Diář pod stromeček | Dárková sada Filofax (ukončeno)

 
Tak, a máme tady poslední soutěž. Je přesně 0:15 a já jdu sepisovat finální řádky letošní adventní soutěže o diáře na rok 2019. Je to tak, máme skoro rozdáno. A já cítím nepopsatelnou radost, vděčnost i úlevu!

Když jsem si tuhle soutěž vymyslela, vůbec jsem netušila, že těch diářů nakonec bude více než třicet! Byly to krásné a náročné tři týdny. Děkuji všem sponzorům za jejich vřelost a nádherné dary, děkuji vám za krásné komentáře a děkuji mému muži, který mi věnoval na práci tolik času, kolik jsem potřebovala. ❤️

Jdeme do finále! Dnes tady mám tolik očekávanou limitovanou dárkovou sadu, kterou do soutěže exkluzivně věnovala společnost Filofax. Obsahuje diář Finsbury Rose Gold ve velikosti Osobní a k tomu také speciální gumovací pero ve stejném odstínu. Psala jsem o ní už v tomto článku, kde najdete i více fotek. Je to skutečně krásná tečka za celou soutěží a já jsem vděčná, že mám možnost vám ji nabídnout.

#dobryskutek pod stromeček

Tentokrát bude ale soutěž trochu jiná. Inspirovala jsem se u Lucky Ouřadové z Instagramu a myslím, že tento koncept se zrovna k Vánocům hodí, protože magický čas prostě dobrým skutkům nahrává.

A tak je to tady. Dárkovou sadu Filofax ráda "vyměním" za jeden dobrý skutek, který uděláte. Může to být drobnost. Třeba věnovat nepotřebné oblečení azylovému domu či drobečkům v kojeneckém ústavu. Napéct cukroví staré babičce od vás z baráku. Pomoci někomu s nákupem. Věnovat pejskům v útulku dobré konzervy a staré deky. Strávit chvíli času s babičkami a dědečky v domově pro seniory. Nebo posbírat odpadky v okolí.

Výherce vyberu náhodně, takže neplatí úměra "čím větší skutek = tím vyšší šance na výhru". Zároveň jsem se rozhodla, že nebudu chtít po výherci žádný důkaz o uskutečnění (i když mě moc potěší!), třeba v podobě fotografie, ale budu věřit, že jsme poctiví lidé, kteří nepoužíváme slova a sliby nadarmo.

Vaše odpověď může sloužit třeba i jako inspirace pro vás samotné, jestli se nevyplatí to uskutečnit i bez toho, aniž by vám za to někdo něco slíbil. Zkrátka proto, že dobro ještě nevymřelo.

Soutěž je ukončena. Vítězem se stává


A vlastně náhodný generátor výherců to nemohl vybrat lépe a dobré skutky budou pokračovat :) Peťka už jeden diář hned ze začátku vyhrála a slíbila mi, že jeden z nich někomu ve svém okolí daruje. ❤️

74 komentářů

 1. Není to tak úplně něco, co bych se teď rozhodla udělat. Ale chodím do nemocnice každý týden jako dobrovolník, zpříjemňujeme tam tak malým pacientům tu nemocniční nudu. Vždycky mi to dá hromadu energie a víry,že pokud se ani oni nevzdávají přes těžké nemoci, takže ani já se v těch běžných životních problémech nemůžu vzdát a můžu to zvládnout. Všichni můžeme.
  Krásné Vánoce a díky za skvělou soutěž! :)
  Lenka
  belenda@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Nosím deky a granule a iné potrebnosti do útulku pre zvieratká, a priebežne, nielen počas Vianoc...
  Prajem si, aby bolo nezištných skutkov čo najviac.
  Pekný deň a diaár je u mňa topka :-)
  A.

