BLOGGER Monday: Jak organizovat blog?


V dnešním díle Blogger Monday zabrousíme do teoretické roviny blogování. Řeč bude o organizaci a správě blogu. Budu trochu kovářovic kobyla, protože zrovna tuto oblast já nemám nadvakrát vychytanou. Ale protože bych tomu ráda zatnula tipec, rozhodla jsem se spojit příjemné s užitečným. Vlastně té užitečnosti bude dnes dvojnásobný kopec – nejenže to bude dobré pro mě, poučit se může i někdo z vás! Někdo, kdo stejně jako já občas bojuje s vydáváním článků a vůbec plánováním. K něčemu se vám totiž přiznám – nemám ráda články o ničem. Znáte to – zaplácnutí rozžvýkanou orbitkou. To tedy ne. To raději nic než tohle.

Nápady, které vám teď předložím, nejsou jen z mé hlavy. Inspirací pro mě byly i zahraniční weby a blogy, které se takovým věcem zabývají celkem dost. Ale konec řečí, vrhněme se na to!


1.Pořiďte si harmonogram

Na mě platí papír a tužka. Nebo Word či Excel. Plánovat v hlavě, já vám nevím, ale tak daleko jsem zatím nedošla. Jakmile si ve svých myšlenkách přehrávám, co chci v týdnu zvládnout, jakoby existovala v mozku nějaká plošina, z níž to všechno padá do černé díry. A nazdar! Moje produktivita se pohybuje přibližně od 10 do 30 %. Ale jakmile si ty úkoly zapíšu a vidím to černé na bílém, je útěk před povinnostmi daleko náročnější. Rozplánování jednotlivých úkolů je stejně důležité. Co udělat teď a co pak? Papír nezná slitování, i když ho občas roztrhnete a děláte, že není. Ale je.

Když není splněno, neškrtnete to. Pakliže jste tedy poctiví, že ano.

Proč tohle zmiňuji u plánování blogu? Harmonogram je výtečnou variantou proto, abyste si mohli rozplánovat, co a kdy napíšete. Můžete přemýšlet dopředu, myslet více do důsledků a plánovat daleko prozíravěji.

Vytvořit harmonogram není nic těžkého. Zkuste třeba použít obyčejný tabulkový dokument v Excelu, v němž první řádek věnujete heslům jako: Název článku / ústřední myšlenka / do jaké kategorie vložit/ kdy vydat / a podobně.  Stejně tak můžete plánovat i v osobním diáře, pokud v něm máte dostatek místa. Existuje taky zábavná varianta, která je určena všem, kteří chtějí skutečně plánovat – plánovací listy, které jsou určené přímo pro bloggery! Na internetu jich můžete zdarma stáhnout poměrně dost, stačí do Googlu zadat třeba pojem „printable blog planner". Přikládám čtyři, které se mi zdají povedené!

 
1. - 2. - 3. - 4.

❤ A tady máte další hromadu! ❤


Skvělý tip, který se mi líbí: rozdělte témata článků do dnů. Nejenže budete moci lépe plánovat (v pondělí mě čeká Blogger Monday, tak si něco připravím), ale také svým čtenářům dodáte pocit stability a řádu – budou vědět, na co se mohou těšit!

2. Věřte, že výsledky se dostaví

Jakmile budete plánovat články, máte možnost se na ně lépe připravit. Je to jako ve škole. Když se člověk připravuje průběžně, výsledek bývá mnohem lepší, než když honí všechno na poslední chvíli. Myslete na to i u svého blogu, byť vám třeba nepřipadá tak důležitý jako studijní výsledky. Mám ráda názor, že když už člověk něco dělá, měl by to dělat pořádně. A víte co? Jde to vidět! Když si váš oblíbený blogger dá záležet na článku, hned to poznáte. A jakou radost vám to způsobí! Stejně tak je na první pohled jasné, když vám jiný blogger předloží pár obrázku s jednou větou. Znáte to, že? Chcete-li si své čtenáře skutečně hýčkat, zařaďte se mezi důsledné bloggery a nad svými články skutečně přemýšlejte.

