NO TIME

Momentálně svádím boj s časem. Jsme velcí nepřátelé!
I teď mám na sobě hodinky s časem a přesvědčuji hodinovou ručičku, aby zůstala na místě. Alespoň chvíli! Pořád někam utíká a já ji za to asi co nevidět prokleju, to vám říkám!

Nikdy mě ten čas tak neštval jako teď. Dříve jsem si ho, měl-li by účet na Facebooku, dala i do přátel a psala mu na zeď: ahoj, nechceš jít o kousek napřed? 

Dneska bych ho dala do ignore listu!

Mám totiž tolik úkolů a můj diář je napráskaný informacemi, které sotva stačí jeho útlé tělo pojmout. Dost vážně se strachuji o výdrž, přeci jen by mi měl sloužit do konce příštího roku. A s takovou mi řekne: Chci předčasně do sběru! Dobrovolně!

Taky někdy máte ten pocit, že byste potřebovali tak týden naprostého volna, abyste si mohli udělat všechno co potřebujete? V klidu a pohodě? Co odkládáte na dobu až bude čas
Nejhorší na tom všem je, že když nastane ta chvíle "až bude čas", objeví se zase něco, co musíte odložit. Je to vlastně takový nekonečný proces. 

Teď bych se místo tohohle psaní měla věnovat interpretací básni s příznačným názvem Poezie, všem těm trochejům, dakytům, jambům a nevím čemu ještě. Měla bych číst Písně žáků darebáků, satirickou světskou poezii. Což je lahůdka a věřte, že s dobrým jídlem to nic společného nemá. 

Vlastně se podívám na farmářské trhy, jestli náhodou nevypěstovaly staré babičky nebo dědečkové pár očí navíc. Koupila bych je. Alespoň tři páry. A každý by četl jinou knihu. Protože těch na seznamu je!

Otázkou jen je, jestli by mi na ty všechny znalosti stačil jeden mozek! 

Nejen s časem bojuji. Souboj svádím i s tématy do seriálu Blogger MONDAY. Dejte mi prosím nějaké tipy - co byste rádi věděli, co by vám pomohlo a co by vás zajímalo při úpravě blog? Čím více nápadů bude, tím častější budou pondělní rady! :)

14 komentářů

 1. Och Silvi, jak já ti rozumím :). Bohužel čas není mým přítelem právě teď. Ale je důležité si najít vždy chvilku pro sebe a své blízké ;). Co bych ocenila já v Blogger Monday ? Co nějaký jednoduchý návod na hmtl úpravy blogu ( myslím šířku příspěvků, záhlaví, pozadí atd.) čímž by od základu vznikl nějaký pěkný jednoduchý design ?

  OdpovědětVymazat
 2. Dala bych času červenou kartu a podmínečné vyloučení ze zápasu, protože to, co předvádí poslední dobou, určitě není fair play!! :-) Naprosto chápu Tvůj časový deficit, taky mám pocit, že se musí někde poblíž mě vyskytovat nějaká tajemná černá díra, která se živí vteřinami a nemá nikdy dost!! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Kokukám, koukám...že to bude asi nějaká nová epidemie, ten nedostatek času! Já jsem v tom teda až po uši a lék jsem zatím nenašla:(
  A zrovna jsem Ti chtěla v jednom ze starších postů poděkovat za návod, jak si vytvořit ikonu favicon:) Tak to udělám rovnou tady - DĚKUJU, MOC!:-) Díky Tobě teď mám na "své" záložce kočičku:) Jupíííí:)!!! Moc se mi líbí Tvé návody, pochopí to i takový počitačový analfabet jako já!!!:-) Seš vážně kouzelnice:)

  OdpovědětVymazat
 4. Jj, také mi to přijde, že čas utíká rychleji, ale nejspíše to bude tím, že čím jsme starší, tím více povinností máme, takže čas trávíme jejich plněním a na nic jiného čas nezbývá... A co si budeme povídat - "občas" namísto toho, abych se třeba přihlásila na internet banku a zaplatila si paušál, tak projíždím blogy a z něčeho, jako je úhrada přes net během pěti minut se stane hodinové sezení u PC :D

