Vítej, roku 2013

zdroj : weheartit.com
Rok 2013.
Bude lepší? Bude stejný?

Posledních pár Silvestrů je pro mě magických. Protože nejsem ten typ člověka, který by se sebou byl spokojený a měl se skutečně rád, vždycky jsem těch pár zbylých dnů v roce jako na trní a cítím ve vzduchu zvláštní náboj, že by to tentokrát mohlo vyjít a já  byla od Nového roku taky nový člověk. Když už, tak už, že. Jenže víte co? Ten magický přerod z roku předcházejícího do roku nového vlastně nemá tak velkou sílu, aby z nás udělal lepšího člověka. Jsme to my. A nikdo jiný.

Naučit se přijmout sám sebe, mít se rád i s chybami, s nimiž leckdy nejde nic udělat, není vždycky snadné. Málokdo z nás ví, že je opravdu úžasný - i přesto, že to je v každém případě pravda. Kdy se člověk naučí mít rád sám sebe? Dá se to naučit?

Na konci roku 2012 jsem měla hodně plánů a pravděpodobně je napíšu i do svého diáře. Znáte to, opakuje se to rok co rok. Plány, které jsem si dala, se ale neliší od těch, které jsem v průběhu roku chtěla splnit. Ale pořád mi to nešlo. Pořád jsem začínala od nového měsíce, od nového pondělí, od nového dne. Možná je to o síle daného člověka, ale taky je to možná o tom, že ještě nejsme připraveni na tu změnu, která by nastala se splněním našich přání. Vím já? No... možná je to jen moje vlastní lenost, to je taky varianta, která připadá v úvahu:)

Jaká máte předsevzetí? Já se rozhodla, že přijmu odpovědnost za svůj život. Za svá rozhodnutí, za své činy, za své dny, které mohu nechat jen tak odvát. Nebo taky nemusím. Všechna předsevzetí jsou totiž marná, když nevěříte sami sobě, že je dokážete.  Naučím se proto věřit sama sobě. Že všechno, co chci, zvládnu. 

Protože je to tak.
Krásný nový rok 2013!

31 komentářů

 1. Krásně jsi to napsala :) Přeji ti, ať se ti vše splní :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chris, jsi zlatíčko.
   Ať se splní i Tvá přání. (Jak se říká - přej a bude Ti přáno)

   Vymazat
 2. Opravdu moc pěkně napsané Silvi! Přeji vše krásné do nového roku a ať se ti daří vše, co chceš.

  OdpovědětVymazat
 3. skvělý článek, krásně jsi ho napsala! :) a přeji Ti, aby se Ti vše splnilo :)

  OdpovědětVymazat
 4. Hodne stesti! Neni to vzdycky uplna sranda :) Btw, znas blog Single dad laughing? On neumi psat kratky clanky, to varuju, ale tohle by te mohlo zajimat: http://www.danoah.com/2010/09/disease-called-perfection.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane, děkuji:) Blog neznám, článek je zajímavý!

   Vymazat
 5. Dobře napsané:) já to cítím stejně, ale novoročním předsevzetím nepřikládám přílišnou váhu, protože většinou mají jepičí život. Každopádně letos jsem si jich pár dala, tak uvidíme, jak to dopadne;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jepičí život je přesné pojmenování. Držím palce, ať vytrváš.

   Vymazat
 6. musim jen souhlasit! :) drzim Ti ve snazeni prijmout a mit rad sam sebe hodne stesti.. ja nad tim tak premyslim a minuly rok jsem v tehle oblasti udelaka pokrok.. jen nevim, jak (coz je vlastne jedno). :)

  mej krasny rok! :*

  OdpovědětVymazat
 7. Skvěle napsané, perfektní předsevzetí. Já jsem se rozhodla si letos předsevzetí nedávat vůbec, protože z těch věcí, které jsem si předsevzala, mám možná i trochu strach? Takže žádné předsevzetí, jen pěkné plány :) M.
  Can't stop

  OdpovědětVymazat
 8. předsevzetí jsem si dala.. napsala jsem si je na první stránku diáře, abych na ně kdykoliv mohla koukat :) myslím, že třeba předsevzetí - zhubnu, je dost hloupé.. musí se stanovit přesnější cíl. Vybrat si jakým stylem zhubnu, vybrat si cvičení na youtube, nějaké video, nebo cokoliv jiného a pak už to jde líp ;) no.. snad to tak půjde i mně :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý nápad! Takhle svým cílům neujdeš.
   A souhlasím s tím, že některé předsevzetí jsou nicneříkající. A tvůj postoj k věci se mi líbí! Držím palce, at se podaří! :)

   Vymazat
 9. Perfektní článek, ta koláž je úžasná!:)

  OdpovědětVymazat
 10. Vystihla jsi to přesně! A přeju Ti všechno nejlepší v novém roce :)

  OdpovědětVymazat
 11. veľmi inšpiratívne slová. a hneď niekoľko mojich obľúbených obrázkov... mňa si si tým dostala ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně nějaký muž na mém blogu! Patriku, děkuji za přízeň a komentář!

   Vymazat
 12. Moc pěkně jsi to napsala.

  Přeji Ti jen to nejlepší do tohoto magického roku 2013!

  OdpovědětVymazat
 13. Silvi, přeji Ti co nejkrásnější rok 2013, ať jde všechno dle Tvých plánů a všechno se daří:-))

  OdpovědětVymazat