DIY NÁPADY | Dárková velikonoční taštička


Už dlouho mě lákají ty krásné zdobené papíry, které máme u nás v obchodě s výtvarnými potřebami. A tak jsem se rozhodla, že se naučím dělat nějaké taštičky, krabičky a tak - to, abych využila jejich potenciál. Dnešní návod je na dárkovou taštičku i s okýnkem - hodí se třeba na čokoládová vajíčka, ale i na bonbónky (zkuste navrstvit různé druhy, vypadá to parádně) a jiné sladkosti. A bez okýnka to bude úplně klasická dárková taška - s tím rozdílem, že bude pěkně poctivě domácí. Stačí udělat otvor na stužku, dva uzlíky a máte vystaráno! :)

Připravte si Pár poznámek na okraj:
 • Pěkný papír - seženete ho v papírnictvích či v obchodech s výtvarnými potřebami. Může mít označení "papír na scrapování" 
 • Doporučuji oboustrannou lepicí pásku. Dobré lepidlo sice taky splní účel, ale s páskou to máte jistější
 • Celofán (v mém případě celofánová taštičky za 2,-:) použijte tehdy, když chcete mít okýnko jako já

Jak na to

1. První krok je jasný - je třeba si všechno pěkně naměřit. V následujícím obrázku jsou rozměry, kterými jsem se řídila já. Snad je to srozumitelné:)

  Poznámka navíc - 4,5 cm se počítá od jednoho tmavého rohu ke druhému tmavému rohu. Nikoliv po červenou čáru. Čáry označené červeně si nakreslete přerušovaně :)

  2. Jako první zahněte horní stranu (ta, která má 2 centimetry) a přilepte. Za sebe opět lobbuji za oboustrannou lepicí pásku, ale máte-li dobré lepidlo, zkuste i ho!
  3. Jakmile budete mít slepeno, ohněte všechny "čáry". Klidně i ty přerušované (na předchozím obrázku červené) - nenechte se zmást, že já je nemám :)
  Můj tip: Ohýbejte opatrně - to znamená netlačte na pravítko jako urvaní ze řetězu, protože se vám může poškodit povrch papíru. Já neohýbala pravítkem, ale pomáhala jsem si ploškou kuchyňského nože (toho tupého, se kterým si mažete třeba máslo nebo používáte k obědu) 

  4. Přichází na řadu udělat "okýnko" :) - použijte jakoukoliv šablonu a nakreslete ji na velkou plochu - tu víc vlevo:). Poté vystřihněte!
  5. Použijte kousek celofánu a přelepte ho přes vystřihnutý vzor. Měl by se oblepit po všech stranách. Nejlepší je na to lepicí páska.


  6. Pokud ještě nemáte ohnuté přerušované (červené) čáry, udělejte to nyní. Podélné čáry na fotografii s textem "přehněte dovnitř", skutečně přehněte dovnitř :)
  • Buďte důkladní v přehýbání "dolních trojúhelníčků" - i když to jde trochu těžce, pohrajte si s tím. Jakmile budete skládat dno, ulehčí vám to práci.
  7. Přilepte taštičku k sobě - části jsou na obrázku zvýrazněny šipečkami. Já použila pásku.

  7. Přichází asi nejtěžší část - udělat dno. Právě tady se vám budou hodit kvalitně ohnuté přerušované čáry. Je těžké proces popsat- pomoci by vám mohla tato fotografie :)

  8. Jakmile budete mít hotovo, pevně přelepte dno lepicí či washi páskou, poté vystřihněte malý obdélník a vložte ho dovnitř taštičky. Já ho upevnila oboustrannou lepicí páskou a na chvíli zatížila něčím pevným.


  9. A máme hotovo! Já na konci ještě prsty obtáhla přehyby a bylo to.

  10. Kdo chce taštičku s oušky, nechť si připraví děrovačku, udělá čtyři dírky a provleče jimi stužku. Chce to alespoň dva uzlíky a pak nejlépe konec stužky přilepit kousíčkem (obyčejné či dekorační) pásky k vnitřní straně taštičky:)


  Pevně doufám, že jste všechno pochopili. Nebojte se to napoprvé zkusit s úplně obyčejným papírem - já takhle nanečisto dělám všechny takové DIY návody, protože občas to chce prostě ten správný grif, aby vám to šlo. Než jsem vytvořila první taštičku, vypiplala jsem celkem dost pokusných papírů - ale pssst:) hlavní je to nevzdávat:)

  Inspiraci k tomuto článku jsem našla na tomto blogu. :)

  ----------------------------
  Znovu připomínám soutěž s Lindt o čokoládu na celý rok! Inspirujte se tímto DIY nápadem, na FB Lindt nebo na oficiální stránce soutěže, kde najdete všechny podrobnosti. Pět kilo čokolády za to rozhodně stojí. Ňam!

  11 komentářů

  1. Teda to je krásný návod. Ten se mi bude v blízké době hodit. :)

   OdpovědětVymazat
  2. To vypadá hezky :) Já jsem blázen do puntíků, takže bych si asi udělala nějakou puntíkovanou :D

   OdpovědětVymazat
  3. Jéé, to je krásný! Jako z obchodu! :)

   OdpovědětVymazat
  4. ty jsou krásné! jsi šikulka

   OdpovědětVymazat
  5. to je užasné!!! :))) děkuji za tip :))

   nikol-kach.blogspot.cz

   OdpovědětVymazat
  6. Pôvabné. Ale asi by som si do toho netrúfla. Mňam tieto vajíčka sú milé.

   OdpovědětVymazat
  7. bože to je rozkošné :) si šikuľka ;)

   http://slyfestyle.blogspot.sk/

   OdpovědětVymazat
  8. To vypadá vážně skvěle! :-)
   Jsi šikovná.

   OdpovědětVymazat
  9. Nádhera! Zpočátku jsem si vůbec nevěděla rady s tím překládáním. Fotografie ale napomohla a nakonec jsem vyrobila taštičky tři. :o) Děkuju za super návod!

   OdpovědětVymazat