Pastelky
Miluji spoustu věcí. Třeba blogy, knihy, dobré jídlo, žlutý meloun nebo pocit, když mi skončí hodina ve fitness a já jsem celá zničená. Už i na mém blogu je o mě všeobecně známo, že mým nejmilejším obchodem je papírnictví. Proto je snad jasné, že pastelky hrají v mém životě důležitou roli.

Jsem v některých věcech velký perfekcionista. Mám ráda kupičky ve skříních a špatně urovnané tričko mi sice den nezkazí, ale donutí mě se zvednout z křesla, složit ho a dát ho mezi ostatní. To, že si řadím trička podle barvy mi přijde naprosto normální. Je to normální? Pastelky i tužky mám zase ráda ostré. Hodně ostré. Z kopyt, které jsem se styděla půjčovat svým spolužákům, už jsem vyrostla. 

Mívali jste také, jako já, tyto pastelky značky Koh-i-noor? Já ano! Když jsem je před nedávnem našla na nějakých webových stránkách, nedalo mi to nezavzpomínat na časy, kdy jsem se proháněla po chodbách své základní školy, kdy jsem ztrácela přezůvky nebo vylívala do aktovek flašky s pitím. Mám ráda vzpomínky na dětství, protože bylo krásné a opravdové. Nosívala jsem barevné punčochy a vlasy střižené na hříbka.

Moc děkuji svému příteli, že nelenil a po mém výroku: "Ty si musím pořídit," neváhal a koupil mi je sám. Je úžasný!

19 komentářů

 1. Tvůj přítel je mo milý! Měla jsem je a měla jsem hrozně moc pastelek a tužek. Dokonce mi taťka vyrobil speciální "šuflátko" na ně, abych je měla kam dávat :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tie poznám, mala som ich rozhádzané všade v škol. taške a keď sa náhodou zlomila tuha, mamka mi utekala kúpiť náhradné. Už som asi stará :/ Krásne spomienky.

  OdpovědětVymazat
 3. Tyhle pastelky, boze, najednou si pripadam stara. :)))
  A pochvala nehodnejsimu priteli! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tvůj blog mě neuvěřitelně nabíjí pozitivní energií. Děkuji Ti!

  OdpovědětVymazat
 5. Já mám ve skříni taky všechno vyrovnáno. Moje sestra je přesný opak, ze skříně jí to oblečení teče.

  OdpovědětVymazat
 6. @Len - děkuji. Pastelek a tužek a všeho jsem měla vždycky hodně. Pamatuji si, že pouzder jsem měla několik a všechna plná. Na tyhle zbytečnosti mě užije!
  @Girlie - měla jsi hodnou maminku. Ta moje mi vždycky říkala, ať si dávám na věci pozor a nebyla moc šťastná za polámané a zničené věci. (Já byla celkem břídil, a jsem vlastně i teď)
  @Jane - přítel jistě děkuje:) (mohl by poděkovat osobně v komentáři!) - a staré nejsme, jen zrajeme do krásy! :)
  @Simbli - nevím, čím jsem si to zasloužia, ale moc děkuji!
  Ann Vyfoť skříň! Svou i ségry!

  Děkuji za komentáře!

  OdpovědětVymazat
 7. no, jéje - ty jsem dostala od dědy, když jsem začala chodit do výtvarky :o) měla jsem je pořád okousané, jak mi nešla popotáhnout tuha ven... a měly takovou speciální vůni, ale zas úplně jinou než progresso :o) nostalgie...

  OdpovědětVymazat
 8. To je hezký:)tvuj pritel je asi princ:)

  OdpovědětVymazat
 9. Krásné fotky! :) A tvůj milý je úžasný! :) Tyhle pastelky jsou nejlepší! :)

  OdpovědětVymazat
 10. Jéé já jsem je neměla, měla jsem trojuhelníkové, ale dnes to u mě na stole vypadá jako kdybych z koh-i-noru skoupila úplně všechno! :)

  OdpovědětVymazat
 11. Já mám taky trička poskládaný podle barev (teda, podle duhy) a papírnictví je můj druhý domov. A ano, tyhle pastelky jsem měla taky, ale stejně si myslím, že jenom kvůli tomu, že byly tak hezky poskládané v krabičce (no, stejně jsem to pak ještě doma rychle přeskládala, ale stejně :D)
  P.S. Jako malá, jsem chtěla pracovat ve firmě na pastelky a ořezávat je > doteď je to jedna z mých nejoblíbenějších činností :))

  OdpovědětVymazat
 12. Děkuji za komplimenty.

  Ale asi si je ani nezasloužím protože dělat radost někomu jako je Silvi je skvělá věc a vidět ji šťastnou je to nejkrasnější na světě :)

  Zdraví
  Jenda

  OdpovědětVymazat
 13. Tyhle pastelky jsem milovala!:-))

  http://luczynky-world.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 14. ja je mam do ted :D, jsou nesmrtelne

  OdpovědětVymazat
 15. @Ája - s tuhami je někdy potíž. Já je nerada strouhám tím přiloženým strouhátkem, je to zdlouhavé a často se mi tuha ulomí:)
  @Kass.enka - děkuji, to on je.
  @Kami - děkuji za pochvalu fotek, to mě potěšilo moc [ty krásně fotíš, tak tomu určitě rozumíš:]. A souhlas s oběma větami!
  @B.B.B. - já chci fotku!
  @Lucy - podle duhy, to je boží! A jsem ráda, že je tu taky někdo, kdo dá na obaly. Já si koupila jednou strašně drahé fixy hlavně proto, že byly v krásném obalu!
  @Jenda - :* <3 Ale pod Jendou Tě nikdo nebude znát, ty trdlo!
  @Ája - nedivím se! Děkuji za milý komentář
  @Mici Miloveného - to teda jo, mají tu výhodu, že tuhu si, na rozdíl od normálních pastelek, můžeš dokoupit. Snad si i teď na ně sem tam uděláš čas a neleží jen v prachu!

  Děkuji všem za komentáře, jste báječní. Všichni do jednoho!

  OdpovědětVymazat
 16. Zrovna včera jsem nostalgicky čichala k novým dřevěným pastelkám, ale bohužel nebyly pro mě. Dřevěné mám nejraději. Ale kohinoorky jsem měla taky - věčně ulámaná šoupátka, ožužlané nebo ztracené vršky, zlámaná krabička a polámané tuhy, prostě dítě kazisvět :)

  OdpovědětVymazat
 17. :) jé, přítel napsal a koupil, to je sladký :). Já je měla taky a pamatuju se, že jsem je v penálku musela mít podle barev srovnané :D. Já byla na tohle jako malá pedant. Nebo písmenkové desky jsem musela mít úhledně srovnané :D. Škoda, že teď můj pokoj tomu teď neodpovídá. Ale díky za vrácení vzpomínek ;).

  OdpovědětVymazat
 18. Taky je ještě mám, ale bohužel nemají ten obal průhledný, ale v barvě tuhy... Průhledný je lepší, miluju průhledné věci!:) Tvůj článek mi vážně připomněl školní léta :)
  A ten tvůj přítel... musí být prostě úžasný! Taky bych se jednou chtěla dočkat takové reakce na moje "Já bych chtěla..."

  OdpovědětVymazat
 19. Jé, ty taky ještě někde na chalupě mám, vyskládané ve svém úplně prvním pouzdře s malůvkou "koně" uvnitř z dob, kdy mi byly asi 4:) Inspirovalo mě to a zkusím je pak taky nafotit!

  OdpovědětVymazat