Jakmile si naplánujete v neděli večer, o čem budete v následujícím týdnu psát, můžete o článcích daleko více přemýšlet a chystat si k nim podklady. Ano, mluví ze mě profesní novinářská deformace, ale opět říkám – proč by nemohl být každý článek na vašem blogu kvalitní? Jestliže chcete mít kvalitní blog, nepomůže vám pouze krásný design. Stejně tak, a ne-li více, je důležitá i obsahová stránka.

Tip, za který lobbuji: Pořiďte si malý deníček, který budete nosit všude s sebou a zapisovat si všechny nápady týkající se vašeho blogu. Pokud jste spíše technický typ, stáhněte si do mobilu aplikaci na poznámky a používejte ji stejným systémem. Jakmile si na princip poznámek navyknete, věřte, že budete mít najednou spoustu témat, o čem psát, co na blogu zmínit či zlepšit. Zapisovat si můžete i různé vychytávky, které se vám líbily u kolegů na jiných blozích.

3. Dejte tomu čas

Máte-li možnost, pište články dopředu. K čemu je to dobré? Ze své praxe vím, že jakmile si článek přečtete s jistým časovým odstupem, vidíte v něm chyby, které nejste s to podchytit ihned po napsání. Nemyslím gramatické (zaplaťpánbůh za Word!), spíše stylistické. Některé použité výrazy vám třeba nepřijdou tak všeříkající jako při samotném psaní. Můžete také zjistit, že některé věty vlastně nedávají smysl. (Občas se stane, že naše prsty jsou rychlejší než myšlenky.) Zkuste tuto prodlevu dodržovat alespoň v řádu několika hodin. Z dlouhodobého hlediska vám to pomůže.

Je to jako s jídlem. Když ho jíte horké, moc si ho nevychutnáte a častokrát si akorát spálíte jazyk. Kdežto jakmile ho necháte trošinku vychladnout, už je to lepší a dokážete zhodnotit, jestli je skutečně tak dobré nebo máte nějakou výtku.

4. Mějte řád

Není nutné a mnohdy ani možné psát denně. Díky častému přispívání se z vás nestane ten nejlepší blogger, o tom to není. Mějte ale systém. Jestli moc času na blogování nemáte, avšak přesto byste rádi udrželi jakýsi standard, pište třikrát týdně v přesně stanovené dny. Podle průzkumů, na které jsem narazila, je nejlepší přispívat v pondělí, středu a pátek.

5. Mějte mysl otevřenou

Možná už to automaticky děláte a přijde vám to zcela přirozené. Raději to ovšem připomínám, protože i tento bod je důležitý proto, aby byl váš blog kvalitní a čtenáři se na něj rádi vraceli. Dáte mi za pravdu, že člověk není Google a nezná všechno. Vidím na sobě, že neustále zjišťuji nové a nové věci, které mě naplňují a rozšiřují mé obzory. Proto vám s čistým svědomím doporučuji, aby vaše hlava nebyla zabedněná, ale naopak – přijímala nové informace na podobně zaměřených blozích či webech. Zkuste taky zahraniční weby, které jsou na rozdíl od českých na jiné úrovni.

Proč vám o tom píšu? Jakmile budete v obraze, budou v obraze i vaše články. Máte víc nápadů, o čem psát, utvoříte si nové názory, zjistíte nové věci a to pak můžete předat dál. A vždycky je dobré psát o něčem, co blogový svět neoblétlo tam a zpět! Proto radím – zajímejte se o to, o čem píšete. Běžte do hloubky a inspirujte se. V tematických časopisech, webech, blozích i na ulici. Otevřené oči = otevřená mysl!

A pár dalších tipů ❤

 •  Vytvořte si ve svém blogovém zápisníku kategorie a k nim pište své nápady
 • Přemýšlejte také o hodině, ve které článek vydáte
 • Kontrolujte pravopis, může výrazně uškodit jinak kvalitnímu textu
 • Vyhraďte si určitý čas, v němž vyřešíte všechno, co se týče blogu. Například na „hlavní plán týdne“ postačí hodina v neděli, v průběhu týdne si můžete dát pravidlo, že všechny záležitosti vyřešíte ve dvaceti minutách (e-maily, úpravy, případně i komentáře, pokud na ně nereagujete okamžitě).
Snad vám tyto rady alespoň trochu pomohly. Držte mi palce, já budu držet na oplátku vám!

