Myslete na sebe. O vás jde především


Škoda, že to není v životě zařízeno tak, že nás potkávají jen krásné věci. Škoda, že nejsme tak nějak bez příčiny šťastní, ať se děje cokoliv. Někdy je to komplikovanější. Dějí se věci, kterých jsme se báli. Které jsme do svých životů nepozvali. Které přišly a my se s nimi musíme vypořádat. Často to ale není tak strašné, jak se zdá. Často máme v rukou tu největší zbraň. Volbu.
Někdy zůstáváme ve stavu, v němž nejsme šťastní. Který nás vyčerpává, zrychluje nám srdeční rytmus a kazí ten spánkový. Krade nám energii a požírá úsměv na rtech. Příčinou může být cokoliv. Škola, která nás dlouhodobě sužuje. Práce, do které dennodenně chodíme se sevřeným žaludkem. Vztah, kvůli kterému potají brečíme ve sprše.

Často jsou to ale věci, které můžete změnit. Máte tu moc, i když je tak těžké ji využít. Kde vzít sílu? Kde sebrat odvahu a postavit se problémům? Je lehčí zavřít oči, zatnout zuby a vydržet. Takhle jsem vydržela mnoho let ve škole, takhle jsem vydržela v práci, kde mě šikanovali a ponižovali. Jenže proč máme ve svém vlastním životě zatínat zuby a něco vydržet?

Dělat změny je těžké. A zvlášť takové, které si žádají hodně naší odvahy. Je to jako skočit z nejvyšší hory a doufat, že to vyjde a cestou vám narostou křídla. Chcete říct tajemství? Narostou. Věřte mi. Možná samotná cesta bude náročná. Možná vás bude čekat pár bezesných nocí, pár odvrácených pohledů a mnoho obav, jestli nakonec nespadnete na tvrdou zem. Ale věřte mi, že to musíte udělat. Musíte skočit, abyste mohli vzlétnout.

Protože jste to koneckonců vy, kdo se každý den probouzí, aby žil váš život.

21 komentářů

 1. Krasne, uplne si sa trafila do mojho aktualneho stavu :) Je to tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lučiačku, děkuji za komentář!
   A přeji Ti, ať se ten stav rychle změní na "jsem spokojená, šťastná a užívám si života".
   Měj krásný den! Silvi ♥

   Vymazat
 2. Ámen....krásně napsáno, svatá pravda. Protože- jaký si to uděláš, takový to máš :-) Krásný den přeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, a teď jsi to vystihla TY! Mnoho věcí v životě nemůžeme ovlivnit, ale mnoho věcí ano. A je škoda, že to často neděláme. Já jsem čítankový příklad. Ale bojuju! Měj se i Ty krásně, užívej dne!

   Vymazat
 3. Mluvíš mi z duše, Silvi. Všechno je teď tak nějak černobílé. Tak snad bude líp :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klárko, děkuji za zprávu! Držme si palce a kupme si barevné pastelky. Bude líp!

   Vymazat
 4. Dokonale a krásně sepsané. Uvědomila jsem si, že se tím vlastně tak nějak řídím. Když se mi něco nelíbí, změním to. Když s něčím nesouhlasím, řeknu to. Je to důležité, umět si "dupnout" ale zase tak, aby to neznělo drze nebo příliš sebevědomě.
  Děkuju za tenhle článek.

  Ježkovy voči | Dede

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle mi pomohlo. Celkove me nici vsechno posledni dobou. Dekuji za takovy uzasny clanek. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásný článek a naprosto souhlasím, že myslet bychom měli především na sebe, na své zdraví, na to jak se udělat šťastnými a jak na sebe být hodní, hýčkat se, rozmazlovat se :)

  My Skincare Routine + GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat
 7. Velmi pěkný a hlavně inspirativní článek :) přečetla jsem ho jedním dechem..

  Lovies 47

  OdpovědětVymazat
 8. Přesně tak...já nikdy nevěřila, že jsme otrokem našeho života, právě naopak - jsme jeho strůjcem. A přestože nemůžeme zabránit některým okolnostem, vždy můžeme změnit svůj přístup.
  A takových myšlenek by se mělo šířit víc. :)

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Moc hezky napsáno. :) Mohla bych te poprosit o radu?Zalozila jsem si blog,ale hned jak jsem vložila první článek,tak se zdvojil.Nevis jak to nastavit,aby se každy článek nezdvojoval?Dekuji A

  OdpovědětVymazat
 10. Velmi pravdivé. Taky jsem měl spoustu nepříjemných chvílí a teď si ti „zlí“ lidé ani neuvědomují jak mě tím vším posílili :)

  OdpovědětVymazat
 11. Super napísané, super zformulované :)

  O podobnej téme som sa rozpísal aj ja, tak ak chceš kukni ;-)

  http://healthyviewss.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 12. V době publikování článku jsem měla před sebou náročný rozchod po necelých sedmi letech vztahu. Dodal mi hodně síly a odvahy trvat na svém, dotáhnout to do konce a rozhodně ničeho nelituji, naopak jsem se průběžně díky jeho chování utvrzovala v tom, že to tak má být... :) Žila jsem s člověkem, který mi neustále podsouval, že je se mnou něco špatně, když od života očekávám víc.

  OdpovědětVymazat
 13. Moc krásně napsané!!!! I já zrovna procházím změnami a zařekla jsem se, že už nebudu zavírat oči a snažit se něco vydržet! Moc zdravím a přeji ať se daří!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Při čtení jsem měla uplně husí kůži. Nejenže jsi úžasná ohledně všech těch vychytávek kolem blogu, ale ještě dokážeš napsat něco tak krásného a povzbudivého. Díky :)

  http://boxofexperience.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 15. Máš úžasný blog :) takový útulný :) ráda k tobě chodím :) jen tak dál!

  Zvu tě na Dior giveaway :)
  www.stylesolution.cz

  OdpovědětVymazat