ORGANIZATION

Miluji organizování věcí. Miluji plánování. Ten nedělní večer, kdy si napíšu do svého diáře, co všechno podniknu přes týden. Zvýraznit fixami, použít barevné propisky. 

Miluji pořádek na stole, věci na kupkách a komínky ve skříních. Miluju mít ramínka s věcmi uspořádané podle toho, o co se jedná. Kalhoty mezi košilemi byste u mne nenašli.

Proto asi nikoho nepřekvapí, že miluju nejrůznější TO DO listy, nalepovací štítky, šanony, oddělovače. Vážně na ně nedám dopustit. Jakmile si věci naplánuju, mám tak zvláštní pocit klidu a navíc! - stihnu toho mnohem víc, než když nechávám všemu volný průběh. 

Proto mě zaujalo několik nápadů, které vám předkládám v obrázku. Není to možná nic světoborného, ale líbí se mi to. První obrázek asi nikoho nepřekvapí. Nalepovací štítky si ale kupte. Je to boží věc a mnohé vám usnadní! Seženete je nejen v papírnictví, ale disponujete-li účtem na ebay, i tam najdete nesčetné množství různých štítků - od medvídkových až po vykřičníky! Nápad s ovladači se mi prostě taky líbí. Doma jich máme několik a ledabyle se  povalují po stole. Kdybychom je měli v podobné krabičce (sháněla bych asi v IKEA), bylo by to určitě lepší. Třetí nápad mě zaujal moc! Mám stálý problém s tím, že mi tyhle kabely furt někam padají. Něco takového se pokusím vymyslet i ke svému stolu (žel bohu je deska moc široká, takže jsem nahraná:). S gumičkou na sešity, diáře či bloky přišel PAPELOTE. U nich to seženete za 89,- (v různých barvách), ale jste-li trochu šikovní, zvládnete to i sami!
No a poslední nápad je zaručená klasika. Tyto šanony seženete všude. (velký výběr mají opět v IKEA) Co mě ale přijde zajímavé, je "postavení" na tomto obrázku. Všichni ho mají klasicky vedle sebe, a takhle to vypadá neotřele.

Tohle téma je nevyčerpatelné. Už teď se můžete těšit na příště, čeká vás spoustu podkladů k vytisknutí, které vám pomohou lépe zorganizovat váš čas.

***
Všechny fotografie použity z Pinterest.
 foto-šablona a perlové písmeno z abecedy pochází od puglypixel14 komentářů

 1. Krásné! Ten nápad s přichycením kabelů mě nadchnul :)
  Mám to podobně jako ty - co si nenapíšu, to třeba nakonec ani neudělám... A lepítka, šanony, desky a všechny ty ostatní věcičky, které mi pomáhají udržovat řád a pořádek, zbožňuju :)

  OdpovědětVymazat
 2. Už se těším na příští článek :) Jsem bordelář a podle toho to taky vypadá u mě na stole, v diáři a hlavně v životě :) Chaos, zmatek a nestíhání...Chci se toho zbavit! :) Děkuji ti za tvou inspiraci :)(s)měj se :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, to jsem ráda, že nejsem v tom plánování, polepování a zvýrazňování sama:) Nápad s šanony se mi moc líbí, hned jsem ty svoje na stole upravila:D! A stojánky na kabely ukážu Milému, plazí se mu jich po stole tolik, že si nemá pomalu kam postavit notebook a když je vypojí, tak je pak loví po zemi:) Děkuju za slvělé typy a nápady:-)

  OdpovědětVymazat
 4. pekné nápady, len ja som schopná mať dokonalý poriadok tak najviac jeden deň, potom príde umelecká nálada a upadávam do chaosu a večného nestíhania

  OdpovědětVymazat
 5. Ten nápad s kabely je bezva bezva bezva!! Určitě zkusím :-)

  OdpovědětVymazat
 6. parádní článek. :) moc se mi líbí šanony a lepítka. mám jich doma mraky, všechno si taky píšu - nejlépe barvenými fixkami. :)

  OdpovědětVymazat
 7. zajímalo by mě jak na ebay najdu ty štítky, nemůžu najít správný výraz..pomoc prosím :) P.

  OdpovědětVymazat
 8. Úžasné ! Som rada, že nie som jediná posadnutá organizovaním si vecí a rôznymi inými "hlúpostičkami" :) Máš veľmi inšpiratívny a krásny blog :)) Sledujem :)

  OdpovědětVymazat
 9. U mě má své stálé místo diář, kde mám vše, už jenom čekám, kdy si tam začnu psát, kdy si mám dojít na záchod.. :D :D No a pak jsou nutností klasické lepící papírky, které mám všude :D
  Ty štítky jsou úžasné, vychytávka na kabely, USB... je dokonalá a Papelote prostě miluji :))

  OdpovědětVymazat
 10. Opravdu skvělé nápady. Taky jsem šílenec do různých vychytávek, takže u mě doma je taky spousta bločků, lepících štítků, zvýrazňovačů...Už se těším na další článek s nápady:)

  OdpovědětVymazat
 11. Jste moc milé! Děkuji za vaše komentáře, každý jsem si důkladně pročetla.
  Přeji vám krásné dny a sílu na sychravé počasí!

  OdpovědětVymazat
 12. Jestli mas stul alespon jednou hranou pristrceny ke zdi, kabely ti pomuze zktotit (ne)obycejny kolicek na pradlo. Proste ho cricvaknes na neposlusny kablik, kolicek se zarazí v mezirce mezi zdi a hranou stolu a nenechá ho spadnout na zem ;)

  OdpovědětVymazat