DIY Thursday #13 - valentýnský speciál ♡


Svátek svatého Valentýna je vlastně moc pěkný. Ještě, než mi řeknete, že je to jen komerční výmysl, dovolte mi říct pár vět. Nebude to zbytečné, věřte mi. Já totiž lásce nemůžu nic vytknout. Když je ve vás láska, jste šťastní. Když máte koho obejmout, jste šťastní. Když vám chce srdce vyskočit z hrudníku, jste šťastní. Když se držíte pevně za ruce, jste šťastní. Když dostanete růži, jste šťastní. Když dostanete zásnubní prsten, jste šťastní. Když říkáte ano, jste šťastní. Když máte spolu děti, jste šťastní. A za tím vším stojí jeden cit - láska. Umí toho sakra dost, všechna čest. 


Cítit lásku ale nemusíte jen v partnerském vztahu. City podobné partnerské lásce mohou být i mezi přáteli. Když najdete spřízněnou duši, jste šťastní. Když si povídáte s kamarádkou, která vám tak rozumí, jste šťastní. Další způsob lásky.

Když máte mámu, která vám naslouchá, jste šťastní.  Když vidíte tátův pohled, který říká: "Jsem na tebe pyšný", jste šťastní. Když máte babičku, která vám upeče ty nejlepší buchty, jste šťastní. Další forma lásky.

Kolikrát těmto osobám říkáte, že je máte rádi? Je to jednou týdně? Je to párkrát za měsíc? Je to vůbec někdy? Já se v poslední době naučila říkat "Mám tě ráda" svým přátelům. Je to úžasně osvobozující. Je to pravda.

Proč se tedy stranit svátku, který oslavuje lásku? Proč na něj zanevřít? Že je to americký svátek? A víte co? Občas mají za tou louží celkem dobré nápady.
♡ ♡
Přináším šest tipů, které mi přijdou báječné. Můžete je udělat své lásce, mámě nebo kamarádce. Vlastně na tom nesejde, protože láska - ta je všude.

1. Valentýnské CD plné krásné hudby

Hudba je lék. Vyvolá ve vás pocity, které by samy ani nepřišly. Správně zvolená melodie vydá za tisíc slov a dokáže výtečně dokreslit atmosféru. Moc se mi líbí obal i červené rybičky, které jsou na fotografii. Takový dárek má atmosféru a vydrží. Disk je totiž pevný, takže ho jen tak nesníte jako sušenky, o kterých bude řeč v neděli. Naopak - pouštějte si tyto písničky kdykoliv vám bude hezky. Na pozadí, když se milujete, anebo do auta, když spolu jedete na výlet a jíte u toho sladké koblížky. Takhle umocníte sílu hudby a vryje se vám pod kůži jako ostré drápky vaší kočky.

{ zdroj nápadu: Design Mom }

2. Nebe, peklo, ráj

Jak já milovala takové hry. Poskládáte, napíšete legrační otázky a ještě legračnější odpovědi, a pak už jen hrajete. Mě zaujala myšlenka napsat dovnitř různé příjemné věci, i když to v původním nápadu vlastně není. Třeba masáž. Nebo dobrou večeři. Však vy přijdete na to, co je vám milé a co máte rádi. I toto přidávám na svůj seznam a věřím, že to bude příjemná hra s otázkou ve vzduchu "Co si vyberu?"

{ zdroj nápadu: Design Mom }

3. Valentýnské kupóny

Jednou se mi do ruky dostaly milostné kupóny. Nekupovala jsem je, ale prohlížela jsem si je tehdy v Globusu a říkala jsem si, že to vlastně není špatný nápad. Akorát mi to přišlo laciné a vulgární. A já mám ráda věci jemnější a vkusnější. Proto mě zaujalo toto provedené, které se vlastně dá strašně snadno udělat i v normálních domácích podmínkách. To, co bude součástí, už je na každém z nás. 

{ zdroj nápadu: Better Home and Garden }

4. Sladké bonbóny

Ideální tip na dárek pro kamarádku, tátu i babičku. Díky krásnému obalu vypadají i obyčejné bonbóny jinak, lákavěji. Já to říkám neustále, že jak šaty dělají člověka, tak i obal dělá výrobek. Pro mě je tato varianta daleko příjemnější, než koupit čokoládová srdíčka ve fialovém obalu a mít úkol vyřešen. Vytvořit vlastní balení nezabere moc práce a výsledek za to stojí.

{ zdroj nápadu: Makoodle }

5. Zamilované ucho

O malování na hrníčky už tu pár článků mám. Tento tip mi ale přišel moc chytrý. Všimli jste si, že správně prohnuté ucho u vašeho hrníčku je vlastně polovina srdce? Občas jsme taky jen půlka srdíčka a hledáme tu druhou. Občas cítíme, že se ucho za chvíli utrhne, a pak to bude chtít hodně moc lepidla, aby zase drželo tam, kde má. Máte s kým pít ráno čaj, máte velký dar. Zkuste mu dokreslit na ten hrníček (a nebo mu kupte nový) půlku srdíčka. Aby věděl, že není sám.

