PRVNÍ ADVENTNÍ NEDĚLE


Je tu advent. Jestli jste zapálili jednu ze čtyř svíček nebo ne, je na vás.
Dovolte mi ale nabídnout vám pár tipů, jak si tento adventní čas zpříjemnit. Je čím.

1. Čajový adventní kalendář se hodí pro všechny, kteří mají rádi čaje. Máte vedle sebe někoho, kdo jimi nepohrdne? Navštivte obchod s čaji a vyberte čtyřiadvacet čajů po jednom kusu. Z pevného lepenkového papíru (nebo krabice, které seženete v obchodě) vystřihněte kruh s otvorem, provlečte jím stuhu na zavěšení a kolíčky (které můžete obarvit, polepit nebo nechat přírodně dřevěné) připevněte čaje. Krásný a milý dárek, který doslova zahřeje!

2. Úzké svíce vypadají krásně a nemusí se jednat pouze o ty adventní. Jestli jste to nestihli dnes, nakupte si čtyři do zásoby a zakuste jejich kouzlo. Není třeba mít pořád čajové svíčky, změňte to!

3. Stejný trik jako v prvním případě, akorát tentokrát použitý jako držák na vánoční pohledy! Že už vám nikdo pohlednice neposílá? Zkuste se domluvit s přáteli, že si letos vyrobíte a pošlete navzájem pohlednice. Já se na to chystám! A mám pro vás dobrou zprávu - i o nápadech, jak udělat vlastní vánoční přáníčka, bude jeden z následujících článků!

4. Sbíráte šípky? Jestli jo, udělejte si krásnou výzdobu.

5. + 6. Perníčkový kalendář nebo jen výzdoba? Chystám se na jednu takovou! Našla jsem recept, díky kterému by měly být perníčky měkké hned po upečení. V pátek je budu testovat. Otestuje je někdo dříve? 

7. Pokud máte zásobu krabiček od zápalek, můžete je využít! Nebo stačí mít jednu a tu obkreslit na pevný papír. TADY je skvělý návod! Věnujte takový kalendář svému milovanému. Pište romantické vzkazy, slibte v některých krabičkách masáž zad nebo výbornou večeři. Druhá polovička bude šťastná!

Pěknou adventní neděli!
***
Všechny fotografie jsem objevila na Pinterest.com. Koukněte tam i vy!

16 komentářů

 1. tie zo štipcov sú super nápad a všetky sú krásne

  OdpovědětVymazat
 2. to jsou skvělí nápady...ten kalendář s čaji se mi líbí a ty svíčky se šípkama...
  paráda

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé nápady!
  Já jsem si jednou udělala krabičku a dala do ní bombóny, perníčky atd. a na každém bylo polevou číslo a postupně jsem je ujídala :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je moc pekná nápad ten čajový kalendár

  OdpovědětVymazat
 5. SUPER FOTKY A PARÁDNÍ ČTENÍ.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 6. krásné fotky, čajový adventní kalendář je suprový. Nádherný advent přeji.

  OdpovědětVymazat
 7. ten čjový kalendář si udělám! MILUJI ČAJE :D bezvadné nápady- tvůj blog je skvělý!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Jeeeeeeeej, ty jsi ale sympatická! :-) ta profilová fotka je super :)
  Líbí se mi ten věnec z kolíčků, je rozkošný...

  OdpovědětVymazat
 9. skvela inspirace, nejvic me nadchla prvni a posledni! :-)

  OdpovědětVymazat
 10. ten čajový je bezva! chtěla jsme jeden takový koupit sestře, ale takhle to je mnohem leší a krásnější! asi se inspiruju :)) děkuji.
  jinak my máme doma též recept na hned měkké perníčky (fakt funguje!), ale z hlavy nepoznám, jestli je to ten samý. navíc nešetříme a děláme je zrovna ze 2 kg mouky :))

  OdpovědětVymazat
 11. krásné, inspirační! asi taky miluju tvůj blog!:)))

  OdpovědětVymazat
 12. líbí se mi čajový nebo vzkazový nápad. něco vyrobím příteli! máš úžasný blog! ♥ :))

  OdpovědětVymazat
 13. Úžasné :) Opět jsi nezklamala a hned dneska vyrážím koupit čaje a kolíčky :) Skvělý nápad! :) A už se těším na návod na přáníčka :) (S)měj se :)

  OdpovědětVymazat
 14. Nemůžu si pomoc, ale tvůj blog je pro mě ohromná inspirace. Strašně ti děkuji za spousty krásných DIY a článku k zamyšlení. Narazila jsem na tvůj blog včera večer pozdě,ale nemohla jsem se dočkat než si udělám čas a pořádně si ho prohlédnu :)

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj, máš nádherný blog, lahoda pro oko. Na článek o vánočních přáních se těším :)

  OdpovědětVymazat