51 komentářů

 1. Já nevím. Mě to přijde moc utažené,plánovat si co kdy musím napsat. :D Píšu když na to mám náladu, ne kdy mi to nařídí papír. x)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš tak - je blog a blog. Někdo používá blog jako deníček.
   V tom případě chápu, že je vcelku zbytečné psát si, co napíšu třeba úterý. Protože nevím, jakou náladu budu mít v úterý a co se mi ten přihodí. V takových případech plánování nemá smysl.

   Kdežto někdo se snaží blogem něco málo předat a tam se vyplatí přemýšlet. Není to o striktním dodržování pravidel a o tom cítit se ve stresu. Blog je hlavně radost a tím by měl být neustále. Jde spíše o to, že si můžeš o nějakém tématu trochu pročíst, najít si informace, abys mohla předat nějakou myšlenku.

   Mluví ze mě profesní defomrace, holt novinařina člověku trochu vymyje mozek:)

   Vymazat
  2. Tak já to nemyslela i na deníčky. Ale cokoliv. Když chci napsat recenzi o filmu, napíšu ji, když na to mám náladu. To samé s jakýmkoliv jiným článkem. x) Nedělám blog pro to, abych ho musela plánovat kvůli tomu že jinak budou čtenáři brečet že jim nepřidám to co jsem slíbila a naplánovala. :D

   Vymazat
  3. Daysy, já Tě naprosto chápu ;)
   Každá to má prostě jinak. Někdo má rád řád i v této oblasti, jiný je tak trochu bohém a neřeší to. Ani jedno není špatné! :)

   Vymazat
  4. Já jsem tedy velký fanda tvého dnešního článku. Spontánnost při psaní postů může být skvělá, pokud má blogař dobré fotky, plno nápadů, umí kvalitně psát a na jeho bezprostřednosti je jeho blog založen - ovšem kolik takových blogů je? Pět prstů na jedné ruce bohatě stačí...
   V drtivé většině případů dodržuju publikování článků v pondělí a ve čtvrtek. Občas překvapím čtenáře v jiný den a uděláme si třeba "sobotní mejdánek", ale určitá pravidelnost mě motivuje k tomu, aby na mém blogu nebyly prodlevy. Přece jen - blog je prima, ale člověk má ještě spoustu dalších koníčků, práci a nevirtuální přátele a rodinu...kdybych neměla určitý systém, jistě bych na blog občas zapomínala.
   Myslím, že to, jakým způsobem jsi uchopila organizování a harmonogram blogu, je úžasné a určitě to bude pro spoustu blogařů skvělým "návodem", jak nastolit řád. Zní to všechno trochu přitaženě za vlasy...komu by se líbila slova jako "řád", "harmonogram", "organizace"...?, ale je dobré nad tím zapřemýšlet a o to víc se pak hravě vydovávádět v samotných článcích.
   Doufám, že zařadíš do svého blogového harmonogramu alespoň tři články týdně. ;-)

   Vymazat
  5. Já taky patřím k těm postiženým (novinařinou.), ale právě proto si užívám, že na blogu žádný řád dodržovat nemusím. I tak se ale nějak přirozeně (aspoň nějaký) tvoří. Ale semtam z něj polevím. Jak píše Vivi, člověk má taky koníčky, rodinu a nevrituální přátele a přece je nezanedbá kvůli harmonogramu.)

   Vymazat
 2. je vidět, že ty si své čtenáře "hýčkáš" a řídíš se těmihle radami, je to znát na kvalitě blogu, super článek :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, jsi milá! Ale koukej, jak dlouho nepřibyl žádný článek!
   Takže já se tímto článkem kaju a čekala jsem spíše názor: "No, hlavně že Ty se tím neřídíš, nádhero!" :) Dokážu naprosto odhadnout své slabiny. Snad se to zlepší!
   krásný den přeji!

