Happy days are here again

Happy days are here again


zdroj: mulattodiaries.wordpress.com


"Forget your troubles
Happy days
C'mon get happy
Are here again
You better chase all your cares away
The skies above are clear again
Shout hallelujah
So let's sing a song
C'mon get happy
Of cheer again
Get ready for the judgement day
Happy days are here again."
~ Jack Yellen

Občas to tak mám. Že pozitivní vlnu přebije tsunami silná tak, že nemám šanci udržet se ze všech sil na stromě obmotaná jako zmije. Občas mě některé negativní pocity semelou a životní události prožívám pochmurněji. Přemítám, co je špatně a co by se dalo změnit. Dávám si dostaveníčko se splíny. Bývá to blbé období.

Mám ale dobrou vlastnost, že se dokážu celkem snadno prokousat všemi smutky a když skáču na trampolíně života a hodně, hodně se snažím, vidím sluníčko. Mává mi svou pacičkou a usmívá se na mě. Nemůžete se pak moc dlouho na život zlobit. Zlobit se můžete jedině sami na sebe, že si život občas kazíte zbytečnými myšlenkami, slovy nebo neuskutečněnými sny. Že svádíte vinu za svůj život na někoho jiného.

Protože jsem v poslední době nad svým bytím začala hodně uvažovat a přemýšlela nad vším, co by mi mohlo pomoci, došla jsem k jednoduchým přikázáním, které mi ulehčují život a pomáhají víc si ho užít. Tady jsou:


1.Moc nepřemýšlej

Jsem přemýšlivý člověk. Často dumám, vymýšlím si scénáře a věty, které řeknu - u doktora, v práci nebo kamarádům. Pomohlo mi nepřemýšlet do důsledků a prostě žít, jako kdyby mašinka v mozku na chvíli nepracovala. Když necháte věci plynout a nedumáte, dýchá se vám lépe.

2. Nesrovnávej se

Další rada, která mi zachraňuje hrdost. Mívám tendenci srovnávat se s lidmi,kteří jsou podle mého soudu úspěšnější, chytřejší nebo jen hezčí. Hodně mě to svazovalo můj osobnostní růst, protože jsem cítila, že i když se budu snažit, nikdy nebudu tak dobrá jako paní XY. Od jisté doby se to snažím nedělat, ač to nebývá vždycky brnkačka. Moje rada v této oblasti?  Nepřemýšlejte, komu byste se chtěli podobat, ale jak můžete zlepšovat vaše současné já. Přijetím sebe sama se vaše tělo i duše uklidní a nebudou se cítit v napětí.

3. Nezahálej

U nás doma se často říká: "Ty máš moc volného času, a proto vymýšlíš blbosti." Výborné souvětí, které je založeno na pravdě. Když mám moc volného času, zabývám se naprosto nesmyslnými myšlenkami a zkoumám je ze všech úhlů. Mým pomocníkem na tohle hloupé přemýšlejí je práce. Nejlépe ta fyzické a nejlépe, když je jí hodně. Dělání všechny smutky zahání. Takže, když mám pocit, že moje myšlenky mají tendenci chvátat špatným směrem, jdu nakoupit, vyžehlím, vyperu, udělám oběd, vytřu podlahu nebo jdu cvičit. Za hodinu fyzické aktivity se zmenší rozměr problému nejméně na polovinu a najednou se objeví několik variant, jak ho elegantně vyřešit.

4. Buď na sebe hodná 

Nejsem ničí hračka, aby si se mnou hrál. Nenechám na sebe křičet. Nenechám se urážet. Máte-li s tímto problém, říkejte si to před spaním. Já se snažím. Často jsem ta "hodná holka", která by si pro druhé urvala poslední krajíc od pusy. V poslední době ale zjišťuji, že je tu jeden člověk, kterého zanedbávám. Sebe. Snažím se více poslouchat své pocity. Snažím se vnímat,jestli to, co dělám, mi přináší radost. Jestli to, co říkám, říkám z vlastního rozhodnutí. Žiju pro sebe. Ne pro mého muže, mé rodiče, neznáme lidi na ulici. Přijmout zodpovědnost za své štěstí a rozvíjet jej - to se snažím naučit. Protože šťastná budu tehdy, až bude mé nitro šťastné.

