PŘEČTENO | Umění přirozeného domova


Za trend navracet se k přírodě a přirozenému způsobu životu jsem moc ráda. Ale i mě trvalo nějakou dobu, než jsem si k tomu našla cestu. Snažit se omezovat odpad, přemýšlet nad složením kosmetiky a čisticích prostředků, odklonit se od materialismu k jednoduchosti. Je to velké téma!

Proto fandím jakékoliv snaze o to, přiblížit tento přirozený a udržitelný životní styl širší veřejnosti. Ať už pomocí blogů, diskuzních skupin (pár tipů máte na konci článku), či prostřednictvím knih – ke všemu tak nádherných!
Jednou z takových je i Umění přirozeného domova od Rebeccy Sullivan (u nás vydalo nakladatelství Esence), která se nechala inspirovat generací našich babiček a vytvořila návod, jak pečovat o sebe a svůj domov pomocí tradičních metod a jednoduchých přírodních ingrediencí.

Na první pohled je to skvost. Krásná knižní obálka potažená jemným plátnem, vkusné fotografie, které byste si snad i zarámovali na zeď a vůbec celá publikace na vás dýchne takovým klidem a pohodou, že máte chuť zabořit se do pohodlného křesla a nerušeně listovat.

Kniha je rozdělena na dvě části – Domov Zdraví a krása.

V části Domov na vás čekají jednoduché a srozumitelné návody na přírodní čisticí prostředky i poctivé recepty do kuchyně, často z lokálních surovin. Taky tam najdete i tipy na výborné nápoje, anebo rady, jak si vypěstovat vlastní koktejlovou zahrádku.Druhá část Zdraví a krása je plná senzačních návodů na DIY kosmetiku pro ženy i pro muže. Opět vynikají v tom, že jsou opravdu jednoduché a z dostupných surovin. Tato část obsahuje i tipy na domácí dekorativní kosmetiku a léčivé a hojivé přípravky (třeba na spáleniny, štípance či proti kašli)

O knize bych vám mohla psát dlouho, protože je opravdu výborná. Není v ní recept či návod, který by nezaujal. A informace, která by mě něčím neobohatila. O bylinkách, lokálních potravinách či přírodních esencích. Je skvělé mít to všechno pohromadě. A pokud jste i vy naladěni na podobnou vlnu, určitě se na ni koukněte! Myslím, že by se vám mohla hodit. :)
Zajímavé odkazy k tématu:

6 komentářů

 1. Vidím, že jsem tu asi strašně dlouho nebyla, máš tu tolik krásnejch příspěvků... Díky za sdílení a taky za to, že mě to sem vlastně zase dovedlo :). Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavli, moc děkuji za krásný komentář. Jsem ráda, že ses vrátila a že se Ti tady (stále) líbí.

   Měj se krásně a brzy "naviděnou" :)
   Silvi ♥

   Vymazat
 2. Jée, zrovna dnes jsem si ji objednala, tak se na ni těším ještě víc. A díky za další tipy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikčo, myslím, že budeš moc spokojená!!

   Silvi ♥

   Vymazat
 3. To vypadá úžasně, podobné knihy naprosto miluju. Navíc vzhledově je hrozně příjemná, to se musí číst jedna báseň a co pak teprve zkoušet obsah! :))

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daysy, naprosto jsi vystihla mé pocity! Lépe bych to neshrnula :)

   Měj se krásně! ♥
   Silvi

   Vymazat