   Vymazat
 3. Já mám na nástěnce na čtvrtce velikosti A3 vždy plánovač na měsíc a tam si píšu, co kdy chci přidat apod :) Hrozně mi to pomáhá :)

  Blueberry Pink

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Weru, to mám radost, že Ti to pomáhá! Já už hledám ten "svůj" plánovač :)

   Vymazat
 4. Díky za tenhle článek, tohle jsem potřebovala :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezky napsaný článek a hlavně užitečný :) Já teda tak nějak plánuji sama od sebe. Mám pár zásad, které se snažím dodržovat. A kolikrát se mi stane, že mě najednou "trkne" myšlenka na článek, tak si ji hned zapíšu do mobilu, zápisníčku nebo rovnou udělám koncept článku, kde napíšu jenom nadpis. A často si dělám průběžně i nějaké poznámky, co chci napsat, protože články kolikrát vymýšlím třeba někdy po cestě do školy/práce/fitka, kdy mě prostě napadají nejlépe :D

  OdpovědětVymazat
 6. S vymýváním mozku novinařinou úplně souhlasím! :D a děkuju ti za tipy, některé věci jsem si úplně neuvědomovala (nebo nechtěla uvědomovat?) a ted mám energii se pustit do plánování - nejen blogu samozřejmě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Některé informace záměrně ignorujeme.
   Jak říkám, není třeba udělat z blogování vědu, ale mít trochu řád není na škodu :)
   Snad energii využiješ!

   Vymazat
 7. Já se takhle jednu dobu fakt snažila plánovat, ale nějak prostě nejsem schopná se držet nějakejch plánů, ať už na blog nebo do školy. Zjišťuju, že když si něco naplánuju, chce se mi do toho pak mnohem míň, proto neplánuju, kdy se budu učit. Prostě si před odchodem ze školy projedu diář, co budeme v brzké době psát, a když mám pocit, že mám dneska dobrou náladu třeba na zopakování dějepisu, tak si zopakuju dějepis... :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Caroli, žádná varianta není špatná.
   Každému vyhovuje něco jiného a jestliže je to efektivní, je to SKVĚLÉ! Jsem ráda, že jsi to "své" našla! Přeji příjemný den!

   Vymazat
 8. ano, ano. přesně takové články jsou potřeba, abych se zase vrátila k blogování. přemýšlela jsem nad různými články v různé dny typu blogger monday u Tebe. takže hurá za lepší organizací.. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Jeden blog mám "deníčkový", ale pro druhý se mi tvé rady hodí :) Nápady nejen na něj mám v deníčku u postele, plánů tunu, ale teď bakalářkou čas žádný! V únoru to bylo skutečně žalostné, ale v březnu na sobě zamakám :))
  Tvé články se skvěle čtou:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Studium a vůbec bakalářka dává občas zabrat. Přeji ti, ať to jde od ruky!

   Vymazat
 10. to je už trochu moc podľa mňa.. skôr sa mi zdá, že práve toto plánovanie vedie k článkom, ktoré sú úplne o ničom ("pondelok MUSÍM niečo napísať")

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domčeku, díky za názor z druhé strany!
   Nepřijde mi, že by z toho pak byl článek o ničem. Ledaže by blogger měl velké očekávání, ale pak psal zpatra. Střet s realitou by nemusel dopadnout dobře.

   A taky si dovolím nesouhlasit s "pondělím - musím mít článek". To není o tom muset. Nemusíme nic, maximálně "někdy umřít", ale někomu pomáhá, když má řád. Já jsem třeba ten případ. Ráda bych se dopracovala k tomu, že "všechno udělám jen tak mimoděk", ale zatím jsem ve fázi, že mám-li volný den a "nechám tomu volný průběh", večer žehrám nad tím, jak jsem jej promarnila. Ale to asi bude i v povaze, protože opravdu nemám ráda nicnedělání :)

   Vymazat
 11. plánovať som si začala asi tak v novembri, keď som mala jednu sériu líčení. v decembri mi plán veľmi nevyšiel, ale nevzdala som to a snažím sa v tom pokračovať. už len preto, že mám toho v hlave veľa. neprišla som na nijakú rubriku, ktorá by sa mi pravidelne opakovala, ako napr. toto tebe, tak mám aspoň rekapituláciu posledný deň v mesiaci. fotky mám nafotené priebežne, ale často sa stane, že si cez víkend popredu napíšem príspevky a potom už len dopĺňam, keď mi ešte niečo napadne a publikujem. cez týždeň mám potom viac času na iné záležitosti. k blogu mám poznámkový blok, kde mám poznámky, plán, postrehy... a so sebou vždy malý notes, kde si zapisujem, keď mi niečo napadne. samozrejme, že mám aj zoznam úloh, ktoré treba spraviť - keď viem, že o týždeň budem robiť príspevok o paletkách tieňov, tak je to na zozname úloh ap.... a občas sa vyskytne aj niečo navyše. tiež mi bolo povedané/napísané, načo toľká snaha, keď... a že píšem, keď sa mi chce, nie keď musím. ale to nie je, že musím, ja proste chcem a fakt mám toho veľa :-D a "poflakujem sa" doma už tak dlho, že si nejako musím udržiavať disciplínu :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Suzi, přesně tak to cítím i já.
   Nejde o to, že musím, já chci, akorát prostě si i to "chtění" potřebuji naplánovat. Ale rozhodně to není nic, co by mě omezovalo či otravovalo. Já mám vlastně ráda toto plánování. :-)