5. Zapomeň na ostatní

Pár věcí, které mě někdy lákalo, jsem zavrhla kvůli ostatním a jejich názoru. Řešit, co na můj čin řeknou lidi a co si o mně proboha pomyslí, mi bránilo dělat všechno, co bych chtěla a říkat všechno, co si myslím. Držet si ve společnosti dekorum je věc jedna, druhá věc je ale nechat se svázat a omezovat ze strachu před reakcí okolí.

 To, co si o nás druzí myslí, totiž není naše starost a náš problém. To je jejich starost, jejich rozhodnutí. Mám-li chuť zajímat se o to, co si o mně někdo myslí, zeptám se jediné osoby, která do toho má co mluvit - sebe. Protože, jak vnímám já samu sebe, tak mě bude vnímat i okolí. Mé chování k sobě samotné bude zrcadlem toho, jak dovolím lidem, aby se ke mně chovali.

Happy days are here again.
 Krásný víkend všem!

33 komentářů

 1. Jéé, tak vítej zpátky :)).

  Tvůj článek si budu nejspíše číst stále dokola, protože mám sama se sebou stejné problémy, které jsi tu vypsala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milé přivítání!! :)
   Držím nám palce, ať s tím zabojujeme!
   Pěkný den přeji:)

   Vymazat
 2. Jů, krásný nový blog, vítej zpět, vypadá to parádně. Blog sleduju už delší dobu, máš plno skvělých nápadů a rad a tenhle článek je parádní. Umíš i nádherně psát!!! Jsi skvělá;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Juj! Děkuji mockrát! Jsem ráda za Tvůj komentář. Mám v deníčku napsáno už spoustu témat, které se s "novým blogem" pokusím zrealizovat! :) Pěkný den!

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Jani, moc děkuji! Budu ráda, když to taky někomu alespoň trošičku pomůže!

   Vymazat
 4. moc hezký článek, který by si měl každý přečíst...

  OdpovědětVymazat
 5. Pro mě je Happy day, že jsi se vrátila ;). Ale krásný článek, jen co je pravda. Asi si ho budu číst každé mé nas..ráno :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad nas..ráno bude málo, poskromnu!! A děkuji za milý komentář, jsi zlatá Bezouška:)

   Vymazat
 6. Ale jak chces premoci sama sebe (viz myslenka tydne vlevo), kdyz chces omezit premysleni? :) Ale chapu, jak to myslis, spis to delat jinak, ze?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přemoci sami sebe můžeme i přesto, že o sobě budeme přemýšlet. Třeba už jen tohle ("moc na to nemysli, nevymýšlej scénáře" a tak dále) je pro někoho výhra nad sam/a sebou. Pro mě osobně tyto body právě korespondují s myšlenkou týdne. Děkuji za komentář, arašídku:))

   Vymazat
 7. Parádní článek! Hodně v tom vidím sama sebe. Být na sebe hodná a mít se ráda jsem se v poslední době už naučila a je to neuvěřitelně skvělý pocit :) Po přečtení toho všeho jsem si ale uvědomila, že největší promlém mám taky s tím "vymýšlením scénářů" a nadměrnýcm přemýšlením. Taky si v hlavě vymýšlím, jak a co přesně řeknu, jak by se různé věci mohly vyvíjet a nebo co by naopak mohla být špatně... Jo, asi bude lepší tohle vypnout a prostě žít. Nebude to asi lehké :D ale zkusím to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prvně gratuluji k tomu, že ses naučila mít se ráda. Já na tom taky pracuji a v porovnání s dobou minulou se mám ráda víc. Umím už mnohem více přijmou sebe samu, své já. Je to moc dobrý pocit a přála bych každému, aby se naučil mít rád a být na sebe hodný. Pěkný den, fitnessačko:)

   Vymazat
 8. Pěkné! :) Taky tyhle věci v poslední době řeším, největší problémy mi dělá vypořádat se s křivdou (věty typu "Ty jsi líná!" i když to tak není) a smířit se s chováním některých lidí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad tyhle věty se člověk musí povznést, sám nejlépe ví, že líný není. Ale je to těžké, já mám také při takových situacích chuť se obhajovat a přesvědčit toho druhého, že to tak není. Někdy se to podaří, jindy moje slova selžou. Přeji Ti, ať se s takovou křivdou setkáváš co nejméně, ne-li vůbec! Pěkný den!

