TESTUJI | FILOFAX NOTEBOOKMiluji diáře, zápisníky a notýsky. Někdo má boty, já mám papírnictví. Všichni to o mně ví. Ještě pár let zpátky jsem to skupovala ve velkém. Neuměla jsem si pomoci, a to ani přesto, že se mi doma kupily věci ve velké krabici a já neměla reálnou šanci je využít.

Postupem času jsem si ale začala vybírat. Už se mi zajedly obyčejné sešity za pár korun, které mě zlákaly v papírnictví. Chtěla jsem něco víc. Kvalitní zpracování, pevnou obálku a listy s vyšší gramáží, které neroztají po setkání se zvýrazňovači. A pár takových doma mám.

Úplně nejnovější přírůstky do sbírky zápisníků je Filofax Notebook. Říká se o něm, že je to tak trochu jiný poznámkový blok. A já se vám pokusím přiblížit, v čem je jiný a jestli skutečně stojí za to do něj investovat.
Pohlaď mě poprvé a nebudeš chtít přestat

Edice Pastel byla láskou na první pohled. A když jsem zápisník vzala poprvé do ruky, nechtělo se mi ho pokládat zpátky na stůl. Desky jsou heboučké a pevné, rohy příjemně zaoblené a kroužková vazba je velmi decentně schovaná, aby nenarušovala elegantní ráz zápisníku.

Filofax Notebook Pastel

Co vždycky oceňuju a oblíbila jsem si už před pár lety, je gumička. Já jsem totiž nemehlo, a to opravdu tuplované. Takže otevřít kabelku a najít tam diář otevřený uprostřed s pokrčenými stránkami je můj denní chléb. Proto když vidím, že mohu diář či zápisník takhle ochránit, vždy to vítám.

Pro milovníky barev a vzorů

Pastelová barva není nic, nad čím by vaše srdce zjihlo? Pak by se vám mohla zalíbit taky edice Filofax Notebook Impressions. Je k dostání v kapesním formátu či ve větším formátu A5.Propiska po papíře doslova klouže

Jestli jsem na něco za ta léta pes, tak to je papír.  Co opravdu nemusím, je průhledný list, u něhož jsou zvýrazňovače prakticky bez šance. U levnějších poznámkových bloků s kroužkovou vazbou je to téměř sázka na jistotu. Když jsem tuhle hledala v obchodech náplně do desek s kroužkovou mechanikou, bylo to bez šance.Listy z Filofax Notebook jsou trochu jiné kafe. Na vysokogramážní japonský papír se píše moc dobře. Propiska po stránce sama klouže jako krasobruslařka po ledě. Kolikrát vymýšlím, co si ještě zapsat, ať tenhle zážitek neskončí. :) Přežijí Stabilo fixy, zvýrazňovače i plnicí pero.

Přidej, odeber, přesuň, doplň

A teď přichází na řadu to, co dělá tento zápisník výjimečným. Unikátní kroužková vazba, která ve spojení s vhodně vykrojenými papíry umožňuje listy jednoduše vyjmout, přesouvat, doplňovat a třídit dle libosti. Perfektní do školy, práce, na porady i schůzky. Ale taky pro ty, kteří mají občas chuť papír vytrhnout, zahodit a začít znovu. Tady se to může bezbolestně. :)  A protože je papír pevný, myslím, že přesouvání bez újmy přežije.


Fakt to jde jako po másle a umožňuje to daleko lépe pracovat s poznámkami. Pokud máte k určité oblasti ještě co říct, a přitom na další straně už jste přitom načali nové téma (anebo tam máte poznámky k dalšímu předmětu či jiné pracovní schůzce), není problém vložit volnou stránku a pokračovat.

K udržení pořádku v poznámkách pomohou i rozřaďovače, které slouží ke kategorizaci jednotlivých oblastí. Opět je můžete vložit úplně kamkoliv se vám to zlíbí. Svoboda prostě vládne světu, co si budeme povídat. :)


Pro všechny, kterým bije srdce pro papír

Ruku na srdce. Filofax Notebook patří mezi dražší zápisníky (formát A5 pořídíte za 499,-). A každý z nás má priority jiné. Někomu stačí obyčejný sešit a ujíždí na něčem jiném. To je naprosto v pořádku.

Pokud ale jste, stejně jako já, nadšenci do notýsků, mohl by vám dělat velkou radost. Vypadá senzačně, zpracování je parádní a papír kvalitní. A patentovaná kroužková vazba má taky něco do sebe. Já ho schvaluju. :)

Myslím, že zápisník od Filofax se taky hodí jako perfektní dárek pro papírenské maniaky. Máte nějakého ve svém okolí? Věřte mi, že s tímto notýskem se rozhodně trefíte do černého a hned si získáte jeho srdce, které bije pro papír. Na chvíli bude bít i pro vás!  ♡

Rozbušilo se vám srdce? ♡ 
Tak co, je to láska na první pohled? Já to znám moc dobře, někdy si člověk zkrátka nemůže pomoci. :)
 Naštěstí vím přesně, kde pana pravého najdete. Čeká na vás v mnoha barvách a vzorech na Filofax.cz.

Já tímto moc děkuji za možnost testování a věřím, že pro vás bylo přínosné! ♡


Zdroj fotografií: archiv Filofax

8 komentářů

 1. Mám sešitů celkem zásobu, ale až budu nějaký potřebovat, tak po tomhle určitě kouknu. Vypadá moc pěkně - jak vzhledem tak zpracováním. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Michelle, moc děkuji za milý komentář!
   Rozhodně se na něj minimálně koukni, protože osobně se mi moc líbí. Fakt mě to s ním moc baví. A věřím, že pokud bys mu dala šanci, bude tě bavit stejně. :)

   Ať se daří!
   Silvi ♥

   Vymazat
 2. Ach Silvinko, co mi to děláš? :D Zrovna jsem přemýšlela, že bych potřebovala nějaký nový zápisník. Ty učitelské, co jsou na trhu mi šíleně nevyhovují, tak is dělám vlastní, ale potřebovala bych právě takhle krásně měnit výplně, psát si poznámky a nejdůležitější samozřejmě je, že to musí nějak vypadat...a tyhle pastelové? To je nádhera... Ale jak vysvětlit mému prasátku, že to musí být v rozpočtu? :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aličko, hezky se na to své prasátko usměj a ono zjihne! :)
   ... ale teď vážně - ruku na srdce, nezasloužila by sis po celém školním roce nějakou odměnu? ♥

   Pusu
   Silvi

   Vymazat
 3. Vyzerajú naozaj pekne :)
  <a href="http://www.lifeinpicturesbylu.com/”>LIFE IN PICTURES BY LU</a>

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lu, děkuji za komentář. Jsem moc ráda, že tě taky zaujaly!

   Ať se Ti daří! :)
   Silvi ♥

   Vymazat
 4. Díky za tenhle článek! Pastelově fialový ve velikosti A5 už je objednán!! Bude se hodit k blogu, líbí se mi ty vyndavací listy a rozdělovače s kapsičkami :) A uvažuji i o tý spešl děrovačce ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezko, to mám teda radost! ♥ Já jsem fakt hrozně spokojená, používám oba dva denně. Taky přemýšlím nad děrovačkou, přijde mi, že se to do budoucna vyplatí! ♥ Ať se daří, Teri!!

   Vymazat