  OdpovědětVymazat
 5. Čas riešim posledné 2-3 roky aj ja. Niekedy by som si najradšej odkúpila nejakú tú dovolenku od mojich starších kolegov (oni majú ešte aj z roku 2009).
  Do Blogger MONDAY by som privítala napr. ako je možné dať na blog len pásik z youtube - to keď chcem len, aby sa nejaká hudba dala spustiť, bez videa. Ešte by som chcela používať iné odrážky (také tie pomlčky, keď niečo vymenúvavam, napr. ako je to v tomto mojom zápise http://kingablogger.blogspot.com/2011/09/vylepsene-lazagne.html), ako sú tie ktoré mi umožňuje blog. Možno pre niekoho jednoduché, ale ako vidieť aj na mojom blogu, tá technická časť úpravy blogu, nie je moja silná stránka, aj keď by si chúďa blog zaslúžil poriadny redesign.
  Kinga blogger

  OdpovědětVymazat
 6. čo tak očíslovanie komentárov?... videla som, že to ľudia zháňali, napríklad pri giveaway :)

  OdpovědětVymazat
 7. Mám to úplně stejně! Buď bych potřebovala nějaké týdenní (minimálně) volno, kdy bych vše dodělala, nebo by se mi hodilo, kdyby den měl třeba 40 hodin :D :D

  OdpovědětVymazat
 8. s časom som na tom úplne rovnako a myslím, že na to, aby som urobila všetko, čo potrebujem by mi týždeň možno ani nestačil a najhoršie je, že keď mám konečne voľno, neviem ho nejako zmysluplne využiť... a k blogger monday, trochu odveci, ale v akom programe upravuješ obrázky, ktoré sem dávaš? vždy ich máš strašne krásne :)

  OdpovědětVymazat
 9. Moc Vám děkuji za Vaše názory a postřehy k Blogger MONDAY. Všechno si pečlivě zapíšu a pokusím se zrealizovat:)

  A jsem "ráda", že s časem nebojuju jenom já! Už jsem začínala věřit tomu,, že je chyba na mé straně, na neschopném plánovači! A po vašich odpovědích mám jasno - my za nic nemůžeme, to čas!

  Mějte se nádherně, ano?
  Silvi

  OdpovědětVymazat
 10. Ocenila bych něco jako návštěvní knihu :) Jestli je to vůbec na blogu možné... Díky, P.

  OdpovědětVymazat
 11. Milá Silvi,
  já to na svém blogu píšu skoro pořád: "hou, hou, hou, to chce klid". Trocha anarchie a stopka všem povinnostem - aspoň jeden den! - nic nedělat, pouštět si staré filmy (i nových je pár dobrých), jíst sýry a ovoce, pít heřmánek s medem, mlsat bonbony ze sladkého košíčku a občas kouknout z okna a ujistit se, že "já TAM dnes nemusím" ;-). Jen díky těmhle "anarchistickým dnům" jsem se dostala do pohody, ve které jsem dřív vážně nebyla! Přeju Ti to samé! ;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 12. Mám hned několik otázek pro blogger monday.
  1. Jak sezbavit těch přebytečných bílých okrajů u šablony.
  2. Dá se někde sehnat nějaký vzhled pro blog třeba něco jako tumblr? nějaké portfolio?
  3. Jak posunout stránku třba na levý nebo pravý okraj.
  4. Jak záhlaví přesunout do menu.
  Doufám že ti moje otázky trošku pomohly. :)

  OdpovědětVymazat
 13. A já bych chtěla vědět, jak pod články přidat "to se mi líbí" a blog propojit s facebookem:)

  OdpovědětVymazat
 14. Boj s časem je nekonečný. Týden volna? Říkáš to jako na zavolanou. Ale všichni víme, že to nejde, ikdyž si to sebevíc přejeme. No nic, i já bych, mít-li facebook, si dala čas do ignoru a nejlépe ještě bych mu napsala nepříjemnou zprávu, aby měl aspoň jednou taky zkažený den, on nám ho kazí pořád a my s tím nic nenaděláme. Jsme jen otroky nezkrotitelného času.

  OdpovědětVymazat