   Vymazat
 9. Silvi, a není to tak, že ty sama jsi nejlepší? Ty se nemusíš s nikým, S NIKÝM srovnávat. Já osobně tě obdivuju, mám moc ráda, a doufám, že nikdy nebudeš podléhat tomu, co "si myslí ostatní". Já už dávno nekoukám na to, "co by tomu řekli lidi" a vždycky si vzpomenu na milou větu svýho dědy: "na lidi se vyser". Omlouvám se, nemluvívám sprostě, ale když ona je to tak velká pravda! ;-)
  Jsi skvělá, nezapomeň na to!
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vivi, MOC děkuji za tak krásný komentář! Jsi hodná, nejhodnější!*** :)

   Vymazat
 10. Super. Mela bych si to vse vytisknout a prilepit v koupelne na zrcadlo! Svata pravda...jen se ji drzet. Je to teda sakra tezke, hlavne nektere z nich...drzim nam palce:) Hezky vecer and happy days are indeed here:) Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! Těžké to je, taky nejsem v cíli, ale snažím se na tom pracovat, protože si myslím, že přesně tyhle věci mi zbytečně kradou čas :) Ať se nám daří!! Pěkný den, Jani!

   Vymazat
 11. Krásný článek, nádherně píšeš. Asi si ho budu číst vždy, když budu z něčeho smutná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katuan, to mě moc potěšilo! Děkuji a doufám, že ho budeš v tom případě číst co nejméně!*

   Vymazat
 12. Já jsem tak ráda, že jsi zase zpátky a "happy" :) Pořád jsem si říkala, proč se mi tvůj blog nechce otevírat a najednou - nový vzhled, nový pozitivní článek, úžasné :)
  Přeju ti, Silvi, ať ty šťastné dny trvají co nejdéle! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úžasný je spíše Tvůj komentář! Děkuji:)

   Vymazat
 13. Ahoj, konečně jsi zpět. Za tenhle článek děkuji,poslední dobou řeším velkou nespokojenost sama ze sebu a svým životem...Chci se mít líp a tak si ted často ríkám co bych měla pro sebe udělat...nenechat se tolik ovlivnit,mít se ráda,seznamovat se,nesrovnávat se(to mi dělá potáže, příjde mi že všichni jsou lepší,chytřejší,krásnější,štíhlejší,zajímmavější než já a že mají lepší život), rozvíjet se po umělecké stránce,cvičit,být milejší...tvuj článek mne potěšil, protože je o Tobě, o mne, o nás všech a o našem "já" :) děkuju milá Silvi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mush Room, moc děkuji za Tvůj komentář. Já si vždycky myslela, že tyto věci řeším sama. Že lidé kolem mě žijí spokojeným životem, nic neřeší, s nikým se neporovnávají a nemají občas chuť změnit svou osobnost od A až do Zet. Je ode mě možná trochu sobecky milé, že v tom nejsem sama. Že nás je víc.
   Přeji Ti hodně štěstí v nalézání spokojenosti se svým vlastním Já.

   Vymazat
  2. Děkuji , myslím si že takových nespokojeců je hodně,, jen to u nich není asi na první pohled znát :)

   Vymazat
 14. tak tenhle článek bych si měla vytisknout, nechat někde na očích a číst pořád dokola (nebo se ho naučit zpaměti...)! Jsou to velmi pozitivní myšlenky..osobně si myslím, že jsou to věci, které každý známe - ale provést je a důsledně se těch rad držet je pak to těžké...

  OdpovědětVymazat
 15. Ahojky, na svém blogu jsem tě označila v tagu 11, pokud se budeš chtít zúčastnit budu jen ráda http://slecna-k.blogspot.cz/2012/11/moje-jedenactka.html

  OdpovědětVymazat
 16. Krásný článek! Myslím, že občas totak máme každý...
  Máš u mě na blogu ocenění, tak si ho přijď vyzvednout!
  Katka

  OdpovědětVymazat