  nicolete zavináč azet.sk

  OdpovědětVymazat
 3. V rámci vánočního úklidu jsem si protřídila kosmetický stůl, oblečení, boty a věci v kuchyni. Vše jsem pečlivě nabalíčkovala a teď přemýšlím kam dát. Oblečení dám asi do dětského domova a kosmetiku a věci do kuchyně nějaké mamince, která je na děti sama. Musím ještě zjistit pořádné možnosti v našem okolí. Jsou to vlastně dvě mouchy jednou ranou. Doma uklizeno a nehromadí se nepotřebné věci a pak ještě radost něhoko, kdo si to nemůže úplně dovolit. dostalova.pavla92@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Neberu to jako dobrý skutek, ale průběžně celoročně dáváme nepotřebné oblečení a použitelné nezničené věci do kontejnerů pro dětské domovy. Přijde mi vždycky hrozná škoda to vyhodit do popelnice například jen kvůli velikosti.
  Skyv@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Take veci, ktere uz nevyuzijeme davame do kontejneru k tomu urcenym. A v pristim roce chci venovat jeste hezke obleceni do zdejsiho kojenaku...tak snad udelam aspon trosku radost
  marky.duskova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Silvi, to je krásný soutěžní úkol! Já nosím oblečení běžně na charitu a s drahým sbíráme odpadky v přírodě, takže to chce něco ještě navíc. Takže když vyhraju tohohle drahouška (no, já to vlastně udělám, i když nevyhraju:)), dávám si závazek, že v roce 2019 splním, co mám už delší dobu v hlavě - část výdělku eshopu Papírového štěstí půjde na podporu vysazování nových stromů v ČR. No a když vyhraju, tak pohlídám kamarádce její dvě děti :DDDD aby si mohla dojít třeba do sauny ♥ jana.liveinspirit@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Nemohu říct, že bych udělala nějaký dobrý skutek. Myslím, že to, co jsem udělala by mělo být v rodině normální. Bohužel tomu tak dnes není. Moje babička měla mrtvici a následně si zlomila kotník. Nemohla chodit ani nic dělat. Proto jsem za ní přijela nějakých 150km a umyla jí před Vanoci okna a veškeré broušené sklo atd. Když jsem pak viděla jak je vděčná, hrozně mě to hřalo u srdce. Mám ji opravdu ráda. Jituskapetrickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem letos darovala finanční příspěvek na štědrovečerní večeři maminkám samoživitelkám (asi jsi sama viděla akci na Bonami) a zatímco jsem nemocná, třídím oblečení po dětech a nějaké hračky, že je nabídnu ve facebookové skupině samoživitelkám, až budu zdravá, že je předám. Pevně věřím, že se to do Vánoc povede. Vím, že nemají lehký život a jejich děti si takový těžký osud nezaslouží.
  drakalexan@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. Letos jsem se zapojila do akce ,,Krabice od bot,, - darujete hračky, psací potřeby...zabalíte do krabice od bot, napíšete pro jak staré dítě je krabice určena a odevzdáte na některém ze sběrných míst, krabice pak poputují chudým dětem, dětem bez rodiny atd.
  petrulka.1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Pravidelně darujeme oblečení, nějaké ty drobné příspěvky do nadací. A v tom chceme pokračovat. Příští rok chci navic zajít za dobrovolnymi hasiči a zeptat se zda nepotřebuji hračky pro děti, které využijí při vyjezdech.

  halloaplle@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Tyto dobré skutky dělám celý rok. Oblečení a hračky dětem do azylového domu, nepotřebné věci do charitního obchůdku. Pomoc s taškou do autobusu, podržení dveří mamince s kočárkem apod. jsou pro mě základní lidskou slušností. Přispívám na charitativní sbírky apod. Zkusím se zaměřit na nějakou pomoc zvířátkům, to je pro mě nová inspirace.
  hana-petrova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 12. V rámci minimalizování domácnosti velmi často odvážíme krabice s věcmi na charitu, ať už oblečení, nebo věci do kuchyně, boty apod. Knížky, co už jsme přečetli a neplánujeme se k nim vracet, dáváme do veřejné knihobudky (ale někdy se stane, že odejdu s větší hromádkou, než jsem přišla :D ) a v neposlední řadě z lesa odnášíme (cizí!!!!) odpad, minule jsme s manželem dělali soutěž, jestli vyhraju já s počtem najdených vyklizených plechovek, nebo on pet lahví :D Vhrála jsem, ale je to vlastně spíš smutné, že, vůbec to, že z lesa nosíme něco jiného, než přírodniny? mojarilla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Těžko říct, jestli se to dá považovat za dobrý skutek, ale mám z toho dobrý pocit. Pravidelně nakupuji a zároveň i dodávám věci do dobročinných obchodů Cesta domů. Je to pro mě velmi blízké téma. Zároveň mám doma dvě úžasné fenky z šílených podmínek, bohužel poznamenané jak psychicky, tak fyzicky, jsou to už babičky, ale pohled na tu radost, kterou teď ze života mají je nepopsatelný.
  marketaprachovska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Jee to je skvělý nápad! Tak mně zrovna stojí na plotně vývar pro maminku v šestinedělí, který jí předám rovnou i s nabídkou pohlídání staršího prcka. Už mám v košíčku připravené cukroví, co dnes odnáším do místního sociálního centra, ať si lidé při řešení různých nelehkých životních situaci alespoň osladí život.

