TO DO LISTY | 6 jednoduchých rad, jak si plánovat úkoly

Ať už jste student, který má před sebou prázdniny, anebo jste dávno odrostli školním povinnostem, stále se najde dost úkolů a cílů, které byste rádi vyřešili či zrealizovali. Třeba dočíst knihu, naplánovat dovolenou či se vrhnout na nějaký kurz a úspěšně ho dokončit. Anebo jste maminka, která se snaží stihnout toho v životě více.

Je jedno, v jaké životní fázi jsem vás zastihla. Věřím, že tyto rychlé a jednoduché rady, jak si naplánovat úkoly, najdou uplatnění kdykoliv! A pokud se vám osvědčil tip, který zde neuvádím, napište mi ho do komentáře! ♥1. Vyhraďte si na to chvilku

Plánujte úkoly v klidu a bez stresu. Na týdenní plány si ukrojte kousek nedělního večera. Také na denní TO DO list se vyplatí myslet den předem. Ráno už se pak jen kouknete a víte, co vás čeká.

2. Začněte s dobrou náladou

Když jste odpočatí a dobře naladění, práce jde prostě od ruky. Proto myslete na kvalitní spánek a relaxaci. Úspěšný den nastartujete chvilkou jógy, příjemnou muzikou, dobrou kávou nebo třeba kapitolou z knížky. A pak se s chutí pusťte do práce! :)

3. Ukliďte si

Nepořádek vás bude zbytečně rozptylovat. Ukliďte si na svém pracovním místě a mějte v dosahu vše, co budete pro svou činnost potřebovat. Odbíhat, hledat ztracené razítko anebo se přehrabovat haldou papírů dokáže veškerou chuť do práce úplně zhatit.4. To největší sousto jako první

Ať už plánujete týdenní či denní TO DO list, vždy si určete ten nejdůležitější úkol a pusťte se do něj hned ze startu. Já vím, nemusíte mi nic říkat, vidím vám to na očích. Když ono se do toho člověku nechce, že? Už tolikrát jsem se ale přesvědčila, že často je nejtěžší začít a pak už to vlastně jde. :)

5. Na drobné úkoly s časovačem

Jsem si jistá, že budete mít ve svém TO DO listu mnoho drobných úkolů, které nezaberou příliš času. Nastavte si časovač (třeba ten v mobilu) na půl hodiny a zkuste vyřešit co nejvíce z nich. Jakmile se takhle nastartujete, půjde to jako po másle a ten pocit odškrtnutých položek stojí za to! :)

6. A hlavně s rozumem! :)

A to nejdůležitější na závěr. Zase to nepřehánějte, ano? Život není o tom odfajfkovat položku za položkou z nekonečného sezamu povinností. Bavte se. Užívejte si. Buďte s přáteli a občas si prostě hoďte nohy nahoru, víno do sklenice a nechejte líně převalovat tekuté hrozny na jazyku. Vše musí být v rovnováze. :)

Nemáte si úkoly kam zapsat?

V jednom z předchozích článků jsem pro vás našla TO DO listy ke stažení zdarma. ♥
Pevně věřím, že si z toho širokého výběru najde každý to své! Takže se tam koukněte!

A pokud sháníte diář a zrovna žádný nemáte, pak si určitě nezapomeňte přečíst článek
o 18měsíčních diářích, které začínají od července 2018. Jsou tam krásné kousky!

Zdroj fotografií: thebstudio

6 komentářů

 1. Hodně mi pomáhá, když při práci na opravdu důležitých úkolech, co mají deadline, zapnu na mobilu režim nerušit. Stačí třeba půl hodinka a ta efektivita u mě opravdu stoupne bez neustáleho pípání messengeru, whatsappu apod. :-) Tak to je třeba takový další tip :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, to zní skvěle! Taky to občas dělám a kolikrát ještě přetáhnu čas, který jsem si nastavila, jak se do toho zažeru! Musím ten tip dopsat do článku, úplně mi vypadl. :)

   Pusu! ♥
   Silvi

   Vymazat
 2. Také jsem plánovací člověk, který se neobejde bez různých lepítek a dobrých diářů, které mi pomáhají udržet vše v hlavě a na nic nezapomenout. Vždy v neděli si dělám týdenní přehled, včetně nákupních seznamů a poté už se jen průběžně dívám a případně dopisuji, co musím udělat.

  LIFESTYLE AND BEAUTY . EU

  OdpovědětVymazat
 3. Kolem dětí to bohužel ale funguje tak, že člověk vždycky během dne udělá tisíc malých věcí, než se dostane k té hlavní, kde má jasně daný deadline :-D A i od té nakonec musí utíkat k těm malým věcem :-)
  Ale nevzdávám se a pořád se snažím své plány dodržovat. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem hroznej profík na odkládání věcí. Takže odkládám, co můžu a pak panikářím, že nestíhám. Můj život je jedno velký vzrůšo!
  Ne, popravdě se snažím být teď víc spolehlivá, takže se mi tyhle rady docela hodí.

  Dokonalý tabu

  OdpovědětVymazat
 5. Skvělé tipy a hlavně krásné to-do listy:) takhle si do nich člověk chce zapsat co nejvíce úkolů! :) Já si při plnění nepříjemností vždy zapnu super muziku, aby mi práce šla lépe od ruky:)
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat