Nový rok nám štěstí nepřinese, to zvládneme jen my sami

zdroj: pexels.com
Když odbíjela půlnoc a začal nový rok, nejeden z nás v hloubi své duše věřil, že tentokrát – tentokrát to bude jiné. Tentokrát to zvládneme. Odhodláme se a pustíme se do splnění svých snů. Zhubneme. Budeme se učit cizí jazyk. Dokončíme školu. Začneme podnikat. Budeme systematičtější. Budeme lepší. Náš život bude lepší. Vždyť na přelomu roku se dějí zázraky.

Jako kdyby měla pomyslná vteřina, ve které se láme rok, něco změnit. Jako kdyby se najednou zaběhnutý systém restartoval a všechno začalo fungovat úplně jinak. Jako kdyby někdo vyslyšel tajná přání, o kterých stíháme snít před usnutím, v autobuse či kabince obchodu, a splnil je. Jen tak.

Jenže takhle to nefunguje. Zachumlaní pod dekou čekáme na zázraky, které se přitom dějí tam venku. Všechny sny si prostě musíme poctivě odžít. I s obavami, bolestí, slzami a sebezapřením. Všechna přání musíme vyslovit – ať už sobě, anebo nahlas těm, kteří to mají slyšet. Od těch nejniternějších až po ta, která změní náš život. Všechna přání si zaslouží přetavit ve skutečnost a zalít nás pocitem, že jsme zase o kousek blíže životu, který si tak zoufale přejeme. Že je to konečně tady.

Jsem si jistá, že i vy sníte. O takové spoustě věcí! Jen si to přiznejte, nelžete si do kapsy. A kolikrát je to jen o tom odhodlat se. Přesunout něco nedůležitého, nepodstatného, ubíjejícího a věnovat se tomu, co má pro vás sakra velkou cenu a hodnotu.

A tak začněte. Třeba od malých snů. Kupte si konečně to, po čem toužíte. Objednejte se konečně na masáž, na kterou pořád myslíte. Seberte odvahu a řekněte kadeřnici, ať vám to šmikne nakrátko. Začněte konečně kreslit, fotit anebo chodit na balet. Vrhněte se konečně na to, co pokorně čeká v koutku, až si vzpomenete. Přestaňte už aktualizovat sociální sítě, bezhlavě se dívat na videa, která vám stejně nic nedají, anebo ztrácet čas čekáním na tu pravou chvíli.

Chcete něco prozradit? Dočkali jste se. Ta pravá chvíle je teď. Co s tím uděláte?

18 komentářů

 1. Máš pravdu, naozaj čakáme, že Nový rok sám od seba zmení náš život k lepšiemu. Všetko však závisí len a len na nás a našich činoch a rozhodnutiach. Ja si napr. už dlhšie túžim kúpiť foťák a cítim, že tento rok to aj spravím. Môj mobil robí síce pekné a kvalitné fotky, ale s foťákom je to proste iná káva. Mám aj novú prácu, takže mám pred sebou kopec výziev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Janko, děkuju za komentář! :)
   Koupit si foťák - přeji Ti, ať ho držíš v rukou co nejdříve a užíváš si ho. A taky držím palce, ať to v práci všechno šlape a do všechny výzvy se Ti podaří zdolat!

   Budu se těšit na Tvou první fotku vysněným fotoaparátem, klidně mi ji pošli na můj mail designsilvi@gmail.com :) Budu se těšit!

   Silvi ♥

   Vymazat
 2. Pěkně napsáno:) Sny si musíme plnit sami. Ať je to třeba zlá realita, ale jinak to nejde. Nic nám nepřiletí jen tak pod nos, pokud na to "nemáme lidi". Například známosti v blogovém světě, kteří náš nesdílí a nepomohou získat nové čtenáře a podobně. Je to někdy těžké, ale pak to stojí za to:)
  http://of-goldbook.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, vzala jsi mi slova z úst. Někdy je to těžké - překonat se, zvládnout počáteční neúspěch, zvednout se, zatlačit anebo přímo utřít slzy. Já to znám, strašně těžce zvládám překonávat překážky. Ale pak ... pak to stojí za to.

   Ať se ti daří, a to nejen v blogovém světě, prorazit se svými sny!

   Silvi ♥

   Vymazat
 3. Tak tohle bylo fakt úžasně napsáno! Úplně to ve mě vytvořilo ještě větší motivaci, takže díky! Takovýhle články mám strašně ráda a tento byl sakra pravdivý :)
  www.lucastirska.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, děkuju! Snad jsem ti vlila trochu optimismu a motivace do žil.

   Ať jde všechno podle tvých představ!

   Mnoho energie do zvládání čehokoliv přeje
   Silvi ♥

   Vymazat
 4. Ježiš, to je krásný, úžasný a prostě fakt super článek! :) Já to vidím úplně stejně, snažím se s tím něco dělat a ono se to tak nějak i daří! :) Protože každý je tvůrce svého osudu. Nikdo za nás hubnout nebo učit se nebude. Všechno si musíme udělat sami. A pak už je jen na nás, co vlastně s tím naším životem uděláme a dokážeme. Je čas si jít plnit sny. :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně tak, je čas začít žít život, který chceme. A ne ho závidět jiným.

   Ať se ti daří!
   Silvi ♥

   Vymazat
 5. Těším se, až všichni lidi na světě pochopí, že nikdo jiný než oni sami za ně šťastný nebude. Že nestačí jen pořád čekat - je třeba jít tomu všemu naproti! :)

  Diary of M

  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markétko, kéžby bylo více lidí jako jsi ty, kteří by pochopili, jak to vlastně v tom našem životě je!

   Ať už půjdeš čemukoli naproti, ať dojdeš do cíle!

   Silvi ♥

   Vymazat
 6. Silvi naprostá pravda a navíc moc krásně napsáno. I já těžko překonávám překážky a mám často pocit, že to nedám.. a přitom o tolika věcech stále sním :) a koukám jen, jak jiní to zvládli.. ale chce to jen se nebát, pustit se do toho, udělat ten krok, to rozhodnutí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Len, jako bys psala o mě. Mám tolik snů, které jiní lidé dokázali zvládnout. Jenže někdy je to pro mě těžší než zdolání nejvyšší hory. Jde mi to pomalu. Často si zoufám a v koutku brečím, někdy mám zase chvíle, kdy se o kousek posunu a mám z toho obrovskou radost. Nejsem dokonalá, stále se učím a je přede mnou obrovsky dlouhá cesta. Ale už vím, že nemůžu čekat, až to (a ať se jedná o cokoliv) někdo vyřeší za mě. Že jestli chci umět tohle, dělat tamto, tak to musím zvládnout. Ostatní lidi nám mohou pomoci, mohou být pro nás velkou oporou, ale nakonec jsme to my, kdo musí udělat ten krok.

   Ať se ti (nám) daří. A kdybys chtěla, klidně mi napiš e-mail!
   Silvi ♥

   Vymazat
 7. Když se něco člověku nelíbí, má to změnit hned. Nač čekat na Nový rok. Nikdy nepochopím toto myšlení některých lidí "další rok budu dělat to a to".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Daysy, děkuju za komentář!

   Nový rok, pondělí, nový den - všechno to má symboliku. Rozumím, proč se k tomu lidé uchylují. Vzbuzuje to naději, že se něco s novým rozedněním změní. Jenže k tomu, aby se něco změnilo, nestačí jen 1. 1. v kalendáři, ale hlavně naše odhodlání a píle. Určitě rozumíš, co přesně myslím.

   Měj se krásně!
   Silvi ♥

   Vymazat
 8. Přeji hodně síly k tomu to opravdu udělat! Všem, kteří v článku našli nakopnutí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Ali ♥ I Tobě, ať se všechno podaří. Určitě máš TOLIK snů a plánů!

   Silvi♥

   Vymazat