První letní DIY inspirace


Asi je jasné, jaké je moje krédo na letošní léto:)

Toto léto bude skvělé. Proč? A proč ne? :)

Výzvy mám ráda. Ovšem nepatřím mezi ty lidi, kteří by je dokončil do zdárného konce a plácali si po rameně, jak je dobrý. To se přiznám rovnou, že na tom bych mohla setsakra zapracovat. Vím to. Vědět o svých slabinách je naše silná devíza, protože znáš-li svého draka, můžeš s ním bojovat. Četla jsem to v nějaké knize, má slova to nejsou. 

Pokud máte taky nějaké nešvary, které vás trápí a mrzí a rozčilují, začněte jim dávat na frak. Pomaličku. Velké útoky nejsou nutné. Máte-li problém se přinutit k povinnostem, nechtějte první den zdolat úkoly za celý měsíc. Pojďte na to systematicky. Pomalu. Trpělivost přináší růže. Omamně voní a jsou bez trnů.

Zpět ale k tomu, o čem byl tento článek! O tom, že toto léto bude bezva.

A aby skutečně bylo, mám spoustu plánů, co udělat. Čím sebe nebo své milé potěšit. První várka inpirace je tady. Neberte to jako nutný "TO DO LIST", ale nechejte se inspirovat a vymyslete třeba něco svého. Něco podobného. Něco, na co se budete těšit a co udělá letošní léto létem nezapomenutelným. Moc vám přeju, aby bylo!

1. Udělám si letní koutek
zdroj
Letos s Ním jedu poprvé k moři. Bez ostychu se přiznám, že budu do písku dělat srdíčka jako malá bláznivka zamilovaná a budu si to fotit jako Japoneček, který fotí úplně všechno. Vezmu mušličky a udělám v pokoji malý koutek, který nás zavede zpět za mořským vzduchem. Taky si udělejte fotku z vaší dovolené. Nemusí přece být u moře. Může to být fotka zapadajícího slunce nad kempem. Může to být cokoliv. Cokoliv, co bude jen vaše.

2. Zmrazím ovoce do tvořítek
zdroj
Žádný terno nápad to není, co si budeme povídat. Ale pít se musí. Tak proč ne takhle hezky? Ledové osvěžení, které potěší vás i vaše kamarády, které usadíte na terasu. Není třeba více psát.

3. Budu servírovat s vtipem!
zdroj

Mám ráda vtipné nápady. Tento je takový 2v1. Nejenže to vypadá parádně (kupte si barevné košíčky na muffiny a uvidíte, jak se vám zvednou koutky), ale ochrání před otravnými muškami, kterých bývá v létě habaděj. Slaďte to s barevnými brčky (jednotlivé seženete v papírnictví) a oslňte na letní párty s přáteli. Možná si řeknete, že je to nešikovné v souvislosti s naléváním - proto radím použít to na barevné míchané drinky, kterých moc nevypijete!

4. Nevzdám se svíček ani v létě
zdroj
Romantické večery ve dvou nebo skvělá dekorace na večerní posezení s přáteli na zahradě. Kamínky nebo malinké mušličky seženete na dovolené nebo třeba v IKEA. Slaďte i svíčky do mořských barev a přidejte mušličky a přírodní provázek na mašličku kolem sklenice. Moc pěkně budou vypadat i v letním koutku, o kterém se zmiňuji v bodě 1.

5. Udělám sobě i svým milým letní deníček

zdroj
Obyčejný deníček. Pár papírů složených napůl. Letní obal a tradá. Pište si krásné, zábavné, střelené příhody, které se vám přihodily v parných měsících. Kreslete si obrázky, lepte si vstupenky z letního kina. A na podzim, až budou první deštivé dny, deníček otevřete a usmějete se, aniž byste mysleli na to, že se za okny čerti honí. Zkuste to taky. Pod obrázkem je zdroj, na kterém najdete naprosto snadný návod.

To by pro dnešek stačilo. 
Mám toho na srdci ale spoustu. 
Tipy na osvěžující dobrůtky nebo skvělé nápady na letní párty, které mě doslova zvedly z židle.
Těšte se.
A užívejte si!


6 komentářů

 1. Já jsem si sepsala seznam věcí, které chci v létě stihnout. Seznam věcí, které si chci koupit a seznam filmů, na které se budu dívat, když bude ošklivě :). A taky si koupím jednorázový foťák a fotky pak budu dávat kamarádkám ;D. Miluju plány a seznamy.

  OdpovědětVymazat
 2. Super napady, diky za inspiraci, Silvinko :) Led a muffinove cepicky urcite vyuziju:) Petra

  OdpovědětVymazat
 3. jé, opět skvělá inspirace, těším se, že něco vyzkouším. i Tobě krásné prázdniny a především dovolenou s Ním, kterou závidím. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, udělám si ovoce do tvořičky ledu a z tašek na vyhazov vytáhnu tak dvě sklenice co jsem vyházela z bývalé špajzky a zasypu kamínkama co jsem si přivezla z dovči...mám teda už kamínky z dovči a se svíčkama v malých svícínkách, ale tohle je taky fajn :-) -Peci.

  OdpovědětVymazat
 5. díky za krásné tipy! já letos poprvé žádné plány nemám, zato mám nové miminko a uvidím, co stihnu - ale letní dekorace, večeře na terase, ovocné ledíky, možná i domácí zmrzlina - to by mohlo vyjít

  OdpovědětVymazat
 6. Ty ledy jsou super nápad! Už jsem je chtěla dělat minulý rok, úplně jsem zapomněla. Tak díky za připomenutí :)

  OdpovědětVymazat