  diby@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Nepoužívané oblečení nosím průběžně do různých chraitativnich center. Do budoucna plánuji všem sociálně slabším, kteří se shromažďují před naším obchodem vždy přinášet nějakou drobnost v podobě jídla či zbylých drobných z nakupu.
  Zároveň příští rok, až bude "více peněz", tak bych chtěla začít pravidelně přispívat s konzervami a hračkami do útulků.
  Jinak opravdu briliantni zakončení adventního kalendáře.
  veronika.krocilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Letos jsme se poprve zucastnili akce Krabice od bot a venovali jsme tei krabice devcatum v domovech/azylovych domech/... a taky mame adventni kalendar naruby - vyrazujeme nepotrebne veci a zaneseme je do Adra obchudku :-)
  petra.spacilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 17. Krásna súťaž so zmyslom �� my tiež triedime oblečenie a dávame na charitu, knihy do knižnice a tento rok ma zaujala krabica od topánok, tak spolu s malinkou vytriedime nejaké hračky a oblečenie, ktoré verím, že urobí radosť tým, ktorí to potrebujú. Prajem krásne Vianoce ������

  OdpovědětVymazat
 18. Malé oblečení a to, co už tolik nenosím dávám do příslušného kontejneru, ze kterého pak putují dál... taky pouštím staré lidi v mhd sednout, i když se mi už stalo, že jedna babička mi nadala, že mi to trvalo :-D
  Jana.pedmu@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Již druhým rokem se naše obec při zahájení adventu zapojila do akce Krabice od bot, takže náš balíček v zásilce do diakonie nemohl chybět. Také se zapojuji do akce ukliď Česko a uklízíme odpadky v okolí obce. A že to opravdu je nutné... hecpet@post.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Já jsem se jako každý rok zapojila do pořizování dárků pro děti z dětského domova, které organizuje moje kamarádka. každý rok si každé dítě z DD napíše, co by si přálo od Ježíška a společnými silami se snažíme splnit jim všechna přání. Každý rok také dávám spoustu teplého oblečení a deky na charitu a pro bezdomovce a plánuji přispět i na opuštěné pejsky. Kéž by se do těchto činností zapojilo více lidí.
  krystovamartina@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Samozřejmě dobré skutky děláme už roky. Ať už to je oblečení do azylových domů, sladkosti pro děti do klokánků, příspěvky pro Dobrého anděla... a nebo jen úsměv a milý přístup ke všem lidem. Takže s výhrou nebo bez výhry, dobré skutky budou v každém případě..
  lenkabitt@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 22. Každý měsíc přispíváme na Dobrého anděla už asi 3 roky :-) Nyní mám i spoustu oblečení na vytřídění, jak své, tak i po holkách, tak to mé asi poletí do kontejneru na oblečení, snad ještě najde využití a oblečení po holkách zkusím udat v azyláku či dětském domově, nedávno jsem viděla, že shánějí v Chebu :-)
  terezablog0@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 23. Není to nic svetaborneho, ale dala jsem oblečení na červený kriz a napekla jsem cukrovi i pro tchyni, ktera nemuze a budu ji delat i bramborovy salát.
  gabrisova.maria@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 24. Nenošené oblečení dávám na charitu a chodím darovat krev, věřím, že i tak aspoň trochu lidem pomáhám. Zároveň studuji/pracuji jako zdravotní sestra a snažím se nejen pomáhat, ale šířit i radost a smích.

  michaela.56@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Zapojily jsme se s maminkou do projektu Ježíškova vnoučata a byli rozdat dárky babičkám a dědečkům v domově pro seniory. Vzaly jsme sebou i děti a byl to moc obohacující zážitek.
  Katka.volna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 26. My s mojím milým podporujeme dievčatko (India - Cesta domov http://www.cestadomov.sk/) z kasty nedotknuteľných:)
  sona.zan@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. Par jich uz bylo - Mikulas pro deti me kamaradky, financni pomoc kamaradce po rakovine. . . no ted jsem odnesla balik veci po detech na charitu a myslim, ze tim nekoncim. 😁
  holubovam80@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Pracuji ve volnočasové neziskovce, takže těch dobrých skutků je (alespoň doufám) pořád dost. Za poslední roky mě těší hlavně vlastní změna přemýšlení, že tuhle planetu máme půjčenou od svých dětí, a to pořád někomu vysvětluji a ukazuji, že se dá žít opravdu minimalisticky a ne zavaleni konzumem. Hezký den ! katerina.hiclova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 29. V ramci stehovani bych rada probrala veci a ktere budou jeste pekne a pouzitelne bych chtela dat do sbirky na urade,ktery je preda armade spásy. Pak bych take v tomto roce chtela mene plastovat. Sice to neni uplne presna predstava o dobrém skutku, ale myslim si, ze pro budoucnost vsech je to důležité :-)
  andrea.valna @ gmail.com

  OdpovědětVymazat
 30. Chystam se udelat dobry skutek. Nedavno se mi narodilo druhe dite (pro me uz posledni, tak nebudu uz nic schovavat). A mam tu spoooooooustu veci jak po holcicce (po dceri a schovavala jsem, nevedela, co bude druhe dite), tak po chlapci. Jak bude syn odrustat, budu se zbavovat veci. Mam v planu kontaktovat kojenecky ustav a dum pro matky s detmi v nouzi a povenovat obleceni a hracky tam. netusilova.kacenka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Přispěju cukrovím do balíčků pro seniory u nás v kostele a snad stihneme do Vánoc ještě jedné rodině v nouzi přivézt nábytek, který už nepotřebujeme.
  alena.nowak@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. Já se snažím pravidelně přebírat šatník a oblečení vždy dávám do Diakonie, takže i tak bych se zachovala zase :)
  Peta.turonova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Krásný den Silvy,

  moc děkuji za skvělý koncept soutěžení, kouzelné dárky a tahle závěrečná tečka s dobrým skutkem je něco nádherného :-).

  Vím, že hodně lidí si spojuje konec roku právě s dobrými skutky, což se projevuje například tak, že lidé posílají příspěvek na charitu více než kdy jindy v roce. Všímám si také, že se lidé snaží být vzájemně laskavější a všímavější. Je to krásné a kéž by nám to všem vydrželo po celý rok :-).

  Já bych neřekla, že dobrý skutek vykonávám najednou teď víc než jindy. Snažím se poslouchat své vnitřní hlas neustále a pomoci vždy, když mi intuice říká, že je to potřeba. Jsou to často takové maličkosti - Například dnes jedné staré paní upadla na poště hůl a já k ní automaticky přiskočila a s úsměvem jí ji podala. Celkově se snažím na lidi usmívat, pouštět je ve frontě, nebo vyjít vstříc, když to jde. Líbí se mi, jaký to má dopad a na lidech se to krásně odráží jako zrcadlový efekt - usmějí se na mě zpátky nebo s vděčností poděkují.

  Toť za mě... :-)

  Přeji vám všem krásné a kouzelné dny :-)

  lenka.stehnova1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 34. Snažím se dělat drobné dobré skutky často - našemu panu sousedovi, kterému táhne na 90 let, peču kváskový chleba a jiné pečivo, když dělám i pro nás. Pravidelně daruju oblečení po dětech dvěma maminkám, které jsou na děti samy a kterým se každá ušetřená koruna hodí...
  Dělám asi celkem hodně věcí, lidi mi často říkají, že jsem hodná, ale mě to tak přijde normální a přirozené, aby na sebe byli lidé hodní.
  A ono se to člověku pak vrací zpátky - ty dobré skutky a milé chování od druhých :-)
  Další dobroskutek bych udělala, kdybych náhodou vyhrála tento diář. Protože já už jsem si diář na 2019 koupila, tak ho nepotřebuji.
  Darovala bych ho známé, kterou před třemi dny vyhodil z domu s dětmi partner závislý na alkoholu. A která už se rozhodla, že se nebude prosit a nevrátí se. A která teď řeší záležitosti na sociálce a dalších úřadech. Která hledá práci, aby mohla s dětmi bydlet sama a ne u rodičů. A která dnes říkala, že už je těch termínů a věcí k zařízení tolik, že si na to bude muset pořídit diář.
  Myslím, že tento by se k tomu skvěle hodil a snad by udělal i radost...
  Hezké a hlavně klidné svátky všem ;-)
  verapragerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Jsou věci, které neberu jako dobrý skutek, ale prostě to tak je. Několikrát do roka daruji oblečení a se sousedkami chodíme do seniorparku i s našimi prťaty poťešit babičky, stejně tak přidávám do potravinových kontejnerů. Takže určitě něco z toho zase ráda udělám. A tento diář bych si sice nechala, ale koupila bych jiný a ten darovala :-)
  jarka.trejbalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. Darovala jsem bezdomovci u nás na sídlišti deky, bundu, balíček s potravinama a pár piv :D
  Diana.berankova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. To je super nápad :-)
  Snažím se dělat takové drobnosti v průběhu celého roku... Od té doby, co jsem na mateřské, jsem začala víc přemýšlet o tom, jak nakládám s nepotřebnými věcmi a volným časem... A nestačila jsem se divit, kolik obojího vlastně mám :-)
  Vyřazené oblečení dáváme na charitu, chodíme venčit pejsky z útulku, pravidelně s dcerou navštěvujeme kavárnu, kde pracují lidé s hanicapem (odtud dostane poukázky i část rodiny od Ježíška), v naší ulici bydlí jedna stará paní, ke které občas zajdeme s dcerou na čaj nebo doneseme nákup...
  Možná to není moc, ale neskutečně mě to všechno baví :-)
  katerina.maierova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Často, když dočteme s manželem knihu, dáváme ji v bytovce ke schránkam. I nové tituly jako je třeba Zibura nebo tak. Začali to dělat i další lidi z domu. Teď si tam "vymenujeme" třeba i Respekt (s tím začala dřív sousedka). Mám z toho velikou radost.
  A taky jsou pěkný maličkosti jako třeba když se jede MHD a nekouka se do mobilu, ale povídate si (posloucháte) babičku vedle Vás. Možná jsem jediný člověk, se kterým ten den mluvila. Ne vždycky to jde, ale těší to lidi. Tohle je krásná soutěž. Inspirativní. Díky!
  prenosilova89@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 39. Během roku se snažím alespoň 1x/za 14 dnů zajít do domu pro invalidy a vyvést někoho do parku nebo do města :) mnohdy stačí jen hodinka, kdy si mohou s někým popovídat :) mým dobrým skutkem tedy bude se tam znovu zastavit, během zkouškového nemám totiž bohužel tolik času, tak si vymezím určitý den a skočím tam
  k.jarkovska@email.cz

  OdpovědětVymazat
 40. Budu jako každoročně věnovat oblečení na charitu. Srdce by mi nedovolilo oblečení vyhazovat. petra.ferencikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Za dobrý skutek považuji i zajet na vánoční nákup s babičkou. Sama by nikam nejela a takhle ji alespoň trochu ulevím. strejda.sandokan@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 42. Pracuji jako učitelka v mateřské školce a jako každý rok, tak i letos děláme vystoupení pro babičky a dědečky v místním domově důchodců. Vždy si návštěvu moc užijeme jak my, tak i oni a máme s dětmi neskutečnou radost, že můžeme koledami, přáníčky a úsměvy potěšit tolik lidí najednou <3 :-)

  OdpovědětVymazat
 43. Můj bratr zemřel 9.12.2018 je mi z toho smutno, ale protože musel být v lékařském ošetření, tak celý rok jsem za ním jezdila a ani jednou nevynechala i ten poslední den. Jinak zrovna dnes jsem viděla bezradnou stařenku jak věchýtek, bála se přejít, tak jsem ji pomohla přejít a odnesla jí nákup. U nás v domě je dost starších lidí. když je vidím vždy jim pomohu, nákupy nosím také své tetě, ale to snad dělá každý. Po svátcích mám vyprané všechno oblečení po bratrovi uloženo v krabicích a přemýšlím, kam to darovat asi tam kde byl naposled.

  OdpovědětVymazat
 44. Ja venovala motorku po mem synovi sousedovic holcicce, jejiz rodice nemaji moc penez a ted se jim narodilo dalsi miminko veru.tepla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Nemám kolem sebe naštěstí moc rodin v nouzi, ale vím, že jich je mnoho. Ti, kteří ale bojují a nejde o peníze, jsou nemocné děti, a proto jsem se rozhodla, že začátkem příštího roku bych se chtěla registrovat do registru dárců kostní dřeně. Třeba někde na světě zrovna bojuje o život někdo, komu bych mohla pomoci.

  OdpovědětVymazat
 46. Letos jsme se rozhodli byt jeziskovymi vnoucaty. Doufam ze vsechny baliky co jsme odeslali vcas dojdou. Monika.richtermocova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 47. I letos, stejně jako jiné roky, jsem anonymní cestou dala obálku s penězi těm, kteří je potřebuji více než my. A ještě chci přidat návštěvu někoho, kdo je osamělý .
  kombercova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 48. Dnes jsem dobalila a zítra vezu do Dětského domova dáreček pro vybrané dítko. Díky OS Ve spojení tak dělám každý rok.
  Zlisa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 49. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 50. Dělám svojí sousedce společnost,její děti i vnoučata bydlí daleko,nemohou přijet tak často.jak by si jistě přáli.Nosím jí nákupy a doprovází jí k lékaři.Dělám to ráda a nepovažuji to za bůhví jaký dobrý skutek,ale nic jiného mě nenapadá.
  jarbart1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 51. “Dobré skutky” považuji za samozřejmost již několik let. Každý týden pravidelně docházím do domova s pečovatelskou službou,kde dělám společnost seniorům, kteří zde bydlí - hrajeme hry, povídáme si, organizuju pro ně každý rok Vánoční setkání s muzikou a letos jsme byli i na výletě. Také chodím dělat společnost jedné starší paní s nevyléčitelnou nemocí, stará se o ni manžel 24/7 a já tam chodím jednou týdně na pár hodin, aby si mohl odpočinout.. Pomáhání druhým se pro mě prostě stalo přirozenou součástí života - našla jsem se v něm. Vlastně i má práce je pomáhající profesí a dělá mi to radost, protože prostě pomáhám ráda. :)

