{ DIY } Psací potřeby a stojánky

Já mám všechny psací potřeby moc ráda. A propisky obzvláště. Jsem schopna jet i do jiného města, mají-li tam speciální papírnictví se speciálními propiskami, které bych vyměnila za vlastní krev nebo své nejmilejší kecky. Pro sadu tenkých fixů bych byla ochotná dát tolik peněz jako vy za dobrou večeři.

Každý má pro něco slabost, viďte? Někdo má rád krásné boty a má jich doma desítky. Na podpatcích, které nejsou určeny k chůzi. Někdo má zase zásobu balzámů. Tak já mám propisky a při jejich nákupu jsem nanejvýš obezřetná. Možná, že kdyby všichni byli takhle obezřetní na silnicích, nedocházelo by k takovým tragédiím, k jakým žel bohu dochází.

Proto nabízím pár DIY tipů, které se týkají mé obsese, a věřím, že někoho potěší. Zkuste tohle také: 
 • 1. Máte-li barevné lepicí pásky (já jsem je viděla v papírnictví a vzorované byly nedávno i v Tescu), můžete s nimi udělat originální tužky. Sobě i přátelům. Na obrázku jsou ty nejobyčejnější tužky oblepené bílou páskou a přijde mi to krásně jemné a ... prostě to nikoho neurazí psát s ní poznámky do nějakého neoblíbeného předmětu. Nepůjde vám to s ní lépe? 
 • 2. Roztomilé potisky na druhém obrázku nejdou možná moc vidět, ale odkaz stojí za to rozkliknout. Dají se i vytisknout (musíte si jen pořídit hodně tenký papír, věřím, že v kreativních obchodech poradí). K přilepení doporučuji lepidlo na decoupage. A tužky můžete polepit třeba i pomocí ubrouskové techniky:)
 • 3. Máte doma taky propisky s průhledným obalem a vidíte skrz něj na tuhu? Zkuste využít své zásoby barevných papírů nebo třeba balicích papírů a budete mít v tu ránu originální psací set. Použít to můžete totiž i na soupravu barevných fixů. Díky jejich barevnému obalu budete hned vědět, jakou barvu držíte v ruce!


 • 1. Nějakou tu plechovku občas použijeme všichni. Ať už s hráškem, rajčaty nebo čímkoliv jiným. Když si v hobby marketu koupíte korek (nic pevného, měl by být ohybatelný), tak si můžete udělat držák na tužky a mininástěnku v jednom. A tyhle nápady já mám prostě ráda! :)
 • 2. Opět korek v hlavní roli. Korkové podtácky přilepíte, poprosíte statného muže, ať do nich udělá vrtačkou dírky a máte originální stojánek na světě. A opět se jedná o 2v1! Na vrchní stranu totiž můžete špendlíčkem připínat malé vzkazy s velkým posláním!
 • 3. A vracíme se zpátky k DIY tipu číslo 1. Protože opět tu máme staré dobré konzervy, které s trochou zručnosti - není ji třeba moc, je to totiž snadné - obalíte tím nejhezčím balícím papírem, který doma najdete. A máte stojánek, který může dokonale zapadnout do stylu vašeho pokoje. A který potěší váš pohled, kdykoliv  sáhnete po tužce! :)

9 komentářů

 1. To je dokonalé! :) Zbožňuju papírnictví a tohle vypadá tak senzačně, kdybych byla pes, tak už vyju na měsíc! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Stojánek a nástěnka v jednom - geniální! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Už jsem ti řekla, že tě miluju ? :D

  OdpovědětVymazat
 4. Krása :). Konzervu k oblepení mám taky už nějaký čas v plánu :), chci ji zkusit oblepit látkou.

  OdpovědětVymazat
 5. mám moc ráda tyhle články, jako milovník všeho z papírnictví jsem spojená nad míru. :))

  OdpovědětVymazat
 6. To je rozkošné!! Must have.

  OdpovědětVymazat
 7. já plechovky polepuju starou tapetou, ale cítím, že nastal čas na změnu :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Silvi super!Ty plechovky si určitě vyrobím.Jo a včera jsem si koupila krásné tužky(8KS)s puntíčkama v Kik tak se tam jdi určitě podívat :)Mushroom

  OdpovědětVymazat