DIY speciál - čelenky do vlasů

Úpravě vlasů žel bohu moc nedám. Mám ráda ženy, jejichž vlasy jsou korunou krásy a s chutí sobě vlastní se na ně dlouze dívám a obdivuji je zatímco moje vlasy jsou zamotané do prapodivného drdolu bez špetky rozmyslu a svázány nějakou čelenkou. Lidé se moc nemění. Naučit psa novým kouskům jde těžko i když je mladý, natož když už má svůj věk.Naučit mě nosit vlasy častěji rozpuštěné by dalo možná zabrat více než přesvědčit psa, aby začal mňoukat.

Říká se, že z nedostatků bychom si měli udělat přednosti. Z velkého nosu udělat své poznávací znamení a být na něj náležitě pyšní.Krátký nohy brát s úsměvem a nosit s oblibou ještě kratší sukně. Velikost boty hodit za hlavu a raději si koupit barevný lentilky. Jsou věci, který nezměníme a zrovna tahle je jednou z nich.

Nemám příliš kvalitní vlasy a padají mi asi šestkrát více než vám. Věřte mi, nemusím to počítat a vím to. Kroutí se mi na všechny strany a když poprosím ofinu, aby vydržela cestu do kavárny, po zabouchnutí vchodových dveří se mi neurvale směje a lítá si po všech čertech. A to jsem ji věnovala přímo andělskou péči.

Dobře. Řekla jsem si, že si tedy udělám arzenál pěkných čelenek a vyhodím tu černou látkovou, která z mých vlasů udělá nevzhledné ulízlé cosi. Když už je mám mít svázané, ať to trochu vypadá. Na úrovni. Ať se ty ženy, co mají rozpuštěné vlasy a u kadeřníka utrácí tolik, že by se za to najedlo deset afričančátků asi dva roky, taky závistivě koukají na to, co nemají. 

A protože jsem formát, moc ráda se rozdělím s tím, co jsem našla. Vím, že ne každý je zručný jako moje maminka, která je nejzručnější paní na světě a podezírám ji z toho, že ji nějaký šikovný pan opravář předělal z šicího stroje na lidskou bytost. Já jsem taky velké pako, co si přišije dva prsty k sobě namísto dvou kusů látek. Hleďte si prosím kolonky, která vám patří. Jste amatér, který je rád, že zamotá dvě šňůrky? Vrhněte se na verzi pro amatéry. Jste přeborník a strčili byste mě do kapsy? Oukej, se shovívavým úsměvem se přesměrujte ihned na profíky.  A ať už budete tvořit jakoukoliv z čelenek, nezapomeňte taky na mašli. Aby vás vaši blízcí našli. Není fajn se ztrácet.


Amatérská dílna pro troufalé začátečníky
1,   2,   3,   4,   5

V této části budete
       • smotávat
       • stříhat (i staré tričko, které je vám velké!)
       • lepit
       • zašívat (zvládnete to se základním šitíčkem!)
       • a radovat se!

Profi dílna zasluhující si náležitý respekt
1,   2,   3,   4,   5

OK, tyto jsou o malou kapku těžší než návody pro amatéry, ale za to 
budete:
       • zářit
       • přitahovat pozornost
       • budit respekt, že jste to zvládli
       • zavaleni žádostmi o čelenky i pro vaše přátele
       • mít vyřešený problém, co udělat kamarádce pro radost! Stane se z vás totiž čelenkový přeborník.

7 komentářů

 1. Jéé, to je milé jak jsi to rozdělila na ty dvě kategorie :)
  Já zase čelenky nenosím vůbec (vlastně ano, do sprchy), a to bych občas i chtěla, ale asi to nějak neumím... Vlasy mi potom trčí na všechny strany, takže čelenky můžu nosit spíš jen tak vsazené do vlasů, na ozdobu.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za skvělé tipy! Máš to krásně sepsané... :) Čelenky jednou chci začít nosit a když už teď vím jak na to, zahodím všechny výmluvy a nějakou si vyrobím:)
  Kim

  OdpovědětVymazat
 3. olala, to je výborné, silvi! já jsem takový věčný, čelenkový odkladač, ale ted se nemám na co vymlouvat! :D

  OdpovědětVymazat
 4. paráda! :) všetky sú krásne :)

  http://beauty-around-us.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 5. Jú, ty jsou parádní :) Brousím si zuby (a packy) na číslo 5 z pokročilé sekce, snad se to povede :)

  OdpovědětVymazat