KLID A MIR

Milí přátelé, je tu předvečer Štědrého dne. Tento týden byl náročný. Smutný. Také smířlivý. A pokorný. Tři dny státního smutku, které se dotýkaly mnohých z nás, Čechů, by teď měly následovat ty nejkrásnější a nejšťastnější svátky roku. O Vánocích se to přece říká, viďte? A místo těšení ve mně zůstává jakýsi pocit prázdna. Vanilkové rohlíčky ztrácí na svém charisma. Protentokrát. I bramborový salát chutná jinak. 

Moc se vám omlouvám, že jsem tu nedávala inspirativní články. O vánočních dárcích. Jmenovkách. Slibovala jsem to. Snad to pochopíte a nebudete se na mě zlobit.  Určitě i tak máte své dárky krásně zabalené. A udělají radost vašim blízkým, protože byly vybrány z lásky. Nebo třeba vyrobeny. Tímhle bych moc chtěla poděkovat Jibbi, která mi poslala na e-mail nádherné fotky svých ručně dělaných hrnečků. Moc mě dojaly a daly mi víru v to, co dělám. Že to není zbytečné. Že to má smysl. Že stojí za to pokračovat.

Chtěla bych vám popřát do zítřejšího dne a do celého období svátků hodně klidu a míru. Děkujte Bohu (nebo v koho věříte) za to, co máte a neberte věci jako samozřejmost. I to, co se zdá být zdánlivě všední, je velkým darem. Zastavte se na chvíli, usmějte se a řekněte si, že se vlastně máte moc hezky. Protože věřím, že je tomu tak.

10 komentářů

 1. Poslední dny mi daly šanci pochopit všechny věci, o kterých píšeš v posledním odstavci. Že mám být vděčná za všechno - třeba za to, že můžu zdobit vánoční stromeček zářivými světýlky. A naopak že mám být vytrvalá, protože vždy je nějaký cíl za který stojí bojovat do posledních zbytků sil, pokud v něj opravdu věříte.

  Krásné svátky, Silvi!

  OdpovědětVymazat
 2. Taky to poslední dobou vidím podobně. To succeed you have to believe in something with such a passion that it becomes reality. Veselé Vánoce ;) Já je letos budu mít úplně jinak a moc se těším.

  OdpovědětVymazat
 3. Silvinko, přeji ti krásné svátky a úžasný nový rok, zasloužíš si to za to, jak nám tady zlepšuješ náladu! :)

  OdpovědětVymazat
 4. MIluju tvůj blog, tvý psaní a inspiraci, kterou tady vždycky najdu a nezmění to ani to, že toho tu poslendí dobou moc nepřispívalo. Patří ti velkej dík za to, že od té doby co jsem začala chodit na tvůj blog jsem v sobě objevila svoje dosud neaktivní "kreativní já", jsem teď plná nápadů a už mám pokojík doplněnej o pár výrobků, z kterých mám obrovskou radost! :) Aspoň na chvíli tím vždycky zaženu moji pernamentní pochmurnou náladu a nikdy bych nevěřila, že by mě tyhle věci mohly někdy chytnout a už vůbec, že by mě nabíjely tak pozitvní energií!! :) Chci tím říct - vážně tohle není zbytečný! A tak, jako napsala kamarádka, když mi posílala tip na tvůj blog "Na ty stránky se koukneš a hned máš lepší náladu!" :)
  Přeju krásný svátky a stejně tak Nový rok! <3

  OdpovědětVymazat
 5. To nevadí, chápeme to :)) Přeju krásné svátky a Vánoce :))

  OdpovědětVymazat
 6. Silvi, jasné že to, čo robíš má zmysel! :) Aj napriek tomu, že si tak často neprispievala, tvoj blog je medzi najčítanejšími stránkami v mojom PC! :)
  Prajem ti krásne vianoce!!! A ver tomu, čo robíš, tvoje príspevky mi urobili nejeden deň krajším!

  OdpovědětVymazat
 7. Krásněj článek!:) Jsem ráda, že tě ty fotky potěšili:) Obdarovaní měli taky radost a já ještě větší, když jsme viděla, že jsou šťastní:) Káťa

  OdpovědětVymazat
 8. Silvi koukám na tvůj blog a je čím dál tím suprovější!

  OdpovědětVymazat