   Vymazat
 12. Silvi, dobre napísané. Musím iba potvrdiť, že plánovanie, poznámky mi pomohli k rozvoju. Keď som začínala, som mala problém nájsť správnu tému o ktorej by som napísala, aby to nebolo iba mlátenie prázdnej slamy. Teraz mám príspevky rozplánované, snažím sa prispevať pravidelne v pondelok, stredu a v piatok (občas kvôli chorobe sa nezadarí, ale zase netreba to siliť). A píšem dopredu a príspevky plánujem, že by sme študovali rovnaké zahraničné blogy ??? :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reni, díky za komentář! Mám radost, že Ti to pomohlo k rozvoji! O to jde. Že když člověk na sobě pracuje, bývá za určitý časový úsek dál, než když věci "nechá plynout".
   Pěkný den!

   Vymazat
 13. super článok, presne takto to robím aj ja...

  OdpovědětVymazat
 14. Milá Silvi,
  děkuji ti za všechny zajímavé rady. Jako zažínající blogerce, která ještě úplně nepronikla do tohoto světa, se hodí.
  Domenica
  http://lepetitedomenica.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Domenico, jsem ráda, že je třeba využiješ! :) Není třeba držet se striktně všeho (to spíše já se snažila o "úplné" podchycení tématu), ale něco málo si z toho vzít - proč ne? :)

   Vymazat
 15. Úplně chápu, jak to myslíš. Napsala jsi velice dobrý návod. To, že to někteří berou až příliš vážně a "slovíčkaří", už je druhá věc :)
  Тнє ∂ιαяу σƒ ριєяєттє

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plne súhlasím... Niektorí to tu berú moc doslovne a moc vážne. Ja si síce neplánujem články presne na konkrétne dni, ale do zápisníku si vždy napíšem ak ma napadne zaujímavá téma článku. Taktiež nerada píšem z brucha, ale občas to proste neplánujem. Občas si napr. kúpim novú vec a mám potrebu sa o ňu podeliť s ostatnými. Niekedy si ale poviem, že teraz na to nemám čas, zajtra nafotím, napíšem a uverejním.. A takisto kopa rozpísaných článkov. Zrazu mám v hlave myšlienku a hromadu slov, ktoré potrebujem povedať, ale potom si poviem, že tomu dám čas a ešte niečo pripíšem neskôr. Občas sa mi však stáva, že sa k tomu "neskôr" už nedostanem, lebo nemám chuť písať o danej téme, takže zopár článkov mi stojí v pozadí, zatiaľ čo píšem iné, ktoré okamžite dávam von. Vo všeobecnosti si však myslím, že plánovanie ako také je fajn vec. Druhá vec je už to, ako to komu vyhovuje - či po dňoch, po mesiacoch alebo len na neurčitú dobu. :)

   Prajem všetkým krásny deň

   Vymazat
 16. Silvi, tvoj blog je pre mnohých ľudí niečo podobné ako návod k použitiu spotrebiča :D Okej, trochu zvláštne prirovnanie... Ale vážne, keď si písala, že zahraničné blogy sú na inej úrovni ako české, prišlo mi to, že ty si niečo ako priekopníčka kvalitných blogov v našich končinách. Tvoje Blogger Monday sú na nezaplatenie. Samozrejme, chápem ľudí, aj mne to najprv prišlo divné: organizovať si, čo kedy napíšem?! Ale tí najúspešnejší bloggeri to tak väčšinou robia, to je pravda. Asi záleží od toho, či píšeš recepty a tipy, alebo denníky.. Ale každopádne, tento článok mi veľmi pomohol, neprestávaj so svojimi geniálnymi článkami :)

  OdpovědětVymazat
 17. Skvělý článek.. to já bych tolik textu nenapsala ani za rok :DD pal nahoru Silvi ;-) opět si mi pomohla :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, děkuji! :)
   Psaním se živím, takže tolik textu je pro mě hračka. Vlastně jsem musela ještě krátit:)

   Vymazat
 18. Ten plánovač se mi fakt líbí. Už jsem si nějaké našla. :) jsem zvědavá, jestli je začnu používat.

