Pondeli

zdroj
Máte taky rádi plány? Já je miluju. Každou neděli si v hlavě spřádám myšlenkové mapy, spletitou síť představ.  A pak z toho nemůžu usnout. Z toho, jak se nemohu dočkat, až se všechno stane skutečností. Převaluju se ze strany na stranu postele, dívám se na telefon, který v pravém horním rohu odbíjí čas do velké proměny, a šeptám si: Spi, spi. Protože půlnoc neplatí! Všechno začne působit, až se probudím. Pondělí je pro mě totiž zakořeněné jako symbolický začátek. První leden každý týden. Nové plány. Nové já. Lepší, o tom není pochyb.

Asi se nikdy nepoučím a každou neděli,  i dnes si budu říkat, že od zítřka, od dvacátéhodruhého prvního ledna budu pravidelně cvičit, budu milejší na své rodiče a vysávat každou středu. Slibuji si to potichu do plyše svého medvěda na spaní a těším se, až se probudím, budu mít lepší pohled v zrcadle a hezčí úsměv a všechno bude jiné. Slunce bude optimističtěji svítit a moje nohy budou štíhlejší.

Nové začátky jsou ve znamení naděje. A já miluju žít v naději, že jednou to vyjde. Že jednou v mém seznamu snů a přání přeškrtnu další položku. I kdyby to mělo být v řádku, kde se píše něco o nových teniskách. A nebo "mít krásné dítě s nejmilovanějším".

Přeji vám, aby všechny vaše plány, o kterých jste kdy snily,  byly jednou úspěšné!

4 komentáře

 1. Já jako mega velký snílek sním každý den, ale neděle je nějaká začarovaná a já po vzoru nový týden=nový začátek= nové plány sním o sto šest :).

  OdpovědětVymazat
 2. já nejraději píšu seznamy, co mám udělat, a i když jsou to banální věci, miluju ten pocit když je odfajkovávám :)
  mám každý den jako nový začátek, bohužel vždycky selžu :/ :D

  OdpovědětVymazat
 3. To je mi kouzelný článek. Dnes neusnu ani já.)

  OdpovědětVymazat
 4. Snim casto, planu mam mrak, at nam vsem vychazeji!

  OdpovědětVymazat

Děkuju za vaše komentáře. Děláte mi velkou radost! ♥