Buď na sebe hodnáKdy ses naposledy pochválila? 
Kdy ses na sebe naposledy usmála do zrcadla? 
Kdy si naposledy šla spát s pocitem, že stojíš za to?

Louise L.  Hay ve své knize Miluj svůj život nabádá všechny, abychom se postavili každý den před zrcadlo a říkali si: „Miluji Tě. Opravdu Tě miluji.“ Dokážeš to? Prosím, vyzkoušej to a vydrž u toho alespoň týden. Anebo rovnou měsíc. Budeš překvapená, jak Tě to změní a jak se změní Tvůj postoj k této chvíli. Začneš tomu pomalu věřit.

Jsi skvělá, přesně taková jaká jsi. Máš krásný úsměv. Vlasy. Nohy. Prsa. Zadek. Vážně je na Tobě všechno v pořádku tak, jak to je. Prosím, přestaň se týrat pochybnostmi a nereálnými představami o sobě samé. Přestaň mít pocit, že musíš někomu něco dokázat. Nemusíš. Opravdu ne. Tohle je Tvůj život a jen na Tobě záleží.

Přestaň se zhnuseně dívat na své tělo ve sprše. Přestaň si v duchu nadávat hanlivými slovy. Přestaň mazat všechny fotografie, na kterých jsi zachycená. Až jednou budeš starší, budeš tak strašně ráda, že je máš.

Zapomeň, prosím, na dlouhé TO DO listy, kterými se tak ráda trýzníš. Je třeba si odškrtnout všech pětadvacet položek, aby to z Tebe dělalo lepšího člověka? Vypovídá to něco o Tvé hodnotě? Soustřeď se raději na to, co je podstatné a vyselektuj to, co Ti radost nepřináší. I přesto, že to není vždycky jednoduché. Uleví se Ti. Moc.

Dovol si odpočívat. Prosím, nauč se to. Je to moc důležité. Pokud je to jen trochu možné, dej miminko manželovi a zajdi si třeba na masáž. Odejdi z práce jednou dřív a procházej se parkem. Nebo se doma zachumlej pod deku a koukni se na film. Úklid počká. Nech mobil v jiné místnosti a běž si lehnout s nějakou pěknou knihou. Udělá Ti to dobře. Pusť si klidnou muziku, zavři oči, usměj se a zhluboka se několikrát nadechni. Je to lepší, viď?

Jsi úžasná. Jsi jedinečná.  
A je na čase, abys to konečně pochopila.

4 komentáře