  Bublinka\

  OdpovědětVymazat
 19. Holka, tak tebe budu hned sledovat, protože takhle hodně užitečný článek jsem snad ještě nikde nečetla, co se týče blogování :) Děkuju ti za něj mnohokrát a hned se těmito radami, které si samozřejmě uzpůsobím sobě, začnu řídit. Jsi jednička :)

  OdpovědětVymazat
 20. Já myslím že je to celkem přínosné. Dobrý článek :).

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý článok. Ako keby si písala o mne :D som hrozná všade mám papieriky (teda teraz som to zredukovala na jeden zápisník s pár papierikmi) a píšem si nápady. Kúpila som si aj taký sini minis do kabelky. Mať tematické dni mi príde ako super nápad. Ani neviem ako a aj ja mám tematické dni a snažím sa ich dodržiavať. Je to tak jednoduchšie. Ale s tým časom mám problém uverejňujem články, keď je čas a keď som s ním spokojná. Buď v priebehu dňa alebo večer. Nemám nejak stanovený presný čas :/ A pravopis :( S tým mám problémy, preto som sa dlho odhodlávala k blogovaniu. Ale odkedy čítam (čo je už pár rôčkov - teda knihy :D, lebo čítať viem už od 1. ročníka) je to lepšie ale nie je to bohviečo. Snáď mi aj blogovanie trochu ten pravopis posunie na ďalší level :)

  OdpovědětVymazat
 22. Je to na každém, ale i mě vyhovuje mít vše naplánované a předepsané!

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoj, tvůj článek mi opravdu hodně dal. Nikdy jsem o žádném Blogger planner neslyšela, nicméně je to skvělý nápad a jednu takovou svou "plánovací božůrku" jsme si musela hned vytvořit. Bloguji už hodně dlouho a jeden by řekl, že těch zkušeností musím mít nabráno již spoustu, ale pořád se hledám a vždycky je co vylepšovat. Ještě jednou děkuji za skvělý článek. :)

  http://thelisbeth.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristýnko, děkuji. Jsem moc ráda, že Ti tento článek otevřel obzory. Přeji Ti, ať Ti "blogger planner" slouží!

   Vymazat
 24. Skvelý post, veľmi užitočný a veľmi inšpirujúci, pár rád som si vzala k srdcu a plánujem aj u seba zaviesť určitú pravidelnosť.
  Bianka

  OdpovědětVymazat
 25. Velice užitečný článek. Strašně by se mi líbilo mít třeba organizovaný jen blog (život by potřeboval taky), ale jsem strašně nepoctivá a strašnej bordelář :D ale asi to skusim, možná že se změním a budu to dodržovat :D

  OdpovědětVymazat
 26. Máte skvělý blog moc se mi líbí, je tu spousty užitečných rad, ale mám otázku. Když vytvořím stránku a přidám ji na blog a chci ji eště rozdělit aby tam nebyli jen za sebou příspěvky ,ale třeba něco si vymyslím když mám stránku jak vyrábět a chci to eště rozdělit třeba na tvorbu z papíru, apod jak to udělat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Viki,
   moc děkuji za Tvůj komentář a pochvalu. To mě vždy potěší. :) ♥
   Popravdě přesně nerozumím Tvému dotazu. Chtěla bys něco podobného jako je tady?
   http://silvidesign.blogspot.cz/p/navody-na-blog.html

   Kdyžtak mi prosím blíže napiš své představy a zkusíme něco vymyslet. Můj e-mail je designsilvi@gmail.com :)

   Vymazat
 27. Ja to už robím takto dávno, že si napíšem na celý mesiac plán čo chcem pridať na blog a čo nie aby som v tom mala i prehľad aj preto aby som vedela čo som pridala a čo nie :) Ale tvoje návody sú dokonalé! Veľa som sa z nich naučila a som rada, že som natrafila na tento blog :)

  OdpovědětVymazat