NÁVOD NA BLOG | Jak propojit blog s Instagramem?


A máme tady další návod na blog :) Tentokrát na téma, jak propojit blog s Instagramem. Testovala jsem pro vás poměrně dost online nástrojů a nejvíce mi vyhovuje Lightwidget. Vše v něm nastavíte během pár minut. A navíc se mi líbí i to, že po kliknutí na fotografii, která vás zaujme, se okamžitě přesunete přímo na Instagram a ne na nějaký meziprostor, jako je to například u Snapwidgetu. Sami se přesvědčte, že je to tak snadné!

Nastavení v Lighwidgetu

1. Přejděte na stránku Lightwidget.com.

2. Přihlaste se ke svému Instagram účtu. Pokud máte odlišný osobní profil a profil na blog, do části Instagram username můžete napsat jméno toho "pracovního" (v mém případě silvidesign). Část filter photo by hashtag nechejte prázdnou.

  3. Vyplňte Initial Settings (Nastavení)
  • Type of Widget: Nejčastější je Grid.

  • Number of Columns: počet sloupců
  • Number of Rows: počet řádků
  • Image Hover Effect: Zde nastavíte, co se stane, když přejedete myší na fotku.
   • Fade In – Fotka se zesvětlí
   • Fade Out – Fotka ztmavne
   • Zoom In – Fotka se přiblíží
   • Zoom Out – Fotka se oddálí
   • Zoom and rotate – Fotka se přiblíží a trochu natočí
   • Icon overlay – U fotky se zobrazí ikona lupy
  • Show caption – U fotky se zobrazí popisek
  • Square crop - Ořez fotek do čtverce (pokud náhodou na Instagramu máte i fotky v jiném než čtvercovém formátu)

   TIP - Pokud chcete Instragram Feed v postranní liště blogu, zvolte stejné číslo v části Number of Columns a Number of Rows. Pokud chcete Instragram Feed vespod vašeho blogu (dole pod články), je ideální zvolit u Number of Columns 8 a u Rows 1 až 2.

   4. Když máte nastaveno, klikněte na Preview. Nalevo uvidíte náhled, který se vám bude zobrazovat na blogu.

   5. Jakmile jste spokojeni, klikněte na Get Code (vedle Preview) a ten následně zkopírujte. Poté stačí zvolit možnost Copy to clipboard. Bude to vypadat následovně 


   Nastavení v Bloggeru

   1. Přihlaste se do rozhraní Bloggeru a zvolte možnost Rozvržení.
   2. A teď si zodpovězte otázku, kde chcete Instagram mít – v postranní liště, anebo úplně dole pod články?
   • Postranní lišta - klikněte v záložce Rozvržení, v části s názvem Sidebar (může se to jmenovat například sidebar-right-1) na Přidat Gadget.
   • Zápatí (úplně dole pod články) – klikněte v záložce Rozvržení, v části Footer (může to být pojmenované třeba jako footer-1) na Přidat gadget.

    3. Zvolte možnost HTML/JavaScript a do části Obsah vložte zkopírovaný kód – buď klávesovou zkratkou CTRL+C, anebo pravým tlačítkem myši a možností Vložit. Část Nadpis může být volná, to už záleží na vás.

    4. Klikněte na možnost Uložit, zmizí vám okýnko s kódem a budete zpět v části Rozvržení. Přetažením myši můžete zvolit, kde přesně má Instragram Feed být (platí zejména tehdy, pokud nahráváte do postranní lišty). V části Rozvržení nakonec ještě potvrďte změnu volbou Uložit uspořádání.

    5. Nyní se podívejte na blog a už byste tam měli Instagram mít :)

    Pozor – v náhledu se vám Instragram Feed nebude zobrazovat. Bezplatná verze tohoto widgetu to totiž neumožňuje (stránka s náhledem je totiž zabezpečená, to znamená, že se "chová" trochu jinak než běžná stránka). Nemějte ale obavy, vaši čtenáři ho úplně normálně uvidí! :)

    31 komentářů

    1. Super tip. Mohu se zeptat, je to zdarma?

     OdpovědětVymazat
    2. Ahoj, můžu se zeptat, je možné vyměnit některé fotky? Vybrat si jiné než co se tam nastavily? Díky moc!

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Ahoj,
      nemyslím si. Widget to automaticky stahuje z posledních, které jsi nahrála na Instagram. Leda si to vymazat na Instagramu, pokud ti některá už nepasuje, nic jiného mě nenapadá :)

      Krásný den
      Silvi

      Vymazat
     2. Našla jsem tam nějaký "filter photos by hashtags", tak možná kdyby sis pod vybraný fotky dala stejnej hashtag, mohla by sis je vybrat, ale nezkoušela jsem. :/ .)
      Silvi

      Vymazat
    3. Přesně toto jsem hledala! štve mě, jak mi současný widget odkáže právě na nějaký server a ne přímo na instagram :)

     děkuji!

     Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

     OdpovědětVymazat
    4. Markétko,
     taky mi to vadilo. :) Mám radost, že Ti návod přišel vhod!

     Měj se krásně!
     Silvi

     OdpovědětVymazat
    5. užasnééé! dlho som sa trápila aby som našla widget, ktorý bude odkazovať na instagram ♥ nie na iné stránky

     OdpovědětVymazat
    6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

     OdpovědětVymazat
    7. Dobrý den. Vyřešila jsem už dřívější problémy (asi po hodině), ale teď mám zase jiný. Píše mi to, že to nepodporuje https a já se toho nemůže v adrese blogu zbavit. V nastavení mám zaškrtáno, že nechci přesměrovávat na htts, ale stále to nejde.
     Moc se omlouvám, že jsem hňup :) a děkuju za jakoukoliv pomoc.

