejedeš myší rozloží se ti.... doufám že jsi to pochopila díky!

  OdpovědětVymazat
 78. Super návod a článek mi neskutečně pomohl ;)

  OdpovědětVymazat
 79. Ahojda Silvi, mám stejný dotaz jako A Smile of life... Jak udělám menu, ze kterého se mi naroluje další rozdělení??? Např. položka hlavního menu je MASO a při najetí na to by se zobrazilo Vepřové, Kuřecí, Hovězí... Je to jen pro příklad... Děkuji... Tvůj blog je super!!!

  OdpovědětVymazat
 80. Ahoj Suzzie, to bohužel nevím :(
  Zkus ale vygooglit návod "How to create drop down menu in blogger". Myslím, že určitě najdeš návod, jak na to!! :))

  OdpovědětVymazat
 81. Potřebovala bych vědět 1 věc. Když píšu sáhodlouhý článek a chci, aby se mi na hlavní stránce zobrazilo třeba prvních pár vět a ty ostatní až po rozkliknutí, dá se to nějak udělat? Na blog.cz je to vodorovný oddělovač, ale tady netuším. Předem děkuji za odpověď. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.silvidesign.cz/2013/05/navod-na-blog-skryti-prispevku-ikonky.html

   Vymazat
 82. Moc díky za návod, dneska jsem se k tomu konečně dokopala a povedlo se :)

  OdpovědětVymazat
 83. Milá Silvi, díky moc za všechny tvé návody, jsi vážně báječná .Prosím tě, když si dám menu do bočního panelu, jak docílím toho, abych měla štítky hezky pod sebou? teď se mi to řádkuje jako text, já bych chtěla mít jedno heslo na jednom řádku. moc díky. V.

  OdpovědětVymazat
 84. Ahoj ! prosímťa, velmi mi pomohol návod ale mám taký rpoblém že mi tie záložky dáva stále podseba a ja si to cchem dať pekne vedla seba do riadku, ako sa ktomu viem dostať ?

  OdpovědětVymazat
 85. Ahojky moc tě prosím o radu!!!!!!!!
  Na blogu jsem si nastavila gadget pravidelní čtenáři, ale když se mamča chtěla přihlásit k odběru přes svůj prfil, neukazuje jí to možnost odebírat, prostě jen nadpis pravidelní čtenáři a prázdné místo pod tím. Prosím koho koli o radu!!!!

  OdpovědětVymazat
 86. ahoj :) chtěla bych se zeptat, jak smažu kolonku "zobrazují se příspěvky se štítkem"? Nevím si rady :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Luci,
   k tomu ti poslouží tento návod. Dej vědět, jestli funguje :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 87. Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli bys mi poradila co s tím ,když se mi navigační menu zobrazuje jako seznam místo toho aby byly jednotlivé kategorie vedle sebe. Děkuji moc za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj! :)
   Všimla jsem si, že sis stáhla šablonu z MyBloggerThemes. Ve stažené složce budeš mít i manuál - jako soubor s názvem Documentation, jak šablonu zprozovnit a tam by mělo být i uvedeno, jak správně nastavit menu. Bohužel tyhle stažené šablony to mají trochu odlišně, takže nemůžu poradit konkrétněji :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 88. Ahoj Silvi, jsem asi hloupá, ale nějak nemohu přijít na to jak mám přidat článek do rozbalovacího menu. Nemohla bys mi prosím poradit?

  OdpovědětVymazat
 89. Ahoj Silvi, prosím nevím si rady.. když se podíváš na moje stránky..: http://blogbynataly.blogspot.cz/ , tak pod mým ''menu'' (kde je napsáno.. home, about me, fashion..)je takový podlouhlý obdélník.. nevíš jak ho odstranit. Děkujui moc <3
  Natka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Když klikneš na svém blogu pravým tlačítkem a dáš Prozkoumat, ten obdelník se zobrazí jako "container". Podle mě to tam máš kvůli té stáhlé šabloně.. Zkus se podívat do nastavení na Motiv a Upravit HTML :) Když budeš trošku hledat, určo to najdeš a jen to stačí odstranit :) -Máca

   Vymazat
 90. Ahojky. Článek je naprosto úžasný, doteď jsem místo Menu používala štítky (:DD).. ale mám dotaz.. když koukneš na můj blog, některé položky v menu mají delší text, který se rozloží na dva řádky. A bohužel, ostatní položky menu se zarovnají s posledním řádkem ostatních.. Dá se nějak zařídit, aby texty byly jen na jednom řádku a nebo alespoň, aby se ostatní položky zarovnaly k prvním řádkům? Doufám, že dotaz je pochopitelný :D Děkuju moc :)

  OdpovědětVymazat
 91. Ahoj Silvi,
  mám stažený theme a nejde mi dát do mých rubrik víc než 1 příspěvek. Mrkni na www.bygabra.cz. Rozkliknout stránky(ty čtverečky mi nejdou-zřejmě díky stáhnuté šabloně). Nevíš jak udělám, aby když klidneš na moje DIX, Krásu a cokoli jiného se objevili všechny příspěvky které tam chci mít? Snad je to srozumitelné. Děkuji moooc
  Papa, ByGabra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ByGabro,

   děláš totiž tu chybu, že tam vkládáš odkaz přímo na článek, musíš tam vložit odkaz na štítek. :)

   JAK NA TO:
   a) k článku přiřadíš štítek (podle tohoto návodu)
   b) jakmile budeš mít vytvořený ten štítek, tak zkopíruješ jeho adresu (ten štítek se ti po zveřejnění objeví někde u článku, tak jako to můžeš vidět třeba u mě u tohoto příspěvku, kdy je na konci štítek "návody na blog")
   c) adresu štítku vložíš do toho nastavení menu, kde jsi vkládala adresu příspěvku.
   d) a aby se zobrazovaly všechny články pod tou položkou menu, musíš k nim vždy vložit ten štítek při psaní.

   Snad to píšu srozumitelně! :) Zdá se to složité, ale jakmile si to osaháš, jde to raz dva bez mrknutí oka! :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 92. Jooo a jak nastavit poděkování za komentáře?:D Děkujuuu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V části Nastavení > Příspěvky, komentáře a sdílení > Osobní vzkaz pro autory komentářů :)

   Vymazat
  2. Jej, děkuji za odpověď, na to už jsem přišla, teď se jdu popasovat s menu:-) Děkuji Silvi, papa

   Vymazat
 93. Tak Silvi, morduju se stím už několik hodin a nejde mi to, jelikož nemám menu v Odkazu ,,Stránky, ale v přednastavené šabloně-Main Menu-Gadget seznam odkazů...:(

  OdpovědětVymazat
 94. Gabro, já se dívám na tvůj blog a problém je, že tam máš špatný odkaz - nyní tam máš odkaz na JEDEN článek a ne odkaz na štítek, který zahrnuje v sobě všechny články. V tom je zakopaný pes! :)

  Konkrétní příklad z tvého blogu:

  Položka menu: "Radosti a spol."

  Špatně - adresa článku: http://www.bygabra.cz/2017/03/5-napadu-pro-odpocinek-relaxaci.html
  Správně - adresa štítku: http://www.bygabra.cz/search/label/Radosti%20%26%20spol.

  Chápeme se? :)

  OdpovědětVymazat
 95. Jojo to ja vim, ale nemuzu najit web.stranku toho stitku, to se mi nezobrazuje. Moc dekuju Silvi!

  OdpovědětVymazat
 96. Ahoj :) Za kartami menu chci mít černou a písmo bílé.. To nastavené mám, ale i přes transparentní nastavení zvýraznění tam mám pořád bílé čárky, které oddělují jednotlivá políčka.. :( Nevíš, jak se jich zbavit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Nonatt,
   zkus nastavit část Pokročilé > Zvýraznění > Barva ohraničení karet na transparentní :)

   Pěkný den!
   Silvi

   Vymazat
 97. Hezký večer,

  prosím o radu, jak vložit do menu kontaktní formulář, jako máte vy? Děkuji Martina

  OdpovědětVymazat
 98. Ahoj, článok je super :) ja by som potrebovala poradit ... išla som podľa tvojho návodu a chcela som si nastaviť iný typ písma na menu pod názvom blogu, aj keď si zvolím iný typ písma a kliknem na "použit na blog" tak sa písmo nezmení, to isté aj pri nadpise článkov - takisto neviem zmeniť farbu ani typ písma ... vôbec tomu nerozumiem prečo sa tie zmeny, ktoré urobím sa neprejavia. Neviem či mám niečo zle v html vôbec sa neviem pohnúť :-/ vôbec sa mi neprejavia ani zmeny, keď chcem presunúť dátum a čas publikovania pod nadpis, stále zostáva v dolnej časti hmm je to zvláštne, vedela by si mi povedať čo robím zle? ´dakujem

  OdpovědětVymazat
 99. Ahoj, Dobrý den. Co bych bez těchto rad dělala! Chtěla jsem se zeptat, jestli jde menu přendat NAD zápatí, nad název blogu úplně nahoru. Nikde jsem to nenašla. Děkuji za odpověď a za tvé rady, jsi báječná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Kate,
   děkuji za milý komentář :)

   Obávám se, že dát menu nad záhlaví není úplně tak jednoduché v běžných blogger šablonách. Myslím, že v rozvržení to jen tak přesunout nad záhlaví (header, ten úvodní obrázek či text) nejde. Bohužel sama zatím neumím poradit, jak to nastavit v kódu :( .... tak se omlouvám :(

   Měj se hezky
   Silvi

   Vymazat
 100. AHOJ, potřebovala bych poradit, nevím si rady. Mám na blogu příspěvky, až ted se mi povedlo vytvořit menu. Ale ty články mi do menu podle tvého návodu prostě nejdou přesunout. Nevyznám se v tom, a nevím co s tim :(

  OdpovědětVymazat
 101. Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je nějaký návod, jak udělat menu ve vodorovném menu to, co máš ty na položku rubriky... také bych chtěla, aby se mi to rolovalo pro více položek :) Předem děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 102. Wow! Něco takového by mě nenapadlo, že by šlo! ♥ Moc děkuji za tuto radu! ^^

  OdpovědětVymazat