  klarasilovska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 52. Letos jsme v rámci vánočního úklidu minimalizovali a vše zachovalé a použitelné jsme věnovali do cikánské osady. Nešlo o plyšáky ale spíš vybavení domácnosti a kuchyně. A taky jsme pozvali nemocnou maminku naší kamarádky na vánoční punč k nám. Napekli jsme cukroví i pro tetu která bude brzy babičkou a nestíhá. Díky za soutěž! Zu (zuad_seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 53. Krásný nápad. Před 14 dny jsem darovala jedné nastávající mamince s existenčními problémy oblečení a výbavičku pro miminko. Občas vozím na nebo z nákupu jednu babičku tady v ulici. Přispívám již několik let na Dobrého anděla a občas na pejsky. Jelikož budu třídit zase nějaké oblečení, tak jej zase věnuji potřebným a vytřídím i nějaké ručníky a koupím konzervy a věnuji je pejskům.
  sindlerova.karolina@email.cz

  OdpovědětVymazat
 54. Je to zvláštní náhoda, že čtu článek právě dnes. Před malinkou chvilkou jsem byla dát oblečení bezdomovci, který ležel u mě na odělení a neměl v čem jít domů.
  je to takový malý skuteček, ale pro něj obrovský.
  barthova.m@email.cz

  OdpovědětVymazat
 55. Jsem dobrovolnikem v neziskové organizaci, kde chodíme do domova seniorů si povídat za seniory a děláme pro ně různé akce, ale jako dobrý skutek bych si vybrala něco novejo, třeba obdarovat někoho na ulici jídlem. :)
  krskova.jana@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 56. je to teda divne pisat o dobrych skutkoch, pripada mi to ako chvalit sa, prispela som pred par dnami nadacii na zlepsenie zivotnych podmienok deti v uteceneckych taboroch v Jemene.
  Dobrý deň Alena,
  veľmi si cením, že s nami zmierňujete riziká ľudí v núdzi darom v hodnote 20.00 €.
  Prosím, ostaňte s nami v kontakte. Získate nové informácie, dozviete sa o aktuálnej situácii a využití prostriedkov.

  Ďakujem Vám,
  Allan Bussard
  riaditeľ Nadácie Integra
  Dobšinského 14 | 811 05 Bratislava
  tel.: +421 2 5720 3518
  Váš dar bol spracovaný pomocou neziskového darcovského systému DARUJME.sk. Platba sa na Vašom výpise z účtu zobrazí ako platba pre "ludialudom.sk".

  Partnerom DARUJME.sk je Nadácia Orange

  odporucam, mozete prispiet akoukolvek sumou a budete mat skvely pocit, ze ste pomohli! Alebo podpisujte aspon vyzvy amnesty international,zaberie to len par sekund a pomahaju ludom, ktori robia tento svet krajsi a znesitelnejsi
  emma300@azet.sk

  OdpovědětVymazat
 57. Poté co jsem se stala mámou mám v plánu pomáhat maminkám v nouzi. rychlamys@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 58. Nejlepší dobré skutky jsou ty neplánované, ale každý rok přispívám i plánovaně na nějakou dobročinnou organizaci. Letos jsem si vybrala Chrty v nouzi. A ten neplánovaný byl třeba, když si jedna malá holčička zatrhla kůžičku na prstě a její maminka s babičkou neměly po ruce náplast. A já v tašce už dva roky jednu nosila. Asi na tu holčičku čekala, aby jí mohla pomoci. Krásné Vánoce! petra.vickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Šatstvo, které nepotřebuji, dávám na charitu pravidelně. Taky nakupuji v bazárku, který organizují kolegyně v práci (a výtěžek jde na charitu) a pak se ještě teď před svátky chystám poslat finanční příspěvek několika organizacím (moje nejoblíbenější je UMÚN :-)). Krásné svátky vám všem. jelh@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 60. Krásně se čte kolik lidí pomáhá potřebným. Já jsem pět let Dobrým andělem a pravidelně měsíčně přispívám. Dnes jsem poslala mimořádný vánoční příspěvek. Je hrozně smutné kolik dětí je těžce nemocných.

  OdpovědětVymazat
 61. Několikrát do roka se účastním akce ,,Volná výměna věcí,, kam donesu vše co již nevyužiji (ale hezké funkční čisté neponičené věci,hračky,nádobí,cokoliv) a na oplátku si mohu odnes něco od jiných..Poslední akce byla extra vydařená,spousta maminek si odnesla krásné věci pro děti pod stromeček,takže nejen ušetří,ale někým již nevyužitá věc ještě nadělá radost jinde.Co zůstane,odváží se hromadně do charitativního obchůdku Adra. Krasná akce, ze které mám vždy obrovskou radost. andakov@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 62. Jak už tu psala jedna paní, je krásné číst co ochotní a milí lidé dělají pro druhé. <3 Pro mě jsou tyto Vánoce poslední na základní škole a proto jsem se rozhodla že je pár lidem co ve třídě většinou moc dárků (nebo žádné) nedostanou udělám hezčí. A tak jsem před měsícem objednala korálky z minerálů, které mi včera došly a asi před hodinou jsem z nich dodělala poslední náramek. <3 K tomu jsem ještě dokoupila pár ozdobiček na stromeček. Už mi k tomu zbývá udělat jen jmenovka a zabalit to. Pro kluky jsem vymyslela "brožurku pro správného puberťáka" a k tomu jim přibalím nějakou sladkost. To vše zabalím a je to.�� Ráda pošlu i fotku na email <3.
  jarosovanikoleta@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 63. Nevím zda je to dobrý skutek ale pracuji jako pěstounka na přechodnou dobu a třeba zrovna minulý měsíc jsem byla u babičky která má teď v péči svoje vnouče ( moje první pěstouně). Babička byla zrovnba z nemocnice po operaci žličníku tak jsem u nich byla týden aby si mohla ještě odpočinout . Malé je dnes už 2,5 roku tak jsme spolu vařily trochu uklízely a odpoledne jsme chodily vždy tak na 3 h ven . Malá měla radost, babička byla šťastná a odpočatá a já spokojená že mou pomoct a ještě si užít té princezny. Dnes budu třídit cukroví a s jednou krabičkou posílám syna do domova důchodců :-) , jsou to maličkosti ale mě to dělá radost. Kábrtová (kabrtovam@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 64. Oblečení, které už nevyuzijene,nosím pravidelně do mistní charity a také přispívam menšími částkami na dobročinné nadace. Asi bych se měla zamyslet na nějaké nové formě pomoci. Pomoc s nákupem nebo úklid odpadků v přírodě beru jako samozřejmost a ne jako nějakou zvlášť hodnou záležitost,která stojí za vyzdvižení ��.
  Katka.novakova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Hezky den, v prvni rade dekuji za uzasnou soutez a seznameni s krasnymi vyrobky a jejich tvurci. Svet papiru je moje vasen. Co se tyce dobrych skutku je to pro me celorocni zalezitost - pravidelne prispivam v nadaci Clovek v tisni. Je to spise vnitrni zalezitost, neprezentovatelna...kazdodenni usmevy na kolemjdouci, slusne chovani, ochota pomoci. Kazdy z nas to v sobe ma, staci malickost.
  Kristyna.n71@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 66. Moje přezdívka je Včelka Mája. Wikipedie uvádí: Včelka Mája je svojí povahou dobrácká, dobromyslná, veselá, málokdy se rozčílí a každému ráda pomůže. Je zvědavá, musí všechno vidět a zkusit. Nikdy se k nikomu nechová agresivně i když by to bylo v dané situaci naprosto normální, a není škodolibá. - tolik zkrácená citace. A já mám takovou povahu – lidem neustále s něčím pomáhám, jsem stále milá a usměvavá, optimistická a svou náladou se každý den snažím „nakazit“ i ostatní. Jsem desítky let dobrovolným dárcem krve, zapsaná v registru dárců kostní dřeně a i své děti jsem vychovala dle těchto mých zásad. Pomáháme zvířátkům, nepoužívané hračky a oblečení darujeme potřebnějším…... ivajonakova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Pěkný den. Diář je krásný, ale nechci dělat dobré věci jen kvůli tomu, abych ho vyhrála. Již řadu let sponzorujeme 2 děti v projektu ADRA v Bangladéši a podpořila jsem finančně Elišku, která to moc potřebuje https://www.sbirkaproelisku.cz
  tupa.zuzana@email.cz

  OdpovědětVymazat
 68. Dobry skutek,premyslim,asi bych sla potesit nekoho dobrym slovem a taky s sebou zas vzala nekdy starou igelitku a posbirala nejake odpadky po ceste...elen.aja(at).centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 69. Zdravotní obtíže mi bohužel moc neumožňují chodit někam dobrovolničit, ale dnes jsem zrovna koupila Skutečný dárek od Člověka v tísni, nedávno jsem se taky zapojila třeba do Ježíškových vnoučat... y.vici@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 70. Jestli se povazuje trideni a sbirani odpadku v lese, pri prochazce apod. za dobry skutek pro Matku prirodu, tak takto vedeme sve deti odmala. Pustit starsi osoby sednout v MHD, to je samozrejmnost. Nevyuzite obleceni, hracky, boty radi od nas prijimaji pracovnice v Charite. Kez by takto premysleli vsichni rodice ;)
  jiav@email.cz

  OdpovědětVymazat
 71. Natrafila som na slovensky projekt, kde po zaregistrovani dostanes adresy ludi v domovoch dochodcov a posles im vianocny pozdrav. Malickost a urobi obrovsku radost adresatovi. Pravidelne posuvm veci do charitativnych obchodov. Viki viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 72. Já se snažím dělat ty každodenní malé drobné skutky, jako pouštět sednout v MHD, zeptat se slepce, zda potřebuje pomoct na druhou stranu ulice apod., ale ty označuji spíš za slušné vychování, než dobré skutky. Na druhou stranu, když mě někdo pomůže (s kočárkem do tramvaje, nebo treba nedávno mě prodejce na trhach pustil na toitoiky, které jsou určené jen pro ně a já to fakt považovala za dobrý skutek), nezapomenu to těm lidem říct "Tak dneska máte splněno!" A máme ještě lepší den oba, vždycky se na to lidi zasmějou.
  Přiznám se, že jsem přemýšlela celé tři dny, jaký dobrý skutek si vymyslím pro toto zadání a až dneska mě to napadlo. Zítra zavolám paní, která mi občas hlídá dceru, a která byla v úterý na operaci s rukou, zda nepotřebuje nakoupit nebo něco zařídit. A už se na to moc těším. Přeji všem krásný nový rok plný úsměvu!

  Petra.kundeliusova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 73. Silvi, především ze srdce děkujeme za krásnou soutěž! Myslím, že spousta z nás každý den otevírá tuto stránku už skoro ne prioritně za účelem vyhrát diář, ale těší se na to, jakou otázku na zamyšlení nový den přinese. Aspoň já to tak mám. A myslím, že jistě nejsem sama :) A toto je opravdu lahůdka. Něco navíc. V prvé řadě mě k tomu napadá, že mi připadá skoro nepatřičné se jakoby "vychloubat" dobrými skutky (snad chápeš, jak to myslím :)), ale na druhou stranu si po přečtení příspěvků ostatních účastníků říkám, jak je krásné, kolik lidí dobrovolničí a věnuje se zcela nezištné činnosti. Zvláště v dnešní době mi to připadá nádherné a obdivuhodné. Klobouk dolů před všemi dobrými lidmi, kteří se tomu věnují třeba celá léta a už je to pro něco cosi automatického. Co se týče konkrétně mého zapojení, tak letos před Vánoci jsme se sestrou zorganizovaly Dobročinný vánoční bazar věcí, kde si lidé mohou nakoupit super věci jako oblečení pro děti i dospělé, hračky, knihy, kosmetiku, hand-made věcičky, šperky a mnohé další. Z vybraných peněz nakoupíme Nocleženky pro lidi bez domova. Pokud tedy máte před Vánocemi stále ještě deficit dobrých skutků, neváhejte ve čtvrtek 20.12. zavítat do brněnského Café Atlas, kde se tato akce pořádá. Jinak co se týče jiných záležitostí mimo této speciální předvánoční, sbírám odpadky na svých toulkách s kočárkem a učím to i svého dvouletého syna, pouštím sednout starší lidi v MHD, ráda nabídnu pomoc mamince s kočárkem, těší mě rozdávat úsměvy tam, kde je třeba nikdo nečeká. Toto však nepovažuji přímo za dobré skutky jako takové hodné ocenění, zdá se mi to jako něco zcela samozřejmého a automatického. Nebo mělo by být. Zde vidím, že spousta lidí to vnímá stejně, což je úžasné. Když vidím, čemu všemu se lidé věnují, co je součástí jejich běžného života, neubráním se pocitu, že i já bych mohla a měla dělat mnohem víc.

  lucie.navratilova15@seznam.cz

  OdpovědětVymazat