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Ahoj, už jsem psala v závěru článku, že "https" to nepodporuje. Tedy v této bezplatné podobě (když si koupíš premium účet, jde to i na https) ... Mně to třeba nefunguje v náhledu článku nebo náhledu rozvržení (to je totiž zabezpečený web, určuje to právě to S na konci "https", na samotném blogu už se mi to zobrazuje. Nemůže to být i u Tebe tím, že se díváš na náhled? Mohu požádat o adresu tvého blogu?

      A neomlouvej se, je normální, že člověk tápe, neví, je zmatený. Ale není třeba o sobě mluvit jako o hňupovi :)

      Krásný den
      Silvi

      Vymazat
     2. Já se opravdu tak stydím. Až teď jsem pochopila tvůj dovětek, že nám to nebude fungovat. Hlavně, že jsem tím strávila dvě hodiny. :D

      Vymazat
    8. Kačenko, hlavní je, že se to vyřešilo ♥

     OdpovědětVymazat
    9. TO je skvělý dekuju moc, že si to napsala moc mi to pomohla takovou dobu jsem to chtěla.

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Ahoj Týnko, to jsem ráda! Ráda jsem Ti pomohla :)

      Měj se krásně!
      Silvi

      Vymazat
    10. máš fakt skvělý návody :) děkuju

     OdpovědětVymazat
    11. Vaše návody jsou k nezaplacení, tolikrát pomohly a ušetřily spoustu času. Za všechny moc děkuji :)

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Evičko, to jsem moc ráda! ♥ Děkuji za milý komentář.

      Mějte se krásně!
      Silvi

      Vymazat
    12. Tvé návody jsou prostě dokonalé. Moc za ně děkuji! Vše bezvadně vysvětleno, krok za krokem.. Zvládla jsem instagram, nadpisy doprostřed, horizontální menu. Super. Jen mě štve, že se jednoduše v rozvržení stránky nedá hýbat s datem a titulkem příspěvku, jako se dá hýbat s pořadím komentářů, štítků apod. By mohl být námět na další návod =)

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Ahoj Kláro :)

      Moc děkuji za milý komentář. Jsem ráda, že Ti jsou návody nápomocné. Snažím se to dělat opravdu krok po kroku, aby to pochopil úplně každý. Přece jen znalosti se mohou mezi jednotlivými čtenáři lišit a já chci, aby to pochopil i ten, kdo s blogem začíná :) Tak snad se mi to daří.

      Děkuji za námět na další návod. Popřemýšlím nad tím. I když popravdě to je zrovna věc, která je složitá pro vytvoření univerzálního návodu, protože to se většinou nastavuje přímo v šabloně a každý má šablonu trochu jinou - zvlášť dnes, v době šablon, které se dají bezplatně stáhnout z internetu a jsou kolikrát všelijak nakódované. Ale uvidím, třeba najdu nějaké společné znaky, od kterých by se člověk při vytváření takového návodu mohl odrazit.

      Měj se krásně :)
      Silvi

      Vymazat
    13. Si naozaj skvelá v tom.čo robíš. Všetko je albsolutne zrozumiteľné a pekne ukazane. Ani si nevieš predstaviť koľko času si mi dala tým že som nestravila hodiny hľadaním potrebných veci. Všetko je na kope tu :* <3 len tak ďalej a veľa inšpirácie želám

     OdpovědětVymazat
    14. Zial riesenie je len docasne. Tak ako vacsina bezplatnych gadgetov po case prestane fungovat a vyzaduje prechod na platenu verziu. Skoda. Vyzeralo to dobre.

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Ahoj Mačko,
      díky za reakci. Tobě gadget již přestal fungovat? Mě už x měsíců funguje bez problémů. Máš nějaké jiné dlouhodobé řešení? :)

      Měj se krásně!
      Silvi

      Vymazat
    15. Dlhodobe riesenia su bud si to zaplatit alebo nemat IG na blogu. Zatial som to riesila tak, ze som ho odstranila a pridala nanovo. Uvidime ako dlho vydrzi.

     OdpovědětVymazat
    16. Ahoj Silvi, děkuji ti za pěkný a přehledný návod. Moc mi pomohl, takže ti patří mé díky! (Btw. máš moc pěkný blog!) Měj se hezky :)

     OdpovědětVymazat
    17. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

     Výměna kdekoli - Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

     Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

     OdpovědětVymazat
    18. Taky mi to nefunguje, mohu poprosit o pomoc? Dle návodu zřejmě zvládám vše, jen se mi to na blogu nezobrazí, i když se dívám přes vyhledávač ne přes náhled.

     OdpovědětVymazat
    19. Také mi to nefunguje, chce to po mě placenou verzi? Je tam nějaká změna? Koukám, že návod je docela staršího data, je nějaký aktuálnější?

     OdpovědětVymazat
     Odpovědi
     1. Popravdě já ho mám na blogu taky a funguje. :)
      Možná se díváš v náhledu blogu a ano, tam nefunguje. Protože tam je v URL adrese na začátku "https" a v tom případě se tato bezplatná verze nezobrazuje. Nemůže být v tomto potíž? :)

      Silvi

      Vymazat