blogger MONDAY - jak zmenit "starší a novější záznamy"


     
     

   
 Dlouho jste si o to žádali a já to pořád odsouvala na druhou kolej. Dnes jsem si sáhla do svědomí a řekla si, že je načase jít s kůží na trh. Užijte si návod a propusťe uzdu své kreativitě!

 •    nápad na to, co dáte místo textu. Jiný text či obrázek? Ikonky můžete najít buď na internetu, nebo si je snadno udělat v grafickém programu. (například Zoner Photo Studio je v tomhle velmi vstřícný a snadný)
 •    chvilku času a chuť zlepšit vzhled svého blogu!
 1. Přihlaste se pomocí svého jména a hesla do aplikace Blogger

 2. Najeďte do Návrhu a klikněte na Upravit HTM 

 3. Zaškrtněte "Rozbalit šablony pomůcek" (naleznete na pravém horním rohu nad samotným HTML kódem

 4. Pomocí CTRL+F najděte začátek tohoto kódu:


5. Ve svém HTML kódu byste měli objevit něco podobného. Všechny tři části tam musí být!

Poznámka:  Myslím, že to sice už každý ví, ale kdyby náhodou: newerPageTitle jsou novější články, OlderPageTitle jsou starší články a homeMsg nás vrací na první stránku

6. Zvýrazněné části jsou velmi podstatné! Cheme-li změnit pouze text, smažeme zvýrazněnou část (tj. smažeme část včetně špičatých závorek) a napíšeme například: Starší posty nebo něco originálnějšího:)

Chceme-li místo toho ikonku či obrázek, nahradíme zvýrazněnou část tímto, přičemž samotný obrázek musíte nahrát na internet - třeba přes imageshack:

Návod může být zastaralý. Na jeho aktualizaci se pracuje.
Prosím o trpělivost. Děkuji moc. Silvi

22 komentářů

 1. Silvi,
  tleskám ti za to, že se s námi dělíš o svůj programátorský um! Vždycky po tom, co zveřejníš nějaký horký tip na vylepšení blogu, všímám si, kolik blogů dostane nový kabátek. Je to skvělé!
  A děkuju ti za milé příspěvky u mě. Zahřejou mě vždycky víc než lahvinka červenýho ;-).
  Krásný večer, Vivi.

  OdpovědětVymazat
 2. Silvi, předně moc a moc děkuji za tvou pomoc! Jsi opravdu zlatá! A celkově tvé rady tady na blogu jsou k nezaplacení a připojuji se k Vivi, jsem moc ráda, že se najde někdo, kdo se podělí i s námi méně zdatnými.

  OdpovědětVymazat
 3. Holky, děkuji moc!

  @Vivi- jsi pěkná kecka! Ale milá. A Tvá slova hřejí jako kamna na chatě!
  @Len - samozřejmě není zač! Děkuji za komentář!

  OdpovědětVymazat
 4. silvi! ty si opravdu zlatá!^^achjo..já tě zbožňuju za tyhle návody!:D sice poprvé se mi to úplně pomrvilo a musela sem to zas nastavit na původno, ale podruhe už to vyšlo a mám novější-novější, novější-starší a home jako obrázelk pséka,) moc moc dekuju za návod! (ikony mi udelala sestra tak doufam ze nevadi ze jsou podobne jako tvoje)
  dekujuuuuuu ))

  OdpovědětVymazat
 5. @Priscilla: Já se dnes dívala na Tvůj blog a říkala si: Jé, třeba se nechala inspirovat. A ty mi teď napíšeš, že ses nechala inspirovat. Samozřejmě nevadí, že je máš podobné! A psík je boží.
  Pěkný den.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsi supeeer, sice jsme to udělala tak na podesáté, ale mám to :D Dík!

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za super radu. Návod je tak hezky popsán, že jsem to vytvořila napoprvé a nic se mi nepokazilo.:)

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud budeš tak hodná a budeš vědět jak na to. Ráda bych měla odkazy na Profil, Kontakt atd po názvem mého blogu. Bohužel nevím jak to udělat. V miniaplikacích -stránky. Mi to nefunguje. pokud budeš vědět, budeš mít chuť a čas odpovědět budu ráda.

  děkuji

  Martina

  OdpovědětVymazat
 9. Martinko, nejdříve musíš tyto stránky vytvořit. Tj - nový příspěvek, tam vybereš nová stránka. Pak už by se v miniaplikacích měly ty stránky automaticky měly jít. V těch miniaplikacích v té složce stránky ještě zaškrtní políčko: Automaticky přidat nové stránky při jejich publikování. A pak už ten vzhled můžeš upravovat v Návrháři šablon pod Pokročilé - text karet a pozadí karet. Snad pomůže tento návod!

  OdpovědětVymazat
 10. Ahoj, nevím kde se zeptat, tak píšu tady. Prosímtě jak si zařídila, že máš pod každým příspěvkem "to se mi líbí"? Prošla jsem plno blogů, ale všechno v angličtině, takže nic pro mě a vůbec mi to nejde. Poradíš? Mám tvůj blog moc ráda a často se vracím:)

  OdpovědětVymazat
 11. Silvi moc děkuju, jdu to zkusit..a potrápit se s tím. tak uvidíme jak to dopadne.

  díky za radu :)

  OdpovědětVymazat
 12. Silvi, nechci tě tu zahlcovat svými dotazy, na vytvoření klasických stránek jsem přišla. horší je, že nevím jak do takové stránky (která se zobrazuje jako text) přidat tabulku s mými followers, či lookbooku. nemohu přijít jak..
  děkuji moc..
  díky

  Martina

  OdpovědětVymazat
 13. Ja som asi vážne drevo, ale vôbec mi to nejde.. :-/

  OdpovědětVymazat
 14. úžasný návod :)
  Na akých stránkach môžem nájsť obrázky na tieto "staršie a novšie záznamy" ?

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj Silvi, nějak mi ten kód nejde vyhledat, nemůžu dát ani tu možnost "rozbalit šablonu pomůcek", mám to úplně nějaké jiné a překopané, předpokládám, že je to díky inovátorským pokusům vývojářů. Nechystáš se na aktualizaci tohoto návodu?

  OdpovědětVymazat
 16. Nevíš prosím jak upravím časové pásmo, pořád mi u přísěvků totiž skáče nějaký pacifický čas

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj vůbec mi nic nejde co tu radíš :(

  OdpovědětVymazat
 18. Prosím o radu, jak ty odkazy zmenšit.

  OdpovědětVymazat
 19. Potřebovala bych nutně obnovu článku :))) nefunguje mi tohle

  OdpovědětVymazat