{ zdroj nápadu: Pen N' paperflowers }

6. Ty správné dílky

Už asi nikdy nezapomenu na jednu soutěž v rádiu. Byl Valentýn a lidé si vyjadřovali lásku pomocí éteru. Ten nejlepší pár měl snad získat svatbu na klíč, pokud si dobře vzpomínám. O samotnou soutěž ani tak nejde, jde o slova, která řekl jeden muž a dodnes mi znějí v hlavě jako polední zvon v kostele. Řekl své přítelkyni, že našel druhý dílek jablíčka k tomu svému. A mě to tehdy tak dojalo, že jsem se málem rozplakala. Z intonace v hlase bylo zřejmé, že když se dvě půlky jablíčka setkají, je to asi moc krásné. Proto se mi líbí i tento nápad, který jsem původně našla na Pinterest a byl z FIMO materiálu. Nechcete-li použít originální dílky puzzle, obkreslete je (nebo vymyslete vlastní tvar) na vyválenou FIMO hmotu a dejte vypálit. Puzzle mají vlastně stejnou funkci jako jablíčka - když se spojí správné dílky k sobě, vznikne nádherný obraz.

{ zdroj nápadu:  Etsy, tip na FIMO puzzle: Pinterest }
♡ ♡
Mějte se moc hezky a opatrujte sebe i své blízké.

9 komentářů

 1. s přítelem valentýna neslavíme...jednak mám narozeniny v únoru a přítel svátek...
  A právě se mu k tomu svátku chystám vytvořit hrníček :)

  OdpovědětVymazat
 2. Silvi, to je krásný, určitě se pokusím o ty valentýnské kuponky :))

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Silvi,
  omlouvám se předem, že tě ruším, chtěla jsem ti poslat e-mail, ale pořád se mi to vrací, že prý je můj mail spam... Nicméně lámu si už dlouho hlavu nad problémem a nevím, na koho se obrátit. Potřebovala bych na svůj blog vytvořit štítky jako například na tomto blogu (http://mgaranin.blogspot.co.at/). Nevím jak se to přesně jmenuje. Ráda bych měla podobné záložky nahoře na stránce - hlavní stránka, o mně, galerie..., ale nevím, kde je na bloggeru najít a zprovoznit.
  Druhá věc je spíš jenom estetická. Snažím se blog zjednodušit a projasnit a tak jsem odstranila rámečky kolem každého příspěvku, nicméně mám pocit, že to teď trochu splývá. Ráda bych mezi jednotlivými příspěvky měla nějakou jemnou linku (podobně, jak to máš ty), ale také jsem nenašla způsob, jak ji tam vložit.
  Kdyby sis našla chvilku čas a poradila mi, byla bych ti nesmírně vděčná. Děkuji moc a přeji hezký víkend. Odepsat mi můžeš klidně na e-mail.
  Soňa
  http://vad-art.blogspot.co.at/
  http://de.dawanda.com/shop/AtelierVAD

  OdpovědětVymazat
 4. My s přítelem Valentýna slavíme, protože to cítíme podobně jako ty. Máme se rádi, tak proč si neudělat krásné odpoledne;)nápady to jsou super, možná některý z nich využiju:)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, psala jsem ti mail s prosbou o pomoc. Omlouvám se, že otravuju i tu, ale dost to spěchá. Je to ohledně designu mého menu. Můj mail je D.a.y.s.y@seznam Odpověz mi prosím brzy, děkuju moc!

  http://days-of-daysy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Musím přidat komentář (i když ne k Valentýnu). Veliký dík za články "Blogger Monday"!!!!! Našla jsem tam přesně ty drobnosti, co mi vadily, ale nevěděla jsem, jak na ně, protože webdesign jsem měla někdy před deseti lety na škole a pak jsem to hodila za hlavu :) Takže ještě jednou: díky, Silvi!

  OdpovědětVymazat
 7. Silvi, napsala jsi to překrásně. Cítím to úplně stejně...každé tvoje slovo, každá řádka, každá věta je tak něžná a pravdivá. Valentýn je půvabně růžový svátek a já ho dneska (trošku předčasně) slavila u dobré vídeňské kávy a domácí bábovky s mou nejmilejší mamkou a večer pak s kamarádkama u vína a křupavých jednohubek se zapékanými cherry rajčátky. A zítra hned ráno svému muži vlepím na oslavu takovou valentýnskou pusu, až se mu z toho zatočí hlava. A víš co, já mu ji jdu vlepit hned! ;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 8. love your valentine's day sweet little things and DIY! and your blog is full of amazing photos and things!
  would you like to follow each other?
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 9. Moc pěkný článek! Ikdyž Valentýna neslavím, tvoje tipy se mi moc líbí :).

  http://penguinsdesign.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat