z deníčku deštivého dne


To je mi panečku jaro!
Lidé se šklebí na ulicích a zahalují do svých jarních kabátků, které mají už nějakou dobu čestné místo na věšácích.

A já se usmívám, vytahuji před vchodem svůj vystřelovací deštník a v tu ránu jsem v suchu. Chodím největšími kalužemi a směju se, když lidé běhají na autobus a všude kolem stříká voda z chodníků. I kalhoty nebo černé punčošky se vzory srdíček dostanou co proto.

Píšu vám, abyste nebyli smutní, pokud třeba jste. Z různých důvodů. Že je vám zima v té krásné nové bundičce a nebo že vám účes v tom pitomém počasí nedrží. Nebo z jiných důvodů. Když vám prší na duši. Za chvíli to přejde, a bude všude sluníčko. Všichni budeme nadávat na to, že se venku nedá dýchat a i kdybychom chodili nazí, bylo by nám takový vedro, že by jeden z toho padl na zem a raději se už nezvedl.

A chcete něčím potěšit? Těšte se na zítra, to jsou má slova.

Mám pro vás totiž připravený krásný tip na holčičí záložku. Proto si připravte knížku, nějakou pěknou, která vás zavede do kouzelného světa fantazie. Nějakou knížku, které budou ladit mašličky.

Pokud to bude jen trošičku možné, užijte si dnešní den. Udělejte si dobrou večeři, otevřete si víno k pěknému filmu, zakousněte se do chutného dortu. A nebo se nechte inspirovat mnou a projděte blogy svých oblíbenců. Umí totiž potěšit a povzbudit!

7 komentářů

 1. na záložku se tedy velmi těším! ale nemračit se nezvládám :(

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za tenhle článek! Já mám poslední dobou náladu skvělou pořád, takže ani déšť mi ji dnes nezkazil :-)
  A těším se na záložku :-))

  OdpovědětVymazat
 3. ty tvoje články mi vždy vykouzli úsměv!

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji!!!! Taková milá slova jsem dnes potřebovala :-)

  A.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek, který jsem potřebovala číst. Na rozdíl od všech těch článků, kde hned v úvodu čtu: je to hnus, prší,sněží, láme se mi psí spřežení v zatáčce, vypadám jak zmoklá slepice. I tobě úsměv na tváři :)

  OdpovědětVymazat
 6. naprosto s Tebou souhlasím! Já mám teď prázdniny, takže k mračení není důvod! :)

  OdpovědětVymazat
 7. ten posledni odstavec plnim doslova a to nam tady sviti slunicko v uk. :)

  OdpovědětVymazat