plny diarPondělí mám moc ráda. Celý týden přede mnou. Dneska se mi ale nic nechce. Znáte to? Můj diář je plný očekávání, až škrtnu naplánované úlohy, tužka poletuje po stole a pořád se snaží dostat do mých rukou, abych už už udělala tu dlouhou ladnou křivku. A ono nic.

A víte co já místo toho dělám? Jím přeslazené medové vafle a k tomu piju zelený čaj s příchutí mandarinky. Všechny fotky, které netrpělivě čekají ve složce a mají být dnes hotové a předané, by v tuto chvíli beznadějně přešlapovaly mít své vlastní nohy. Netrpělivostí. Možná by začaly dupat, až by písmenka, která teď píšu do tohoto příspěvku skákala přes řádky sem a tam. Fotky já hrozně ráda upravuje, to abyste si nemysleli. Miluju pak porovnávat situaci před a po. Takové ty proměny, znáte to, když vás třeba ostříhají u kadeřníka nebo vyhrajete proměnu v časopise a všichni pak dělají překvapený obličej a piští jéééé.

Kromě fotografií také intenzivně pracuji na redesignu tohoto blogu, který mimo jiné novinky (které se včas dozvíte) slibuju větší přehlednost a orientaci. Ve svém novém růžovém deníčku, který má pracovní název 'Na nápady' mám načrtnutý základ, na který se teď snažím napasovat paletu barev, kterou použiju. Ono to zrovna není snadné, protože barvy dokáží hodně. Navodit dojmy, pocity, náladu. A když je někdo já a má určitou představu, kterou chce vyvolat, může se jednat o nepatrné odstíny barev, které tomu dopomůžou. Inspiraci hledám na stránkách Colourlovers a doporučuju je všem, kteří jsou stejně jako já nadšenci do barevných kombinací. Zatím se mi nejvíce líbí paleta s milým názvem Chocolate Cream. Bože, já bych ji hned snědla, škoda, že to jsou jen barvy a ne nějaký skutečný krém! Kombinace růžové a béžovohnědé mi připomíná svetr, který jsem si přivezla ze své cesty po Paříži. Jako by mu z oka vypadl! Mám hrozně ráda takové vzpomínky. Třeba když ucítíte jen tak cestou do centra vašeho města tu známou vůni, kterou jste cítili i na dovolené. Ani vlastně nevíte, jak je to možné. Nebo parfém, který vám připomíná vaši dávnou kamarádku. Znělku, kterou jste milovali, když jste byli malí. Jsou to přesně ty momenty, kdy se bezděčně usmějete. Kdy ten úsměv se tam prostě dostane sám.

Mějte pěkný začátek týdne! A vybarvěte ho nějakou pěknou pastelkou, ať stojí za to! 

5 komentářů

 1. Silvinko, opět jsem hrozně potěšená tvým článkem. ♥ Pondělí mi tím, že jsou prázdniny opravdu nevadí.. Ale jakmile začíná školní týden, tak je pondělí vstávání tím nejhorším (:D)
  Včera jsem si zase projížděla tvůj blog, a dostala jsem hroznou chuť něco vytvořit, tak jsem usedla k temperám, vodovkám a štětečkům a namalovala si nástěnku a celou jí "zreorganizovala".. Vypadá teď mnohem lépe, a to vlastně díky Tobě.. ♥ Děkuji za tvou inspiraci a tvé krásné články..
  s láskou, Karolínka.


  Ps: Anonym z předchozího článku!

  OdpovědětVymazat
 2. tesim se na novy design moc a strasne dobre jsi to popsala, to co se mi deje temer denne.

  OdpovědětVymazat
 3. Silvi!! Víš na co jsem přišla? Že blogger zase upravil tu "kartu" design. Už přímo v návrhu si můžeme změnit favikon :D Pozdě! :D Já se to stejně naučila všechno u tebe. Děkuju <33

  OdpovědětVymazat
 4. Začátek týdne miluju. Těšit se na to, co všechno ten týden udělám a neudělám je fajn :) Jinak já jsem taky tak trochu blázen do barev, sice nefotím, ale miluju ty obrázky a taky změny "po" a "před" ... Máš to tu moc hezký, určitě ještě zavítám :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, ta vůně dovolené, které se najednou objeví z čista jasna! To mám moc ráda:)

  OdpovědětVymazat