Český design #1 | Hračky pro děti

Český design - dětské hračky

Miluju český design. Kvalita zpracování, skvělý nápad a příběh, který chytne za srdce. To má mnoho tuzemských projektů společného. Pokaždé mě až šokuje ten rozdíl oproti nadnárodní produkci. Zkrátka je vidět, jakou lásku do toho lidé vloží.

Od chvíle, co náš život obohacují dvě malé nožičky uvnitř mého břicha, se rozrostl můj zájem také o české tvůrce, kteří se zaměřují na děti. Je jich celá řada a ráda bych vám postupně představovala ty, kteří mě něčím zaujali, a trochu tuším, že by se mohli líbit i vám.

První díl budu věnovat hračkám, které jsou prostě roztomilost sama. Věřím, že nezaujmou jen nastávající maminky či ty, které dětský úsměv doprovází každý den. Mnoho z nás už možná řešilo, co pořídit sestře, kamarádce či kolegyni k narození miminka nebo co přinést na dětskou oslavu. Věřím, že krásná česká hračka by mohla být to pravé.Břichopas toys

Břichopas toys

Za značkou stojí Marie Mrňávková, máma čtyř malých dcer. V roce 2002 začala vytvářet společně s tehdejším manželem originální hračky Šapitó určené pro kojence, po rozvodu v roce 2014 založila vlastní značku, autorské hračky Břichopas toys.
Břichopas toys
Poctivá lidská práce. Ta stojí za značkou Břichopas toys.
Moc se mi líbí cíl celého projektu – vytvořit kvalitní českou značku, která bude protipólem nehezkých a nebezpečných dovozových hraček. Hračky jsou vyráběny u nás, jsou nápadité, moderní a přitom s odkazem na tradici v podobě vyšívaných detailů. Jak sama duše celého projektu říká: „Jedná se o krásné hračky, které se budou dědit napříč generacemi. Věřím, že je to možné.“

Sama jsem neodolala a pořídila naší holčičce jednoho králíčka. Je to mazel. Diametrálně odlišný oproti hračkám, které jsou běžně k dostání v obchodech. Krásně ušitý, z kvalitní látky a kouká na nás tak, že bychom ho umačkali k zbláznění :)

Břichopas toys

Kde na vás čekají králíčci, kočičky a další originální hračky: oficiální stránky Břichopas toys

Dvě nožky

„Dvounožáci jsou takové mé dětičky a moc si jich vážím,“ říká jejich máma Pavlína Štrejbarová, studentka architektury. Podle její definice jsou dvounožáci kouzelní tvorečkové plní lásky se smyslem pro legraci, kteří se hodí pro ty nejmenší i věčné děti. Při pohledu na ně musím souhlasit.

Dvě nožky

 „Neustále něco vymýšlím a hledám ta nejlepší řešení pro jednotlivé projekty, a tak mi jednou ve skicáři místo nového řešení vyškovského náměstí vznikl první dvounožák - tedy univerzální tvar, na který lze aplikovat téměř cokoliv.“

Dnes dvounožáci od draka po jednorožce zpestřují její studijní rutinu. Jsou vyrobeni především z bavlněných látek a syntetických materiálů, po kterých mohou sáhnout i alergici. Netřeba dodávat, že všechny hračky jsou ručně šité a obličejíky pečlivě vyšívané vlastní rukou autorky. A mohou mít v sobě skryté chrastítko nebo pískátko pro ty nejmenší.

Kde si můžete vybrat svého dvojnožáka: Profil na Fler

Medvídci

Medvídci Instagram

Na tyto medvídky jsem narazila na Instagramu. Velká značka za nimi nestojí, zato velká láska k poctivé práci rozhodně ano. Začátky popisuje autorka Žaneta prozaicky. Chtěla připravit svému synovi krásný pokojíček. Zasedla k šicímu stroji, oprášila základy a začala se intenzivně učit. Výsledkem byl krásný set polštářku, jména nad postýlkou a háčkované dečky. Jenže stále něco chyběla – hračka! Začala brouzdat po internetu, až narazila na jednoduchou šablonu medvídka, kterou si upravila do vlastní podoby. Do pokojíčku perfektně zapadl.

Po narození chlapečka samozřejmě přišly na starost jiné věci než šití. Ale jakmile se společně sžili, zase usedla ke stroji a přemýšlela nad něčím zajímavým a roztomilým, co by se mohlo líbit i dalším maminkám a jejich dětem.
Medvídci Instagram
Každý medvídek je díky pestré škále látek originál.

„Hlavou mi lítaly myšlenky, co by to mohlo být, až jsem si vzpomněla na hračku, kterou jsem ušila pro svého syna. Látky jsem měla, a tak jsem zkusila různé varianty a zkusila je dát na Instagram. Brzy mi začaly psát nadšené maminky a objednávat pro svoje dětičky.“ Nyní jsou (nejen) medvídci k dispozici v mnoha barvách a ve dvou velikostech. Každý zájemce si může sám vybrat vzor látky, díky čemuž je každý medvídek skutečně originál.

 Kde si můžete říct o medvídka: na Instagram profilu či na e-mailu zanetaax(zavinac)gmail.com.

* Nejedná se o sponzorovaný příspěvek. O všech zmíněných produktech píšu z vlastní vůle,  a pokud jsem si některý produkt pořídila, tak na vlastní náklady.

13 komentářů

 1. To je krása. Miminko ještě nečekám a zatím se nechystám, ale hned bych si koupila hračku jentak pro sebe :) ta lištička (od Dvou nožek), ta je nádherná :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane, děkuju, lištička se mi taky moc líbí! ♥ A jak píšeš, vůbec to není jen pro děti. Myslím, že tyhle vkusné hračky potěší všechny - a zrovna ty dvounožky se hodí třeba jako talismany na cesty, úplně vidím, jak by jim to slušelo na fotkách :)

   Krásný den!
   Silvi

   Vymazat
 2. Ježiš tak ti jsou kouzelní!! :) Strašně moc se mi líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daysy, já se ti vůbec nedivím. Jeden hezčí než druhý!

   Krásný den!
   Silvi

   Vymazat
 3. Břichopas a dvě nožky musím mít a je mi jedno, že už mi bude 19! Jsou vážně kouzelné. Absolutně k pomazlení :3

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gabčo, kterým sis nakonec udělala radost? ♥

   Krásný den!
   Silvi

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Nadi, souhlasím. Snad se o nich bude postupem času dovídat více a více maminek:)

   Měj se krásně!
   Silvi

   Vymazat
 5. Břichopas toys je mým jasným favoritem, to jsou tak krásné hračky! ♥ Překvapilo mě, že jsou i cenově dostupné, myslela jsem si, že budou mnohem dražší :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím - a mohu porovnat kvalitu i naživo a je to opravdu pecka! Když to porovnám s drahými hračkami z obchodů, tak je to úplně o něčem jiném!

   Vymazat
 6. To je ale nádhera ♥♥♥ Rozhodne musím synovi zadovážiť aspoň jedného krásavca :)
  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lauro, určitě bude nadšený!!

   Mějte se oba krásně!
   Silvi

   Vymazat
 7. Dokonalost sama! Těším se, až tohle budu řešit já. :)

  OdpovědětVymazat