TIP NA DARKY #1

S příchodem Vánoc obvykle přichází doba nakupování zbytečností. To abychom něco koupili, že jo. Myslím si, že ručně udělaný dárek udělá více radosti, než koupená sada šampónů. Velkou výhodou je totiž ta variabilita. Takový hrneček, o kterém  pojednává dnešní článek, tuto výhodu splňuje. Jednoduchými tahy se můžete trefit přesně do vkusu. Třeba grafický hrníček v posledním řádku pro zapálené matematiky! Nebo nakreslete postavičku, která bude vypadat jako váš obdarovaný. Máte-li nějaké krédo, které by se k dané osobě hodilo, napište ho. Je-li duší dítě, udělejte roztomilý obličej z pravého dolního řádku. Nápadům se meze nekladou. Na dno napište věnování  nebo rok Vánoc. Záměrně jsem vybrala celkem snadné obrázky, které zvládneme asi všichni. A jen tak mezi námi, drobné nedokonalosti se stejně smažou. Ruční dárky jsou nejhezčí tím, že nejsou přesné a dokonalé jako z továren. Stačí si jen koupit obyčejný hrneček, barvy na porcelán a vyštrachat ze svého nitra chuť pracovat. Na této stránce je moc pěkně vysvětlen ten postup.

Malovaný hrneček je sice pěkný, ale aby byl konečný dojem dokonalý, zkuste ho třeba naplnit. Dobrými bonbóny, sušenkami,  sypaným čajem nebo čokoládou.  Kupte si celofán a stužku a pěkně ho obalte. Nabízím několik tipů, které mě osobně zaujaly. Nejvíce se mi líbí horká čokoláda. Zvolte třeba kvalitní  horkou čokoládu z obchodu (ne, není to ostuda) a tu nasypte do kornoutu společně s čokoládovými fleky a malými marshmallow bonbóny (měly by být k sehnání například v Mark and Spencer). Jsou-li Vaši přátelé spíše čajoví, nezoufejte. Poetickým duším můžete vytvořit místo obyčejných štítků nějaké z citáty a připevnit je snadno na šňůrku (vidíte v nabídce obrázků přesně uprostřed), milovaným protějškům je můžete zaměnit za papírová srdce. Můžete i vytvořit vlastní  obal na čaj (konkrétní tipy najdete třeba tady i tady )a takovou sadu ovázat stužkou nebo nabalit do papírových krabiček s věnováním. Opět moc doporučuji nechat se unášet svou fantazií.

Přeji vám pěkný víkend!14 komentářů

 1. Krásný nápad...určitě hrnečkem někoho obdaruji :)

  OdpovědětVymazat
 2. já dělala hrneček loni a sestře se obrázek smyl...ne hned napoprvé,ale časem...A to jsem použila fix na porcelán a nechala podle návodu zaschnout určitou dobu(i déle),tak nevím kde soudruzi udělali chybu:)

  OdpovědětVymazat
 3. Terko, děkuji:)
  Anonymní - zkus použít příště fixy či barvy, které se vypalují. Ty by se neměly při běžném používání a umývání smýt. Samozřejmostí je opatrné mytí, třeba do myčky bych to nedoporučovala. Ale určitě se vyplatí projít si skrze samotnou realizaci web - zadat do googlu třeba 'malování na porcelán' a hned je člověk chytřejší a zjistí vychytávky.

  OdpovědětVymazat
 4. krásne, potešila by som sa každému jednému :)

  OdpovědětVymazat
 5. Silvi, zastávám stejný názor - kosmetický balíček se mi jeví jako univerzální dárek, kdy darující nevěděl, co obdarovanému koupit... letos tudíž budu dárky převážně vyrábět... :) a ty čaje jsou dobrý nápad!

  OdpovědětVymazat
 6. čáje a hrnky jsou u nás každoroční dárek (jsme na to trochu uchýlní:)), chtěla jsem to omezit a darovat něco jiného, ale po tomhle postu vidím, že asi neomezím :)

  OdpovědětVymazat
 7. Páni, paráda, nádherná inspirace. Hrnečky miluju.

  Ráda tě zvu :-)

  giweaway
  http://mestonadseinou.blogspot.com/2011/12/pojdte-si-udelat-radost.html

  OdpovědětVymazat
 8. díky za tip, milovanému dám dózu plnou různých vrstev bonbonů jako bonus k dárku, kt. už mám vymyšlený. :)

  Tvůj blog je nejlepší ze všech, kt. čtu! :) ♥

  OdpovědětVymazat
 9. ručne urobený darček je naozaj originálny a určite poteší každého, veľmi dobrý nápad

  http://martina-beautyblog.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji všem za komentáře! Jste tak milí!
  Doufám, že alespoň jedna z vás, komentujících, hrneček vytvoří. Já o víkendu nakupovala hrnečky do zásoby. Snad se mi nějaký povede a bude obdarováníschopný. (ale o tom ani muk, třeba si t tu čtou lidé, kterých se to také týká:)
  Přeji všem pěknou adventní neděli! To to letí!
  Silvi

  OdpovědětVymazat
 11. Hrnečky udělám ségře!:) A čokoládu taky někomu a taťka miluje různý pěny a soli do vany, tak něco nakoupím a taky to hodím do sklenice a ozdobím! Díky tobě mám konečně super inspiraci!:) Díky! Káťa

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuju za tip s hrnečky, mě by to osobně nenapadlo a v tuhle chvíli je to moje velká záchrana (:

  OdpovědětVymazat