Můj plánovací setup s diářem The Original od Filofax


Říjen je pro mnohé ta pravá chvíle na to začít řešit nový diář. Rok od roku se ten výběr neskutečně větví a vybrat jeden diář je pro mnohé téměř nemožné. Ačkoliv mi je kolikrát líto, že nemám více životů, abych plánovačů mohla mít hned několik, jsem na druhou stranu ráda, že už mám na nový rok vystaráno. Filofax The Original mě bude doprovázet i v roce 2020. Jak jsem s ním po roce spokojená, jaké doplňky k němu využívám a čím píšu?

Nadčasová elegance

Nejsem na barvy. Červené, modré nebo zelené u mě moc nehledejte. A když jsem měla v rámci spolupráce možnost otestovat diáře Filofax, padla volba právě na tento matný šedý kousek ve velikosti Personal z proslulé kolekce The Original. Nemohla jsem si vybrat lépe. I teď, po více než roce používání, na něm mohu oči nechat a jsem vděčná, že ho mám!


Možná vás bude zajímat, jak po roce vypadá? Úplně stejně jako při rozbalení, a to nepřeháním. Pásek s drukem pořád funguje skvěle, rohy nejsou sešlé, nikde se nic nepáře a gumičky na vnitřní straně desek se nevytahaly. Světlá barva je také bez poskvrny, nicméně velký díl na tom nese to, že o diář se pečlivě starám a nemívám ho jen tak ledabyle pohozený v kabelce či batohu. A nutno podotknout, že s ním necestuji denně.

Obří recenze diáře už visí na blogu. Četli jste ji?

Vyčerpávající recenzi diáře The Original včetně mnoha fotek najdete v tomto článku.
Určitě vám odpoví na další nevyřčené otázky, které vás třeba napadnou!

Jak o kožené desky diáře pečuji?

Když někam jdu, mívám psací potřeby v malém cestovním pouzdře a ostré předměty (třeba klíče), které by mohly desky mechanicky poškodit, v jiné kapse. Zkrátka cíleně předcházím katastrofám, protože si diáře vážím, a i když je to „jen věc“, může mi při dobré péči sloužit dlouho.

Nově mám teď na diář navíc plátěný pytlíček, který jsme s Luckou z Fleppi začaly testovat. Právě ten by měl ochránit diář v kabelce či batohu před poškozením. Svým jednoduchým vzhledem přímo vybízí k tomu, abyste si ho přizpůsobili svému vkusu. Já mám v plánu nahradit šňůrku saténovou stužkou a na přední stranu použít nažehlovací látku vystřiženou do podoby drobných puntíků. Obojí pořídím v galanterii.


Koupit, nebo nechat být?

Zpracování desek vnímám po roce pozitivně a jsem moc spokojená. Snoubí v sobě minimalismus, praktičnost a nadčasovost. Pokud uvažujete o diáři z této kolekce, mohu ho s klidným srdcem doporučit.

Můj plánovací setup aneb Co využívám

A teď možná něco zajímavějšího. Co v diáři najdete, čím nejraději píšu a jak si zdobím diář?


Vnitřní náplň a kalendárium

První půlrok jsem využívala originální náplň z Filofaxu a vyhovovala mi. Týdenní kalendárium i dostatek volných listů (různě barevných i s různým rozvržením) mi dostačoval. Vadila mi však nízká gramáž papíru. Na to, jak ohromně jsem spokojena s listy ve Filofax Noteboocích, papíry v diářích jsou pro mě osobně trošku slabší. Nicméně na rok 2020 už budou listy v diářích z prémiového japonského papíru o daleko vyšší gramáži. Skvělé!


Momentálně mám kalendárium a prakticky i celé vnitřní rozložení od Fleppi. Sametově jemný papír, vyšší gramáž papíru a minimalistické zpracování si mě získalo. Momentálně nemám potřebu zkoušet něco jiného, jsem maximálně spokojená a těším se na rok 2020, ve kterém mohu vyzkoušet nové rozvržení kalendária – na jedné straně kalendář, na protější volná strana na poznámky. Využívala jsem ho kdysi a moc mi vyhovoval.


Rozřaďovače

Protože v diáři nemám jen kalendárium, hodí se mi rozřaďovače pro přehledné oddělení jednotlivých sekcí. Na ně Filofax také myslí. Při koupi diáře na vás v základní výbavě čeká šest krémových karet. Já si nakonec vytvořila vlastní, aby mi lépe seděly do diáře. Nicméně vy se s tím nemusíte trápit. Filofax nabízí krásné mramorové, pastelové, metalické i sytě barevné rozřaďovače ve svém e-shopu. Já mám zálusk na ty pastelové.


Samolepky do diáře

Pravdou je, že pro používání nálepek nemám moc cit. Moc se mi líbí ty dekorační, občas nějakou lípnu do kalendáře, ale spíše využívám ty praktičtější a kochám se u ostatních. Nejvíce u mě jedou samolepky do diáře od Fleppi a nově se zařadily mezi mé oblíbené i drobné ikonky z dílny Mocer. V budoucnu bych moc ráda vyzkoušela i samolepky od Míši v šálku a od Barunky z Lepikaro.Psací potřeby

Na propisky jsem pedant, nemůžu psát jen tak s nějakou. Před lety jsem si dokonce oblíbila jednu natolik, že jsem si koupila dalších deset stejných do zásoby a s jinými nepsala. Co miluju, jsou tenké hroty. Přes to vlak nejede. A musí dobře psát a nesmí se rozmazávat. Dobře se mi píše i s gumovacím perem Clipbook od Filofax. Je dražší, ale krásná stylovka, která potěší podobné nadšence jako já. Ideální jako dárek!


Co se zvýrazňovačů týče, poslední dobou jsem si oblíbila pastelové. Prakticky už jiné nepoužívám. Mými stálicemi jsou gumovací zvýrazňovače Pilot Frixion, s těmi mám výbornou zkušenost. Nedávno jsem si koupila pro srovnání i pastelové zvýrazňovače Stabilo a zatím jsou taky fajn.

 ☆ ☆ ☆

Článek vznikl ve spolupráci s e-shopem Filofax.cz.

4 komentáře

 1. Vypadá moc krásně, ale u mě by chudák trpěl pohozený v kabelce..nosím ho sebou pořád, potřebuju ho mít po ruce kdybych si něco domlouvala, ve škole si v něm píšu co kdy odevzdat a tak. Každopádně zatím jsem nějak problém s výběrem neměla, nejsem moc náročná na toto. Vždycky si nějaký vyberu a mamka mi ho každý rok dá k Vánocům :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzi, děkuji za komentář. To je skvělé řešení nechat si ho nadělit k Vánocům. Jaký to vyhraje letos? :)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 2. Já už nad tímto diářem váhám strašně dlouho a nakonec jsem si řekla Ježíškovi. Problém je v tom, jestli baby pink nebo nude. Ty diáře jsou prostě elegantní a krásné.

  All about Candys life

  OdpovědětVymazat