Cítit léto

 

Dneska jsem to cítila. Šla jsem domů od mého muže a najednou jsem cítila tu vůni ve vzduchu. Jako když jdete z koupaliště domů, máte ještě vlhké vlasy a je vám prostě prima. Cítila jsem léto, aniž bych si uvědomila, že dnes je první letní den. Šla jsem kolem řeky, ze které stoupal příjemný chlad smísený s posečenou trávou a bezděčně jsem se pousmála. 

Jak ten čas letí. Ještě nedávno jsme se třásli zachumlaní v kabátech a dnes bychom se skoro vysvlékali z kůže, jak je nám horko. Zimu střídá první jarní kvítí, to zase sladké jahody a višně s bordó přelivem. Horké čokolády osvěžující zmrzliny. Tak i náš život je zase o krok dál. Co se vám letos podařilo? Když je mi smutno a když si zoufám, potřebovala bych nějaký deníček úspěchů. Otevřete ho a vzpomenete si, že víte, že žijete. Že každý týden zdoláte něco nového. Každý den vás někam posune. 

Žijme tak, abychom se mohli každý večer podívat za uplynulým dnem a říct si, že měl smysl. Žijme naplno. Tady. A hned teď.

Krásné léto plné krásných zážitků vám přeji.

16 komentářů

 1. Děkuji, milá K.! Přeji Ti pěkný večer:)

  OdpovědětVymazat
 2. Já u někoho na blogu četla malou radu, že si máme do diáře značit dny, kdy jsme šťastní - myslím, že by to šlo praktikovat i s úspěchy. :)

  Léto je mou oblíbenou roční dobou, ať je takové počasí co nejdéle! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělý tip, už jej praktikuju a ke každému dni si dávám počet hvězdiček (max je 5:) ... snad tam budou jen ta maxima:) Krásný a inpirativní den Ti přeji!

   Vymazat
 3. Dekuju za opet nadherny clanek plny inspirace! Preju ti, Silvi, uzasny leto plny nezapomenutelnych zazitku! <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adélko, tak mě těší, že někoho inpiruju! Děkuji! I Tobě plno zážitků!

   Vymazat
 4. mne sa podarilo ukoristiť prvý malý veľký titul - bakalár:) a dúfam, že ešte nejaké úspechy prídu. Ale hlavne si treba užívať to leto kým sa dá lebo o chvílu bude zase zima a bude nás čakať tá horúca čokoláda:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem bakalář, hurá:) A jsem pyšná na to, s jakou ctí jsem to uhájila, že to nebylo "s odřenýma ušima" Gratuluji!

   Vymazat
 5. Silvi, tvoje články a blog je pre moju dušu vždy pohladením. Mne robí krásne dni aj Tvoj blog. :-) Ďakujem.
  Katka

  OdpovědětVymazat
 6. moc krásný článek! takový deníček úspěchů si asi zařídím a žádné (i když jen občasné) splíny nemají šanci! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deníček úspěchů na hrad! Krásný den, Martino!

   Vymazat